Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Trzynaście powodów
Autor Wiadomość
Alessa 
Samara



Wiek: 26
Dołączyła: 25 Lut 2017
Posty: 804
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-06-29, 20:05   

Właśnie skończyłam książkę. Myślałam, że wywoła we mnie jakieś głębsze uczucia poza przytłaczającym znudzeniem. Ale nic, zero jakichkolwiek innych uczuć niż znudzenie i irytacja. Miałam nadzieję, że wpłynie mi jakoś na wyobraźnie ale tak się nie stało i w mojej opinii była straszne płytka. Odniosłam wrażanie, że wydarzenia, bohaterowie są sztuczni i nierealni. A książkowa Hannah irytowała mnie jeszcze bardziej niż ta serialowa. Nie wiem, może moje odczucia są spowodowane tym, że najpierw obejrzałam serial a potem sięgnęłam po książkę. Albo ta książka rzeczywiście była aż tak słaba...



Wszystko wali się a ja nie mogę biec
może ten deszcz udaje łzę
minie ten sen
i będzie okay
 
 
Trzynaście powodów
Yennefer 
obserwator



Wiek: 30
Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 3155
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-06-29, 20:23   

Adriaen napisał/a:
noir, na mnie chyba większe wrażenia wywarła książka przeczytana kilka lat temu. Byłem wtedy w lepszej kondycji niż teraz a i tak bardziej odczułem jej działania. A serial obejrzałem i w sumie tyle. Bez jakichś większych emocji.


Ja mam takie same odczucia.




"Nie możesz kontrolować wszystkiego, co cię spotyka, ale możesz postanowić, że nie będzie cię to ograniczać".
 
 
 
Trzynaście powodów
eithné
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-30, 08:29   

Forever Alone napisał/a:
Większość z tych powodów była taka nijaka. Zwykłe życie w zwykłej szkole.

Nie wiem, do jakiej szkoły chodzisz, ale wiele zachowań jest zwyczajnie niedopuszczalnych (nie wspominając o przestępstwach :roll: ).

No i cóż... Myślę, że zdecydowana większość użytkowników tego forum ma właśnie takie "zwykłe życie" i zwykłe okoliczności, a jednak wiele osób czuje się przeciążona i nie radzi sobie z problemami.

Fajnie jest sobie skontrastować niektóre wypowiedzi z tego wątku z postami w tematach takich jak: Jak inni ludzi reagują na wasze blizny?, Myśli i rozmowa o tym z bliskimi czy Co sprawiło, że chcieliście się zabić?




 
 
Trzynaście powodów
Forever Alone 



Wiek: 25
Dołączyła: 02 Lis 2013
Posty: 993
Skąd: śląskie

Wysłany: 2017-07-01, 23:18   

eithné napisał/a:
Nie wiem, do jakiej szkoły chodzisz
Przeciętnej. :lol:
Myślę, że w każdej szkole się plotkuje (a przynajmniej nigdy nie słyszałam o tak idealnej bez plot). A tak naprawdę to był główny problem no i myślę, że Hannah przesadzała. Zwykle jest tak, że plotka jest na topie z tydzień lub może dwa, a potem pojawia się coś innego i ludzie zapominają o poprzednich. Ona przeżywała to wszystko, jakby z rok o niej mówili i tylko o niej. Gdyby to było coś faktycznie mocnego, to rozumiem, to inna sytuacja, ale w tym przypadku to naprawdę - tydzień może dwa.
Nie rozumiem też, skąd była np. pierwsza plotka. Zdjęcie na zjeżdżalni OMFG ona zjeżdża, trzeba ją nazwać puszczalską, bo tylko takie tak robią. :drapanie: Mam zdjęcie sprzed roku na placu zabaw na karuzeli - według tego serialu to znaczy, że się puszczam na okrągło. :haha:
Zresztą Hannah cały czas próbowała się wkręcić w tę samą grupę, a zwykle bywa tak, że fejmy są złośliwe i rzadko dopuszczają obcych w swoje szeregi. Czego ona oczekiwała? Że dostanie od nich koronę i tytuł królowej szkoły? Bez przesady, ale skoro raz się na nich przejechała, to mogłaby z tego wyciągnąć jakąkolwiek lekcję. Potem są sytuację typu "nikt mnie nie lubi, jestem samotna", "wszyscy są tacy źli, niemili" albo bardziej drastyczne - widzę, że koleś gwałci moją przyjaciółkę, więc siedzę w szafie cicho i udaję, że nie istnieję, zamiast zareagować, a później idę na imprezę do tego kolesia tak "przez przypadek", bo czemu nie. :roll:




:fori:
13.02.2017
 
 
Trzynaście powodów
eithné
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-02, 13:24   

Forever Alone napisał/a:
A tak naprawdę to był główny problem no i myślę, że Hannah przesadzała.

Spojlery:
Ukryta Wiadomość:
Zaloguj się, aby zobaczyć tą wiadomość
--- Log in to see the message ---

Forever Alone napisał/a:
Ona przeżywała to wszystko, jakby z rok o niej mówili i tylko o niej.

Czyli kiedy ktoś gada o Tobie bzdury, ale tylko przez dwa tygodnie, to jest ok i nie masz prawa czuć się z tym źle?
Forever Alone napisał/a:
Nie rozumiem też, skąd była np. pierwsza plotka.

Myślę, że to celowy zabieg. No i cóż... o mnie kiedyś plotkowali, bo ktoś usłyszał zdanie wyrwane z kontekstu i dorobił do tego własną historie. Ze wszystkiego można zrobić sensację, jeśli ktoś się bardzo postara.
Forever Alone napisał/a:
Zresztą Hannah cały czas próbowała się wkręcić w tę samą grupę, a zwykle bywa tak, że fejmy są złośliwe i rzadko dopuszczają obcych w swoje szeregi.

Bo ja wiem? Miała znajomych z różnych grup - koleżankę, która się wyprowadziła, Justina, Jessicę i Alexa, Claya, Courtney, kolegę z koła poetyckiego... Moim zdaniem to dość różnorodne grono, które zebrało się razem po tej aferze z kasetami.




 
 
Trzynaście powodów
Arashi 



Dołączyła: 05 Lip 2017
Posty: 710
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-07-25, 15:10   

Dzięki Wam dowiedziałam się, że serial jest na podstawie książki... :? Na pewno przeczytam.
Serial wg mnie całkiem dobry. Porusza naprawdę ważne kwestie i chyba każdy może utożsamić się z jakimś przeżyciem z jej kaset. Scena samobójstwa pokazana naprawdę mocno i boleśnie.
Teraz jestem bardzo ciekawa jak to wszystko opisane jest w książce. Szkoda tylko, że moja wyobraźnia ma już obrazy z serialu.

jo_aśka napisał/a:
doszłam do wniosku, że zacznę postępować tak, aby nikt nigdy nie miał podstaw by nagrać o mnie kasetę
To jest dobra dewiza życiowa i takie wnioski pewnie chcieli nam przekazać producenci. :)



 
 
Trzynaście powodów
Inertia
[Usunięty]

Wysłany: 2017-11-17, 13:45   

Forever Alone napisał/a:
bardziej drastyczne - widzę, że koleś gwałci moją przyjaciółkę, więc siedzę w szafie cicho i udaję, że nie istnieję, zamiast zareagować, a później idę na imprezę do tego kolesia tak "przez przypadek", bo czemu nie. :roll:


To było jakieś chore. Ona sama pakowała się tam gdzie nie trzeba. Raz się przejechałam to chyba straciłam zaufanie do ludzi i nie pakuje się do jakiś ludzi... Zwłaszcza kolesia, który zgwałcił moją kumpele. No co to ma być. Większość w tym filmie akcji wydawała mi się strasznie płytka. Ta bohaterka sama sobie stwarzała problemy, jakby na siłę chciała, żeby ją zgwałcił (taki drastyczny przykład). :roll:




 
 
Trzynaście powodów
Alessa 
Samara



Wiek: 26
Dołączyła: 25 Lut 2017
Posty: 804
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-11-29, 10:32   

Co sądzicie?Bo ja jakoś nie jestem przekonana, że to dobrze wypadnie... http://lubimyczytac.pl/ak...ii-hannah-baker



Wszystko wali się a ja nie mogę biec
może ten deszcz udaje łzę
minie ten sen
i będzie okay
Ostatnio zmieniony przez Alessa 2017-11-29, 10:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Trzynaście powodów
Sourlie 
Porcelanowa Lalka



Wiek: 26
Dołączyła: 02 Sty 2014
Posty: 1184
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2017-11-29, 10:36   

Samara, a ja tam jestem bardzo ciekawa drugiego sezonu i myślę, że drugi sezon także im wyjdzie.

A czemu nie jesteś przekonana?




I znowu stoi obok lustra na toaletce całkiem sama
I tylko jedna mała kropla spłynęła w dół po porcelanie
 
 
 
Trzynaście powodów
Alessa 
Samara



Wiek: 26
Dołączyła: 25 Lut 2017
Posty: 804
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-11-29, 10:52   

Sourlie napisał/a:
A czemu nie jesteś przekonana?

Tak jakoś myślę, że bez Hannah to nie będzie to samo co pierwszy sezon. Odniosłam wrażenie, że po sukcesie ''Trzynastu powodów'' twórcy zachłysnęli się sławą tego serialu i będę chcieli zepsuć coś co było dobre. Że ten drugi sezon będzie kręcony na siłę. Chociaż z drugiej strony chciałabym wiedzieć co się działo dalej. Nie ma co gdybać, pożyjemy, zobaczymy.




Wszystko wali się a ja nie mogę biec
może ten deszcz udaje łzę
minie ten sen
i będzie okay
 
 
Trzynaście powodów
CzarnyAnioł 
Bez skrzydeł



Dołączyła: 05 Lis 2017
Posty: 49
Skąd: podlaskie

Wysłany: 2017-11-29, 20:23   

Czytałam książkę. Serialu nie znałam dopóki koleżanka mi o nim nie powiedziała. Hmmm może warto jeszcze obejrzeć? Chociaż z doświadczenia wiem że jak się przeczyta książkę to film/serial już tak nie ciekawi ;/ warto obejrzeć?



Demony co żyją we mnie. Szepczą krzyczą całe dnie. W nocy historie opowiadają. I nigdy mnie nie opuszczają. Moje ciało jest ich domem. Lub to ja jestem demonem
 
 
Trzynaście powodów
Arashi 



Dołączyła: 05 Lip 2017
Posty: 710
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-11-29, 22:25   

CzarnyAnioł, ja najpierw obejrzałam, a potem przeczytałam. I jest parę znaczących różnic... ale jednak chyba potrzebnych na rzecz serialu. Możliwe, że skoro wpierw przeczytałaś całą historię, serial może wypaść słabiej, ale warto się przekonać samemu.



 
 
Trzynaście powodów
Nocny Motyl 



Wiek: 30
Dołączyła: 20 Sie 2017
Posty: 241
Skąd: śląskie

Wysłany: 2017-11-30, 11:49   

Chciałam wczoraj obejrzeć pierwszy sezon (akurat się rozchorowałam, więc znalazłby się czas). Przerwałam oglądanie gdy
:

w pierwszym odcinku chłopak ukradł koledze odtwarzacz żeby móc przesłuchać kasety :)


To było tak niedorzeczne, że włączyłam sobie Stranger Things.




There is no heaven, wariaty.
 
 
Trzynaście powodów
littlemiss 



Wiek: 25
Dołączyła: 08 Kwi 2017
Posty: 203
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2017-11-30, 19:20   

Wczoraj zaczęłam oglądać serial drugi raz, ponieważ chcę zobaczyć, czy dwie próby jakoś wpłyną na odbiór jego treści. Może tym razem wykażę się większym zrozumieniem, jeśli chodzi o postawę Hannah. Zresztą bardzo lubię wracać do produkcji, kiedy znam już zakończenie - to pozwala spojrzeć na wiele rzeczy inaczej.

:

Nocny Motyl napisał/a:
Przerwałam oglądanie gdy w pierwszym odcinku chłopak ukradł koledze odtwarzacz żeby móc przesłuchać kasety


Też nie rozumiem, dlaczego nie mógł po prostu poprosić o pożyczenie. :facepalm:





 
 
Trzynaście powodów
Inertia
[Usunięty]

Wysłany: 2017-12-11, 22:43   

Sourlie napisał/a:
Samara, a ja tam jestem bardzo ciekawa drugiego sezonu i myślę, że drugi sezon także im wyjdzie.


Też jestem ciekawa... BARDZO! Kiedy będzie?




 
 
Trzynaście powodów
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12