Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Zastanawianie się, co myślą o nas inni.
Autor Wiadomość
sickman
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-17, 14:13   Zastanawianie się, co myślą o nas inni.

Czy często zastanawiacie się, co myślą o Was inni? Często dochodzicie do wniosku, że jesteście postrzegani przez innych źle? Nie macie wrażenia, że nasze relacje z innymi najczęściej psują się przez to, że to my wyobrażamy sobie, że inni myślą o nas źle, niż przez to, że inni faktycznie tak o nas myślą?



 
 
Zastanawianie się, co myślą o nas inni.
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2017-05-17, 15:59   

sickman napisał/a:
Czy często zastanawiacie się, co myślą o Was inni?
Niestety tak, zdarza mi się to częściej niż kiedyś. Zazwyczaj przy okazji zaczynam porównywać się z innymi.
sickman napisał/a:
Często dochodzicie do wniosku, że jesteście postrzegani przez innych źle?
Zdarza się, aczkolwiek w drugą stronę częściej. Na poprawę humoru często wychodzę do centrum, wiedząc, że spotkam tak mnóstwo ludzi i przyglądam się im. Wtedy do mnie dociera, że nie jest ze mną tak źle. Wiem, to ciut (no dobra - bardzo) egoistyczne, ale nie zastanawiam się wtedy nad tym, że może oni myślą coś złego na mój temat. Sama w myślach rzucam przezwiskami.
sickman napisał/a:
Nie macie wrażenia, że nasze relacje z innymi najczęściej psują się przez to, że to my wyobrażamy sobie, że inni myślą o nas źle, niż przez to, że inni faktycznie tak o nas myślą?
Zdecydowanie tak. Doszukujemy się czegoś, czego nie ma. Wszystko, co dobrego o nas powiedzą, uważamy za kłamstwo. Nasze kompleksy próbujemy włożyć w ich usta, chcemy usłyszeć prawdę od nich. Przynajmniej ja tak miewam... :drapanie: To zdecydowanie niszczy relacje.



 
 
Zastanawianie się, co myślą o nas inni.
sickman
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-17, 17:51   

Hekate napisał/a:
Zdecydowanie tak. Doszukujemy się czegoś, czego nie ma. Wszystko, co dobrego o nas powiedzą, uważamy za kłamstwo. Nasze kompleksy próbujemy włożyć w ich usta, chcemy usłyszeć prawdę od nich. Przynajmniej ja tak miewam... :drapanie: To zdecydowanie niszczy relacje.

Mam dokładnie ten sam problem. Dlatego chciałem sprawdzić, czy to tylko moja przypadłość. ;)
Tym razem staram się z tym walczyć. Bo już co najmniej kilka (jeśli nie kilkanaście) znajomości, z których coś mogło być, pogrzebałem, przylepiając sobie na wejściu na czole tabliczkę z napisem 'jestem gównem'. Dopiero teraz przestaję się dziwić tamtym ludziom, że w końcu stracili cierpliwość do mojej autodestrukcyjnej postawy… I nie mówię tu o tym, by od razu mieć się za nie wiadomo kogo. Po prostu, zacząć traktować siebie jako 0 (coś neutralnego — ani złego, ani dobrego), a nie coś poniżej tego poziomu.




 
 
Zastanawianie się, co myślą o nas inni.
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2017-05-18, 19:17   

sickman napisał/a:
Dlatego chciałem sprawdzić, czy to tylko moja przypadłość.
Sądzę, że osób z tego typu przypadłością jest znacznie więcej. Każdy pewnie nie raz w życiu zastanawiał się nad tym, co myśli o nim znajomy, czy też przypadkowy przechodzień. Gorzej, kiedy zaczyna się to przeradzać w swoistego rodzaju manię rozmyślań na ten temat. W znacznej mierze zależy to od naszego poczucia wartości. Należy z tym walczyć, w jakiś sposób temu zapobiegać.



 
 
Zastanawianie się, co myślą o nas inni.
winyl 


Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 522
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-05-18, 19:27   Re: Zastanawianie się, co myślą o nas inni.

sickman napisał/a:
Czy często zastanawiacie się, co myślą o Was inni? Często dochodzicie do wniosku, że jesteście postrzegani przez innych źle? Nie macie wrażenia, że nasze relacje z innymi najczęściej psują się przez to, że to my wyobrażamy sobie, że inni myślą o nas źle, niż przez to, że inni faktycznie tak o nas myślą?


Czasami tak sobie wyobrażam że inni postrzegają mnie źle, ale dzieje się to też przez to że często ludzie mówią mi wprost jakim przegrywem jestem i jak skończę.




"Jak tu żyć? Kiedy iść nie mamy już dokąd i po co,
O czym śnić? Kiedy najgorsze koszmary przychodzą nocą"
 
 
Zastanawianie się, co myślą o nas inni.
sickman
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-18, 20:15   

Gdy mówią nam o tym wprost, to zupełnie inna sprawa. Choć i tu należałoby się zastanowić — kto nam to mówi i dlaczego. Bywa, że mówią to osoby, które w ogóle nas nie znają, albo takie, które zwyczajnie nas nie lubią, lub chcą na nas wyładować swoje frustracje. Najgorzej jest, gdy takie słowa słyszymy z ust najbliższej rodziny — np. rodziców, których do jakiegoś tam wieku traktujemy jako wyrocznię. Na rodzinie właśnie polega mój największy problem, z którego biorą się moje trudności interpersonalne.

I tu pojawia się kwestia, która mnie ostatnio zastanawia — to, że np. rodzice źle o nas myślą, wcale nie musi oznaczać, że myślą tak o nas wszyscy inni. A my już to mamy niejako zakodowane i takich złych ocen doszukujemy się, czasem nawet na siłę, w każdej nowo poznanej osobie.




 
 
Zastanawianie się, co myślą o nas inni.
antynatalizm 



Dołączyła: 17 Maj 2017
Posty: 16
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-05-19, 14:17   

sickman napisał/a:
Czy często zastanawiacie się, co myślą o Was inni?


Już nie. Wychodzę z założenia, że jeżeli ktoś jest dla mnie życzliwy, spędza ze mną dużo czasu i jesteśmy raczej blisko, nie mam powodu, by martwić się o opinię tej osoby na mój temat. A co do ludzi, których znam z widzenia, czy też czasem zamienię z nimi kilka zdań, zupełnie nie interesuje mnie ich zdanie. Nie wydaje mi się, żebym była dla kogoś nieuprzejma bez powodu, a to, że komuś nie podoba się mój sposób bycia/wygląd/poglądy, to już nie mój problem.

Ale rozumiem, co mówisz, bo jeszcze rok temu sama miałam z tym ogromny problem. Do tego stopnia, że zastanawiałam się, czy mogę coś założyć na siebie i czy inni nie uznają, że dziwnie to wygląda. Wyszłam z tego, gdy poszłam do nowej szkoły i całkowicie zmieniłam środowisko.




 
 
Zastanawianie się, co myślą o nas inni.
pan_da 



Wiek: 26
Dołączyła: 22 Maj 2017
Posty: 271
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-05-22, 20:22   

sickman napisał/a:
Czy często zastanawiacie się, co myślą o Was inni?



Nie, ponieważ zostałam wychowana w taki sposób, że staram się robić wszystko to, co jest ogólnie uznane za "normalne", więc nie rzucam się w oczy. Jest mi przykro z tego powodu, bo brakuje mi nutki szaleństwa w życiu. Chciałabym zrobić sobie kolczyki w nietypowych miejscach czy tatuaże, ale wiem, że to w przyszłości mogłoby utrudnić mi znalezienie pracy...




17.12.2018 - przestałam uciekać od odpowiedzialności.
05.02.2019 - mówię prawdę, całą prawdę i tylko prawdę.
30.06.2019 - jak zagłuszyć wyrzuty sumienia?
 
 
 
Zastanawianie się, co myślą o nas inni.
shady 
4w5



Wiek: 24
Dołączyła: 29 Mar 2015
Posty: 566
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-05-23, 00:26   

Jeszcze niedawno udało mi się wypracować ignorancję na to, co inni sobie pomyślą. A teraz znowu przejmuję się tak, że jest to nie do zniesienia. W każdym człowieku doszukuję się negatywnych myśli na mój temat, wyczuwam że wszyscy mnie wyśmiewają i uważają za najgorszą. Przez takie przekonania biorące się znikąd, ale strasznie silne, właśnie psuję wiele relacji. A przecież nikt nie dał mi odczuć nic, żeby moje przypuszczenia miały jakąkolwiek podstawę. Mimo to, nie da się ich pozbyć.



"Wiesz dlaczego żółw jest taki twardy? Bo jest taki miękki..."
 
 
 
Zastanawianie się, co myślą o nas inni.
sickman
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-23, 18:32   

Czasem bywa, że problem ma trochę mniejszy, za to bardziej skonkretyzowany zasięg. Gdy nie przejmujemy się tym, co myśli o nas cały świat, a szczególnie ludzie, którzy ani nie znają nas, ani my ich nie znamy, bo tymi naprawdę nie warto się przejmować. Mam na myśli taką sytuację, gdy chodzi nam głównie o opinię ludzi, na których nam zależy.

Np. gdy jesteśmy bardzo nieśmiali. Mamy kogoś na oku, kto wydaje nam się być fajny. Chcielibyśmy go poznać — żeby coś z tego wyszło. Niestety, nie mamy śmiałości nawiązać z tym kimś bliższego kontaktu, poza zdawkowymi, codziennymi, powierzchownymi tekstami. Czasem ten ktoś w końcu zwraca na nas uwagę, sam wychodzi z inicjatywą. Okazuje się, że jest kimś naprawdę wartościowym, z kim warto się zaprzyjaźnić. I wtedy zaczynamy się starać, by wypaść wobec tego kogoś jak najlepiej. Zastanawiamy się, jak się zachować, co powiedzieć, by tego kogoś nie urazić, albo nie palnąć czegoś głupiego. A gdy już coś powiemy, to wtedy zastanawiamy się, czy powiedzieliśmy to dobrze, czy nie zostanie źle odebrane… Ja właśnie tak mam obecnie. To obsesja? Czy Wy też tak macie?




 
 
Zastanawianie się, co myślą o nas inni.
Arashi 



Dołączyła: 05 Lip 2017
Posty: 710
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-09-04, 08:27   

Cały czas mam z tym problem. Wydaje mi się, że prawie każdy mnie obserwuje, osądza, szufladkuje. W nowym otoczeniu uważam, że moje zdanie czy opinia, nikogo nie interesuje. Przez to nie zawsze robię to co chcę. Bo ktoś nada mi jakąś łatkę.
Jednak kiedyś przeczytałam dobre pytanie na ten temat: "czy uważasz, że jesteś tak wyjątkowy/a, że inni patrzą, myślą i rozmawiają tylko o Tobie?" I coś w tym jest... Nie jestem, więc raczej nikogo z tłumu nie interesuje, więc nie ma problemu. Teraz w jakimś stopniu udaje mi się nie przejmować. Ale nie zawsze.
W bliższym gronie, jest trochę inaczej. Skoro bardziej się poznaliśmy, to nie boje się odezwać, pokazać się bardziej. Ale potem analizuje, jak moja wypowiedź mogła być zrozumiana. Jak żart mógł być odebrany.

sickman napisał/a:
A gdy już coś powiemy, to wtedy zastanawiamy się, czy powiedzieliśmy to dobrze, czy nie zostanie źle odebrane… Ja właśnie tak mam obecnie. To obsesja? Czy Wy też tak macie?
Tak. Też. W przypadku prawie każdej nowej osoby. A tym bardziej już w przypadku kogoś, kogo sama chcę poznać. Ale to chyba też normalne...? Chcieć się komuś pokazać z jak najlepszej strony. Zrobić dobre pierwsze wrażenie.



 
 
Zastanawianie się, co myślą o nas inni.
Lady Blair 
Diamante



Wiek: 26
Dołączyła: 20 Kwi 2017
Posty: 156
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2018-04-02, 17:42   Re: Zastanawianie się, co myślą o nas inni.

sickman napisał/a:
Czy często zastanawiacie się, co myślą o Was inni? Często dochodzicie do wniosku, że jesteście postrzegani przez innych źle? Nie macie wrażenia, że nasze relacje z innymi najczęściej psują się przez to, że to my wyobrażamy sobie, że inni myślą o nas źle, niż przez to, że inni faktycznie tak o nas myślą?


Ja niestety za czesto sie nad tym zastanawiam. Mam takie mysli uojeniowe, ze pewnie ktos o mnie cos zlego mysli. Nasze relacje z innymi w sumie mysle, ze nie moga sie popsuc od tego, ze myslimy, ze cos zlego o nas mysla.




 
 
Zastanawianie się, co myślą o nas inni.
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12