Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Borderline
Autor Wiadomość
Rainbow 



Wiek: 24
Dołączyła: 03 Lis 2013
Posty: 2820
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-09-15, 13:17   

Żurawek, No niestety moja terapia kończy się za 4 tygodnie, zostały mi tylko 4 spotkania. :/



Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale. ~ Kłapouchy.
:rainbow:
 
 
Borderline
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-09-15, 13:18   

Rainbow, to zaczniesz nową, skoro jest z Tobą źle, to nie powinna się kończyć tylko dopiero zaczynać.



Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Borderline
Motyl 
talitha kum



Wiek: 30
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 1733
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2017-09-16, 22:16   

Warto przeczytać. KLIK



Jeżeli śmierć bliskich czegoś nas uczy, to przede wszystkim tego, że na świecie nie liczy się nic poza miłością.
 
 
Borderline
Rainbow 



Wiek: 24
Dołączyła: 03 Lis 2013
Posty: 2820
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-09-18, 13:55   

Motyl, bardzo fajny artykuł. Duży mi objaśnił.



Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale. ~ Kłapouchy.
:rainbow:
 
 
Borderline
TOM 



Dołączyła: 22 Mar 2016
Posty: 89
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2018-03-19, 12:16   

Hej ho. Może ktoś z Was będzie w stanie polecić mi terapię na NFZ w Krakowie? Zależy mi na kimś "zajmującym" się specyfikacja borderline'a.



Ostatnio zmieniony przez TOM 2018-03-19, 13:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Borderline
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-03-19, 12:37   

Paweł Rutkowski. Psycholog w szpitalu w Zdrojach.



"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Borderline
TOM 



Dołączyła: 22 Mar 2016
Posty: 89
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2018-03-19, 13:14   

No takh, jestem niepełnosprytna i zapomniałam dodać najważniejszego: Kraków.



 
 
 
Borderline
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-03-19, 15:46   

TOM, Adam Curyło. Na NFZ przyjmuje w uniwersyteckim, ale żeby się do niego dostać na regularną terapię to trzeba przebrnąć przez oddział dzienny. 2 razy do roku kwalifikują. Najlepiej zadzwonić od razu do niego i się na taką kwalifikację umówić. Jeżeli możesz sobie pozwolić na 3-miesięczne zwolnienie z pracy/uczelni.



"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Borderline
Lady Blair 
Diamante



Wiek: 26
Dołączyła: 20 Kwi 2017
Posty: 156
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2018-04-04, 14:30   

Ja mam stwierdzone borderline. Czasem mam zmienne nastroje bez powodu :( Ale juz nie mam na szczescie tak intensywnych emocji, jak kiedys.




 
 
Borderline
Something Dark 


Dołączył: 16 Lis 2017
Posty: 21
Skąd: świat

Wysłany: 2018-04-04, 21:13   

Od ponad polowy roku chodze na psychoterapie i nie tak dawno dostalem wlasnie diagnoze borderline. Czasami sie z nia zgadzam, a czasami nie. Lacznie mialem kolo 20 wizyt, a nadal nie wiem po co ja tam chodze.

Tak przy okazji to czy ktos zna, lub chodzil na terapie do pani Moniki Kroll z Warszawy??




 
 
Borderline
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-05-30, 16:02   

Przeglądałam w wolnej chwili jakieś czasopismo medyczne w bibliotece i natrafiłam na ciekawe badanie:
Ocena zależności pomiędzy funkcjonowaniem poznawczym osób z osobowością chwiejną emocjonalnie typu borderline a ich ogólnym poziomem funkcjonowania

Cytat:
Pomimo istnienia hipotez, że objawy występujące w BPD wynikają między innymi z dysfunkcji przetwarzania poznawczego, to brak jest badań oceniających wpływ funkcji poznawczych na globalne funkcjonowanie osób z zaburzeniami osobowości typu borderline. Badanie miało na celu sprawdzenie zależności pomiędzy ogólnym funkcjonowaniem osób z BPD oraz nasileniem psychopatologii swoistej dla tego typu zaburzeń osobowości i funkcjonowaniem poznawczym.


Generalnie teoria była taka, że kora przedczołowa osoby z BPD jest w jakiś sposób wadliwa, więc nie radzi sobie ona z regulowaniem emocji itp. Zdolności poznawcze sprawdzili od kilku różnych stron, kilkoma testami – i rzeczywiście, przy niektórych ci "inteligentniejsi" lepiej funkcjonowali na co dzień w społeczeństwie.

Cytat:
Spośród testów do pomiaru funkcji wykonawczych, związki ze wskaźnikiem GAF wykazała trzecia część testu Stroopa, mierząca kontrolę inhibicyjną (kontrolę hamowania). Współczynnik korelacji wskazuje, że im krótszy czas w trzeciej części testu Stroopa osiągały osoby badane, tym wyżej funkcjonowały w codziennym życiu


Zaskakujące natomiast – i moim zdaniem bardzo ciekawe – były inne wyniki:

Cytat:
Wykryto istotne pozytywne związki pomiędzy sprawnością uczenia się werbalno-językowego a poziomem ogólnych objawów zaburzenia osobowości typu borderline i poziomem zachowań destrukcyjnych. Wyniki mogłyby wskazywać, że im większa jest sprawność uczenia się u określonej osoby, tym większa skłonność do zachowań destrukcyjnych i wyższy poziom patologii swoistej dla BPD.

Cytat:
Wyjątkiem okazał się związek nasilenia ogólnych objawów BPD i zachowań destrukcyjnych ze sprawnością uczenia się i wydobywania z pamięci. Zaskakująco związek ten okazał się pozytywny Ocena zależności pomiędzy funkcjonowaniem poznawczym osób z osobowością chwiejną 41 (większa sprawność uczenia się towarzyszy większemu nasileniu psychopatologii). Taka podwyższona sprawność procesów poznawczych bywa wiązana ze zjawiskiem określanym jako „apparent competence” [34], które może występować w przypadku przeżywania intensywnego, silnego niepokoju, mogącego pojawiać się również podczas oceny kognitywnej. Polega ono na prezentowaniu pozornych kompetencji, które występują u osób z BPD tylko w ustrukturyzowanych sytuacjach zadaniowych, a są one niemożliwe do zaprezentowania w naturalnych sytuacjach. Prezentowane tutaj wyniki mogłyby potwierdzać występowanie zjawiska „apparent competence” u osób z BPD.


Fajnie tak pomyśleć: oh, mam wysokie skłonności autodestrukcyjne, ale też lepsze zdolności poznawcze jakieś tam. :D Oczywiście bez żadnych rewelacji tutaj – wykazana zależność, chociaż istotna statystycznie, jest dosyć mała, a w samym badaniu brały udział tylko 64 osoby. Do tego według metaanaliz osoby z borderline mają umiarkowanie dysfunkcyjną pamięć roboczą. Ale to nadal ciekawe. :3


<<< Dodano: 2019-02-23, 22:06 >>>


Przybywam z kolejną pracą naukową, tym razem po angielsku.
Genome-wide association study of borderline personality disorder reveals genetic overlap with bipolar disorder, major depression and schizophrenia

Szerokie badania. Jestem pod wrażeniem. Sprawdzili genom 998 osób z borderline + grupy kontrolnej (1545 osób). I w sumie geny trzech enzymów (PKP4, DPYD, SERINC5) okazały się związane z zaburzeniem. Do tego znaleźli podobieństwa genetyczne między borderline a ChAD, depresją wielką i schizofrenią.

Ciekawa jestem, czy za X lat zamiast wypełniać kolejny kwestionariusz psychologiczny, pacjenta będzie się wysyłać na badanie genetyczne. :lol: W sumie już teraz próbują, całkiem skutecznie, diagnozować ChAD rezonansem magnetycznym [1], więc w sumie czemu nie. ;)


[1] http://neuropsychologia.o...-niż-psychiatra




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Borderline
wihszyciel
[Usunięty]

Wysłany: 2019-03-20, 14:51   

Dostałam diagnozę: osobowość typu borderline. Niby trochę podejrzewałam to u siebie ale w to nie wierzyłam i nadal nie wierzę. W końcu każdemu może się to przytrafić tylko nie mi. Dostałam skierowanie an terapię i nie wiem co dalej, czuję się jakby moja choroba(?) była udawana i nieważna. Na dodatek nie powiedziałam wszystkiego co bym chciała ale już nie będę się winić za to, że nie miałam akurat czegoś w głowie. D: Nie widzę w tym wszystkim sensu ale chociaż spróbuję.



 
 
Borderline
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2019-03-20, 15:12   

wihszyciel, to, że dostałaś swoją literkę i numerek, tak na prawdę niewiele zmienia. To jak ze ślubem osób, które od lat ze sobą żyją. Tak jak Ty ze swoją chorobą, tylko teraz zostało to uformalizowane.



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Borderline
Paradies 



Wiek: 25
Dołączyła: 29 Sie 2014
Posty: 64
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2019-07-14, 21:20   

Czy jest w ogóle nadzieja, że będzie lepiej? Chciałabym się poddać.
Diagnoza sprawiła, że rozsypało się moje życie i jest jeszcze gorzej niż było.




 
 
Borderline
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-07-14, 21:30   

Paradies, według statystyk borderom poprawia się bodajże już po dwóch latach dobrej terapii, a także samoistnie po 30-tce. Także jest nadzieja. Ja już jestem prawie rok w remisji. :)



– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Borderline
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13