Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:

Poprzedni temat «» Następny temat
Zapominalstwo i zaniki pamięci

Miewacie zaniki pamięci?
Tak, często
70%
 70%  [14]
Tak, ale bardzo rzadko
25%
 25%  [5]
Nie, nigdy
5%
 5%  [1]
Głosowań: 20
Wszystkich Głosów: 20

Autor Wiadomość
Zakręcona 

Wysłany: 2017-09-28, 15:00   

Pamiętam o wizytach u lekarzy czy terminy egzaminów, coś ważnego pamiętam. Kłopot zaczyna się, np: wwtedy nie pamiętam gdzie klucze położyłam, też zapominam gdzie byłam w jakim dniu. Potrafię coś odłożyć by zaraz tego szukać bo nie wiem gdzie to zostawiłam.

Strach przed cierpieniem jest gorszy niż samo cierpienie

Sadist 

Wysłany: 2017-09-28, 15:18   

Ja też tak jak wyżej. Odpalam papierosa, odkładam zapalniczkę, wypalam, zapalniczki nie ma.

I am just a worthless liar. I am just an imbecile. I will only complicate you. Trust in me and fall as well. I will find a center in you. I will chew it up and leave, I will work to elevate you just enough to bring you down...

Milijon 
Niepraktyczny chemik

Wysłany: 2017-09-28, 20:20   

Sadist, wydaje mi się, że wynika to z ogólnego roztargnienia. Często różne rzeczy znikają mi z rąk, mimo że przed chwilą były w zasięgu wzroku. Albo idę gdzieś, a później zapominam, po co w ogóle tam szłam. Czasem przychodzę na uczelnię i nie pamiętam, co tam robię.
Chodzenie z głową w chmurach, przewlekłe zmęczenie, roztargnienie... Kiepsko z tą pamięcią.

Wszyscy jesteśmy biodegradowalni.

Szamanka 

Wysłany: 2017-10-04, 08:42   

Sadist, akurat zapalniczki mają wybitną tendencję do znikania, wie to każdy palacz. :D

Ja bym to ujęła jako nieprzywiązywanie uwagi do danych rzeczy, albo zamyślenia o czymś innym.

Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej:
Fajken machen, kafen trinken i można skalpować.

Edisni 

Wysłany: 2017-10-04, 20:03   

Szamanka napisał/a:
Ja bym to ujęła jako nieprzywiązywanie uwagi do danych rzeczy, albo zamyślenia o czymś innym.

Dokładnie. Takie nie kodowanie czynności.

Jak szukam to pamiętam, że trzymałam w ręce i nie potrafię sobie przypomnieć co z tym zrobiłam.
Zdarzało mi się później różne przedmioty znajdywać w różnych dziwnych miejscach (dlatego jak już czegoś mocno szukam to sprawdzam też miejsca, w których na pewno bym tego tam nie odłożyła). :P

Mi kalendarze nigdy nie pomagały, bo szybko zapominałam o istnieniu kalendarza. Wizyty u lekarza sobie zapisuję w telefonie albo na kartce i chowam do portfela, dobrze, że z centrum medycznego i przysyłają przypomnienia smsem i emailem o wizycie. :)

Zakręcona 

Wysłany: 2017-10-09, 22:56   

Nie wspomniałam sumie o ważnym, czasami zdarza mi się, że zapomnę co na danej ulicy jest, jak nazywa się, np: dana ulica na której się znajduje. Hitem jest jak mam jakieś nazwijmy to zaćmienie i nie jestem pewna gdzie danym autobusem dojadę i nie ważne wtedy, że jeżdżę nim kilka lat, tą samą trasą.

Strach przed cierpieniem jest gorszy niż samo cierpienie

Szamanka 

Wysłany: 2017-10-10, 17:21   

Ja często robię tak, myślę sobie "położę, to [tu] i na pewno o tym nie zapomnę"
Tja. Chciałabym.

Też sprawdzam wszystko kilka razy np. zanim wyjdę z domu czy mam wszystko co potrzeba w torebce. I choć jestem pewna, że przed chwilą to sprawdzałam i tam było to i tak nie mam pewności. To już takie nerwowe jest.

Sadist 

Wysłany: 2017-10-10, 21:39   

Też sprawdzam po kilka razy czy mam wszystko w torebce. Czasami zapominam, że już sprawdzałam... A dziś uświadomiłam sobie, że nie pamiętam dlaczego mama mojej koleżanki zmarła. Poczułam się jak kupa gówna, bo zapomnieć można wiele, ale coś takiego...

I am just a worthless liar. I am just an imbecile. I will only complicate you. Trust in me and fall as well. I will find a center in you. I will chew it up and leave, I will work to elevate you just enough to bring you down...

Arashi 

Wysłany: 2017-10-11, 13:11   

Ja od jakiegoś czasu zapominam daty i umówione terminy. Nigdy nie miałam z tym problemów. Zapisuje wszystko, ale zwykle i tak pamiętałam, czy to jakaś wizyta, spotkanie, okazja. Ale coś zapisywanie już mi nie wystarczy. Przypomnienie w telefonie jeszcze działa na szczęście... jeśli nie zapomnę tego wpisać. :P
Albo zapominam o czym był film, który nie tak dawno oglądałam, o czym książka którą czytałam. W zeszłym tygodniu: zaczęłam czytać nową książkę autorki, którą bardzo lubię i po paru stronach zorientowałam się, że już ją czytałam... wprawdzie dokończyłam czytanie z przyjemnością po raz drugi, co nie zmienia faktu, że głównych wątków nie pamiętałam...
I ostatnio bywam bardziej rozkojarzona. Jakbym nie do końca mogła się skupić na więcej niż jednej czynności naraz.

Szamanka 

Wysłany: 2017-10-16, 20:53   

A macie wrażenie że takie zapominalstwo może się jakoś wiązać z rozregulowanym spaniem?
Ja odkąd śpię po kilkanaście godzin na dobę, jestem bardziej rozkojarzona i zapominalska niż jak spałam po około 7, czyli tyle ile powinno.

Czy to nie ma związku?

Z cyklu głupi humor:

W odpowiedziach do ankiety powinno być jeszcze:
"A jakie było pytanie?"

Sorry, musiałam :D

Odpowiedz do tematu