Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Cukier
Autor Wiadomość
Jeremi 
człowiek hasztag


Wiek: 30
Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 657
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-09-04, 18:25   

Zastąpiłem słodycze owocami. Nadal zdarza mi się coś zjeść, ale już nie ciągnie mnie do tego. Na przykład wolę zjeść dwa jabłka niż mały batonik.
Pokochałem czarną, niesłodzoną kawę. Kwestia przyzwyczajenia. Wiem, łatwo powiedzieć, bo przyzwyczajenia trudno zmienić...




czas czasami przytłacza - mnie też...
 
 
Cukier
Nocny Motyl 



Wiek: 30
Dołączyła: 20 Sie 2017
Posty: 241
Skąd: śląskie

Wysłany: 2017-09-04, 18:39   

Jeremi napisał/a:
Zastąpiłem słodycze owocami. Nadal zdarza mi się coś zjeść, ale już nie ciągnie mnie do tego. Na przykład wolę zjeść dwa jabłka niż mały batonik.

Sama wolę owoce od słodyczy, ale pomarańcza nie może przeleżeć mi dwóch tygodni w szufladzie, a baton jak najbardziej. A jeśli trzymam je gdzie indziej, po prostu o nich zapominam.




There is no heaven, wariaty.
 
 
Cukier
Artemisia 



Wiek: 29
Dołączyła: 27 Lip 2016
Posty: 711
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-09-04, 18:49   

Jeremi napisał/a:
Zastąpiłem słodycze owocami.

Ja w większości też, ale czasami jak mnie najdzie ochota na czekoladę, to aż mną rzuca. Od razu psuje mi się humor, robię się wewnętrznie agresywna i nie mogę się skupić. Uzależnienie od cukru to prawdziwa rzecz. Na szczęście przynajmniej z tą herbatą czy kawą nie mam problemu, bo kawy nie pije a herbatę całe życie gorzką lub zioła.




"Na całe szczęście wiem jak radę dać bez wiary
I znalazłem wielu, którzy drogę pokazali mi.
Przez całe życie na najwyższej pędzą fali.
Pochmurne niebo im na głowy się nie zwali."
 
 
Cukier
Nekomimi 
Neko-chan



Wiek: 22
Dołączyła: 13 Sie 2016
Posty: 403
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2017-09-10, 19:13   

Jeremi napisał/a:
Zastąpiłem słodycze owocami.
Podziwiam że jesteś w stanie... Mi jedzenie owoców nie daje tyle satysfakcji ile zjedzenie czegoś słodkiego.



 
 
Cukier
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-09-10, 22:22   

Nekomimi napisał/a:
Podziwiam że jesteś w stanie... Mi jedzenie owoców nie daje tyle satysfakcji ile zjedzenie czegoś słodkiego.


Mam takie, których pochłonięcie daje zbliżony rodzaj satysfakcji co czekolada/cukierki, a czego najsoczystsza gruszka czy dojrzały banan nie potrafią w razie silnej ochoty na coś słodkiego. To daktyle. Są ekstra, najlepiej świeże. Dużo cukrów prostych, mniam, mniam.

Tak tylko, skoro mowa o owocach. :marzyciel:




Disqualified as a human being.
 
 
Cukier
Nekomimi 
Neko-chan



Wiek: 22
Dołączyła: 13 Sie 2016
Posty: 403
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2017-09-10, 22:44   

Mustela Nivalis, w sumie są słodkie i dobre ^^ Jednak mi łatwiej dorwać słodycze niż daktyle... Poza tym nie chodzi mi wyłącznie o cukry, o smak bardziej c:



 
 
Cukier
Arashi 



Dołączyła: 05 Lip 2017
Posty: 710
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-09-11, 08:48   

Artemisia napisał/a:
Uzależnienie od cukru to prawdziwa rzecz.
Ostatnio się o tym serio przekonałam... :shock: Żeby nie było, słodkie lubię i jem, ale od jakiegoś czasu staram się ograniczać. W zeszłym tygodniu do pracy przynieśli czekoladę (kokosową, mniam!) i stwierdziłam, że jedna kosteczka nie zaszkodzi. ;) Zjadłam, szału nie było, ale po paru sekundach dotarło do mózgu jaki cukier jest boski. Normalnie dostałam kopniaka. I od razu chęć zjedzenia więcej. :?



 
 
Cukier
Nikusek95 


Wiek: 29
Dołączył: 09 Sty 2018
Posty: 23
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2018-01-30, 19:10   

Jestem uzależniony od słodyczy, dziennie jem albo 1 czekoladę, albo słodkie ciasteczka, albo jakieś cukierki, ewentualnie batoniki. Też zależy od ceny danego produktu. Nie potrafię od tego odejść, od zjedzenia czegoś słodkiego, mógłbym w ogóle nic więcej nie jeść, tylko słodycze, dają mi energie i jakąś formę lepszego nastroju



 
 
Cukier
Nekomimi 
Neko-chan



Wiek: 22
Dołączyła: 13 Sie 2016
Posty: 403
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2018-01-31, 17:01   

Nikusek95, to mamy podobnie :3 Tylko mi słodycze wyłącznie poprawiają mi nastrój i jeszcze (pewnie już nie tak długo) jestem w stanie kilka dni, wytrzymać bez nich...



 
 
Cukier
20września 
20wrzesnia



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Lis 2012
Posty: 675
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2019-05-02, 13:29   

Cholernie jestem od tego uzależniona. Gorzej dla mnie, bo mam podwyższony cukier, a w rodzinie miałam dwie osoby chorujące na cukrzycę. Muszę bardzo ograniczyć spożywanie cukru, jedzienie jakiś batonikow, ciastek itp :/



 
 
Cukier
wihszyciel
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-08, 14:23   

Ktoś jest/ był uzależniony od coli? W moim otoczeniu mam chyba dwie takie, jedną poowoooli będe nakłaniać na ograniczenie coli bo się martwię. ;_;

.
Nadal lubię wszamać kilka cukierków ale!!! jest lepiej niż kiedyś, zdarza mi się mieć dni bez słodyczy, i nie czuję ze MUSZĘ go zjeść.
Herbatę niestety nadal lubię z cukrem ale też ograniczam. ;_;




 
 
Cukier
20września 
20wrzesnia



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Lis 2012
Posty: 675
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2019-05-08, 15:29   

wihszyciel napisał/a:
Ktoś jest/ był uzależniony od coli?


Ja nie, ale mój chłopak ma świra na punkcie coli




 
 
Cukier
M89WROCLAW 


Wiek: 34
Dołączył: 07 Maj 2019
Posty: 33
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2019-05-08, 21:10   

wihszyciel,
Ja osobiście byłem i piłem po 3l dziennie jak nie więcej. Na początku rzucania przerzuciłem się na colę zero. A później na oranżadę Helenę. Polowe cukru mniej ma niż cola prawie. Jak masz zamiar rzucić colę to lepiej odrazu zamień na coś innego może tez Helenę. A teraz od czasu do czasu coli się napije.




 
 
Cukier
Muff 


Wiek: 28
Dołączyła: 20 Sty 2019
Posty: 79
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2019-05-09, 11:05   

Co do czarnej herbaty to zależy też od długości parzenia i jakości herbaty. Np. dilmah wg mnie jest mniej gorzka albo jakieś earl gray. Wszelkie herbatki z dziką różą są dla mnie zbyt kwaśne(?), a wszelkie liściaste bez problemu bez cukru piję.
Co do poruszania tematu cukru trzcinowego lata temu, wydaje mi się od mniej słodki, przynajmniej jeśli w przepisie na ciasto jest szklanka cukru trzcinowego to dodaję troszeczkę ponad pół szklanki zwykłego i i tak jest za słodkie, a kiedy dodaję trzcinowego to w ogóle nie jest słodkie.
Teraz coś o moim uzależnieniu. Mam raczej napady jedzenia słodyczy, kiedy już udaje mi się "rzucić" cukier to chłopak przynosi mi jakąś czekoladę czy ciasto... i wszystko od nowa. W domu rodzinnym też masakra, bo chcą mnie karmić słodyczami, chipsami i colą. Kiedy już to wszystko jest na stole to nie potrafię odmówić :/ W najgorszych momentach czekolada 300g na raz w jakieś 30 minut plus jakieś ciastka tego samego dnia. Mnóstwo słodyczy albo nic. O wiele rzadziej mam potrzebę jedzenia słodkości przy zbilansowanej diecie opartej przede wszystkim na warzywach.




 
 
Cukier
wihszyciel
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-09, 11:58   

M89WROCLAW, nie jestem uzależniona od coli (co innego napoje zero), z resztą od dawna nie piję tego syfu z cukrem, pytałam z ciekawości. :---)



 
 
Cukier
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11