Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Paplanina kulinarna
Autor Wiadomość
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-02-23, 09:44   

Ma ktoś pomysł na danie z cukinią, chciałam zrobić makaron cukiniowy ale nie wiem z czym to zjeść. Mam pomidorki koktajlowe, śmietanę, mięso też pewnie się znajdzie ale może być bez mięsa, ostatnio tak wolę. Mogę zawsze coś jeszcze dokupić. Ale nic nie przychodzi mi do głowy (po za pesto).



 
 
Paplanina kulinarna
Nina 
bleyt



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lut 2014
Posty: 263
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-02-23, 14:24   

Jednobarwna, zupa krem?



In the back of my mind, you died
In the back of my mind, I killed you
And I didn't even regret it
 
 
Paplanina kulinarna
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-23, 14:32   

Jednobarwna, ja z cukinia robię leczo.



 
 
Paplanina kulinarna
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-02-23, 15:24   

Nina, chciałam makaron zrobić z cukinii, tylko nie wiem jaki sos, dodatki. Nie lubię zup.
Camaleao, leczo miałam wczoraj ale to w wersji z cukinią jest strasznie dobre, więc jak nic nie wymyślę to zrobię to leczo.




 
 
Paplanina kulinarna
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-03-08, 07:09   

Czytam przepis:
Cytat:
Cebulę obrać, pokroić w kosteczkę. Zeszklić na niewielkiej ilości oleju.
Mięso mielone wrzucić do miski, dodać zeszkloną cebulkę, słodką paprykę, czosnek granulowany, jajko, musztardę, bułkę tartą oraz pieprz i sól do smaku. Wymiesza. Uformować 17 małych klopsików, a następnie każdy otoczyć w mące.


Ja nie rozumiem dlaczego miałabym robić 17 pulpecików. Przecież to jest nieparzysta liczba. Nawet przez trzy się nie dzieli. W ogóle to jest liczba pierwsza, więc żeby zrobić 17 pulpecików, musiałabym jeść sama, albo z 16 innymi osobami. Bez sensu.




"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Paplanina kulinarna
Milijon 
1 000 000



Wiek: 28
Dołączyła: 19 Sie 2017
Posty: 968
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-03-08, 08:20   

Delphi, może jeden zapasowy, gdyby któryś się spalił albo rozleciał. :lol:
Dlatego właśnie nie korzystam z przepisów.




Kiedy przyszłość przestała być obietnicą i stała się
zagrożeniem?
 
 
 
Paplanina kulinarna
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-03-08, 09:16   

Milijon napisał/a:
Dlatego właśnie nie korzystam z przepisów.

Ja korzystam bardziej jako z inspiracji niż czegoś wartego odtworzenia punkt w punkt. Jedyne przepisy z których korzystam typowo odtwórczo to te, które już sama zmodyfikowałam i sprawdziłam. Noo i jak będę robić przetwory (a zamierzam latem) to będę robić według przepisów taty, bo robi naprawdę dobre.




"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Paplanina kulinarna
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2018-03-08, 09:24   

Milijon napisał/a:
może jeden zapasowy, gdyby któryś się spalił albo rozleciał.
Dlatego właśnie nie korzystam z przepisów.

Mnie za to chyba nigdy nie wyszła taka liczba czegoś co jest w podane w takim przepisie. Najczęściej mniej. :lol:




 
 
Paplanina kulinarna
Milijon 
1 000 000



Wiek: 28
Dołączyła: 19 Sie 2017
Posty: 968
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-03-09, 13:00   

Delphi napisał/a:
Noo i jak będę robić przetwory (a zamierzam latem) to będę robić według przepisów taty, bo robi naprawdę dobre.


O, z takich przepisów też korzystam, bo są jedyne w swoim rodzaju. Modyfikowanie przepisów na przetwory byłoby profanacją.

Edisni, bo te przepisy powinny być pisane "na oko". Ale nie - lepiej napisać "17 sztuk". Chyba pora zacząć samemu wrzucać przepisy do internetu, żeby uratować godność blogów kulinarnych. Chociaż, muszę przyznać, że po sieci krąży kilka naprawdę dobrych blogów.




Kiedy przyszłość przestała być obietnicą i stała się
zagrożeniem?
 
 
 
Paplanina kulinarna
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-03-09, 15:23   

Wyszło 25 pulpecików. :lol: Ale jednego zjadłam przed obiadem, żeby było parzyście.



"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Paplanina kulinarna
craving 


Wiek: 30
Dołączyła: 30 Paź 2013
Posty: 1326
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2018-04-10, 22:42   

Macie jakiś dobry przepis na kurczaka w sosie słodko-kwaśnym? Potrzebuję czegoś sprawdzonego i z efektem wow...



 
 
 
Paplanina kulinarna
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-04-22, 16:17   

Zadziwiająca jest ta moda na 'bezglutenowość'. Nawet potrafią kurczaka sprzedawać jako bezglutenowego. Tak jakby kurczak (nie wędlina, taki cały ubity, oskubany i wypatroszony kurczak) mógł być z glutenem. Może "kurczak" to jakaś odmiana pszenicy? :)

W każdym razie od kiedy ta moda jest to trochę mi głupio kupować makaron kukurydziany. Kupuję bo lubię, ale jeszcze, nie daj Makaronie, ktoś mnie weźmie za jakieś bezglutenowe dziwadło. A już najbardziej zadziwia mnie cena. O ile w większości sklepów pół kilo makaronu z kukurydzy jest po 7-8 zł, tak w Bierdze jest po 3, czyli jak każdy inny makaron. Nie wierzę, żeby Biedra nie zauważyła tej mody i przypadkowo nie podniosła ceny. W końcu kiedyś w ogóle takich produktów nie miała, więc chyba widzi, że mają wzięcie. Wyczuwam podstęp...




"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Paplanina kulinarna
Milijon 
1 000 000



Wiek: 28
Dołączyła: 19 Sie 2017
Posty: 968
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-04-23, 21:48   

Delphi, w takim razie, jestem bezglutenowym dziwadłem. Wydaje mi się, że po prostu coraz więcej ludzi na świecie ma alergie, w tym alergię na gluten. Alergie pokarmowe to norma, skutek postępu cywilizacji. Ale fakt, ceny bezglutenowych rzeczy są przerażające.

Delphi napisał/a:
Tak jakby kurczak (nie wędlina, taki cały ubity, oskubany i wypatroszony kurczak) mógł być z glutenem. Może "kurczak" to jakaś odmiana pszenicy? :)


Dla takiego bezglutenowca, nawet śladowe ilości glutenu z linii produkcyjnej w zakładzie produkującym kurczaki, mogą być zabójcze. Stąd bezglutenowy kurczak. Jeśli gdzieś obok produkowane są rzeczy z pszenicy, jęczmienia i żyta, taki kurczak jest niejadalny dla alergika.




Kiedy przyszłość przestała być obietnicą i stała się
zagrożeniem?
 
 
 
Paplanina kulinarna
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-04-24, 05:19   

Milijon, kurczaki są produkowane w ubojniach. Tam jest tylko mięso od zawsze. Rozumiem, że ktoś ma alergię, problem w tym, że moda naprawdę istnieje i są ludzie, którzy nie jedzą glutenu, bo to podobno lepsze, zdrowsze, cool. A osoby, które alergię mają naprawdę trochę z tego korzystają (większa dostępność produktów) a trochę cierpią (bo są postrzegani jak cała reszta dziwaków).



"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Paplanina kulinarna
Milijon 
1 000 000



Wiek: 28
Dołączyła: 19 Sie 2017
Posty: 968
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-04-24, 06:37   

Delphi, masz rację. Moda jest idiotyczna, to muszę przyznać. Odstawianie glutenu bez żadnych logicznych podstaw jest niebezpieczne dla zdrowia.

Cytat:
A osoby, które alergię mają naprawdę trochę z tego korzystają (większa dostępność produktów) a trochę cierpią (bo są postrzegani jak cała reszta dziwaków).

Tak samo jest z weganami. Są weganie, którzy zachowują się jakby byli w jakiejś sekcie, ale są też normalni. Kilku dziwaków może skutecznie wykrzywić obraz konkretnej grupy społecznej.

Delphi napisał/a:
, kurczaki są produkowane w ubojniach. Tam jest tylko mięso od zawsze

Nie znam się, serio. A gdzie zachodzi proces paczkowania takich kurczaków? Mam braki edukacyjne w temacie produkcji żywności.




Kiedy przyszłość przestała być obietnicą i stała się
zagrożeniem?
 
 
 
Paplanina kulinarna
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11