Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Nieuczciwy właściciel mieszkania
Autor Wiadomość
Green_girl_94 



Wiek: 29
Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 1080
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2017-09-22, 21:19   Nieuczciwy właściciel mieszkania

Problem nie dotyka bezpośrednio mnie, lecz mojego brata. Może ktoś kiedyś był w podobnej sytuacji i będzie wiedział jak zakończyć całą sprawę.
Mój brat jako student wraz z 2 innymi osobami wynajmował mieszkanie. Do tego mieszkania przenieśli się w styczniu. Na początku z właścicielami nie było problemu. Pojawił się on w miarę upływu czasu. Na początku zwykłe czepianie o niby bałagan. Ale relacje pomiędzy nimi pozostawały dobre. Prawdziwy problem zaczął się od lipca. Mój brat miał opłacony czynsz do końca lipca i gdzieś w połowie tego miesiąca zadzwonił do właściciela, że chciałby z lokum zrezygnować. Wtedy właściciel powiedział, że sprawę rozumie i po powrocie mojego brata spotkają się, podpiszą stosowne pismo i rozliczą się. No właśnie tu zaczyna się problem. Po jego powrocie był z nim umówiony, lecz spotkanie nie doszło do skutku. I tak od tamtej pory żadne umówione spotkanie nie odbyło się, ponieważ w ostatniej chwili właściciele zmieniali miejsce spotkania, bądź godzinę. Nie raz i nie dwa bywało tak, że czekał na nich godzinę, a oni nie odbierali telefonów. Po czym po kilku godzinach oddzwaniali, obracając kota ogonem z tekstami "mieliśmy dobrą wolę z panem się spotkać, a pan się nie stawił". Teraz wymyślili sobie jeszcze, że przyszło wyrównanie za wodę i mają kolosalną niedoplatę, ale nie chcą okazać faktury z wodociągów. Wczorajsze spotkanie również się nie odbyło, a właściciele wręcz zamknęli furtkę na klucz. Furtka była zawsze otwarta i żaden z wynajmujących nie ma do niej klucza, więc nie mogli się nawet dostać do mieszkania po rzeczy. Jeden z nich ma opłacone mieszkanie do końca września. Na chwilę obecną od mojego brata chcą wyłudzić pieniądze za miesiące, w których już tam nie mieszkał (sierpień, wrzesień). Z kaucji zwrotnej mój brat w rozmowie z właścicielami zrezygnował, mówiąc, że jeśli przyjdzie wyrównanie to może to pokryć zaległość. Wtedy usłyszał jeszcze, że dostanie jeszcze zwrot, a na dzień dzisiejszy podobno jest im coś jeszcze dłużny. Właściciele nie mieszkają w pobliżu tego mieszkania, lecz na drugim końcu miasta.




"Ale zaprawdę, chcąc się spodobać
śmierci, ja ciągle muszę fałszować
Słowa ogromnej tej zapowiedzi." - Rafał Wojaczek
 
 
Nieuczciwy właściciel mieszkania
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11