Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Adriaen
2016-01-14, 22:48
Harry Potter
Autor Wiadomość
chiroptera 
Hiro

Wysłany: 2017-04-09, 13:23   

readog napisał/a:
Czy sądzicie, że to chciwość Rowling na pieniądze?

Nie no, na pewno nie chciwość. 100% dochodu ze sprzedaży Baśni idzie na organizacje charytatywne.
Poza tym:
Ukryta Wiadomość:
Zaloguj się, aby zobaczyć tą wiadomość
--- Log in to see the message ---

Osobiście mam oprócz oryginalnej sagi tylko Baśnie i Przeklęte Dziecko, ale resztę też muszę w końcu kupić! Marzy mi się kupić całą serię z tymi nowymi okładkami, po angielsku... :marzyciel:

let's take this a second at a time

Harry Potter
aga_myszka 
jednostka urojona

Wysłany: 2017-04-09, 20:53   

Ja mam wszystkie te dodatki w starym wydaniu, ale myślę nad kupieniem nowego. Nie wiem tylko, czy ono różni się czymś poza okładką...

:myszka:

Czysta od 24.02.2015r.

Harry Potter
Hekate 

Wysłany: 2017-04-10, 08:58   

Jako, że posiadam całą serię książek o przygodach Pottera, nie mogłam przejść obojętnie obok pozycji dodatkowych. Posiadam Przeklęte dziecko i Fantastyczne zwierzęta. Dwie pozostałe książki zamierzam kupić. Nie żałuję zakupu, przeczytałam je chętnie i zapewne kiedyś jeszcze do nich wrócę, zwłaszcza do Fantastycznych zwierząt.

Harry Potter
Naamah 
Fanka Disneya

Wysłany: 2017-04-10, 14:52   

Planuję kupić jakieś naprawdę ładne wydanie Harrego. Ta seria towarzyszyła mi w dzieciństwie, dorastałam z Harrym i często do tego świata wracam.

„Jestem sam. Sam tutaj i sam na świecie. Sam w sercu i sam w głowie. Sam wszędzie, przez cały czas, od kiedy pamiętam. [...] Sam na sam z przerażeniem.”

Harry Potter
nobody.more 
Włóczykijka

Wysłany: 2017-04-12, 07:45   

Mam prawie 24 lata i dalej czekam na list z Hogwartu :(

Często dla żartu używam zaklęć w życiu codziennym, by dodać szczypty magii swemu życiu>

Nie mam ulubionych części tylko sceny. W pierwszej części cały początek. Zawsze mnie jakoś tak "wypełnia" od środka nadzieją na lepsze jutro.

Z drugiej mi się podobały sceny współpracy między Harrym, Ronem i Hermioną. Piękna symbioza.

W trzeciej jak lecieli na Hipogryfie <3

W czwartej? Zawsze jakoś ta część napawa mnie smutkiem...

W piątej? Zakon feniksa. Zawsze byłam buntowniczką i podobała mi się ta walka z tą "różową landryną"

Pamiętam jak pierwszy raz oglądałam szóstą część i wielkie "woooow"

7? Uwielbiam książki. Denerwuje mnie w filmie pominięcie tylu szczegółów, których teraz nie pamiętam.

Najbardziej dobiła mnie śmierć Zgredka, Lupina i Tonks :( (Dalej mam przed oczami jak leżą na ziemi koło siebie:( )

Najbardziej to chyba bym się identyfikowała z Luną :D

nobody.more

Harry Potter
Naamah 
Fanka Disneya

Wysłany: 2017-04-12, 21:01   

nobody.more, brak listu tłumaczę sobie tym na różne sposoby... ale nadal wierzę. <3

Moje ulubione sceny z filmu to niemal cała walka o Hogwart (przede wszystkim zabicie węża i walka matki Rona z Bellatrix), wejście Longbottoma, który mówi Voldemortowi, co o nim myśli. Pokaz fajerwerków urządzony przez bliźniaków na rzecz buntu. Śmierć Zgredka.
Uwielbiam Longbottoma, który udowodnił, że jest bohaterem, choć wszyscy się z niego śmiali. Uwielbiam bliźniaków, którzy przez cały czas byli wierni sobie i walczyli do samego końca. Strasznie przejęłam się śmiercią Freda. Kocham ich mamę... I ubóstwiam Hermionę, która jest niezwykle barwną postacią. A nade wszystko oddałam serce Sewerusowi, którego przez tyle części nie cierpiałam całym sercem, a któremu później między innymi zawdzięczałam miłość do tej serii książek.
A Bellatrix? Oh, szalona kobieta. A jej kreacja i obłęd w oczach w filmie - coś pięknego.

Mogłabym tak pisać i pisać. <3

„Jestem sam. Sam tutaj i sam na świecie. Sam w sercu i sam w głowie. Sam wszędzie, przez cały czas, od kiedy pamiętam. [...] Sam na sam z przerażeniem.”

Harry Potter
nobody.more 
Włóczykijka

Wysłany: 2017-04-14, 07:56   

Myślałam, że tylko ja mam takiego świra na punkcie HP. Nikt nie rozumie mojej fascynacji, a niektórzy nawet reagują z obrzydzeniem ;/

nobody.more

Harry Potter
Delphi 

Wysłany: 2017-08-10, 20:52   

Ostatnimi czasy miałam okazję pomieszkać trochę w Rotterdamie. I ku mojemu szczęściu, z Rotterdamu do Utrechtu było bezpośrednie połączenie. A jaka to była cudowna podróż. Ale to nieistotne. Istotne jest to po co tak bardzo chciałam dostać się do Utrechtu. Od jakiegoś czasu trwa objazdowa wystawa scenografii z serii filmów o Harrym Potterze i latem właśnie tam stanęła.
Wydałam na to mnóstwo forsy (na szczęście holenderskie zarobki na to pozwalały), kupiłam sobie kubek ze Zgredkiem za 15 euro i zobaczyłam Expres Hogwart i mnóstwo innych wspaniałych rekwizytów. Niestety nie można było używać lamp błyskowych, a wystawa była w półmroku, więc zdjęcia wyszły beznadziejnie, ale najważniejsze, że zobaczyłam, a co zobaczyłam to moje po wieki wieków. Jeśli będzie gdzieś w okolicy, to polecam wszystkim fanom wysupłać te parę stów kosztem...dachu nad głową, jedzenia, papierosów, samochodu czy czego tam chcecie, żeby tylko tam być.

Harry Potter
Edisni 

Wysłany: 2017-08-11, 08:52   

Delphi, super, że miałaś okazję i możliwości by to wszystko z bliska obejrzeć. :)

Harry Potter
chiroptera 
Hiro

Wysłany: 2017-08-11, 13:10   

:hiro: Też chcę! :3 Dzięki za zdjęcia!

let's take this a second at a time

Harry Potter
Delphi 

Wysłany: 2017-08-11, 17:56   

chiroptera, musisz śledzić, a nóż będzie gdzieś w Niemczech za jakiś czas. Może w Niemczech tłumacz nie był taki straszny. Holenderski przesadził z tłumaczeniem imion. Aż bolało jak się na to patrzylo.

"Nie umrę jeszcze, poczekam, poczekamy razem; my umiemy przecież pięknie czekać, na życie, na śmierć, na cokolwiek..."
~Halina Poświatowska

Harry Potter
Artemisia 

Wysłany: 2017-08-12, 00:51   

Delphi, ale super!! Muszę się wybrać wreszcie do Harry Potter Warner Bros. Studio, tam też ponoć fajne rzeczy są. A tak ostatnio poszłam do House Of MinaLima, tam też mieli rożne interesujące rekwizyty.

'You knew you were lost, but you carried on anyway
You knew you had no time, but you let the day drift away
If a plane were to fall from the sky
How big a hole would it leave in the surface of the earth?

Harry Potter
Onirism 

Wysłany: 2017-12-05, 11:26   

Uwielbiam Harry'ego, takie piękne wspomnienia mam związane z tą serią :')
Obecnie ponownie czytam Czarę ognia, dalej mi się nie nudzi.
Jeżeli chodzi o dom, to raczej jestem z Ravenclaw :)

Drive my heart into the night

Harry Potter
Odpowiedz do tematu