Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Paplanina polityczna
Autor Wiadomość
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2018-01-10, 15:20   

Castro napisał/a:
Delphi napisał/a:
odwołali Waszczykowskiego
To może być straszliwy cios dla naszych relacji z San Escobar.

Oplułam monitor :D
Swoją drogą próbowałam dojść do źródła San Escobara i dotarłam do tego, że Waszczu naoglądał się filmu "Blow" o jedną kreskę za dużo.

Ale bez naszego męża stanu Macierewicza to już nie będzie to samo MON. :< Z resztą, już po Misiu nie było.

Ja tam czekam na "Ucho Prezesa" i ich wersji. :D




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Paplanina polityczna
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 825
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-01-12, 18:50   

Cytat:
Nie myślałam, że takie będą skutki tego, że mój głos może cokolwiek znaczyć, no bo jestem posłem opozycji - powiedziała w rozmowie z Polsat News posłanka PO Alicja Chybicka

:facepalm:
Pani poseł nie myślała, że jej głos coś znaczy... no błagam... z taką opozycją to PiS będzie rządził do końca świata i jeden dzień dłużej.




 
 
Paplanina polityczna
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2018-01-12, 21:28   

"– Ja przypomnę, że my jesteśmy ugrupowaniem, które jest nowe i bardzo wielu naszych posłów, nie mając doświadczeń wcześniej w polityce, nie zdaje sobie bardzo często sprawy, że nie głosują za danym projektem tylko, tak jak tutaj, głosują za skierowaniem do komisji."
Lubnauer

Zabrakło szkoleń dla posłów.




dead but delicious
 
 
Paplanina polityczna
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 825
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-01-13, 16:13   

R. de Valentin, ta... biedni, nieprzeszkoleni... nowi... Co my w przedszkolu jesteśmy? Biedny poseł nie wie za czym głosuje? Nie rozumie po co jest w sejmie? Chyba od początku rządów PiS nic i nikt tak nie pogrążyło opozycji, jak ona sama siebie teraz.



 
 
Paplanina polityczna
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2018-01-13, 21:15   

Przykro. Dobra zmiana wygra kolejne wybory.

Castro, niedługo obejmie nas program -500. Za brak posiadania dzieci.




dead but delicious
 
 
Paplanina polityczna
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-01-14, 15:31   

Ukryta Wiadomość:
Zaloguj się, aby zobaczyć tą wiadomość
--- Log in to see the message ---




"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Paplanina polityczna
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 825
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-01-29, 20:43   

Zapewne wszyscy słyszeli o Nanga Parbat w ten weekend. Przyznam się szczerze, że nie wierzyłam iż możliwe jest takie... zjednoczenie Polaków ponad podziałami politycznymi we wspólnej... nienawiści. Już w piątek bodajże wp.pl skarżyła się na zalew hejtu po informacji o naszym himalaiście. Ja sobie pochodziłam po portalach informacyjnych od gazety, przez wprost, po niezależną i frondelka i wszędzie, podkreślam wszędzie hejt z komentarzy wylewał się strumieniami. Od lewa do prawa ludziom przeszkadzały szeroko pojęty 'egoizm himalaizmu', koszty akcji ratunkowej, narodowość himalaistki ocalonej 'za nasze pieniądze', przeszłość Bieleckiego, Revol i Mackiewicza, a nawet tchórzostwo [sic!] ekipy ratunkowej. Czyta się to i człowiekowi chce się wymiotować. Mam wrażenie, że nie było tak zawsze. Mam wrażenie, że kiedyś ludzie wstydzili się wyrażania publicznie takich opinii... może tak sobie myśleli w swoich głowach, może tak sobie rozmawiali z kolegami czy rodziną, ale publicznie jednak nikt nie chciał wyjść na nienawistnika, a teraz wygląda to tak, jak by ludzie byli dumni z takiej swojej postawy... i to niezależnie od tego, po której stronie barykady politycznej stoją.



 
 
Paplanina polityczna
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2018-01-29, 21:05   

Zanosi się na to, że powstanie specjalna komisja. Będą badać tę sprawę. Zbyt dużo niewiadomych i sprzecznych informacji.
Eksperymenty, które wszystko wyjaśnią, będą przeprowadzane na osiedlowych górkach...




dead but delicious
 
 
Paplanina polityczna
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-01-29, 21:26   

Ja osobiście nie rozumiem po co tam wchodzili. Można by się pokusić o stwierdzenie, że to chęć odkrywania czy inne duperele, ale mimo wszystko...po co tam włazić? Istnieją przecież technologie, które można tam wysłać bez człowieka. Nie rozumiem też dlaczego ludzie tak ubolewają nad śmiercią Mackiewicza. Wlazł tam na własne ryzyko, wiedział czym to grozi, nikt poza nim nie jest winien jego śmierci. Ale będą drążyć! Bo Revol go tam na siłę zaciągnęła, zakopała w jakimś dole i zwiała prosto w ręce dobrych, odważnych Polaków, którzy na pewno tam szli tylko po nią, albo tylko po niego, bo przecież nie po to, żeby uratować wszystkich tych, których uratować się da. Ogólnie rzecz ujmując, jakby się samobójcy zabijali po cichu, to nie byłoby tej szopki.



"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Paplanina polityczna
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2018-01-29, 21:32   

Wchodzili tam, bo tak lubią. Góry są piękne, niedostępne, to wyzwanie... Tam można być daleko od wszystkiego.
Ludzie ubolewają, bo mieli transmisję na żywo.

Będą drążyć. Nie zaciągnęła, ale może zabrała jedzenie, zostawiła, kłamała, żeby ją uratować...




dead but delicious
 
 
Paplanina polityczna
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-01-29, 21:43   

Skoki narciarskie są niebezpieczne. Ludzie skaczą i jak się uda, to się nie zabiją, a jak się zabiją albo połamią, to komentarze są zupełnie inne niż tutaj. Może jakbyśmy w mediach słyszeli tyle zachwytów nad zdobytymi górami, co nad wygranymi turniejami czterech skoczni, to by było inaczej? Jak się o czymś słyszy tylko złe rzeczy, to trudno o tym myśleć dobre rzeczy.



"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Paplanina polityczna
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2018-01-29, 22:02   

Castro napisał/a:
Czyta się to i człowiekowi chce się wymiotować

Ano chce.
Gdyby nic im się nie stało i spokojnie sobie stamtąd zeszli tak jak weszli, to pewnie 'naród' pękałby z dumy.
Teraz pęka z nienawiści. Pęka od specjalistów od wspinaczki, od gór, od odmrożeń.


Delphi napisał/a:
ale mimo wszystko...po co tam włazić?

Różni ludzi mają w życiu różne pasje.

Cytat:
(...) My, alpiniści, nie jesteśmy ani "samobójcami" ani "ryzykantami", ani nie poszukujemy "adrenaliny". Staramy się realizować swoją pasję w sposób bezpieczny i przemyślany, staramy się unikać niepotrzebnego ryzyka. To jest tak samo jak z prowadzeniem samochodu. Nie można oceniać kierowców tylko na podstawie wypadków i wyciągać wniosków, że to "samobójcy", bo szybko jeżdżą. Media mają to do siebie, zwłaszcza media elektroniczne, że nie pokazują tysięcy samochodów jadących drogą, tylko ten jeden, który wpadł na drzewo. Nie wiem ilu wspinaczy tego samego dnia, w którym zginął Tomek, spokojnie wróciło do domu ze swych wspinaczek, 10 tysięcy? 100 tysięcy? Na pewno bardzo wielu.

Na pewno nasz sport jest niebezpieczny. Niebezpieczny jest także sport samochodowy, skoki narciarskie, wyczynowe żeglarstwo, sport spadochronowy, szybownictwo i wiele innych. Nie kreujmy takiego obrazu, że każdy alpinista musi zginąć. Ja wspinałem się 50 lat, także w najwyższych górach, także w zimie, także solo i jak widać żyję. W górach doznałem tylko jednego zwichnięcia nogi i to na dnie doliny, w potoku. (...)

"A dlaczego to robię, dlaczego "się pcham"? Dla tego samego, dla czego Kolumb odkrywał Amerykę, Amundsen zdobywał biegun, Thor Heyerdahl płynął tratwą przez Pacyfik, Gagarin leciał na orbitę, a Amstrong lądował na księżycu. A dlaczego Kopernik ogłaszał swoją teorię i narażał się kościołowi? Mógł cicho siedzieć. Dlatego że człowiek ma potrzebę eksploracji, zdobywania i to dzięki tej potrzebie, jako gatunek nie chodzimy już po drzewach i nie żywimy się robakami.

A dlaczego ratujemy tych, "którzy znaleźli się w niebezpieczeństwie z własnej winy"? Dlatego, że jesteśmy ludźmi. Dlatego, że mamy takie uczucie jak empatia.
https://www.facebook.com/...100015766171515



A przy okazji akcji ratowniczej przypominał mi się film "Everest".




 
 
Paplanina polityczna
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-01-29, 23:16   

Castro napisał/a:
Zapewne wszyscy słyszeli o Nanga Parbat w ten weekend.

No niestety nie wszyscy. :ech:





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Paplanina polityczna
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 825
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-01-29, 23:19   

Delphi napisał/a:
Ja osobiście nie rozumiem po co tam wchodzili. Można by się pokusić o stwierdzenie, że to chęć odkrywania czy inne duperele, ale mimo wszystko...po co tam włazić?

Ja też nie rozumiem i dlatego nie jestem w połowie drogi na Everest, co nie oznacza, że ludziom, którzy tam wchodzą należy się wiadro pomyj na łeb.
Delphi napisał/a:
Może jakbyśmy w mediach słyszeli tyle zachwytów nad zdobytymi górami, co nad wygranymi turniejami czterech skoczni, to by było inaczej? Jak się o czymś słyszy tylko złe rzeczy, to trudno o tym myśleć dobre rzeczy.
Też nie rozumiem dlaczego Kubica może się rozbijać i jest 'cacy', a himalaiści nie mogą 'zostawać w górach', bo są 'samobójcami'. Nie podoba mi się, że stosowane jest określenie 'samobójcy', bo jednak problem samobójstw uważam za dość poważne zjawisko i stosowanie tego określenia jako sui generis inwektywy jest nie w porządku.



 
 
Paplanina polityczna
RobertIslay 
Boję się szerszeni.



Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 990
Skąd: świat

Wysłany: 2018-01-30, 03:22   

Castro napisał/a:
zjednoczenie Polaków ponad podziałami politycznymi we wspólnej... nienawiści.


A to nic niezwykłego: U nas jest bardzo dużo nienawiści - zazwyczaj kierujemy ją wobec siebie nawzajem. Teraz, dość przypadkowo, znalazł się ktoś, kogo możemy nienawidzieć wspólnie. Oczywiście jest to nienawiść odrażąjąca i świadcząca o tym, jak mało wartościowymi, kawałami mięcha, jesteśmy.
O ile nie trudno zrozumieć nienawiść do jakiegoś pedofila, to już bluzganie i obrażanie człowieka, który umarł robiąc to co kochał, nikomu nie szkodząc, to zwykłe sku....o.

Adriaen napisał/a:
No niestety nie wszyscy.


Nie no to jest skandaliczne!

Może jeszcze powiesz, że o wczorajszym wyroku amerykańskiej ITC (International Tade Comission), która uznała, że Boeing nie poniósł strat w związku z pomocą publiczną jaką kanadyjski rząd udzielił Bombardierowi, też nie słyszałeś?? A tymczasem ta decyzja ITC, jest tożsama z uznaniem za bezzasadne narzucanie cłą w wysokości 300% na maszyny C-series, importowane do USA.
Co?? Nawet nie przyznawaj się, że o takich rzeczach nie wiesz...
To szalenie ważna wiadomość dla przemysłu lotniczego - szczególnie, że United Airlines zamówił już 125 takich maszyn i że Airbus szykuje się do przejęcia Bombardiera - i nie wyobrażam sobie, żeby można było tego nie wiedzieć! :P




My jsme Borg. Odpor je marny, budete asimilovani!
 
 
Paplanina polityczna
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 11