Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Szukanie pracy
Autor Wiadomość
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2017-07-06, 19:00   

Nina, kiedy szukałam ofert przez OLX, w większości miejsc mnie odrzucali właśnie dlatego, że chcieli kogoś na stałe. ;)



She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Szukanie pracy
Nina 
bleyt



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lut 2014
Posty: 263
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-07-06, 21:16   

Hekate, nawet nie myślałam o czymś takim... Tylko zastanawiam się, czy w marketach w ogóle na mnie spojrzą, jeśli nie mam handlowego wykształcenia... Albo, czy jeśli będę chciała pracować w charakterze pomocy kuchennej, to skreślą mnie w związku z brakiem wykształcenia w tym kierunku.

Hekate, Fenoloftaleina, dziękuję za rady.




In the back of my mind, you died
In the back of my mind, I killed you
And I didn't even regret it
 
 
Szukanie pracy
Yennefer 
obserwator



Wiek: 30
Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 3155
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-07-06, 21:51   

Nina, w marketach i fasf fooodach typu: KFC czy MacDonalds, mozesz miec spore szanse.



"Nie możesz kontrolować wszystkiego, co cię spotyka, ale możesz postanowić, że nie będzie cię to ograniczać".
 
 
 
Szukanie pracy
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-07, 06:38   

Nina, myślę że nie masz się czego obawiać- ja tuż po liceum, nie mając żadnego doświadczenia pracowałam w kawiarniach i sklepach z ubraniami. ;) Właściciele stwierdzili, że po prostu mnie kilka dni przeszkolą i brak doświadczenia już nie będzie problemem. W takich firmach można też zostać na stałe - ja akurat nie zostałam, ale wiem, że kilka pracujących ze mną wtedy osób już tak.



 
 
Szukanie pracy
Rainbow 



Wiek: 24
Dołączyła: 03 Lis 2013
Posty: 2820
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-07-07, 09:53   

Ja szukałam pracy 2 miesiące. Głowie olx i fb. Dałam swoje ogłoszenia, odpisywałam na różne oferty i w końcu praca sama się znalazła . :lol:



Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale. ~ Kłapouchy.
:rainbow:
 
 
Szukanie pracy
Artemisia 



Wiek: 29
Dołączyła: 27 Lip 2016
Posty: 711
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-07-23, 23:16   

Dokonałam przełomowej decyzji i znowu zaczęłam aplikować o prace. Ta, co mam obecnie jest super, ale za mało godzin, żeby się utrzymać. Ogólnie nie mam problemu z aplikacjami, listami czy CV, ale z jakiegoś chorego powodu, dostaję praktycznie ataków paniki jak mam kliknąć 'wyślij'. Żeby sobie podbić szanse, zaczęłam produkować interaktywne CV i listy polecające. Co mi szkoda jak umiem. :P



"Na całe szczęście wiem jak radę dać bez wiary
I znalazłem wielu, którzy drogę pokazali mi.
Przez całe życie na najwyższej pędzą fali.
Pochmurne niebo im na głowy się nie zwali."
 
 
Szukanie pracy
Namelost 


Wiek: 25
Dołączyła: 21 Maj 2017
Posty: 33
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2017-08-05, 10:52   

Szukanie pracy to jakaś masakra :/ wysyłałam milion ogłoszeń na olx, kompletnie pustego CV nie mam, bo 3 razy w tygodniu wykładam towar w sklepie i kiedyś statystowałam w teatrze. Odpowiedzieli mi tylko w jednej kawiarnii i byłam tam na dniu próbnym, powiedzieli mi, że zadzwonią... no i padłam ofiarą najczęstszego kłamstwa świata, ale chociaż mi za ten dzień zapłacili.

Ostatnio zgłosiłam się w desperacji do Amazonu, od przyjaciółki wiem, że nie ma tam lekko, ale 15zł/h to nienajgorzej więc może dam radę, a jak nie to poszukam dalej :/




 
 
Szukanie pracy
Cirnellé 
Odruch wymiotny



Wiek: 23
Dołączyła: 23 Mar 2014
Posty: 547
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2017-08-06, 10:15   

Ja wam opowiem mój tegoroczny hit. Ogólnie to w roku szkolnym zarabiam regularnie, bo uczę dzieci i do tego czasem jestem nianią. Ale w wakacje niestety dopływ gotówki się kończy. Więc postanowiłam poszukać czegoś na wakacje. I teraz punkt kulminacyjny. Ja wiem, że nie mogę porównywać mojej stawki za lekcje z dziećmi(20-30zł/h) do zbierania truskawek, bo to są dwie inne, a więc inaczej płatne prace. Ale 3 zł za godzinę? Już tłumaczę, na OLX znalzałam pana który mieszka niedaleko mnie i szukał kogoś żeby zbierał mu truskawki. Nie napisał ceny w ogłoszeniu więc zadzwoniłam. Wtedy pan poinstruował mnie dość nieprzyjemnym tonem, że oferuje 3 zł za godzinę, praca na 7-8 godzin. Tyle albo wcale. Cóż, jak sie pewnie domyślacie zawalczyłam o swój honor i po prostu odmówiłam. Nie wiem skąd ludzie mają pomysły na takie stawki, logiczne, że nikt się nie zgodzi na tę pracę :lol:



Czuł niewymowny pociąg utopić się w błocie.
 
 
Szukanie pracy
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2017-08-07, 12:20   

Kilka lat temu gdy szukałam pracy w Krakowie - oferty za 3-5 zł/h często widziałam, więc to standard. Smutne ale prawdziwe. Wiadomo, że nie ma co porównywać do korków czy opieki, ale to już przesada. Oczywiście, pracowałam za 8-9 zł/h, ale na rękę dorywczo - to chyba znośny próg najmniejszej wypłaty.

A nie trafiłaś na ofertę - za kilogram zebrany? Częste przy zbiorze owoców (;




Este blestemata
 
 
Szukanie pracy
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-08-07, 12:31   

Cirnellé napisał/a:
oferuje 3 zł za godzinę

Ukraińcy pracują za tyle.

A tak poza tym, od 1 stycznia 2017 r. dla pracujących na umowach zlecenia oraz umowach o świadczenie usług obowiązuje minimalna stawka za godzinę pracy w wysokości 13 złotych brutto.




dead but delicious
 
 
Szukanie pracy
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-08-07, 13:00   

R. de Valentin, potwierdzam. Ja za taką stawkę pracuję. Choć w swoim życiu pracowałam i za 5/h. Jako pierwsza praca dla dzieciaków, żeby nauczyć szacunku do pieniądza spoko, ale żebysoę z tego utrzymać, to ciężko.



Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Szukanie pracy
Cirnellé 
Odruch wymiotny



Wiek: 23
Dołączyła: 23 Mar 2014
Posty: 547
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2017-08-07, 14:40   

antymon, no właśnie, za przynajmniej 8-9 zł bym poszła.



Czuł niewymowny pociąg utopić się w błocie.
 
 
Szukanie pracy
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2017-08-07, 19:34   

Jak pisałam - to moje doświadczenia z perspektywy czasu, kilku lat temu.

Wypłata poniżej 5 zł za godzinę to już nie lada przesada - chociaż wiadomo, że jak ktoś szuka czegoś i ma nóż przy gardle to i to jest okk. Wiem tylko tyle, że przedtem renciści chętnie przyjmowali takową pracę.




Este blestemata
 
 
Szukanie pracy
Artemisia 



Wiek: 29
Dołączyła: 27 Lip 2016
Posty: 711
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-08-26, 11:18   

A ja mam takie pytanie - jak radzicie sobie ze stresem i tym całym obciążeniem psychicznym, które przychodzi z intensywnym szukaniem pracy? Mam pracę w zawodzie, niestety tyko 15-20h tyg, i muszę szukać czegoś na pełny etat. Niestety muszę przyznać, że kompletnie nie wyrabiam mentalnie. Boję się, że doprowadzi to do powrotu mojej depresji i myśli samobójczych. Mam jakaś blokadę przed rozsyłaniem CV i aplikacji, moja głowa mówi mi, że i tak nikt mnie nie zatrudni, bo mają więcej doświadczenia, bo jestem imigrantką, itp. Co robić? Pracy potrzebuję i chcę bardzo pracować, bo kocham mój zawód (i jego pochodne). :ściana: :ściana:



"Na całe szczęście wiem jak radę dać bez wiary
I znalazłem wielu, którzy drogę pokazali mi.
Przez całe życie na najwyższej pędzą fali.
Pochmurne niebo im na głowy się nie zwali."
 
 
Szukanie pracy
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2017-08-26, 11:21   

Cytat:
blokadę przed rozsyłaniem CV i aplikacji

Ja natomiast żadnej blokady przed tym nie miałam, natomiast stresowałam się później telefonów. :oops: Kiedy dzwonił nieznany numer, wiedziałam, że to pewnie odpowiedź na CV i nagle dopadał mnie taki stres, że kilka razy nie odebrałam. :facepalm: Ale nie wiem, czego tak właściwie się obawiałam, samej rozmowy, późniejszych rozmów... :roll4:




She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Szukanie pracy
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11