Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Świadkowie Jehowy
Autor Wiadomość
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2017-08-04, 14:13   

Triskel napisał/a:
Ciekawe jak im się udaje zmusić ich do poddania się takiej kontroli. Mnie drażnią lekkie próby, a takie to by pewnie rozbudziły smoka we mnie jak i większości osób.

Są różne techniki manipulacji. Na pewno w internecie można poczytać wspomnienia ludzi, którzy próbowali lub udało im się odejść z tej religii i jakie mieli/mają tego konsekwencje. Koleżanka może mieć inne własne zdanie, ale za zbuntowanie się może jej grozić wykluczenie z rodziny, jeśli mieszka z rodzicami i ją utrzymują, to pewnie musiałaby się wyprowadzić i utrzymywać sama. To przykład.
Jak masz coś wpajane od małego i nie ma opcji samodzielnego myślenia, własnego zdania to tak się dzieje, że podążają z wyuczonymi regułkami.

Zresztą taka postawa nie dotyczy tylko Świadków Jehowy. Chyba kiedyś nawet na tym forum padło sformułowanie, że każda religia ma coś z sekty.




 
 
Świadkowie Jehowy
Nocny Motyl 



Wiek: 30
Dołączyła: 20 Sie 2017
Posty: 241
Skąd: śląskie

Wysłany: 2017-08-20, 20:54   

Sama nie wiem co myśleć. Posiadam książkę na temat ŚJ, napisaną przez kogoś kto do nich należał. Jednak nie potrafię zweryfikować prawdziwości treści. Nie wiem czy to prawda, że nie mogą chodzić na wybory, oddawać krwi, być harcerzami, uczyć się samoobrony lub iść na studia wyższe lub do wojska.
Nikt mi nigdy nie zapukał do drzwi by głosić Dobrą nowinę. Mam w pracy osobę, która jest ŚJ, ale nie chcę zadawać jej tych pytań, nie wiedząc czy jej nie urażę. Nie zacznę też przy niej kichać by sprawdzić czy powie "na zdrowie". Przejrzę stare posty, może uzyskam odpowiedź na część pytań.




There is no heaven, wariaty.
 
 
Świadkowie Jehowy
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2017-08-21, 07:57   

Nocny Motyl, to prawda. Jest też u nich zapis, że zbawionych będzie tylko siedemset ileś osób mieszkających w Stanach. :roll:



 
 
Świadkowie Jehowy
biały królik 
odmieniec



Wiek: 28
Dołączyła: 09 Lut 2014
Posty: 855
Skąd: świat

Wysłany: 2017-08-21, 15:04   

Wspaniała wylęgarnia mitów! Na początku twierdziliście, że będą zbawione 144 tysiące, a teraz 700 i to tylko w stanach. haha. Nie łatwiej coś sprawdzić, zamiast tworzyć nowe opowiastki?
Uściślając 144 tysiące trafia do nieba, reszta żyje w raju na ziemi.




Szuu - powiedział ręcznik, fan wielkich prędkości.
 
 
Świadkowie Jehowy
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2017-08-21, 17:39   

biały królik, niemniej, kiedy ostatnio ich spotkałam, zapytałam czy to prawda, że zgodnie z ich wiarą tylko kilkaset osób będzie zbawionych (według zapisów Strażnicy iluś tam pomazańców już jest i ta liczba jakoś się zmniejsza z roku na rok), i czy dotyczy to całego świata, czy tylko Stanów. Po potwierdzeniu tych informacji szybko zakończyliśmy rozmowę.



 
 
Świadkowie Jehowy
QuinnNightmare 



Dołączyła: 06 Wrz 2017
Posty: 90
Skąd: świętokrzyskie

Wysłany: 2017-09-10, 14:22   

Ja jakiś czas temu byłam do nich bardzo negatywnie nastawiona, bo wbijali mi na podwórko i wręcz na siłę chcieli przeciągnąć na swoją stronę, ale zmieniło się to w technikum. Poznałam pewną świadkową, która jest całkowicie normalną osobą. Nie wciska nic na siłę, nic nawet nie wspomina o swojej wierze, tylko żyje jak każdy inny.
Innymi słowy, lubię tych, którzy nie są nachalni, ponieważ wtykania wiary na siłę nie trawię.




Poddanie się nigdy nie było opcją!
 
 
Świadkowie Jehowy
Sweden 



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1044
Skąd: Polska

Wysłany: 2024-02-09, 08:47   

:zlotalopata:
Ukryta Wiadomość:
Zaloguj się, aby zobaczyć tą wiadomość
--- Log in to see the message ---




 
 
Świadkowie Jehowy
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12