Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przeczytane
Autor Wiadomość
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2017-08-30, 12:43   

Fenoloftaleina napisał/a:
Nicola Yoon - Ponad wszystko

Jakoś ostatnio wszędzie rzucała mi się w oczy ta książka, przeczytałam, ale nie wciągnęła mnie ani trochę. Od początku do końca była dla mnie bardzo przewidywalna. Może po prostu przejadły mi się już jakiś czas temu tego typu książki.

Z tego samego powodu się skusiłam... poległam przed połową. Nie dałam rady. Nie wciągnęła mnie. Rzadko rezygnuje z książek jak już zacznę czytać...

Cytat:

B.A. Paris - Za zamkniętymi drzwiami

Historia na pozór idealnego małżeństwa to dosyć popularny motyw, ale tutaj zostało to przedstawione w interesujący sposób. Ciekawi bohaterowie, kilka zaskakujących czytelnika momentów

Przeczytałam w jeden wieczór. Jakoś mnie urzekła. :)
Feno, a jak Tobie się podobała?




 
 
Przeczytane
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2017-08-30, 12:54   

Camaleao, może nie trafi na listę moich ulubionych książek, ale wciąga (chociaż dla mnie nie na tyle, żeby po przeczytaniu jeszcze o niej rozmyślać) i warta polecenia.



She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Przeczytane
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2017-08-30, 13:28   

Fenoloftaleina, rozumiem. Ja tak miałam z "dziewczyna z pociągu". :)



 
 
Przeczytane
shady 
4w5



Wiek: 24
Dołączyła: 29 Mar 2015
Posty: 566
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-09-01, 12:16   

Zerwane Zaręczyny - Agata Christie
Niby prosty schemat kryminału, ale to właśnie lubię, sposób pisania autorki także. Książka wciągnęła mnie bardzo, szybko się ją czytało, cały czas była jakaś taka klimatyczna tajemniczość. Polecam bardzo.

Dziewczyna z pociągu - Paula Hawkins
Według mnie naprawdę dobra książka, czasem akcja się dłuży, napięcie może nie jakieś ekstremalne, ale jest. Wciągnęła mnie bardzo. Może gdyby autorki nie porównywano ciągle z innymi pisarzami, głównie z Kingiem, to oczekiwania nie byłyby aż tak wygórowane i więcej osób by doceniło tę książkę. :lol:




"Wiesz dlaczego żółw jest taki twardy? Bo jest taki miękki..."
 
 
 
Przeczytane
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2017-09-02, 11:07   

Małe życie Hanya Yanagihara
Pisałam o niej w swoim temacie. Generalnie bardzo wciągająca mimo ponad 800 stron. Ciekawa, momentami przerażająca i odrażająca. Happy end? Hmm... To zależy jak się na to spojrzy.




Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
 
 
Przeczytane
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2017-09-16, 20:56   

Ostatnie 2 tygodnie:

Małe życie - Hanya Yanagihara
Tyle o niej wszędzie słyszałam, że w końcu się skusiłam. Rany, jak na początku mnie męczyła, zero zainteresowania i wciągnięcia, nie rozumiałam jej fenomenu. Aż do pewnego momentu, sama nie wiem, w którym miejscu (czy była to strona 200 czy 400...?) naprawdę się zaczytałam, zaczęłam przeżywać. Po zakończeniu miałam mętlik w głowie i jeszcze długo o niej myślałam. Specyficzna książka.

Zaginiona - Lisa Gardner
Kolejna książka tej autorki, jak zawsze ciekawi bohaterowie, zwroty akcji i mimo że nie było trudno wpaść na rozwikłanie zagadki, polecam.

A do tego kolejne części Sagi o Ludziach Lodu:
-Diabelski jar
-Demon i panna
-Wiosenna ofiara
-Martwe wrzosy
-Anioł o czarnych skrzydłach




She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Przeczytane
Alessa 
Samara



Wiek: 26
Dołączyła: 25 Lut 2017
Posty: 804
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-09-26, 09:25   

Fabrykantka aniołków - Camilla Läckberg
Czytając tę książkę już sama nie wiedziałam co jest prawdą a co nie. Jest dużo zagmatwanych wątków ale na koniec wszystko zgrabnie się rozwiązuje. Historia Ebby i tego co wydarzyło się na Valo jest ciekawie opowiedziana. Na początku gubiłam się trochę w powiązaniach rodzinnych i retrospekcjach mówiących co wydarzyło się w wiele lat wcześniej ale bardzo podobał mi się ten zabieg.

Felicia zaginęła - Jørn Lier Horst
Bardzo dobry kryminał, Horst udowadnia, że jest w dobrej formie. Pomimo tego, że od razu domyśliłam się pewnych powiązań, zakończenie kompletnie mnie zaskoczyło. Nie spodziewałam się takiego rozwiązania sprawy. Horst cały czas wodził mnie za nos i gdy myślałam, że wiem już co się stało, nagle na jaw wychodziły nowe tropy. Świetny, dynamiczny kryminał.

Kaiken - Jean-Christophe Grangé
''Kaiken'' to moje pierwsze spotkanie z tym autorem. Jest to książka w której cały czas coś się dzieje i która nieustannie wodzi czytelnika za nos. Czytałam ją z zapartym tchem. Bardzo podobało mi się otwarte zakończenie. Na pewno sięgnę po inne książki tego autora.




Wszystko wali się a ja nie mogę biec
może ten deszcz udaje łzę
minie ten sen
i będzie okay
 
 
Przeczytane
Arashi 



Dołączyła: 05 Lip 2017
Posty: 710
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-10-06, 22:11   

Udało mi się nadrobić część zaległości:
Pogromca lwów - Camilla Läckberg
Sedinum. Wiadomość z podziemi - Leszek Herman
13 powodów - Jay Asher
Pamiętniki Adama i Ewy - Mark Twain
Duchowe życie zwierząt - Peter Wohlleben
Demony dobrego Dextera - Jeff Lindsay




 
 
Przeczytane
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2017-10-08, 18:19   

Nie byłam zachęcona do czytania tego typu literatury, ale w końcu uległam namowom. Sięgnęłam po cykl Petera Bretta. Za mną już pierwsza i druga część Malowanego człowieka, oraz wartościowy dodatek Wielki bazar. Złoto Bryana.

Ku mojemu zdziwieniu i wcześniejszym obawom, że to tylko strata czasu, jestem zadowolona, chętnie sięgam po kolejną część, tj. Pustynna Włócznia.

Otchłańców, którzy początkowo odtrącali mnie od czytania lektury, potraktowałam jako tło i mam wrażenie, że czytam o zamierzchłych czasach. Język bardzo rozbudowany, polskie tłumaczenie jest dobre i barwne. Rysunki urozmaicające niektóre strony, zasługują na uznanie.

Mam nadzieję, że dotrwam do samego końca i poznam dokładnie historię tego zawiłego świata. Zdecydowanie polecam Cykl Demoniczny P. Bretta. ;)




 
 
Przeczytane
noir 



Dołączyła: 15 Maj 2016
Posty: 1042
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-10-08, 20:41   

Azyl- Diane Ackerman



 
 
Przeczytane
Alessa 
Samara



Wiek: 26
Dołączyła: 25 Lut 2017
Posty: 804
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-10-09, 14:45   

Echo winy - Charlotte Link
Co prawda ebook był bardzo obszerny ale podczas czytania w ogóle tego nie odczułam. Co prawda przeszkadzało mi odrobinę przeskakiwanie z wątku na wątek ale na końcu wszystko się wyklarowało. Denerwowało mnie też zachowanie Virginii. Wydała mi się nieodpowiedzialną, niezdecydowaną lalunią. Ale mimo to książkę dobrze się czytało. Nigdy nie wpadłabym na to, kto jest tym porywaczem dziewczynek. Jest to moje pierwsze spotkanie z Charlotte Link i na pewno nie ostatnie. Ta książka miała w sobie coś co sprawiło, że z chęcią sięgnę po następne jej książki.

Zaginięcie - Remigiusz Mróz
Część trochę słabsza od ''Kasacji'' co nie znaczy, że ''Zaginięcie'' czytało mi się gorzej od poprzedniej części. Chyłka i Kordian jak zwykle w dobrej formie i jak zwykle ładują się w niezłe tarapaty. Dynamiczna akcja to coś co najbardziej lubię w kryminałach. Mam nadzieję, że ''Rewizja'' nie będzie odstawać poziomem od ''Zaginięcia''.




Wszystko wali się a ja nie mogę biec
może ten deszcz udaje łzę
minie ten sen
i będzie okay
 
 
Przeczytane
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-10-14, 19:38   

Dużo osób pisze o tym Małym życiu. Może się w końcu wezmę, aby wiedzieć o co z tym całym szałem chodzi. Jak doczytam ponapoczynane. Albo kiedyś tam.

A tymczasem tak w skrócie:
Schadzka, Kōbō Abe
Tsugumi, Banana Yoshimoto
Eleanor Oliphant ma się całkiem dobrze, Gail Honeyman

W końcu udało mi się trafić na lektury niezbyt wymagające, ale zarazem takie, co nie urągają inteligencji czytelnika.


<<< Dodano: 2017-10-16, 19:36 >>>


Rzadko powtarzam lektury, do grona wyjątków dołączył przed chwilą Osamu Dazai ze swoim Zatraceniem.




Disqualified as a human being.
 
 
Przeczytane
shady 
4w5



Wiek: 24
Dołączyła: 29 Mar 2015
Posty: 566
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-10-26, 15:46   

Rzeka zimna - Magdalena Kawka
Nie byłam zbyt przekonana do polskiego kryminału/thrilleru, czy czegoś tak pomiędzy, jak właśnie ta książka. Jednak zaskoczyła mnie niesamowicie! Wciągnęła, pochłonęła i została w pamięci. Czasami naprawdę mocno mnie szokowała/przerażała, nie umiem tego dobrze określić, w każdym razie wywoływała silne emocje. Także zdecydowanie mogę polecić.




"Wiesz dlaczego żółw jest taki twardy? Bo jest taki miękki..."
 
 
 
Przeczytane
Alessa 
Samara



Wiek: 26
Dołączyła: 25 Lut 2017
Posty: 804
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-10-27, 00:03   

Inwigilacja - Remigiusz Mróz
Czuję niedosyt. Książka nie była zła ale czegoś mi brakowało. Chyba nie bez powodu mówi się, że ciąża w opowiadaniu/książce może zepsuć wszystko. Dało się tę książkę przeczytać ale do moich ulubionych na pewno należeć nie będzie. Odniosłam wrażenie, że sam Mróz jest już zmęczony Chyłką i Kordianem. No ale to tylko moje zdanie...

Oskarżenie - Remigiusz Mróz
''Oskarżenie'' wydaje się być bardziej dynamiczne i pogmatwane niż pozostałe książki z cyklu. Zżyłam się Chyłką i Kordianem i żałuję, że to już koniec. Nie wiem dlaczego ale szkoda mi Kordiana. Może to dlatego, że włożył tyle wysiłku w tę i inne sprawy ale prawnikiem nie został. Wątpię, że powstanie kolejna część ale pomarzyć zawsze można.

Co do całego cyklu - najbardziej podobała mi się chyba ''Kasacja''. Odczułam jakiś powiew świeżości w kryminale. Ale wraz z każdą kolejną powieścią Mróz się wypalał. Co nie zmienia faktu, że cykl trzyma całkiem przyzwoity poziom.
Nie nudziłam się - to jest chyba najważniejsze. Owszem, były momenty w których miałam całą tę serię porzucić w diabły i do niej nie wracać. Było wszystko: morderstwa, porwania, wypadki samochodowe, przepychanki w sądzie, uzależnienia, manipulacje. Naprawdę nie żałuję zarwanych nocy.




Wszystko wali się a ja nie mogę biec
może ten deszcz udaje łzę
minie ten sen
i będzie okay
 
 
Przeczytane
thunderstruckk 



Wiek: 33
Dołączyła: 09 Gru 2010
Posty: 1564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2017-11-22, 23:35   

Widma w mieście Breslau - Marek Krajewski
To dopiero 3 książka z serii, ale pierwsza, która mnie tak zaskoczyła zakończeniem. Zupełnie się nie spodziewałam tego. Cała książka plepleple a na końcu bach! Oczywiście to na plus :)




Kiedy jest tak bardzo, bardzo źle, to musisz przesunąć sobie horyzont. Nie możesz myśleć tylko o tym, że następnego dnia trzeba wstać i ćwiczyć[...] Musisz spojrzeć na tyle daleko,by odzyskanie sprawności było tylko nic nieznaczącym etapem, bo prawdziwy cel leży znacznie dalej.
 
 
 
Przeczytane
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 11