Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Coming out
Autor Wiadomość
Morricorne 
Nobody



Wiek: 32
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 269
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-11-09, 23:37   

shady napisał/a:
Wiedzą znajomi, którzy też nie są hetero - w sumie 3 osoby. Ilekroć zaczynam mówić coś mamie, słyszę te same teksty - to zwyrodnienie, choroba, to samo co pedofilia itp. Do tego oczywiście "poznasz jakiegoś porządnego faceta to ci przejdzie". Już mam dość, sama nie wiem dokładnie jakiej orientacji jestem, męczy mnie to, a tu jeszcze zero zrozumienia u kogokolwiek.



U mnie w rodzinie też tak było. Głupie teksty, brata, matki i rodzeństwa.
Olałem. Potem postawiłem ich przed faktem dokonanym. Wszyscy oprócz najstarszego brata. Stanęli za mną murem.
Matka mnie i partnera zaakceptowała. Reszta z 4 rodzeństwa też.
Teraz moja matka lubi mojego chłopaka lepiej niż mnie.
Brat najstarszy 22 lata coś tam sapie. Ale leje na to.
Najwyżej w zęby zarobi jak mi w ręce wpadnie. Najpewniej w sylwestra lub wigilię. Bo mama moja nas zaprosiła już.
Moja rada dla innych jest taka. Nie kryć się z tym. Jeżeli rodzina was naprawdę kocha. Zrozumie.
Jak nie to nigdy was tak naprawdę nie kochali.




Chaos - Pustka, czerń, życie ludzkie.
Mój Telegram @Morricorne
 
 
Coming out
shady 
4w5



Wiek: 24
Dołączyła: 29 Mar 2015
Posty: 566
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-11-10, 11:43   

Kurajmo, To miałeś naprawdę szczęście.
Cytat:
Nie kryć się z tym. Jeżeli rodzina was naprawdę kocha. Zrozumie.
Jak nie to nigdy was tak naprawdę nie kochali.

Chyba właśnie dlatego się boję - żeby nie poznać prawdy. Widzę jak mama, nawet oglądając telewizję, zobaczy jakieś pary homoseksualne, jak prawie dosłownie rzyga na nich. Mówi, że to byłby dla niej najgorszy cios, jakby miała "takie coś" za dziecko.




"Wiesz dlaczego żółw jest taki twardy? Bo jest taki miękki..."
 
 
 
Coming out
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-11-10, 16:29   

Jeśli to zboczenie albo choroba, to niech obwinia siebie, że nie była w stanie wychować zdrowego dziecka.
Jeśli cierpi na jakieś psychosomatyczne dolegliwości na widok innych ludzi powinna się wybrać do specjalisty.
Jeśli uważa, że ci homoseksualizm minie jak poznasz fajnego chłopaka, to jej na pewno heteroseksualizm minie, kiedy pozna fajną dziewczynę.

Kurajmo napisał/a:
Moja rada dla innych jest taka. Nie kryć się z tym. Jeżeli rodzina was naprawdę kocha. Zrozumie.

Niekoniecznie zrozumie, bo w końcu to dwa trochę inne światy. Może zaakceptuje, może będzie zaledwie tolerować... A zanim przywyknie do tej myśli i ustali jakieś w miarę trwałe poglądy na ten temat, może paść wiele bolesnych słów i gestów, których nie da się cofnąć. Każdy jest w stanie sam ocenić swoją sytuację i to, czy coming out się na dłuższą metę opłaca, czy może nie ma szans, żeby kiedykolwiek relacje w rodzinie były w miarę znośne.

Ja bym raczej do znudzenia zwracała uwagę na każdą homofobiczną wypowiedź i tłumaczyła jak krowie na rowie, że nie, geje nie sprawiają, że mleko kwaśnieje, a lesbijki nie są odpowiedzialne za wzrost inflacji. Po latach może dotrze i warunki do coming outu będą bardziej sprzyjające.




"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Coming out
breakdancexdd 



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Sty 2017
Posty: 24
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2018-04-12, 00:51   

ja w sumie nie pamiętam swojego coming outu przed znajomymi (a raczej przed całym miastem bo mieszkam w tego typu "miastach" gdzie informacja o jakiejś sensacji rozchodzi się szybciej niż smród na wietrze) ale doskonale pamiętam reakcję mojej mamy po wykazaniu się szczególną wścibskością. w wieku 13 lat pisałam zboczone opowiadania po jednej stronie zeszytu, zaś po drugiej prowadziłam swój pamiętniczek, całość chowalam zawsze pod poduszkę. Myślałam że to odpowiednie miejsce, jednak mamusia pod pretekstem zmiany pościeli dziwnym trafem akurat otworzyła na stronie pamiętnika, w którym szczegółowo opisywałam swoje pierwsze fantazje o niegdyś miłości mego życia. Byłam akurat w łazience, mamuśka wpadła z płaczem, histerią i wszystkim co mogłoby towarzyszyć stanowi przedzawałowemu i padaczką, zaczęła mi wymachiwać tym zeszytem przed nosem i drzeć się co to jest?!?! ja niewiele myśląc również wybuchłam płaczem (nic innego nie wypada wymagać od 13latki) i zaczęła się pierwsza, oficjalna i oznajmująca rozmowa na temat mojego zamiłowania do dziewczynek, do której dołączyli kolejno tata, babcia i dziadek, a najśmiejszniejsze było, że wszyscy zeszli się do kibla :D . Z tego co widzę to chyba do tej pory ciężko im to przez gardło przechodzi xD



Strzeż swych racji jak Twojej kobiety między innymi mężczyznami.
 
 
Coming out
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-04-22, 05:56   

Opowiem wam o homofobii w Polsce.
Wczoraj:
- Panie są siostrami?
- Nie, jesteśmy parą.
- Tak? Ojej, a takie panie podobne.
Później zeszło na Naturę 2000.

Nie umiem się oprzeć wrażeniu, że homofobia jest w ustawach, okrzykach na marszach kiboli wyklętych i internecie.




"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Coming out
Flamaster 



Dołączył: 28 Sty 2018
Posty: 133
Skąd: Polska

Ostrzeżeń:
 4/3/4
Wysłany: 2018-04-24, 21:54   

Homofobia jest naturalną/normalną reakcją na 'dzisiejsze czasy'.



 
 
Coming out
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-04-25, 07:29   

_Azazel, heterofobia jest naturalną reakcją na nieustanny widok heteroseksualnych par obściskujących się (I nie tylko) publicznie.




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Coming out
Tokio
[Usunięty]

Wysłany: 2020-03-02, 10:32   

U mnie rodzina, a w szczególności mama podejrzewała, że lubię nie tylko mężczyzn ;)
Ale chyba jestem szczęściarą, bo rodzina zaakceptowała moją "inność".




 
 
Coming out
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2020-03-05, 12:11   

cynthia, poczułaś się lepiej, gdy wyznałaś prawdę o sobie rodzinie?



dead but delicious
 
 
Coming out
Tokio
[Usunięty]

Wysłany: 2020-03-05, 12:14   

R. de Valentin, sami się domyślili, ale jak już wiedzieli to tak, jakby kamień z serca spadł. Nie muszę się kryć, udawać, po prostu jestem sobą, a oni to tolerują.



 
 
Coming out
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12