Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Paplanina zoologiczna
Autor Wiadomość
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-01-31, 16:37   

Teoretycznie tak. W praktyce jest problem, bo wszyscy pozostali przyjmują gdzieś dalej i wymagałoby to albo pojechania autem, albo autobusem, albo długiego spaceru. W aucie pies wymiotuje, w autobusie umiera ze strachu, a spacer po trasie innej niż zwykle, to katorga. Do tego weterynarza mamy ze 200 m od domu, a i tak musimy ją nosić na rękach, bo po drodze jest śmiertelnie przerażający wiadukt. Jak ten zakuty łeb nie złapie w końcu kontaktu z rzeczywistością, to niestety będzie trzeba jej ten stres zafundować.

Dzisiaj chyba w końcu coś dotarło, chociaż nie wiem czy w pełni. Obmacał brzuch i wygrzebał z tyłka kłębek waty. Psu to pomogło bardziej niż wczorajsze antybiotyki. W końcu się załatwiła i puściła gazy takie, że "maski włóż". Czekam na rozwój wypadków.

Perwers napisał/a:
trzymają się człowieka, bo ten daje jeść.

To zupełnie jak psy. Nasza psia nauczycielka mówi "psy nas kochają za żarcie" oraz "dobry przewodnik, to śmierdzący przewodnik". Także żadna różnica tutaj. No i... czy to coś niewłaściwego? Z jakiej racji zwierzę miałoby myśleć takimi kategoriami jak człowiek?

Perwers napisał/a:
czy wasze koty są wredne i niewdzięczne?

A po czym poznać, czy kot/ pies/ chomik jest wdzięczny, czy nie? W jaki sposób zwierzę ma być wredne? Sądzisz, że koci mózg jest zdolny do knucia spisków?

To trochę tak, jakbyś upatrywał wredoty (wredności?) i niewdzięczności w rocznym dziecku. Ono, jak i kot robi to, co jest jego zdaniem ciekawe, co sprawia przyjemność i nie wie, że tobie będzie smutno, jak usmaruje swoim kałem całą podłogę. Nie sądzisz chyba też, że roczne dziecko łączy fakty na tyle, żeby myśleć "muszę się zachowywać dobrze i być miła, bo ten człowiek daje mi jeść". Nie łączy jedzenia i szkodzenia ze sobą. Ba! Nie wie, że szkodzi, nie wie co należy, a co nie.

Perwers napisał/a:
nie wiem, czy trafiłem na kota niezwykle posłusznego, czy jednak niczym się nie różni od innych

Każdy kot i każdy pies ma swoją osobowość. Dosyć ograniczoną w wyrazie w porównaniu z naszą, bo nie mówi po ludzku, a człowiek mało rozumie z ichniego języka, ale ma.


<<< Dodano: 2018-03-11, 07:21 >>>


Co myślicie?




"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Paplanina zoologiczna
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2018-03-11, 13:28   

Delphi napisał/a:
Co myślicie?

Przypomina mi to historię z przeszczepami serca - też ci pierwsi umierali niedługo po zabiegach. Wszyscy. Teraz po przeszczepach żyją nawet kilkanaście, kilkadziesiąt lat.
Taka jest medycyna, rozwija się w bólach i jakby nie patrzeć - w potencjalnej śmierci.

Dla wielu etyczne to jest mało, jak każa innowacja medyczna. Kiedyś to nawet tyczyło się operacji, przetaczania krwi (są ugrupowania religijne, dla których dalej to herezja), potem aborcja, sztuczne zapłodnienie, "bawienie się" genami.

Dla mnie jest to, nie halo, że to może doprowadzić do hodowli zwierząt na przeszczepy, to by było barbarzyństwo. Nie same przeszczepy.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Paplanina zoologiczna
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-04-01, 07:23   

Jakby ktoś z was chciał pomóc zwierzętom ze Starego Czarnowa, to tutaj jest zbiórka, a tutaj ankieta adopcyjna.



"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Paplanina zoologiczna
Lady Blair 
Diamante



Wiek: 26
Dołączyła: 20 Kwi 2017
Posty: 156
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2018-04-15, 13:04   

Na dzien dziecka mama mi kupi szynszylka i krolisie :)




 
 
Paplanina zoologiczna
Rainbow 



Wiek: 24
Dołączyła: 03 Lis 2013
Posty: 2820
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2018-04-15, 19:51   

A ja za zgodą i dokładką rodziców kupuje jeża. :) już nie mogę się doczekać aż moja malutka będzie u mnie w domu.



Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale. ~ Kłapouchy.
:rainbow:
 
 
Paplanina zoologiczna
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-04-15, 19:54   

Rainbow, jeża? <3



 
 
Paplanina zoologiczna
Rainbow 



Wiek: 24
Dołączyła: 03 Lis 2013
Posty: 2820
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2018-04-16, 06:13   

Jednobarwna, tak tak.



Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale. ~ Kłapouchy.
:rainbow:
 
 
Paplanina zoologiczna
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-05-10, 14:05   

Drodzy psiarze! Potrzebuję Waszej pomocy! Rozważam kupno obroży z feromonami dla mojego płochliwego psiaka. No i mam wybórpomiędzy obrożą Adaptil drogą jak...bardzo drogą, a ciut tańszą PetArmor ( https://www.doggo.com.pl/...CSABEgJ4R_D_BwE ). No i tu jest moje pytanie. Adaptil naprawdę jest lepsza czy to jest kwestia prestiżu koncernu farmaceutycznego i dlatego jest droższa?



"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Paplanina zoologiczna
Cirnellé 
Odruch wymiotny



Wiek: 23
Dołączyła: 23 Mar 2014
Posty: 547
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2018-05-17, 18:43   

Zastanawiam się nad kupnem szczura. Jakieś rady na początek?



Czuł niewymowny pociąg utopić się w błocie.
 
 
Paplanina zoologiczna
Rainbow 



Wiek: 24
Dołączyła: 03 Lis 2013
Posty: 2820
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2018-05-17, 19:46   

Cirnellé, a co byś chciała wiedzieć?
Z takich podstawowych rzeczy : szczury są stadne, wiec conajmniej 2. Szczury adoptujemy, nie kupujemy w zoologach. :) Miałam łącznie wszystkich 10 szczurów, także chętnie odpowiem :D .




Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale. ~ Kłapouchy.
:rainbow:
 
 
Paplanina zoologiczna
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-17, 19:52   

Mój psiak skręcił staw kolanowy w tylnej lapce.
Okropnie cierpi. Dobrze, że mam takiego fajnego weterynarza... Ciekawa jestem czy ten zastrzyk przeciwbólowy będzie działał do soboty rana, do kolejnej dawki...? Czy może dobrze byłobyu podać coś jutro?




 
 
Paplanina zoologiczna
Cirnellé 
Odruch wymiotny



Wiek: 23
Dołączyła: 23 Mar 2014
Posty: 547
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2018-05-17, 20:06   

Rainbow, jaka klatka, jaka karma, wszystko co można wiedzieć. I najlepsze stronki ze szczurkami do adopcji.



Czuł niewymowny pociąg utopić się w błocie.
 
 
Paplanina zoologiczna
Rainbow 



Wiek: 24
Dołączyła: 03 Lis 2013
Posty: 2820
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2018-05-17, 21:38   

Cirnellé, proponuję ci grupę „szczury” na fb. Tam masz wszystko ;) . Karmę, klatkę, informacje, weterynarzy, no wszystko. I zawsze możesz się dopytać na bieżąco. Na grupie możesz tez wstawić ogłoszenie, że poszukujesz. :) Widziałam teraz maluchy do adopcji ;) .



Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale. ~ Kłapouchy.
:rainbow:
Ostatnio zmieniony przez aga_myszka 2018-05-19, 21:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Paplanina zoologiczna
eithné
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-19, 22:28   

Cirnellé, tutaj masz kalkulator klatki szczurów - wystarczy wpisać wymiary i będziesz miała mniej więcej pogląd na to, ile szczurków zmieści wybrana przez Ciebie klatka. Polecam jeszcze forum szczury.org, kiedy z niego korzystałam (co prawda kilka lat temu, ale zawsze :D ) był kopalnią wiedzy i mają też kącik adopcyjny.



 
 
Paplanina zoologiczna
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5673
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2018-06-24, 19:52   

Jak mądrze dokarmiać bezdomne koty?
Koło mojego bloku okociły się chyba dwie kotki. Są tam jakoś trzy dorosłe koty, dwa takie podrośnięte już trochę i kilka kociaków (na moje oko miesięcznych). Chcę im jakoś pomóc. Koty nie za bardzo boją się ludzi, niektóre dają się głaskać, nie uciekają.




:myszka:
 
 
Paplanina zoologiczna
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13