Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przeczytane
Autor Wiadomość
Nocny Motyl 



Wiek: 30
Dołączyła: 20 Sie 2017
Posty: 241
Skąd: śląskie

Wysłany: 2017-11-23, 17:56   

Miłość i inne pajęczyny Maciej Rajk. To było moje czwarte (?) podejście do tej książki. Tak 6/10.
Tajemnica Brokeback Mountain Annie Prolux. Chyba już wyrosłam z yaoi/BL. 4/10.
Kamila Ewa Barańska. Tak samo dobra jak za pierwszym razem. Choć niektóre fragmenty strasznie mnie denerwowały. 7/10.
Upadki Anne Provoost. Pozycja ciekawa, ale można by spokojnie pozbyć się kilku scen. 8/10.
Szkoła Kotów Kim Jin Kyung. Jak na książkę dla dzieci, bardzo fajnie się czytało. Druga część czeka na swoją kolej :D Nie wiem jak ocenić.
W weekend dokończę książkę o wampirach i wezmę się za Dotyk Julii (Warner czekaj <3 )




There is no heaven, wariaty.
 
 
Przeczytane
Alessa 
Samara



Wiek: 26
Dołączyła: 25 Lut 2017
Posty: 804
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-11-23, 18:02   

Nocny Motyl napisał/a:
wezmę się za Dotyk Julii

Jestem ciekawa Twojej opinii o tej książce bo mnie jakoś ona nie przekonała.




Wszystko wali się a ja nie mogę biec
może ten deszcz udaje łzę
minie ten sen
i będzie okay
 
 
Przeczytane
Nocny Motyl 



Wiek: 30
Dołączyła: 20 Sie 2017
Posty: 241
Skąd: śląskie

Wysłany: 2017-11-23, 18:42   

Samara napisał/a:
Jestem ciekawa Twojej opinii o tej książce bo mnie jakoś ona nie przekonała.

Pierwszą część kiedyś czytałam. Zachwyciła mnie postać Aarona Warnera. Tak samo polubiłam główną bohaterkę, ale tylko z początkowych rozdziałów, gdy jeszcze były niezrównoważona psychicznie. Czytanie strasznie mi się dłużyło. Książka jest gruba, ale wydaje mi się, że mogłabym ją streścić w trzech zdaniach, ponieważ niewiele się działo. Czytałam ją dosyć dawno, więc nie jestem w stanie powiedzieć nic więcej. Na razie, na podstawie wspomnień, oceniłabym ją na 6/10, ponieważ w porównaniu do innych książek, które miałam ostatnio "przyjemność" czytać, wypadła dobrze.

A co ci się w niej nie spodobało?




There is no heaven, wariaty.
 
 
Przeczytane
Alessa 
Samara



Wiek: 26
Dołączyła: 25 Lut 2017
Posty: 804
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-11-23, 19:28   

Nocny Motyl napisał/a:
A co ci się w niej nie spodobało?

Według mnie język użyty w tej książce jest za bardzo poetycki. Często czytałam to samo zdanie kilka razy bo nie mogłam zrozumieć o co chodzi. Odniosłam wrażenie, że autorka chciała by brzmiało to jakoś, no nie wiem, wykwintnie ale mnie ten język wydał się strasznie kiczowaty. Liczyłam też na to, że ten wątek miłosny będzie bardziej subtelny. Tak do połowy książka była ok. Później jednak akcja zaczęła tak pędzić, że nie nadążałam za tym wszystkim co się dzieje. Lubię gdy akcja w książce jest dynamiczna ale jak dla mnie te wszystkie wydarzenia w drugiej połowie książki pędziły o wiele za szybko. Przy końcówce z kolei uległam wrażeniu, że jest pisana na kolanie i, że nawet autorka ma już dosyć tej książki. Miałam ochotę od razu sięgnąć po drugą część ale zaczęłam coś innego i teraz nie ciągnie mnie do ''Sekretu Julii''.




Wszystko wali się a ja nie mogę biec
może ten deszcz udaje łzę
minie ten sen
i będzie okay
 
 
Przeczytane
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-11-27, 15:19   

Skończyłam cykl kryminałów S. Bolton o Lacey Flint ("Ulubione rzeczy", "Karuzela samobójczyń", "Zagubieni", "Mroczne przypływy Tamizy"). Takie przeciętne kryminały, czyta się szybko, rozdziały krótkie, trochę gdzieniegdzie sztampa i brak logiki, ale jako zapychacze czasu i odskocznia od myślenia - jak najbardziej się sprawdzają. Najlepsza część cyklu to drugi tom, najsłabszą jest ostatni.

"Łaskawszy niż samotność" Yiyun Li - to byłaby całkiem interesująca pozycja, gdyby nie dziwne zakończenie zastosowane przez autora. Jakby po prostu musiał skończyć książkę na szybko albo stracił serce do historii. Pozostawienie zakończenia otwartego byłoby dużo lepszym posunięciem, dodatkowo nie zaburzyłoby leniwego, powolnego rytmu narracji. A tak można odnieść wrażenie, jakby ona nagle tąpnęła. Smuteczek, ale pozycja spoko.

Zaraz wykończę też "Córkę samuraja" Lesley Downer. Warstwa fabularna osnuta wobec historii miłosnej między tytułową panną a jej wybrankiem była najsłabszym elementem książki, albo robię się za stara na takie klisze. Gdyby autorka nie nakreśliła całkiem fajnie ówczesnych realiów, to bym już dawno porzuciła lekturę.




Disqualified as a human being.
 
 
Przeczytane
thunderstruckk 



Wiek: 33
Dołączyła: 09 Gru 2010
Posty: 1564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2017-11-29, 19:47   

M. Ziomecki - Umierasz i Cie nie ma
Jeśli pominąć fakt, że po opisie liczyłam na coś bardziej krwawego i pokręconego, to o dziwo książka była całkiem ciekawa i obróciłam ją w 2 dni. Pewnie jakbym miała więcej czasu to zajęłaby mi jeden wieczór, bo to ten typ książki, które się czyta szybciutko, ale ogólnie polecam.

A. Seierstad - Księgarz z Kabulu
Napisana w prosty sposób, czyta się leciutko, jest ciekawa i pouczająca, pozwala trochę zrozumieć kulturę islamu, ale... czytałam lepsze książki.




Kiedy jest tak bardzo, bardzo źle, to musisz przesunąć sobie horyzont. Nie możesz myśleć tylko o tym, że następnego dnia trzeba wstać i ćwiczyć[...] Musisz spojrzeć na tyle daleko,by odzyskanie sprawności było tylko nic nieznaczącym etapem, bo prawdziwy cel leży znacznie dalej.
 
 
 
Przeczytane
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-12-06, 16:35   

"Cięcie" Veit Etzold - chciałam się przeprosić z kryminałami, ale średnio mi to wychodzi. Zupełnie mnie nie wciągnął, dużo dłużyzn i mało angażujący bohaterowie. Aż doszłam do wniosku, że autorka z wpisu wcześniejszego zasługuje na punkcik więcej.

"Aforyzmy z Zürau" Kafki czytało się szybko, jednak zdecydowanie lepiej wypada w dłuższych formach.

"Niewolnice władzy" Lydia Cacho - mam mieszane uczucia, reportaże dotyczące takiej tematyki powinny chyba mną bardziej potrząsnąć, jednak lektura upłynęła raczej beznamiętnie. Może dlatego, że spodziewałam się czegoś na kształt "Głodu" Martína Caparrósa, tyle, że traktującego o handlu żywym towarem/niewolnictwie seksualnym.

Marudzi mi się ostatnio. :P




Disqualified as a human being.
 
 
Przeczytane
Alessa 
Samara



Wiek: 26
Dołączyła: 25 Lut 2017
Posty: 804
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-12-08, 23:29   

Lot bocianów - Jean-Christophe Grangé
Ta książka będzie chyba najlepszą jaką przeczytałam w tym roku, choć niemrawy początek powieści tego nie zapowiadał. Jest to debiut tego autora, moim zdaniem bardzo udany. Po trochę nudnawym początku bohater zaczyna swoją podróż śladem bocianów. Od tego momentu książka tak bardzo mnie wciągnęła, że nie zauważyłam upływających godzin. Trzymała mnie w napięciu do samego końca. Jedyne czego żałuję to tego, że tak się ociągałam z jej przeczytaniem.




Wszystko wali się a ja nie mogę biec
może ten deszcz udaje łzę
minie ten sen
i będzie okay
 
 
Przeczytane
Pierrot 



Wiek: 23
Dołączył: 27 Lis 2017
Posty: 18
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-12-10, 17:09   

Od miesiąca czytam wszystkie utwory Kafki, jakie znajdę.



 
 
Przeczytane
noir 



Dołączyła: 15 Maj 2016
Posty: 1042
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-12-12, 15:37   

Alberto Vazquez-Figueroa ''Piękna Bestia''. Opowieść seksualnej niewolniczy jędzy z Belsen.

Z jednej strony podoba mi się forma jej napisania ale... chyba oczekiwałam czegoś więcej. Myślałam, że będzie skupiona na ''bohaterce'' czy zabójczyni miliony ludzi, jednak coś tam brakuje. Może muszę więcej poczytać o tej osobie.

Miklos Nyiszli ''Byłem asystentem doktora Mengele''

Zawsze interesowała mnie ta postać czyli dr Mengele. Smutna i czasami drastyczna książka ale dużo opisanych dni, miejsc i zdarzeń o których nie mówi się powszechnie. Warta przeczytania.




 
 
Przeczytane
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-12-12, 21:04   

Jay Asher - 13 powodów

To jedna z tych książek, które wciągają w historię i nie chcą puścić dopóki jej nie skończysz. I pokazuje jak pozornie początkowo nic nieznaczące rzeczy mogą doprowadzić do tragedii. Podobała mi się bardzo i trochę potrwa zanim ją usunę z pamięci. Choć przeczytanie pierwotnego zakończenia było rozczarowujące.




Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Przeczytane
shady 
4w5



Wiek: 24
Dołączyła: 29 Mar 2015
Posty: 566
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-12-16, 09:46   

Znalezione, nie kradzione - Stephen King
To moja pierwsza przeczytana książka Kinga i muszę przyznać, że już rozumiem jego ogromną popularność, czytałam z wypiekami na twarzy i nie mogłam się oderwać. Naprawdę świetna.

I nie było już nikogo - Agatha Christie
Krótka, ale naprawdę świetna książka. Wciąga mocno, co chwilę kto inny wydaje się podejrzanym, przez co można się lepiej wczuć w emocje bohaterów. Także polecam.




"Wiesz dlaczego żółw jest taki twardy? Bo jest taki miękki..."
 
 
 
Przeczytane
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-12-16, 20:10   

Pierrot napisał/a:
Od miesiąca czytam wszystkie utwory Kafki, jakie znajdę.


Masz już swojego faworyta? :>

A w temacie:
Człowiek w przystępnej cenie. Reportaże z Tajlandii, Urszula Jabłońska
Przepraszanie się z reportażem idzie mi zdecydowanie dużo lepiej niż z kryminałem. Albo po prostu takie szczęście mam do doboru lektur. Pozycja na plus, całkiem zgrabnie napisana. Bez zbędnego moralizatorstwa, język lekki, tematyka różnorodna. Ciekawa, ba, nawet dobra.

Kobieta z wydm, Kōbō Abe
To nie pierwsza moja lektura tego autora, więc mniej więcej wydawało mi się, że wiem czego się spodziewać, jednak... Cóż. Nie dziwi mnie, że część recenzentów odmienia przez przypadki Franza Kafkę w przypadku tej pozycji (co choć uważam za nadużycie, nie dziwi mnie wcale). Frapująca, wielowymiarowa, niejednoznaczna. I ten wszędobylski piasek, po lekturze chcesz się z niego otrzepać i czujesz, jak masz jego drobinki pod powiekami. ;)




Disqualified as a human being.
 
 
Przeczytane
thunderstruckk 



Wiek: 33
Dołączyła: 09 Gru 2010
Posty: 1564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2017-12-17, 20:29   

Tess Gerritsen - Umrzeć po raz drugi
Świetna książka, jak już do niej siadłam, to czytałam do 5 rano, bo nie mogłam się oderwać od niej. Do końca nie wiedziałam, kto zabił, do tego miałam cały czas nadzieję, że to nie osoba, która podejrzewam, bo... strasznie polubiłam tego bohatera. Dawno nie czytałam takiej dobrej książki :D




Kiedy jest tak bardzo, bardzo źle, to musisz przesunąć sobie horyzont. Nie możesz myśleć tylko o tym, że następnego dnia trzeba wstać i ćwiczyć[...] Musisz spojrzeć na tyle daleko,by odzyskanie sprawności było tylko nic nieznaczącym etapem, bo prawdziwy cel leży znacznie dalej.
 
 
 
Przeczytane
Alessa 
Samara



Wiek: 26
Dołączyła: 25 Lut 2017
Posty: 804
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-12-25, 22:31   

Morderstwo w Orient Expressie - Agatha Christie
Nie mam bladego pojęcia co mogę napisać na temat tej książki. Rozwiązanie bardzo tajemniczego morderstwa w pociągu ''wbiło mnie w fotel''. Nigdy w życiu nie wpadłabym na to jak dojść do tego, kto zabił. Owszem, miałam pewne przypuszczenia co do mordercy i tego co wydarzyło się podczas postoju Orient Expressu ale w tym przypadku rozwiązanie całej tej sprawy przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Naprawdę, nie bez powodu Agatha Christie jest nazywana królową kryminału. Polecam, nawet tym, którzy na co dzień kryminałów nie czytają.




Wszystko wali się a ja nie mogę biec
może ten deszcz udaje łzę
minie ten sen
i będzie okay
 
 
Przeczytane
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12