Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Czy autoagresja to grzech?
Autor Wiadomość
Mistic 



Wiek: 26
Dołączył: 11 Wrz 2017
Posty: 17
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-09-12, 01:42   

Powiedzmy ze jeśli autoagresja jest grzechem to... wszyscy Asceci skończyli by w piekle ha ha ha.
Wiem to mało dowcipne, nie jestem wierzący i nie chce by osoby o przeciwnym od mojego poglądzie zostały urażone ale Bóg jeśli istnieje raczej mało interesuje się losem swoich owieczek. Zresztą jesteśmy na jego podobieństwo stworzeni wiec jeśli my ulegamy pokusom i grzeszymy to jest on jeb...
Hipokrytą




;-;
Myślisz że błagam o atencje
Sam już nie wiem zabić się
Czy ciebie...
 
 
Czy autoagresja to grzech?
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 833
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-09-12, 07:57   

Nieporozumienie napisał/a:
Jahwe jest taki dobrotliwy

Jahwe dobrotliwy? Skąd taki pomysł?




 
 
Czy autoagresja to grzech?
QuinnNightmare 



Dołączyła: 06 Wrz 2017
Posty: 90
Skąd: świętokrzyskie

Wysłany: 2017-09-12, 14:43   

Nekomimi napisał/a:
sam tego nie chciał, on się tylko dobrowolnie temu poddał. Sam sobie by tego nie zrobił, skoro było to sprzeczne z przykazaniami. Zresztą (o ile dobrze pamiętam), wiedział, że to go spotka.


Ale w przypadku świętych ascetów, był to już ich wybór i to głównie za to są tacy...hm...wywyższeni?




Poddanie się nigdy nie było opcją!
 
 
Czy autoagresja to grzech?
Mistic 



Wiek: 26
Dołączył: 11 Wrz 2017
Posty: 17
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-09-12, 17:39   

Cytat:
Ale w przypadku świętych ascetów, był to już ich wybór i to głównie za to są tacy...hm...wywyższeni?

No może i masz rację QuinnNightmare, bo skoro oni zadawali sobie ból nie po to by uciec od problemów, nie po to by tym bólem fizycznym zagłuszyć cierpienie wewnętrzne tylko w roli pokuty i umartwienia się. Okej powody mieli inne niż my więc są wywyższeni, szlachetni bo robili to w imię Boga jestem w stanie zrozumieć ten punkt widzenia. Ale pozwól ze posłużę się przykładem. Jeśli zabił bym kogoś bo go nie lubię tak poprostu to było by morderstwo ale gdybym zabił kogoś bo np jest dzieciobójcą i pedofilem to dalej było by to morderstwo. Przykład makabryczny ale mam nadzieje ze rozumiesz ze ten sam czyn powodowany całkiem innymi motywami dalej jest tym samym. Reasumując jeśli autoagresja jest grzechem to Asceci są grzesznikami pomimo tego że mogło wydawać im i innym ludziom ze jest inaczej.




;-;
Myślisz że błagam o atencje
Sam już nie wiem zabić się
Czy ciebie...
 
 
Czy autoagresja to grzech?
QuinnNightmare 



Dołączyła: 06 Wrz 2017
Posty: 90
Skąd: świętokrzyskie

Wysłany: 2017-09-14, 10:35   

Mistic napisał/a:
Jeśli zabił bym kogoś bo go nie lubię tak poprostu to było by morderstwo ale gdybym zabił kogoś bo np jest dzieciobójcą i pedofilem to dalej było by to morderstwo.


No cóż, mówiąc do mnie, to bardzo kiepski przykład, poniewaz z mojego punktu widzenia, zabicie dzieciobójcy albo pedofila to tylko sprwiedliwość, nie morderstwo ani zły czyn. Hejty is coming.




Poddanie się nigdy nie było opcją!
 
 
Czy autoagresja to grzech?
Ziemni4k 



Wiek: 26
Dołączył: 26 Gru 2016
Posty: 44
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-09-25, 01:20   

Cytat:
Jahwe dobrotliwy? Skąd taki pomysł?


Napisałem "jeśli". Mimo iż źródło przedstawia go inaczej, ludzie wierzą, że jest istotą o wieeelkim sercu.
Ja niekoniecznie tak uważam.




Niechaj czterdzieści tysięcy
Braci połączy serca – suma uczuć
Wciąż będzie mniejsza od mojej miłości.
 
 
 
Czy autoagresja to grzech?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11