Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
To trzeba zobaczyć
Autor Wiadomość
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-16, 21:01   

The Dressmaker
"Wytworna kobieta wraca do rodzinnego miasteczka w Australii z planem zemsty na ludziach, którzy ją skrzywdzili."
http://www.filmweb.pl/fil...tka-2015-702785

Film zabawny i wzruszający.




 
 
To trzeba zobaczyć
Perwers
[Usunięty]

Wysłany: 2017-08-05, 16:31   

Właśnie zmieniłem ocenę pewnego filmu z 8 na 10, a oglądałem go w tamtym roku. Nie doceniłem tego filmu, może dlatego, że nie do końca go zrozumiałem. Często sobie o nim przypominam, a dziś postanowiłem obejrzeć go ponownie, a rzadko kiedy oglądam filmy jeszcze raz.
Polowanie- Podopieczna Lucasa oskarża go o molestowanie seksualne. Mężczyzna robi wszystko, aby udowodnić swoją niewinność.
Kłamstwo dziecka, zamienia życie dotychczas towarzyskiego i lubianego mężczyzny w koszmar. Bardzo ciekawy temat, film świetnie nakręcony oraz postacie są wyraziste. To film o którym rozmyślałem długo po zakończeniu seansu.
Polowanie ma klimat podobny do Chłopczycy, ten film też polecam.
Jeżeli chodzi o pedofilię, porwania i troszkę przemocy to wszystko to znajdziecie w filmie Pułapka z 2005 roku. Świetny film, nie radzę oglądać trailera, tylko zaufać moim słowom i go obejrzeć, nie wiedząc czego się spodziewać.
No i skoro już jestem przy tematach porwań- 3096 Dni, czyli film oparty na prawdziwej historii Nataschy Kampusch.
Ale się rozgadałem...




 
 
To trzeba zobaczyć
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2017-09-07, 10:44   

Polecam serial "Amerykańscy Bogowie". Ma tak dziwną konstrukcję ale zarazem wciągającą, że cały pierwszy sezon obejrzałam w 2 dni. Serial przedstawia w bardzo ciekawy i zawiły sposób postacie w nim występujące.
To chyba nie będzie spojler jak napiszę, że ostatni odcinek zmiażdżył mnie humorem, symboliką i przez niego jeszcze bardziej rośnie apetyt na więcej.

Nie będę nic opowiadać z fabuły, bo jak ktoś by chciał zobaczyć, to zepsuje mu zabawę.

Jedyne co mi w nim przeszkadza to masa wulgaryzmów. Jasne, można użyć ku**ę dwa czy trzy razy, ale czasem mam wrażenie że przesadzają. No chyba, że ma to podkreślić burzę emocjonalną postaci.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
To trzeba zobaczyć
użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: 2017-09-07, 11:05   

Oglądam już raz ekranizacje książki Gaiman'a i była mocno średnia. Boje się zabrać za "Amerykańskich Bogów", tym bardziej, że książka była wyśmienita. W zasadzie to ogółem boje się oglądać ekranizacje książek, które przeczytałem. :ściana:



 
 
To trzeba zobaczyć
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2017-09-07, 11:30   

łyżka, serial mi się podobał, ale nie znam książki, nawet nie wiedziałam że jest.



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
To trzeba zobaczyć
użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: 2017-09-07, 11:36   

Jest, jest i nawet zdobyła wiele nagród, w tym Hugo.



 
 
To trzeba zobaczyć
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2017-09-07, 13:58   

łyżka, skoro dobry serial jest oparty na jej (książki) fabule to się nie dziwię. Serial ma wysoką ocenę na IMDb (wolę go od Filmweba).



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
To trzeba zobaczyć
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-09-07, 16:55   

Szamanka, Tak, to ekranizacja książki pod tym samym tytułem. Jest jeszcze książka "Chłopaki Anansiego", która podobno jest powiązana z "Amerykańskimi Bogami", ale na tyle luźno, że mi osobiście ten związek umyka. Nie zmienia to faktu, że obie książki polecam.

A skoro już mowa o oglądaniu i Gaimanie, to Nigdziebądź. Serialik 6 odcinków. Kiedyś był na YouTube, ale wiecie... prawa autorskie. Wprawdzie widać, że to stare i efekty specjalne są... bardzo specjalne, jak na obecne wymagania widza, ale dla tej historii, dla LondynuPod, warto. Chociaż ja osobiście spośród wersji tej historii najbardziej lubię komiks (jest jeszcze powieść). Warto dodać, że serial był pierwszy. Potem powstał komiks, a na końcu książka.




"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
To trzeba zobaczyć
użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: 2017-09-07, 17:34   

Ciekawostka. "Chłopaki Anansiego" miały powstać wcześniej, ale Gaiman przerwał pisanie i stwierdził, że podejdzie szerzej do tematyki i napisał wspominanych "Amerykańskich Bogów".



 
 
To trzeba zobaczyć
Milijon 
1 000 000



Wiek: 28
Dołączyła: 19 Sie 2017
Posty: 968
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-09-11, 16:19   

Przejrzałam cały temat (tak, chciało mi się) i nie widziałam, żeby ktoś wspomniał więcej o filmie Zostań (2005 rok). Film mocno miesza pod kopułą, jest przepiękny ze względu na zdjęcia, teksty, wszystko. Główne role obsadzone są przez Ewana McGregora (ten z Trainspotting) i Ryana Goslinga. Nie wiem, co mogę napisać... Ogólnie, przychodzi sobie młody chłopak (Ryan Gosling) do psychiatry i mówi, że w dniu swoich 21 urodzin popełni samobójstwo. Od tego momentu wszystko jest nie tak, jak powinno być. Zaczyna się robić dziwnie, sennie, onirycznie (?). Film dosyć niebezpieczny (ze względu na tematykę), ale polecam całym serduszkiem, bo sama oglądałam kilka razy. A Goslinga pokochałam. Nie jakieś La La Land, tylko właśnie Zostań.



Kiedy przyszłość przestała być obietnicą i stała się
zagrożeniem?
 
 
 
To trzeba zobaczyć
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2017-12-03, 18:17   

"Valerian i Miasto Tysiąca Planet"
Polecam ze względu na rozmach efektów specjalnych. Fabuła jest raczej młodzieżowa, więc tyłka nie urywa, ale oprawa... jestem zauroczona. Besson w swoim żywiole, super.
Opis jednej ze scen
:

moją ulubioną sceną jest moment gdy kosmita o nie najwyższym ilorazie inteligencji próbuje wybrać sukienkę dla głównej bohaterki, która została porwana. Normalnie miny strzelał jak mój pies, uśmiałam się jak mało kiedy :D




<<< Dodano: 2017-12-25, 10:52 >>>


Spotlight (2015)
Tak nawiasem mówiąc - prawdziwa pożywka dla antyklerykanów. ;) Polecam ludziom, którzy na słowo "ksiądz" dostają białej goroączki.
Koniec nawiasu.

Film oparty na prawdziwej historii działu gazety, Spotlight, której dziennikarze rozpracowali całą "szajkę" księży pedofili. Film jest wstrząsający, gdy uświadomimy sobie, że to działo się naprawdę w latach 2001-2003.
Ciekawostką niech będzie fakt, że parę dni temu zmarł w Watykanie kardynał Law*, czyli główny oskarżony o zatajanie i mataczenie w procesach księży-pedofilów.

W filmie przedstawiony jest cały mechanizm działania tych zwyrodnialców, jak dobierali ofiary. Są też relacje ofiar - dorosłych już mężczyzn, którzy na samo wspomnienie o tych wydarzeniach wybuchali płaczem.

Jedna ze scen:
:

Najbardziej wstrząsnęła mną scena, w której dziennikarka poszła do jednego z podejrzanych księży. Gdy otworzył jej drzwi, a ta zapytała, czy molestował dzieci odpowiedział jej, że tak i robił to dla ich dobra ale ich nie gwałcił, bo on wie co to jest i by im tego nie zrobił. Gdy dziennikarka zapytała "dlaczego?", ten odpowiedział, że sam był gwałcony. Postać księdza była tak zbudowana, że widać od razu po nim, że sam jest w tym wszystkim ofiarą i robił to, w czym go wychowano





*Po całej sprawie papież Jan Paweł II przeniósł kardynała do Watykanu. Osobiście byłam w szoku ale nie od dziś wiadomo, że Wojtyła nie radził sobie ze sprawą pedofilii w kościele.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
To trzeba zobaczyć
użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: 2017-12-25, 14:24   

Szamanka, o! Spolight jest świetny. Najbardziej urzekło mnie w tym filmie to, że jest to po prostu bardzo zręcznie i solidnie opowiedziana historia. Film zahacza o bardzo ważne dylematy moralne: w którym momencie kończy się dziennikarstwo, a zaczyna człowieczeństwo, czy też kto stoi po stronie prawa - prawo, czy prawnicy. No i jak wspomniałaś, te wszystkie mechanizmy związane z byciem ofiarą, racjonalizowaniem wyrządzania krzywdy - to naprawdę mocna strona filmu. Tak, czy owak... Spotlight to nie jest żadne demonizowanie kleru, to pokazanie prawdy, treściwie i na temat.



 
 
To trzeba zobaczyć
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2017-12-25, 16:09   

użytkownik napisał/a:
Spotlight to nie jest żadne demonizowanie kleru,

A co, po tym filmie zachciało Ci się chodzić na msze?

Wiem, nie powinno się generalizować, ale mnie na samą myśl o tym co się stało, zapala się czerwona lampka na widok księcia ciemności.
To taka sama zasada jak z uchodźcami z Syrii - przecież nie wszyscy to terroryści a jednak lęk przed nimi jest ogromny w społeczeństwie.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
To trzeba zobaczyć
użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: 2017-12-25, 16:30   

Szamanka napisał/a:

A co, po tym filmie zachciało Ci się chodzić na msze?

Nie o to mi chodziło. Tylko o to, że jest wiele filmów, które poruszają taką kontrowersyjną tematyke tylko żeby zrobić szybki skok na kase, nie nosiąc ze sobą żadnej wartościowej treści. Tutaj film jest dobry sam w sobie.




 
 
To trzeba zobaczyć
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2018-01-04, 11:43   

Wczoraj w końcu zobaczyłam film Nietykalni (2011) i jestem pod wrażeniem. Na początku myślałam, że film będzie na siłę podnoszący na duchu. Okazało się inaczej. Film wywołał parę razy uśmiech, parę razy zdziwienie, parę razy wzruszenie. Sporo emocji w ciągu niecałych dwóch godzin. Polecam wszystkim, którzy do tej pory nie widzieli.



 
 
To trzeba zobaczyć
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11