Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Ćwiczenia
Autor Wiadomość
pan_da 



Wiek: 26
Dołączyła: 22 Maj 2017
Posty: 271
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-06-30, 23:27   

eithné, może lepiej zacząć od dłuższych spacerów (później można wprowadzić zmiany prędkości, 2 minuty zwykłe tempo, 2 minuty szybszy marsz) albo od basenu?



17.12.2018 - przestałam uciekać od odpowiedzialności.
05.02.2019 - mówię prawdę, całą prawdę i tylko prawdę.
30.06.2019 - jak zagłuszyć wyrzuty sumienia?
 
 
 
Ćwiczenia
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2017-07-21, 15:53   

eithné napisał/a:
Ktoś może zna lekki zestaw ćwiczeń dostępnych za darmo (najchętniej na youtube) dla kobiety 50+, dla której nawet Mel B jest niewykonalna?

Mel B w cale taka łatwa i przyjemna w wysiłku nie jest! Też daje w kość.

A ta kobieta to ma w pełni zdrowe stawy, kręgosłup? Inaczej nie ma co się zabierać za jakiekolwiek ćwiczenia wysiłkowe. Raczej spacery, o! Basen będzie idealny, np. aquaareobik.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Ćwiczenia
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2017-07-22, 07:05   

To ja już wolę biegać. :P Plus ok 1h ćwiczeń aerobowych, ale we własnych tempie.



Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
 
 
Ćwiczenia
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-22, 09:12   

Do biegania ćwiczenia siłowe też są potrzebne, bo wzmacniają mięśnie i zmniejsza się ryzyko kontuzji. Na początku ćwiczenia traktowałam jako przymus i byłam pewna, że się do nich nie przekonam, a z czasem polubiłam i nawet stwierdziłam, że to lepsze niż bieganie. :lol:



 
 
Ćwiczenia
Makaron 



Wiek: 29
Dołączył: 03 Lip 2016
Posty: 406
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2017-07-22, 10:36   

Edisni napisał/a:
ćwiczenia siłowe też są potrzebne, bo wzmacniają mięśnie i zmniejsza się ryzyko kontuzji

:piątka:




"Czy pamiętasz płatków róży szept...
Miłość Cię woła, idź za jej głosem,
Nie mów jutro, nie mów zawsze,
Mów i kochaj dzisiaj!"
 
 
Ćwiczenia
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-07-22, 11:00   

Makaron napisał/a:
Edisni napisał/a:
ćwiczenia siłowe też są potrzebne, bo wzmacniają mięśnie i zmniejsza się ryzyko kontuzji

:piątka:


:piątka: x2

No i ciało lepiej wygląda i się trzyma niż przy nawalaniu tylko cardio.

A w temacie, ja chyba sobie zawieszę treningi, niby cały tydzień wystawałam wcześniej by coś porobić przed pracą, ale skoro dymam 8h po górach i przerzucam konary, to w sumie trochę bez sensu jeszcze robić coś we własnym zakresie póki co... Zajechać się nie chcę.




Disqualified as a human being.
 
 
Ćwiczenia
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-23, 12:07   

Mustela Nivalis napisał/a:
No i ciało lepiej wygląda i się trzyma niż przy nawalaniu tylko cardio.

Dobrze ujęte. :)

Mustela Nivalis napisał/a:
Zajechać się nie chcę.

Brawo za rozsądne nastawienie. Przerzucanie konarów jest dość mocnym treningiem, ale że Ci się chciało jeszcze rano robić trening.

Mi ćwiczenia z bieganiem najlepiej współgrały tego samego dnia. Chociaż pamiętam jak po pierwszym treningu funkcjonalnym kolana mi się same uginały przez kilka dni i schodzenie po schodach musiało wyglądać bardzo źle skoro pies się mi dziwnie przyglądał jak czekał aż zejdę. :lol: Za to ten sam trening wykonany tydzień później na drugi dzień już było w porządku. :)




 
 
Ćwiczenia
Arashi 



Dołączyła: 05 Lip 2017
Posty: 710
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-07-24, 09:02   

Ćwiczycie też w klubach fitness? Na zajęciach grupowych?
Osobiście najlepiej się motywuje jak trenerka stoi przede mną i są na sali inni męczący się - jak oni dają rade, to ja nie? ;) Jednak grafik nie zawsze mi pasował i też ćwiczyłam do youtuba. Chodakowska, Mel B, Jillian Michaels. Tylko wciąż do kardio ciężko mi się samej zmusić. Teraz staram się chodzić na zajęcia ze stepem lub bosu, a siłowo samej w domu. Czasem jeszcze wybiorę się na pump. :)




 
 
Ćwiczenia
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-24, 09:53   

W klubach fitness nie, ale w zajęciach grupowych fitnessowych zdarzało mi się uczestniczyć.
W domu nie mam chęci i motywacji do ćwiczeń. :P




 
 
Ćwiczenia
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-12-16, 19:57   

Ciało niejako wymusiło na mnie przykładanie się do rozciągania oraz poszukiwanie ogólnie czegoś ukierunkowanego na zginacze bioder, z którymi u mnie jest ciężka sprawa... Fajnie tylko, że jak wpiszę streczing dla początkujących, to ludzie wiążą sobie nogi na supełki za głową. Albo robią to:




Aż strach patrzeć na poziom średnio zaawansowany. :haha: Streczingów dla ludzi o elastyczności o mobilności głazu nie kręcą. Smuteczek.

Może jest jeszcze tutaj ktoś, to musi/musiał trochę bardziej skupić się na zginaczach bioder?




Disqualified as a human being.
 
 
Ćwiczenia
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2017-12-17, 04:40   

Mustela Nivalis, wpisałam to hasło w grafice wyszukiwarki i normalne ćwiczenia mi pokazało, podobne do tych co ja mialam do wykonywania. Jak wrócę z pracy to moge podrzucić w obrazkach te, które ja mam na biodra i poszukać filmiku z którego wcześniej korzystałam a są tam takie rozciągające ćwiczenia dla początkujących. :)



 
 
Ćwiczenia
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-12-17, 15:43   

Um, ale ja trochu sobie heheszkowałam, żeby wrzucić skrina i zagaić potem o zginaczach bioder. ;)
Rozciągam się jogopodobnymi zestawami oraz ruchami zapożyczonymi od jakiegoś zapaleńca kalisteniki, może dlatego potem mi wyszukiwarka filtruje takie kwiatki.


Ale na te zestawy biodra będę czekać z niecierpliwością, szukam kogoś, z kim mogłabym się łączyć w bólu i nadziei, ludzie zazwyczaj wzruszają ramionami na samo napomknięcie o tym. :> Pomogło stopniu zadowalającym czy musiałaś się jeszcze wspomagać wizytami u fizjoterapeuty etc? Jak to u Ciebie wyglądało?




Disqualified as a human being.
 
 
Ćwiczenia
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2017-12-17, 16:15   

Mustela Nivalis, ach, nie zaczaiłam, rano wcześnie było jak pisałam posta. :D

Znaczy wiesz, sobie wygoglowałam co to te zginacze, bo nie bardzo wiedziałam czy to to, a po obrazkach z ćwiczeniami wyszło, że podobne do tych co i ja mam.

Ja do fizjoterapeuty poszłam z czym innym a ten bardzo szybko zobaczył, że mam problem z biodrami, po nastawieniu mnie i próbach rozciągnięcia zlecił długą serię ćwiczeń rozciągających (jedna seria w wersji krótkiej schodziła mi do 30 minut), później po prześwietleniu wyszło, że mój problem z biodrami to kwestia przykurczu mięśni, więc dopiero się najęczałam u fizjoterapeuty. Ogólnie mam zalecenie ćwiczeń wzmacniających mięśnie, na stabilizację i kilka rozciągających.

Filmik, który sobie kiedyś znalazłam (jest ogólnie rozciągający, ale ma też tam ćwiczenia na biodra):
https://www.youtube.com/watch?v=-xEwA2yHFFQ




 
 
Ćwiczenia
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-03-26, 21:29   

Pytanie:
mam problem z biodrem, dzisiaj myślałam, że nie wyjdę z pod prysznica. Musze zacząć ćwiczyć ale nie wiem co jak i w ogóle. Boli mnie tak bardzo, że czasami nie jest w stanie zrobić kroku, muszę schudnąć - to jest mus, ćwiczenia w tym wypadku bardzo by pomogły. Nie chcę i nie mogę iść do ortopedy czy fizjoterapeuty bo boję się, że dostanę skierowanie na rtg a miałam już w tym roku 6 zdjęć. Nie mam pojęcia co ćwiczyć bo głupie chodzenie sprawia ból. Nie mam już za bardzo kasy więc chodzenie na prywatną rehabilitację odpada, a na nfz lepiej nie myśleć o bliskim terminie. Miał ktoś podobnie, ból jest kłujący, promieniujący do kolana i stopy.




 
 
Ćwiczenia
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2018-03-27, 08:51   

Jednobarwna napisał/a:
Nie chcę i nie mogę iść do ortopedy czy fizjoterapeuty bo boję się, że dostanę skierowanie na rtg a miałam już w tym roku 6 zdjęć

Nawet jak dostaniesz skierowanie to nie musisz z niego korzystać, możesz lekarzowi powiedzieć o tym, że w ostatnim czasie miałaś często robione rtg. Polecam pójście do dobrego fizjoterapeuty.
Przed rozpoczęciem ćwiczeń dobrze znać przyczynę bólu biodra, by sobie jakimiś ćwiczeniami nie zaszkodzić lub by wiedzieć jak je poprawnie wykonywać, a fizjoterapeuta może też 'rozmasować' bolące miejsce.
Ale chyba najbardziej odciążające stawy i wzmacniające mięśnie są ćwiczenia w wodzie...




 
 
Ćwiczenia
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12