Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Nauka języków obcych
Autor Wiadomość
Nocny Motyl 



Wiek: 30
Dołączyła: 20 Sie 2017
Posty: 241
Skąd: śląskie

Wysłany: 2017-08-24, 21:42   

Arya napisał/a:
Czy ktoś z Was nauczył się jakiegoś języka obcego samodzielnie? Ile czasu Wam to zajęło i z jakich metod/stron korzystacie? :)

Ja nauczyłam się samodzielnie angielskiego. Choć nie wiem czy mogę to nazwać nauką, po prostu oglądałam dużo filmów po angielsku (z polskim lektorem) i jakoś zapamiętywałam słowa. I sama nie wiem, słuchałam dużo piosenek po angielsku, więc może w ten sposób oswajałam się z językiem. W szkole nauczyłam się tylko dni tygodnia, zwykle nie miał nas kto uczyć bo każda nauczycielka angielskiego dziwnym trafem zachodziła w ciążę :P
Nie wiem jak długo, ale jestem pewna, że w połowie podstawówki nie znałam nawet alfabetu, a poziom średnio zaawansowany osiągnęłam mniej więcej pod koniec gimnazjum.

Dlatego lubię uczyć się języków obcych, bo dosłownie same wchodzą mi do głowy. Nawet nie wiem ile słów po japońsku nauczyłam się oglądając anime.




There is no heaven, wariaty.
 
 
Nauka języków obcych
Artemisia 



Wiek: 29
Dołączyła: 27 Lip 2016
Posty: 711
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-08-24, 21:56   

Arya, ja uczę się obecnie hiszpańskiego. Korzystam z Duolingo dla najbardziej używanych słów, dodatkowo tak jak Nocny Motyl, oglądam sporo i słucham piosenek analizując ich teksty. Oglądam różne filmiki na YouTubie, które tłumaczą gramatykę a ostatnio też dostałam komiksy właśnie w tym języku, też pomaga na gramatykę. Czasem jak mam okazję, to wykorzystuję tych, co tym językiem władają, żeby mieć drobne konwersację, tak żeby pozbyć się bariery językowej. Nie chcę powtórki z angielskim. :P



"Na całe szczęście wiem jak radę dać bez wiary
I znalazłem wielu, którzy drogę pokazali mi.
Przez całe życie na najwyższej pędzą fali.
Pochmurne niebo im na głowy się nie zwali."
 
 
Nauka języków obcych
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2017-08-26, 09:11   

Nocny Motyl, Artemisia, dzięki! W takim razie spróbuję koniecznie Waszych metod, żeby trochę podszkolić się samodzielnie w nauce gramatyki rosyjskiego- bo na jakiś zorganizowany kurs nie bardzo mam czas. ;)



 
 
Nauka języków obcych
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-08-26, 16:01   

Ja dużo angielskiego nauczyłam się sama. W szkole była tragedia. Dużo daje oglądanie YT, seriali, filmów po angielsku.

Teraz chcę nauczyć się rosyjskiego i islandzkiego.




 
 
Nauka języków obcych
biały królik 
odmieniec



Wiek: 28
Dołączyła: 09 Lut 2014
Posty: 855
Skąd: świat

Wysłany: 2017-08-27, 07:25   

Ja tak się uczyłam. Był to rosyjski.
Wbrew pozorom to nie jest takie trudne. Używałam trochę książek (takich starych, radzieckich, gdzie się Lenin pojawiał) i taką aplikację na komórkę 6000 słów czy jakoś tak. Jak ogarnęłam podstawy podstaw, by cokolwiek rozumiałam, zaczęłam oglądać ogrom rzeczy po rosyjsku (zaczynałam od pory na przygodę, tam język jest prosty no i uwielbiam tą bajkę). Na początku mało się rozumie, ale zanim się zorientowałam nauczyłam się sporego zasobu słów (sama byłam zdziwiona) i przede wszystkim składni, zwrotów itp. Pisanie ćwiczyłam z przypadkowym facetem, który streamował sobie codziennie. Zaczynałam od prostych zdanek, przeprosiłam, że będzie źle, ale uczę się jego języka (ludzie uwielbiają takie sytuacje i chętnie pomogą), potem on mnie o coś pytał, ja starałam się odpowiedzieć jak najszybciej, czasem poprawiał i tak jakoś. A mówić to już z Rosjanami.




Szuu - powiedział ręcznik, fan wielkich prędkości.
 
 
Nauka języków obcych
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2017-08-28, 07:37   

biały królik, <3 ! Już idę szukać tej aplikacji, bo ten sam język mnie interesuje. Ile czasu zajęło to wszystko, o czym piszesz?



 
 
Nauka języków obcych
biały królik 
odmieniec



Wiek: 28
Dołączyła: 09 Lut 2014
Posty: 855
Skąd: świat

Wysłany: 2017-08-28, 07:52   

Wiesz, to zależy od intensywności tych wszystkich czynników. No i trzeba dodać, że jestem maniakiem wszystkiego co jest związane z Rosją. Po pół roku potrafiłam płynnye czytać, rozumiałam dużo, całkiem nieźle pisałam, ale nadal głupio mi było się odzywać.



Szuu - powiedział ręcznik, fan wielkich prędkości.
 
 
Nauka języków obcych
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2017-08-28, 19:39   

Rozumiem. :) U mnie z mówieniem jest trochę łatwiej, w tym roku pracowałam z osobami rosyjskojęzycznymi i bardzo to było dla mnie rozwijające. Pisanie i gramatyka to natomiast tragedia. :roll3:



 
 
Nauka języków obcych
sunehri 


Wiek: 32
Dołączyła: 17 Wrz 2017
Posty: 55
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-09-17, 21:41   

Języki programowania i formalne też się liczą? ;)
Nauka języków zawsze była dla mnie bardzo trudna. W sumie z obcych znam jako tako tylko angielski, ale i tak uważam, że na niewystarczającym poziomie. Najłatwiej radzę sobie z czytaniem, trochę gorzej z pisaniem, ale w mowie kompletnie kuluję. :/




 
 
Nauka języków obcych
Inertia
[Usunięty]

Wysłany: 2017-11-21, 06:12   

Staram się uczyć koreańskiego. Znam już trochę te znaczki. Czasem się mylę. Umiem przywitać się i powiedzieć "Co u Ciebie słychać?" Jakoś ciężko idzie mi nauka słówek, dlatego mój angielski to dno.



 
 
Nauka języków obcych
Nocny Motyl 



Wiek: 30
Dołączyła: 20 Sie 2017
Posty: 241
Skąd: śląskie

Wysłany: 2017-11-21, 11:33   

Inertia, podziwiam, podziwiam. Próbowałam swoich sił z koreańskim, ale stwierdziłam, że japoński jest łatwiejszy. Podoba mi się nauka znaków, więc od jakiegoś czasu skupiam się na chińskim tradycyjnym. Kupiłam ostatnio specjalny papier do pisania pędzlem i samą wodą (bez użycia tuszu) i mogę bez końca ćwiczyć hanzi. Żeby przypadkiem nie zapomnieć jak się pisze jakiś znak, przepisuję go w zeszycie 2 tysiące razy :D



There is no heaven, wariaty.
 
 
Nauka języków obcych
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-04-20, 20:05   

Inertia napisał/a:
Staram się uczyć koreańskiego. Znam już trochę te znaczki. Czasem się mylę. Umiem przywitać się i powiedzieć "Co u Ciebie słychać?" Jakoś ciężko idzie mi nauka słówek, dlatego mój angielski to dno.


Nadal siłujesz się z hangulem czy się jednak poddałaś?
Ja się masy wyrażeń nauczyłam oglądając koreańskie produkcje, ale są to totalnie przypadkowe wyrażenia najczęściej przewijające się w dramach i filmach. Także nie umiałabym się zapytać o drogę, ale za to powiedzieć komuś, że jest szalonym draniem, kłamcą by zaraz potem błagać, żeby nie odchodził etc. etc już tak. :D


A przeskakując w rejony Skandynawii: chyba się w tym roku porwę na Norskprøve.
Egzaminy zaczęto organizować w mojej gminie, więc perspektywa bardzo niewygodnej, wielogodzinnej podróży do większego miasta poszła w niepamięć (i tym samym moja główna wymówka). Teoretycznie mogłabym się zapisać już teraz i zdawać pod koniec maja, ale zdecydowałam się na wariant jesienny nieśmiało sobie zakładając, że może porwałabym się na B2... :oops:




Disqualified as a human being.
 
 
Nauka języków obcych
Meadim 



Dołączyła: 24 Maj 2018
Posty: 13
Skąd: świat

Wysłany: 2018-05-24, 20:53   

Są tu jakieś osoby, które uczą się języka hebrajskiego lub holenderskiego? :)
Ewentualnie może mówią całkiem nieźle, w którymś z nich.




 
 
Nauka języków obcych
Lady Blair 
Diamante



Wiek: 26
Dołączyła: 20 Kwi 2017
Posty: 156
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2022-04-12, 13:36   

Ja uczę się kilku języków :) Tylko bardzo powoli :D Ale zawsze sobie powtarzam: wolniej jedź, dalej zajedziesz 👍




 
 
Nauka języków obcych
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2022-04-12, 15:02   

Lady Blair, zdradzisz jakich języków? ;)

Mnie się totalnie rozkraczyły plany nauki, chciałam sobie podziubać w końcu jakiś nowy język albo podszliować gramatycznie "stary obcy", aby może w końcu jakiś egzamin państwowy zdać, ale jakoś mi nie idzie... Szukam sobie wymówek, a to trudno o materiały w wybranym standardzie, a to artykuły w okalnej prasie wybitnie nieinteresujące (chociaż i tak czytam, ale mało które), a to trudno o kogoś, kto mi odpowie na nurtujące kwestie gramatyczne okiem nauczyciela (a nie tylko native speakera)... I tak czas leci. Chyba naprawdę muszę się po prostu na taki ezgamin zgłosić, wysoka cena może będzie odpowiednim kopem do działania. :lol:




Disqualified as a human being.
 
 
Nauka języków obcych
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11