Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Matura
Autor Wiadomość
shady 
4w5



Wiek: 24
Dołączyła: 29 Mar 2015
Posty: 566
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-11-01, 21:27   

Fenoloftaleina, Dziękuję, seriale i filmiki po angielsku już oglądam, próbowałam nawet bez napisów, ale ani rusz.

Adriaen, Wiem, że mogę, ale nie miałam pomysłu co wybrać. Ze wszystkiego jestem przeciętna i aż tak bardzo mi nie zależy na super wynikach, no ale kompromitacji bym jakiejś wielkiej też nie chciała.

EverPaiin, Niestety nie. Też zostaje internet, ale nikt mi tego nie sprawdzi, czy jest dobrze.




"Wiesz dlaczego żółw jest taki twardy? Bo jest taki miękki..."
 
 
 
Matura
EverPaiin 
wiedźma



Dołączyła: 04 Lis 2013
Posty: 3733
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2017-11-02, 00:47   

shady, jeśli będziesz miała z czymś problem, to mogę pomóc. Zdawałam maturę rozszerzoną z angielskiego.



Sie ist die Königin der Käfer
Sie kommt über uns heut Nacht
Ihre Liebe wollten wir nicht haben
Ihr Zorn verfolgt uns tausendfach
 
 
Matura
eithné
[Usunięty]

Wysłany: 2017-11-03, 23:16   

shady, poćwicz transformacje zdań.
shady napisał/a:
Fenoloftaleina, Dziękuję, seriale i filmiki po angielsku już oglądam, próbowałam nawet bez napisów, ale ani rusz.

Spróbuj oglądać z angielskimi napisami i słuchaj podcastów dopasowanych do Twojego poziomu. Z tego, co zrozumiałam masz trudność z rozumieniem ze słuchu, a inaczej niż słuchając różnych tekstów w tym języku tego nie wyćwiczysz. Znajdź kilkuminutowe podcasty (najlepiej z transkrypcją) i rób notatki w trakcie słuchania z tego, co słyszysz, słuchaj po kilka razy i uzupełniaj swoje notatki o nowe informacje lub słówka, które udało Ci się wyłapać. Po każdym razie na podstawie notatek postaraj się streścić to, co usłyszałaś. Później przeczytaj transkrypcję, przeanalizuj ją, zwróć uwagę na nowe słówka i wyrażenia... i słuchaj dalej :D . To pracochłonne ćwiczenie, ale rozwijające.




 
 
Matura
shady 
4w5



Wiek: 24
Dołączyła: 29 Mar 2015
Posty: 566
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-11-06, 15:43   

EverPaiin, Dzięki ogromne! Nie chcę zawracać głowy, ale może skorzystam. :>

eithné, W sumie to naprawdę dobry pomysł, na pewno spróbuję. Muszę tylko jakoś się zmotywować, żeby się od razu nie poddać, jak niewiele zrozumiem. :lol:




"Wiesz dlaczego żółw jest taki twardy? Bo jest taki miękki..."
 
 
 
Matura
Rainbow 



Wiek: 24
Dołączyła: 03 Lis 2013
Posty: 2820
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-11-21, 07:22   

Dziś próbny i rozszerzony polski, nie wiem jak mój umysł to ogarnie. :shock:



Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale. ~ Kłapouchy.
:rainbow:
 
 
Matura
littlemiss 



Wiek: 25
Dołączyła: 08 Kwi 2017
Posty: 203
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2017-11-23, 23:48   

Rainbow, i jak Ci poszło? :)



 
 
Matura
Something Dark 


Dołączył: 16 Lis 2017
Posty: 21
Skąd: świat

Wysłany: 2017-11-27, 15:17   

Udalo mi sie zdac mature z kazdego przedmiotu bez absolutnie zadnej nauki i znajomosci jakiejkolwiek lektury czy ksiazki, w domu przez caly moj czas nauki praktycznie nie dotknalem zadnej skiazki czy zeszytu, ale srednie wyksztalcenie mam i teraz sie z tego ciesze. Mialem szczescie, bo trafila mi sie akurat wtedy latwa matura



 
 
Matura
użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: 2017-11-27, 15:21   

Something Dark napisał/a:
Mialem szczescie, bo trafila mi sie akurat wtedy latwa matura

A to na przełomie kilku, kilkunastu lat była kiedyś trudna matura?




 
 
Matura
Rainbow 



Wiek: 24
Dołączyła: 03 Lis 2013
Posty: 2820
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-11-27, 15:22   

littlemiss, czekam aż nauczyciele sprawdzą. Wiem tyle, ze z matematyki nie zdałam.



Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale. ~ Kłapouchy.
:rainbow:
 
 
Matura
Something Dark 


Dołączył: 16 Lis 2017
Posty: 21
Skąd: świat

Wysłany: 2017-11-27, 15:24   

użytkownik napisał/a:
Something Dark napisał/a:
Mialem szczescie, bo trafila mi sie akurat wtedy latwa matura

A to na przełomie kilku, kilkunastu lat była kiedyś trudna matura?


Nie wiem,nigdy nie patrzylem jak wyglada matura obecna i z poprzednich lat. Ale jedno jest pewnie, skoro ktos taki jak ja bez zadnej wiedzy jest w stanie to zdac to poziom jej jest na prawde niski...


A jesli chodzi o mature z matmy to w wiekszosci zadan zamknietych gralem w totka na karcie odpowedzi....




 
 
Matura
Inertia
[Usunięty]

Wysłany: 2017-11-28, 07:52   

Something Dark, ja też grałam w totka i zabrakł mi jeden punkt dwa razy. Odpuściłam. Miliona nie wygram.



 
 
Matura
Onirism 



Wiek: 25
Dołączył: 04 Gru 2017
Posty: 95
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2017-12-04, 15:46   

Ja zdaję na 100% rozszerzony angielski i jeszcze nie jestem pewny co do biologii, ale kompletnie nic mi nie wchodzi do głowy, moja nauka skończyła się we wrześniu...



 
 
Matura
Arche 



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 1923
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-04-29, 12:13   

Matura już za kilka dni a ja mam wrażenie, że umiem mniej niż we wrzesniu... Na grupie maturalnej '18 wszyscy rzucają jakimiś motywami, przykładami tekstów kultury o których słyszałam kiedyś, albo i nawet wcale.. Jak byłam pewna polskiego, że na conajmniej 70% zdam tak teraz boję się o to 30%, w tym roku NIC się nie nauczyłam, miałam 3 lub 4 różnych nauczycieli od polskiego i żaden z nich niczego nowego nie wprowadził, żadnych powtórek, dosłownie nic. O matme też się boję, wstępne próbne pisałam po 20-30% gdzie to i tak było 1 w mojej szkole, te ostatnie to jakieś 40-60% ale mam wrażenie, że po prostu były zbyt łatwe i miałam farta, a tego już mogę nie mieć na właściwej maturze... Boję się o każdy przedmiot, z angielskim nigdy nie miałam takich problemów jak teraz. :prawie:

Czy to się da zdać? Nie chodzi mi o szczęście, że dostało się akurat łatwą i ktoś kto się nie uczył to zdał. Tylko czy osoba o przeciętnych wynikach i ocenach może to zaliczyć na to 30%... Nie mogę się skupić na nauce, coś powtarzam, na drugi dzień zapominam... W szkole niby są jakieś zajęcia dodatkowe, ale ja chce psychicznie odpocząć, ta szkoła ze mnie zrobiła zombie.




 
 
Matura
Comein 
Pokręcona głowa!



Dołączyła: 30 Lip 2015
Posty: 377
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2018-04-29, 12:49   

Arche, Da się. Jestem tego doskonałym przykładem. 3/4 liceum mnie nie było, a jak już byłam to nie rozumiałam co się dzieje. Zdałam matmę na 44% nie wiedząc jak się nazywam. Na pewno polecam siedzieć do końca i spróbować przeglądać tablice ze wzorami i z braku pomysłu wpisać cokolwiek. I jak jeszcze zostanie czas to jeszcze raz coś obliczyć. Pewnie wiele razy to słyszałaś, ale serio, nauczyciele tak straszą, te próbne są zawsze trudniejsze, bo mają cię zmotywować do nauki wcześniej, inaczej by wszyscy to olali i się już nie uczyli przed maturą.
Teraz już na to za późno w przypadku tych co piszą w tym roku, ale innym polecam złożenie wniosku o wydłużenie czasu na maturze. Mi to zaproponowała moja psychiatra, można pogadać z dyrektorem albo z wychowawcą i na podstawie zaświadczenia od lekarza złożyć taki wniosek. Szczególnie super opcja gdy ktoś z powodu choroby ma problemy z koncentracją i tym podobne. No i zawsze jak się zdarzy jakiś atak paniki to można posiedzieć, uspokoić się i mieć jeszcze czas na zadania.




Be the overflow
Pockets full of stones
 
 
Matura
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-02, 10:32   

Nie pomyślałabym o takiej piosence maturalnej: "Matura oblana" ;) :lol: .



 
 
Matura
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12