Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Biblioteki miejskie
Autor Wiadomość
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2017-07-08, 21:06   Biblioteki miejskie

Ostatnio odkrywam dobrobyt miejskich bibliotek. Większość wygląda standardowo - stare regały w jakimś pomalowanym na żółto pomieszczeniu i panie które znają wszystkie książki w bibliotece na pamięć.
Ale odkąd zapisałam się do głównej biblioteki w moim mieście to zmieniłam zdanie o ich poziomie - wyposażona w kilka pracowni komputerowych, salki do spotkań z autorami, jakieś mini galerie, kiermasze i nowiutkie regały w przeszklonych pomieszczeniach wyłożonych nowiutką wykładziną.
Oczywiście wszechobecna cisza się nie zmieniła.
Mam też dostęp do internetowej biblioteki www.libra.ibuk.pl gdzie mogę wypożyczyć sobie ebooki.

Ja jestem zachwycona bo mają wiele nowych książek wydanych tak pi razy oko 2 lata temu.

Książki w księgarniach są drogie, a na wyprzedażach dyskontowych nie zawsze można coś fajnego dorwać.


A jak z Wami, korzystacie z bibliotek?




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Biblioteki miejskie
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2017-07-08, 21:17   

Z biblioteki korzystam od przedszkola - raz w tygodniu całą grupą szliśmy z teczkami po nowe książeczki. :) I tak jakoś mi zostało, potem chodziłam z rodzicami, aż w końcu sama. :P

Z głównej biblioteki jestem bardzo zadowolona, jest dobrze wyposażona, wygodnie można rezerwować/przedłużać okres wypożyczenia przez system internetowy.




She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Biblioteki miejskie
jo_aśka 



Wiek: 29
Dołączyła: 12 Cze 2017
Posty: 341
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-07-08, 22:00   

Ja kiedyś bywałam w miejskiej bibliotece parę razy w miesiącu. Wychodziłam zawsze z ponad dziesięcioma książkami, które zawsze czytałam.

Dopiero jak poszłam do liceum zaczęłam rzadziej odwiedzać bibliotekę, bo coraz ciężej było mi znaleźć książki dla mnie, ale także jakoś zaczęły mnie brzydzić starsze książki czytane i ubrudzone przez innych ludzi.

Ogólnie zawsze pojawiały się także książkowe nowości. Pamiętam sytuacje jak pewnego dnia przyszłam do biblioteki i akurat przyszła nowa dostawa książek z serii, którą czytałam i Pani Bibliotekarka przywitała mnie z uśmiechem i powiedziała, że odłożyła je dla mnie, żebym mogła przeczytać jako pierwsza.




 
 
Biblioteki miejskie
Shadow 
worthless



Wiek: 27
Dołączyła: 07 Lis 2015
Posty: 2493
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2017-07-09, 22:44   

Szamanka napisał/a:
korzystacie z bibliotek?
Biblioteka to mój główny dostawca książek. Bo pomimo, że uwielbiam kupować książki, to na częste zakupy w księgarniach mnie nie stać. :smutasek2:

Od kilku lat jestem bywalcem jednej (chyba największej w Krakowie - publicznej) z bibliotek. Wyposażenie ma naprawdę świetne. Wypożyczalnie osobno np. dla dzieci, młodzieży. Jest też m.in. wypożyczalnia muzyczna, dzięki czemu mogę sobie wypożyczać nutki. :pacynka: Oczywiście też jest wypożyczalnia ogólna, gdzie jest naprawdę duuuuży wybór w tym wiele nowości. Są też czytelnie.
Jak na porządną bibliotekę przystało :lol: jest też internetowy katalog, od niedawna można nawet zarezerwować książki.
Ponadto np. dzieci mają możliwość przyjścia do biblioteki i pograć sobie w planszówki, pobawić się, skorzystać z komputera.
Co jeszcze....o, nawet można sobie czytniki do e-booków wypożyczyć. :lol: No po prostu full wypas. :D




Kiedy zamierzasz się poddać, przypomnij sobie po co zaczynałeś.

Wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.
 
 
 
Biblioteki miejskie
readog 
Wulkan Radości



Wiek: 24
Dołączyła: 30 Kwi 2016
Posty: 753
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2017-07-11, 09:44   

Shadow, o której mówisz?



 
 
Biblioteki miejskie
Shadow 
worthless



Wiek: 27
Dołączyła: 07 Lis 2015
Posty: 2493
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2017-07-11, 11:14   

readog, o Rajskiej.



Kiedy zamierzasz się poddać, przypomnij sobie po co zaczynałeś.

Wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.
 
 
 
Biblioteki miejskie
Hedum 
Kotoizm



Wiek: 28
Dołączył: 06 Cze 2015
Posty: 1164
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2017-07-11, 17:52   

Byłem kiedyś uzależniony od miejskiej biblioteki w moim mieście. Potrafiłem biegać co 2-3 dni w gimnazjum. Potem ta częstotliwość trochę zmalała. Pamiętam, ze w gimbazie karą za złe oceny nie było zabieranie telefonu, tylko karty bibliotecznej. xD

Teraz jednak mało co korzystam. Kupuję książki z chorej chęci ich posiadania i gromadzenia, mimo ciągłego braku miejsca na półkach.




Brak wiary w tobie,
Pociąga za sobą brak wiary w innych.
~Lao Tzu
 
 
Biblioteki miejskie
sunehri 


Wiek: 32
Dołączyła: 17 Wrz 2017
Posty: 55
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-09-18, 01:17   

Szczerze? Polecam biblioteki uniwersyteckie albo wydziałowe. Nie tylko masa specjalistycznej literatury i ciężko dostępnych tytułów, ale i "normalne" książki, np. wydane po 2010 dzieła Cherezińskiej czy Chmielewskiej.
Opłata za wypożyczenie jest śmiesznie niska, rzędu kilku czy kilkunastu zł za możliwość wypożyczania przez pół roku.




 
 
Biblioteki miejskie
Cappy 



Wiek: 28
Dołączyła: 29 Paź 2019
Posty: 1660
Skąd: łódzkie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2019-12-16, 18:16   

Jak byłam w podstawówce i gimbazie (jak jeszcze była- jestem z rocznika, ktore się załapało) to co przerwę przebywałam w bibliotece. W liceum też czasem korzystałam a obecnie mam e-booki.



You know you did me wrong (mmm)
Just one more cup of coffee 'fore I go (mmm)
I know I better stop and cut the show (mmm)
I'll leave you all the memories and go, I'ma go
 
 
Biblioteki miejskie
Arashi 



Dołączyła: 05 Lip 2017
Posty: 710
Skąd: Polska

Wysłany: 2021-04-20, 09:25   

Remontowali budynek obok mnie na nową filię i w końcu było otwarcie. Nie mogłam się doczekać, zapisałam się pierwszego dnia. Wszystko nowe, ładne, fajnie rozmieszczone. A na dodatek dostałam kod na subskrypcję Legimi! A to jest coś po prostu wspaniałego...



 
 
Biblioteki miejskie
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2021-04-20, 11:03   

Mam 3 ulubione biblioteki w Gdańsku. <3 Nie mogę się doczekać, aż otworzą czytelnie i będę mogła tam się przenieść z nauką.



– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Biblioteki miejskie
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11