Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Zapominalstwo i zaniki pamięci

Miewacie zaniki pamięci?
Tak, często
65%
 65%  [28]
Tak, ale bardzo rzadko
30%
 30%  [13]
Nie, nigdy
4%
 4%  [2]
Głosowań: 43
Wszystkich Głosów: 43

Autor Wiadomość
Zakręcona 
Nikt ważny



Dołączyła: 01 Paź 2014
Posty: 629
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-09-28, 15:00   

Pamiętam o wizytach u lekarzy czy terminy egzaminów, coś ważnego pamiętam. Kłopot zaczyna się, np: wwtedy nie pamiętam gdzie klucze położyłam, też zapominam gdzie byłam w jakim dniu. Potrafię coś odłożyć by zaraz tego szukać bo nie wiem gdzie to zostawiłam.



Gdy przeglądasz się w lustrze i masz ochotę je stłuc, to nie lustro trzeba zniszczyć, to ciebie trzeba zmienić.
Najgorsze w piekle to nie palący ogień, wieczność męczarni, utrata łaski bożej czy poddanie torturom. Najgorsze w piekle jest to, że nie wiesz, czy już się w nim nie znajdujesz.
 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-09-28, 15:18   

Ja też tak jak wyżej. Odpalam papierosa, odkładam zapalniczkę, wypalam, zapalniczki nie ma.



 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
Milijon 
1 000 000



Wiek: 28
Dołączyła: 19 Sie 2017
Posty: 968
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-09-28, 20:20   

Sadist, wydaje mi się, że wynika to z ogólnego roztargnienia. Często różne rzeczy znikają mi z rąk, mimo że przed chwilą były w zasięgu wzroku. Albo idę gdzieś, a później zapominam, po co w ogóle tam szłam. Czasem przychodzę na uczelnię i nie pamiętam, co tam robię.
Chodzenie z głową w chmurach, przewlekłe zmęczenie, roztargnienie... Kiepsko z tą pamięcią.




Kiedy przyszłość przestała być obietnicą i stała się
zagrożeniem?
 
 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2017-10-04, 08:42   

Sadist, akurat zapalniczki mają wybitną tendencję do znikania, wie to każdy palacz. :D

Ja bym to ujęła jako nieprzywiązywanie uwagi do danych rzeczy, albo zamyślenia o czymś innym.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-04, 20:03   

Szamanka napisał/a:
Ja bym to ujęła jako nieprzywiązywanie uwagi do danych rzeczy, albo zamyślenia o czymś innym.

Dokładnie. Takie nie kodowanie czynności.

Jak szukam to pamiętam, że trzymałam w ręce i nie potrafię sobie przypomnieć co z tym zrobiłam.
Zdarzało mi się później różne przedmioty znajdywać w różnych dziwnych miejscach (dlatego jak już czegoś mocno szukam to sprawdzam też miejsca, w których na pewno bym tego tam nie odłożyła). :P

Mi kalendarze nigdy nie pomagały, bo szybko zapominałam o istnieniu kalendarza. Wizyty u lekarza sobie zapisuję w telefonie albo na kartce i chowam do portfela, dobrze, że z centrum medycznego i przysyłają przypomnienia smsem i emailem o wizycie. :)




 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
Zakręcona 
Nikt ważny



Dołączyła: 01 Paź 2014
Posty: 629
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-10-09, 22:56   

Nie wspomniałam sumie o ważnym, czasami zdarza mi się, że zapomnę co na danej ulicy jest, jak nazywa się, np: dana ulica na której się znajduje. Hitem jest jak mam jakieś nazwijmy to zaćmienie i nie jestem pewna gdzie danym autobusem dojadę i nie ważne wtedy, że jeżdżę nim kilka lat, tą samą trasą.



Gdy przeglądasz się w lustrze i masz ochotę je stłuc, to nie lustro trzeba zniszczyć, to ciebie trzeba zmienić.
Najgorsze w piekle to nie palący ogień, wieczność męczarni, utrata łaski bożej czy poddanie torturom. Najgorsze w piekle jest to, że nie wiesz, czy już się w nim nie znajdujesz.
 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2017-10-10, 17:21   

Ja często robię tak, myślę sobie "położę, to [tu] i na pewno o tym nie zapomnę"
Tja. Chciałabym.

Też sprawdzam wszystko kilka razy np. zanim wyjdę z domu czy mam wszystko co potrzeba w torebce. I choć jestem pewna, że przed chwilą to sprawdzałam i tam było to i tak nie mam pewności. To już takie nerwowe jest.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-10-10, 21:39   

Też sprawdzam po kilka razy czy mam wszystko w torebce. Czasami zapominam, że już sprawdzałam... A dziś uświadomiłam sobie, że nie pamiętam dlaczego mama mojej koleżanki zmarła. Poczułam się jak kupa gówna, bo zapomnieć można wiele, ale coś takiego...



 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
Arashi 



Dołączyła: 05 Lip 2017
Posty: 712
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-10-11, 13:11   

Ja od jakiegoś czasu zapominam daty i umówione terminy. Nigdy nie miałam z tym problemów. Zapisuje wszystko, ale zwykle i tak pamiętałam, czy to jakaś wizyta, spotkanie, okazja. Ale coś zapisywanie już mi nie wystarczy. Przypomnienie w telefonie jeszcze działa na szczęście... jeśli nie zapomnę tego wpisać. :P
Albo zapominam o czym był film, który nie tak dawno oglądałam, o czym książka którą czytałam. W zeszłym tygodniu: zaczęłam czytać nową książkę autorki, którą bardzo lubię i po paru stronach zorientowałam się, że już ją czytałam... wprawdzie dokończyłam czytanie z przyjemnością po raz drugi, co nie zmienia faktu, że głównych wątków nie pamiętałam...
I ostatnio bywam bardziej rozkojarzona. Jakbym nie do końca mogła się skupić na więcej niż jednej czynności naraz.




 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2017-10-16, 20:53   

A macie wrażenie że takie zapominalstwo może się jakoś wiązać z rozregulowanym spaniem?
Ja odkąd śpię po kilkanaście godzin na dobę, jestem bardziej rozkojarzona i zapominalska niż jak spałam po około 7, czyli tyle ile powinno.

Czy to nie ma związku?



Z cyklu głupi humor:

W odpowiedziach do ankiety powinno być jeszcze:
"A jakie było pytanie?"


Sorry, musiałam :D




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
Alessa 
Samara



Wiek: 26
Dołączyła: 25 Lut 2017
Posty: 804
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-10-24, 19:16   

Pamiętam kiedy mam szkołę albo kiedy mam jakieś spotkanie, pamiętam daty urodzin ważnych dla mnie osób. Ale czasami nie mogę sobie przypomnieć czy nałożyłam żel na włosy po kąpieli albo czy wzięłam ze sobą klucze. Już nie raz złapałam się na tym, że w pociągu kilkakrotnie sprawdzam czy wszystko mam. I nie ma znaczenia, że sprawdzałam to już wcześniej w domu, przed wyjściem na pociąg.



Wszystko wali się a ja nie mogę biec
może ten deszcz udaje łzę
minie ten sen
i będzie okay
 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
pb94 


Wiek: 29
Dołączył: 09 Gru 2017
Posty: 13
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2017-12-23, 20:09   

Ja mam zaniki pamięci od dłuższego czasu, ale podejrzewam że to przez otoczenie.



 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
Comein 
Pokręcona głowa!



Dołączyła: 30 Lip 2015
Posty: 377
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2018-04-02, 01:18   

Nie wiem czy to dobry temat na to, ale muszę się pożalić na moją fatalną pamięć co do brania leków. Sama już nie wiem czy robię to celowo ale jak mi się już udaje zacząć leczenie farmakologiczne to za chwilę przerywam z zapominalstwa. :facepalm: Chyba zacznę sobie wszędzie kartki rozwieszać, bo to już nie jest śmieszne, trudno będzie wyjść z tego wszystkiego skoro sama sobie przeszkadzam w tym.



Be the overflow
Pockets full of stones
 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-04-03, 12:00   

CurlyHead, zrób sobie przypomnienie w telefonie, porozdzielaj sobie tabletki do specjalnych pojemniczków, jak zobaczysz, że zostały będziesz wiedzieć na drugi raz żeby wziąć.



 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
Something Dark 


Dołączył: 16 Lis 2017
Posty: 21
Skąd: świat

Wysłany: 2018-04-03, 14:43   

Mnie to tak samo dotyczy. Potrafie miec cos reku, odlozyc gdzies i za doslownie 5 sekund nie pamietam co z tym zrobilem. Albo sytuacja, gdzie ktos cos do mnie mowi, ja cos tam odpowiadam a za moment nie wiem o czym byla rozmowa. Malo tego w pracy ostatnio mialem tak, ze musialem wyjsc i zalatwic pewna sprawe, ale bylem jakis taki zamyslony/wylaczony, ze wszedlem do innego biura i zorientowalem sei dopiero po chwili, ze skad ja sie tam wzialem, a przeciez nie tam mialem isc. Jestem taki jakby wiecznie zamyslony, ale o niczym nie mysle, i to chyba przez to tak zapominam.

O pamietaniu dat nawet nie bede wspominal...




 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13