Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Manga i anime
Autor Wiadomość
Nocny Motyl 



Wiek: 30
Dołączyła: 20 Sie 2017
Posty: 241
Skąd: śląskie

Wysłany: 2017-10-07, 16:01   

M.I.D. napisał/a:
NICE! 8) To co poza "Hunter x Hunter" obejrzałaś i co zamierzasz obejrzeć w następnej kolejności?

Obejrzałam: Ichiban Ushiro no Daimaou, Air Gear, Btoom, Chihayafuru, Terra Formars, Diabolik Lovers, Kaichou wa maid-sama, Haikyuu, Higurashi no naku koro ni, Magi, ReLIFE, SAO, Psycho Pass, Log Horizon, Elfen Lied, Gantz, Bakemonogatari, Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu e, Aho Girl.
Teraz oglądam Kokoro Connect i 07-Ghost. Później sama nie wiem co wybrać. W dodatku lista powiększa się z dnia na dzień :D




There is no heaven, wariaty.
 
 
Manga i anime
M.I.D. 


Wiek: 36
Dołączył: 21 Lis 2016
Posty: 226
Skąd: śląskie

Wysłany: 2017-10-07, 16:13   

Nocny Motyl napisał/a:
Obejrzałam: Ichiban Ushiro no Daimaou, Air Gear, Btoom, Chihayafuru, Terra Formars, Diabolik Lovers, Kaichou wa maid-sama, Haikyuu, Higurashi no naku koro ni, Magi, ReLIFE, SAO, Psycho Pass, Log Horizon, Elfen Lied, Gantz, Bakemonogatari, Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu e, Aho Girl.
Teraz oglądam Kokoro Connect i 07-Ghost. Później sama nie wiem co wybrać. W dodatku lista powiększa się z dnia na dzień :D

Ogólnie całkiem niezłe serie powybierałaś. "Chihayafuru", "Terra Formars", "Haikyuu!!", "Higurashi no naku koro ni", "Magi", "Sword Art Online", "Psycho Pass" i "Bakemonogatari" mają kolejne sezony. Obejrzałaś tylko pierwsze czy może parę kontynuacji też?




 
 
Manga i anime
Nocny Motyl 



Wiek: 30
Dołączyła: 20 Sie 2017
Posty: 241
Skąd: śląskie

Wysłany: 2017-10-07, 17:48   

M.I.D. napisał/a:
Ogólnie całkiem niezłe serie powybierałaś.

Wybierałam głównie tytuły, które kojarzyłam z początków mojej przygody z anime. Nie oglądałam wtedy wielu serii, ale o wielu słyszałam i chciałam je zobaczyć. Także teraz nadrabiam zaległości z ostatnich 9 lat :D


M.I.D. napisał/a:
"Chihayafuru", "Terra Formars", "Haikyuu!!", "Higurashi no naku koro ni", "Magi", "Sword Art Online", "Psycho Pass" i "Bakemonogatari" mają kolejne sezony. Obejrzałaś tylko pierwsze czy może parę kontynuacji też?

Na razie tylko pierwsze sezony, ale mam w planach kontynuacje. Może poza Bakemonogatari bo strasznie się przy tym męczyłam. Chociaż kto wie, mogę jeszcze zmienić zdanie.




There is no heaven, wariaty.
 
 
Manga i anime
M.I.D. 


Wiek: 36
Dołączył: 21 Lis 2016
Posty: 226
Skąd: śląskie

Wysłany: 2017-10-07, 19:23   

@Nocny Motyl

Rozumiem :) . Powiem Ci, iż w niektórych z tych przypadków kontynuacje są znacznie lepsze od pierwszych sezonów (dla mnie są to "Chihayafuru" i "Haikyuu!!").




 
 
Manga i anime
Nocny Motyl 



Wiek: 30
Dołączyła: 20 Sie 2017
Posty: 241
Skąd: śląskie

Wysłany: 2017-10-07, 20:15   

M.I.D. napisał/a:
Rozumiem :) . Powiem Ci, iż w niektórych z tych przypadków kontynuacje są znacznie lepsze od pierwszych sezonów (dla mnie są to "Chihayafuru" i "Haikyuu!!").

Chihayafuru bardzo mi się spodobało, a jeśli drugi sezon będzie jeszcze lepszy, to może dodam go nawet do listy ulubionych. Widziałam ostatnio live action movie na jego podstawie i powiem, że byłam pozytywnie zaskoczona.
Na temat Haikyuu się nie wypowiem. Po prostu lubię wszystkie sportowe anime, więc na start mają u mnie plusa :)




There is no heaven, wariaty.
 
 
Manga i anime
użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-07, 20:19   

Ogląda ktoś nową serię DB?



 
 
Manga i anime
księżycowa 
W morzu gwiazd



Wiek: 23
Dołączyła: 03 Gru 2014
Posty: 1084
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-10-07, 20:39   

Polecam Clannad jest cudowne i daje mi nadzieję na piękne i dobre rzeczy ❤ .



Z dnia na dzień silniejsza
 
 
Manga i anime
użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-07, 20:41   

księżycowa, yup, Clannad był całkiem sympatyczny. Ale u mnie stoi dość na niższej pozycji jeśli chodzi o animowe romanse.



 
 
Manga i anime
Nocny Motyl 



Wiek: 30
Dołączyła: 20 Sie 2017
Posty: 241
Skąd: śląskie

Wysłany: 2017-10-12, 16:53   

Ryba napisał/a:
księżycowa, yup, Clannad był całkiem sympatyczny. Ale u mnie stoi dość na niższej pozycji jeśli chodzi o animowe romanse.

Jak dla mnie to romans jest tam wątkiem pobocznym, a głównie chodzi o dramat, okruchy życia, etc.
Ogólnie nie oceniam dobrze tego anime. Gdyby nie wątki fantasy, byłoby o wiele lepsze. Podobne odczucia mam z Air.




There is no heaven, wariaty.
 
 
Manga i anime
M.I.D. 


Wiek: 36
Dołączył: 21 Lis 2016
Posty: 226
Skąd: śląskie

Wysłany: 2017-10-12, 19:17   

Nocny Motyl napisał/a:
Jak dla mnie to romans jest tam wątkiem pobocznym, a głównie chodzi o dramat, okruchy życia, etc.
Ogólnie nie oceniam dobrze tego anime. Gdyby nie wątki fantasy, byłoby o wiele lepsze. Podobne odczucia mam z Air.

Sam "Clannad" nie oglądałem, bo odpycha mnie właśnie ten element Fantasy.
Najlepszym romansem jest dla mnie "ef - A Tale of Memories".


<<< Dodano: 2017-10-18, 01:26 >>>


Muszę sobie ponarzekać.

Byłem w trakcie oglądania "Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu" i po 13 odcinku stwierdziłem: "walić to". Dlaczego inteligentni lub chociaż logicznie myślący główni bohaterowie to taka rzadkość w anime?

Brałem kiedyś udział w konwersacji na MAL-u, gdzie dziewczyna zapytała dlaczego faceci oglądają romanse z gatunku Shoujo-Ai/Yuri, skoro nie mają oni możliwości utożsamiania się z którymkolwiek z bohaterów. Myślę, iż część uroku polega właśnie na tym, że wówczas z nikim się nie utożsamiam i dzięki temu nie wkurzam się gdy ktoś zrobi coś głupiego.

Idąc tym tokiem rozumowania, w następnej kolejności zamierzam zabrać się za serię, w której główną bohaterką jest kobieta - i najlepiej gdyby postaci męskich było jak najmniej.




 
 
Manga i anime
pan_da 



Wiek: 26
Dołączyła: 22 Maj 2017
Posty: 271
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-10-21, 17:32   

M.I.D. napisał/a:
Brałem kiedyś udział w konwersacji na MAL-u, gdzie dziewczyna zapytała dlaczego faceci oglądają romanse z gatunku Shoujo-Ai/Yuri, skoro nie mają oni możliwości utożsamiania się z którymkolwiek z bohaterów.


Jak dla mnie to strasznie głupie stwierdzenie. Utożsamiam się praktycznie zawsze z bohaterami płci męskiej, więc to znaczy, że coś ze mną nie tak? Dodatkowo duży wpływ ma na to fakt, że zazwyczaj postacie żeńskie są bardzo przerysowane - albo wkurzająco słodkie albo niezrównoważone psychicznie i rozwalające wszystko, co się rusza (przepraszam za tak dużą generalicję, pewnie bez problemu można znaleźć kogoś "normalnego", ale mi się jeszcze nie udało).

M.I.D. napisał/a:
Myślę, iż część uroku polega właśnie na tym, że wówczas z nikim się nie utożsamiam i dzięki temu nie wkurzam się gdy ktoś zrobi coś głupiego.


Ja mam zupełnie odwrotnie. Podając najprostszy przykład - Naruto - z którym się dość mocno utożsamiałam (i nadal to w sumie robię). Kiedy robił lub mówił coś głupiego, czułam się zawstydzona lub zażenowana, kiedy robił coś bohaterskiego - nie posiadałam się z dumy.

M.I.D. napisał/a:
Idąc tym tokiem rozumowania, w następnej kolejności zamierzam zabrać się za serię, w której główną bohaterką jest kobieta - i najlepiej gdyby postaci męskich było jak najmniej.


Masz już jakiś konkretny tytuł na oku?




17.12.2018 - przestałam uciekać od odpowiedzialności.
05.02.2019 - mówię prawdę, całą prawdę i tylko prawdę.
30.06.2019 - jak zagłuszyć wyrzuty sumienia?
 
 
 
Manga i anime
M.I.D. 


Wiek: 36
Dołączył: 21 Lis 2016
Posty: 226
Skąd: śląskie

Wysłany: 2017-10-21, 19:25   

pan_da napisał/a:
Dodatkowo duży wpływ ma na to fakt, że zazwyczaj postacie żeńskie są bardzo przerysowane - albo wkurzająco słodkie albo niezrównoważone psychicznie i rozwalające wszystko, co się rusza

Osobiście lubię niezrównoważone psychicznie laski w anime :D - Yuno z "Mirai Nikki" to moja ulubiona bohaterka.

pan_da napisał/a:
Kiedy robił lub mówił coś głupiego, czułam się zawstydzona lub zażenowana, kiedy robił coś bohaterskiego - nie posiadałam się z dumy.

Z tym że protagoniści często mówią i robią coś głupiego, ale nie zdają sobie z tego sprawy - przez co tylko widz odczuwa to zażenowanie, a oni nie.

pan_da napisał/a:
Masz już jakiś konkretny tytuł na oku?

Nie tyle mam, co jeden już obejrzałem i jestem w trakcie drugiego. Skończyłem oryginalną wersję "Kino no Tabi", która ma status klasyki i mogę już powiedzieć, że zasłużenie - naprawdę dobra seria. Jednak po obejrzeniu 9 odcinków "Blade & Soul" zostałem ponownie sprowadzony na ziemię - chciałem zobaczyć silne kobiety kopiące tyłki, ale to anime przypomniało mi, iż słabo napisane postacie wciąż są słabo napisanymi postaciami.




 
 
Manga i anime
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-11-13, 18:33   

Łyknęłam parę trailerów live action Tokyo Ghoula. Jak gdzieś znajdę pełną wersję z angielskimi napisami, to zrobię sobie seans masochistyczny. Niestety, ale z niczym innym mi się te wszystkie wersje lajf akszyn nie kojarzą, choć i tak zawsze jestem ciekawa, jak bardzo zmasakrowali aktorsko i fabularnie jakąś mangę/animca. :haha:


Btw. nawet nie byłam świadoma, że ostatnio dwie takowe wersje innych serii obejrzałam i z ciekawości sięgnę w najbliższym czasie po mangowe pierwowzory. Chodzi mi głównie o Ouroborosa, bo filmowa Shimauma była taką trochę rzeźnią, więc w tomikach raczej będzie to samo. :roll:




Disqualified as a human being.
 
 
Manga i anime
Inertia
[Usunięty]

Wysłany: 2017-11-23, 19:06   

Kupiłam sobie Tokyo Ghul I tomik bo mam 5. No i przy okazji siostrze na święta dwa tomiki... Totally ca... coś tam, coś tam... Czyta jakieś dziwne rzeczy.



 
 
Manga i anime
Nocny Motyl 



Wiek: 30
Dołączyła: 20 Sie 2017
Posty: 241
Skąd: śląskie

Wysłany: 2017-11-23, 20:04   

Inertia napisał/a:
Kupiłam sobie Tokyo Ghul I tomik bo mam 5. No i przy okazji siostrze na święta dwa tomiki... Totally ca... coś tam, coś tam... Czyta jakieś dziwne rzeczy.

Tokyo Ghoul jest świetne. Podoba mi się, że tak samo jak w Shingeki no Kyojin są tam dobrze zobrazowane ludzkie emocje. Z pewnością kupię :D
Właśnie przeczytałam opis "Totally Captivated" i gdyby nie te yaoi w gatunkach, chętnie bym przeczytała. Jestem fanką wszelkiej maści produkcji o mafii i gangach :D



Ogląda ktoś może jakieś anime z aktualnego sezonu? Spodobało wam się coś? Ja oglądam osiem tytułów, ale spodobały mi się tylko trzy. "Kujira no Kora wa Sajou ni Utau", "Net-juu no Susume" i "Inuyashiki".




There is no heaven, wariaty.
 
 
Manga i anime
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11