Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Cytaty
Autor Wiadomość
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2016-09-21, 08:55   

Kim Holden - Promyczek:


Nie mówię, że nie powinieneś realizować celów i spełniać marzeń. Po prostu nie rezygnuj z tego, co dzieje się teraz, dla nieznanej przyszłości. Może ominąć cię wiele szczęścia, kiedy będziesz czekał na lata, które mogą nigdy nie nadejść. Nie trać czasu, bo przegapisz chwilę obecną, a przyszłość wcale nie jest taka pewna.

Czytanie jest ucieczką od prawdziwego świata. Wszyscy go czasem potrzebują, by pozostać przy zdrowych zmysłach.




She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Cytaty
spacedementia 
disgusting girl



Dołączyła: 02 Gru 2015
Posty: 828
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-12-05, 11:33   

“All the world will be your enemy, Prince with a Thousand Enemies, and whenever they catch you, they will kill you.
But first they must catch you.
Digger, listener, runner, prince with the swift warning. Be cunning and full of tricks and your people shall never be destroyed.”


Watership Down
Richard Adams


<<< Dodano: 2016-12-31, 00:50 >>>


"Jeśli jesteście czegoś bardzo pewni (...) to spróbujcie pomyśleć o tym z innego punktu widzenia, nawet jeśli wiecie, że to śmieszne albo głupie."

Stowarzyszenie Umarłych Poetów
N. Kleinbaum

"Moja odwaga, mój duch, tak mało z nich zostało. Boję się twojej wiary we mnie."

Wodnikowe Wzgórze R. Adams

"Człowiek, który nie potrafi się podzielić używką, powinien z niej zrezygnować."

Mroczna wieża S. King




 
 
Cytaty
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2017-02-01, 12:26   

A więc to tak przechodzi się do historii? Z kamieniem w żołądku i ściśniętym gardłem.

Serce nie raduje się, nie jest strachliwe, pobudzone lub zniechęcone. Odpowiada tylko na bodźce człowieka.

Wie ksiądz, czasami patrzę w oczy pacjentowi i mówię, że go nie zoperuję. Wiem, że on umrze. Nie umiem powiedzieć, dlaczego potrafię to wyczytać, ale to prawda. Znam jego los i niestety to się sprawdza. (...) Jeżeli są wskazania, zwłaszcza życiowe, to ja się podejmuję operacji, ale proszę mi wierzyć, w momencie gdy patrzę w oczy i widzę w nich śmierć, Ci ludzie zawsze umierają.

Impreza kończy się późną nocą. Szumakow pijany w sztok. Rano skropiony wodą kolońską i trzeźwy jak noworodek. Chwali Bochenka przed Religą: - Gieroj, on tak kak ja, toże nie pijany, a pili cełuju nocz.
Religa: - Piłeś?
- Tak jak pan profesor kazał.
Religa z podziwem: - Ale masz, kurwa, dobrą wątrobę.



Dariusz Kortko "Religa. Biografia najsłynniejszego polskiego kardiochirurga."




She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Cytaty
EverPaiin 
wiedźma



Dołączyła: 04 Lis 2013
Posty: 3733
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2017-03-04, 22:44   



Fenoloftaleina napisał/a:
Czytanie jest ucieczką od prawdziwego świata. Wszyscy go czasem potrzebują, by pozostać przy zdrowych zmysłach.





Sie ist die Königin der Käfer
Sie kommt über uns heut Nacht
Ihre Liebe wollten wir nicht haben
Ihr Zorn verfolgt uns tausendfach
 
 
Cytaty
Shadow 
worthless



Wiek: 27
Dołączyła: 07 Lis 2015
Posty: 2493
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2017-03-05, 03:10   

Pamiętaj, że czasami nasze wyobrażenie drugiej osoby niewiele ma wspólnego z tym, kim ona naprawdę jest.
John Green – Papierowe miasta




Kiedy zamierzasz się poddać, przypomnij sobie po co zaczynałeś.

Wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.
 
 
 
Cytaty
Nocny Motyl 



Wiek: 30
Dołączyła: 20 Sie 2017
Posty: 241
Skąd: śląskie

Wysłany: 2017-11-01, 17:30   

:zlotalopata:

Na początek cytaty z książki "Lewa ręka Boga". Wybaczcie jeśli pojawiły się błędy, już mnie oczy bolą od przepisywania.

"Niewiele jest lepszych sposobów - oznajmił IdrysPukke ni stąd, ni zowąd - na wprawienie ludzi w dobry humor niż opowiadanie im o okropnych nieszczęściach, jakie cię ostatnio spotkały."

"Dla takich ludzi jak ty czy ja życie jest podróżą, w której nigdy nie da się przewidzieć, dokąd się trafi po drodze. Idąc, dostrzegasz przed sobą coraz to nowy, lepszy cel, aż w końcu zapominasz do reszty, dokąd zmierzałeś na początku podróży. Jesteśmy jak alchemicy: rozpoczynamy, szukając złota, a po drodze odkrywamy zbawienne lekarstwa, sposoby ujarzmiania natury i fajerwerki. Jedyną rzeczą, której nie znajdujemy, jest złoto."

"Spróbuj zaufać mojej duszy, zobaczymy, dokąd cię to zaprowadzi."

"Samotność jest wspaniała, Cale'u, i to w dwójnasób. Po pierwsze, pozwala człowiekowi przebywać sam na sam ze sobą, po drugie, chroni go od towarzystwa innych."

"Towarzyskość to niebezpieczna rzecz, a może się okazać nawet zgubna w skutkach, ponieważ oznacza kontakt z ludźmi, z których większość jest ciemna, pusta i przewrotna i pragnie twojego towarzystwa tylko dlatego, że nie znosi swego własnego. Nudzi się ze sobą śmiertelnie i wcale nie widzi w tobie przyjaciela, tylko rozrywkę w rodzaju tańczącego psa albo przygłupiego aktorzyny z repertuarem zabawnych opowiastek."

"Człowiek, który jest gotów poświęcić własne życie, może zabić każdego."

"Żadna wiadomość nie jest ani tak zła, ani tak dobra, jak się z początku wydaje."

"Siła nie zna litości dla tego, kto nią włada, tak samo jak dla jego ofiar: tych drugich niszczy, pierwszych zaślepia. Taką mocą, jaką posiadasz, nikt długo nie włada. Ci którzy ją otrzymują w darze od losu, zanadto na niej polegają i szybko dają się zniszczyć."

"Ludzkie serce jest małe, lecz pożąda wielkich rzeczy."

"Im mniej słów zostaje wypowiedzianych, tym szybciej zagoją się rany."

"Żaden człowiek nie może być pewien, że nie jest jedyną myślącą i czującą istotą, a wszyscy inni zaledwie maszynami udającymi uczucia i rozum."




There is no heaven, wariaty.
 
 
Cytaty
L.M. 
bestia



Dołączyła: 12 Lip 2018
Posty: 1284
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-07-16, 10:35   Cytaty.

W myśl zasady "nie znalazłam, więc stworzę"...
Macie jakieś swoje ulubione cytaty, a może po prostu jakiś przypadł wam do gustu? Podzielcie się.




"Człowiek w ogóle tak potrafi: zastąpić realne iluzją. I żyć w całkowicie wymyślonym świecie.
To w zasadzie przydatna cecha"
 
 
Cytaty
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2018-07-16, 12:43   

Cytat:
nie znalazłam, więc stworzę

http://www.autoagresywni.pl/viewtopic.php?t=209




She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Cytaty
L.M. 
bestia



Dołączyła: 12 Lip 2018
Posty: 1284
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-07-16, 12:57   

A to wybaczcie.



"Człowiek w ogóle tak potrafi: zastąpić realne iluzją. I żyć w całkowicie wymyślonym świecie.
To w zasadzie przydatna cecha"
 
 
Cytaty
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-07-16, 15:36   

Scaliłam do odpowiedniego tematu.




Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Cytaty
InvisibleSapce 
Jesteś pewien?



Wiek: 24
Dołączył: 05 Sty 2018
Posty: 310
Skąd: Miejsce na ziemi

Wysłany: 2018-07-20, 22:31   

Człowiek tym piękniejszy ,im mniej poznany.



 
 
Cytaty
L.M. 
bestia



Dołączyła: 12 Lip 2018
Posty: 1284
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-07-21, 19:32   





"Człowiek w ogóle tak potrafi: zastąpić realne iluzją. I żyć w całkowicie wymyślonym świecie.
To w zasadzie przydatna cecha"
 
 
Cytaty
thunderstruckk 



Wiek: 33
Dołączyła: 09 Gru 2010
Posty: 1564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2019-03-16, 23:41   

Kiedy jest tak bardzo,bardzo źle,to musisz przesunąć sobie horyzont.Nie możesz myśleć tylko o tym, że następnego dnia trzeba wstać i ćwiczyć,żeby dojść do jakiejś tam formy.Musisz spojrzeć na tyle daleko,żeby odzyskane sprawności było tylko nic nieznaczącym etapem,bo prawdziwy cel leży znacznie dalej.A w zasadzie wyżej...

Nigdy nie zapominajcie o tym, by brać z życia jak najwięcej, nie bójcie się ryzykować, płakać ani być szczęśliwymi. Najważniejsze to być w drodze. Każdego dnia robić krok do przodu.

Trudno to wytłumaczyć, ale kiedy człowiek tak długo o czymś myśli, tak bardzo czegoś pragnie i jest w zasadzie o krok od realizacji tego marzenia, okazuje się, że zwyczajnie boi się przegranej. Chciałby zrzucić decyzję na pogodę, na nagłą chorobę, na słabość partnera - o tak, to ostatnie brzmi najlepiej. A prawda jest taka, że kiedy właśnie jestem na ostatniej prostej, tuż przed ostatecznym sprawdzianem, to gorączkowo szukam powodu, żeby jednak nie ruszyć do góry. Żebym mogła powiedzieć: "No wiecie, chciałam, próbowałam, ale nie dało rady. Tak mi przykro". I wrócić do domu, opowiadając legendy o mojej heroicznej próbie zdobycia szczytu.

Martyna Wojciechowska (z książki Przesunąć horyzont)




Kiedy jest tak bardzo, bardzo źle, to musisz przesunąć sobie horyzont. Nie możesz myśleć tylko o tym, że następnego dnia trzeba wstać i ćwiczyć[...] Musisz spojrzeć na tyle daleko,by odzyskanie sprawności było tylko nic nieznaczącym etapem, bo prawdziwy cel leży znacznie dalej.
 
 
 
Cytaty
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2020-02-06, 07:50   

"[...] skoro jesteśmy gatunkiem przeklętym, przykutym łańcuchami do tonącego statku, skoro życie jest kiepskim żartem, róbmy przynajmniej to, co do nas należy; starajmy się łagodzić udrękę naszych towarzyszy więzienia, ozdabiajmy lochy kwiatami i poduszkami nadmuchiwanymi powietrzem; bądźmy prawi w miarę naszych możliwości. Niech ci łajdacy, bogowie, nie mają zbyt łatwego zadania; wierzyła bowiem, że bogowie, którzy wykorzystują każdą okazję, żeby pokrzyżować, złamać, zniszczyć życie ludzkie, tracą kontenans, jeżeli, powiedzmy, ona zachowuje się jak prawdziwa dama."

Virginia Woolf, "Pani Dalloway"




dead but delicious
 
 
Cytaty
Tokio
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-06, 12:53   

Ale nie bylam pewna. Wcale nie byłam pewna. Skąd mogłam wiedzieć, czy kiedyś w przyszłości, w Europie czy gdziekolwiek - szklany klosz znowu na mnie nie spadnie, nie nakryje mnie, odkształcając moje widzenie świata.

Sylvia Plath.




 
 
Cytaty
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12