Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Rozmowa kwalifikacyjna
Autor Wiadomość
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-28, 10:22   

Hades, czemu tego nie powtórzysz, skoro dzięki temu udało Ci się dostać pracę?



 
 
Rozmowa kwalifikacyjna
Hades 
Persona non grata.



Dołączył: 26 Kwi 2016
Posty: 236
Skąd: podlaskie

Wysłany: 2016-07-28, 12:58   

Arya, bo to nie jest normalne. Nie każdy na to pójdzie. Pewnie wszystko zależy od stanowiska na które aplikujemy. Gdyby to była praca polegająca np. na kontakcie z klientem biznesowym, to poległbym juz na początku. Ja na szczęście takiego kontaktu nie mam. Po prostu zjadł mnie stres. To trochę słabe, kiedy tak średnio kontrolujesz to co mówisz. Pół biedy ze nie gadałem głupot, tylko uruchomiła mi się gadka o tym, co aktualnie tu robię.



I am not in danger.
I am the danger.
 
 
Rozmowa kwalifikacyjna
Artemisia 



Wiek: 29
Dołączyła: 27 Lip 2016
Posty: 711
Skąd: Europa

Wysłany: 2016-07-28, 17:56   

Ja zawsze na rozmowach kwalifikacyjnych palnę coś głupiego (ale każdą z nich dostałam :P ). Nigdy nie zapomnę miny faceta w mojej pierwszej pracy zaraz po maturze, kiedy on spytał się ile chcę zarabiać a ja odpowiedziałam, że tak z 200 zł (stawka była 8.50zł/h i oferta 26 godzin tygodniowo-nie wiedziałam tego wtedy). W UK już jak spytano mnie, który dział w pracy odpowiadałby mi najbardziej powiedziałam, że niekoniecznie sprzątanie, bo lubię rozmawiać z ludźmi a ze szczotką sobie raczej nie pogadam. :facepalm:



"Na całe szczęście wiem jak radę dać bez wiary
I znalazłem wielu, którzy drogę pokazali mi.
Przez całe życie na najwyższej pędzą fali.
Pochmurne niebo im na głowy się nie zwali."
 
 
Rozmowa kwalifikacyjna
liv89
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-30, 12:46   

Artemisia, :lol: Powinni docenić Twoje poczucie humoru!
Ja za to zawsze na rozmowach kwalifikacyjnych byłam śmiertelnie poważna. Choć tendencja ta powoli zanika :D




 
 
Rozmowa kwalifikacyjna
Artemisia 



Wiek: 29
Dołączyła: 27 Lip 2016
Posty: 711
Skąd: Europa

Wysłany: 2016-08-06, 16:56   

liv89, wydaje mi się, że docenili. Zauważyłam, że lepiej się wychodzi, jak na rozmowę o pracę ma się podejście wyluzowane. :D



"Na całe szczęście wiem jak radę dać bez wiary
I znalazłem wielu, którzy drogę pokazali mi.
Przez całe życie na najwyższej pędzą fali.
Pochmurne niebo im na głowy się nie zwali."
 
 
Rozmowa kwalifikacyjna
Przemek26
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-16, 16:32   

Artemisia napisał/a:
liv89, wydaje mi się, że docenili. Zauważyłam, że lepiej się wychodzi, jak na rozmowę o pracę ma się podejście wyluzowane. :D


Racja




 
 
Rozmowa kwalifikacyjna
LalaEś 



Wiek: 32
Dołączyła: 05 Maj 2016
Posty: 190
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2017-04-24, 07:33   

Dzisiaj mam rozmowę o pracę i się stresuję, bo zależy mi. Chodzę na różne rozmowy, żeby nie wyjść z obiegu i rzeczywiście jest tak, że jak podchodzimy na luzie to rozmowa lepiej wychodzi, ale weź tu idź na luz jak Ci zależy. Co do rad jak się przygotować, powiem z własnego zebranego doświadczenia, bo kilka razy już szukałam pracy:
-CV schludne, ale nie takie jak reszta, ma się wyróżnić, żeby rekruter zatrzymał na nim oko
-CV dopasowane do stanowiska pracy. O ile ma się małe doświadczenie to oczywiście piszemy wszystko, ale kiedy jest rozległe to nie warto robić bałaganu w CV. Lepiej wybrać to co jest najważniejsze w przypadku stanowiska na jakie aplikujemy
-nazwa CV. Może się to wyda śmieszne, ale to naprawdę ważne :P może to być chociażby CV_Imię_Nazwisko(taka forma jest już fajna) lub lepiej CV_Imię_Nazwisko_Nazwafirmy. Dlaczego nazwa firmy? Dlatego, że sugeruje to, że nasze CV przeanalizowaliśmy i dopasowaliśmy do stanowiska pracy, sugeruje, że nie jest to jedno z wielu, ale właśnie na to stanowisko w tej konkretnej firmie
-dobre pierwsze wrażenie już podczas rozmowy telefonicznej(dlatego każdy obcy numer odbieramy w sposób jakby dzwonił potencjalny pracodawca)
-schludny ubiór. Oj tu można popłynąć tak naprawdę, bo każdy ma inny styl ubierania sie i dla każdego coś innego oznacza schludnie. Zresztą dużo tak naprawdę zależy od stanowiska. Inaczej ubierzesz się na rozmowę o pracę na stanowisko kasjera w markecie, inaczej jako monter sieci kablowej, a jeszcze inaczej jako księgowa. Najważniejsze, żeby strój nie był wyzywający, a skromny. O czystości nie będę się rozpisywać, bo to oczywiste. Najbardziej klasyczny zestaw, czyli czarne spodnie i biała koszula nigdy nie wyjdą z mody i spokojnie można go wykorzystać kiedy nie wiemy jak mamy się ubrać.
-nie spóźniajcie się. Kiedy jednak zdarzy się sytuacją, że się spóźniacie- dzwońcie. Lepiej to wygląda kiedy zadzwonicie z informacją, że chociazby samochód Wam stanął i spóźnicie się 5-10 minut, niż rzeczywiście spóźnić się bez informacji
-starajcie się nie stresować(powiedziała co wiedziała), to naprawdę dobrze o nas świadczy
-odpowiadajcie solidnie na pytania i nie bójcie się zadawać własnych
-nie bójcie się zażartować, to rekruter, człowiek jak każdy inny, nie musi mieć kija w tyłku
-nie bójcie się mówić o pieniądzach i przygotujcie się do tego pytania. To dobrze o Was świadczy kiedy znacie stawkę dla danego stanowiska pracy i Wasza propozycja nie jest ani zbyt niska, ani zbyt wysoka. W internecie są gotowe raporty informujące ile zarabia się na danych stanowiskach pracy, zawsze podane z widełkami. Dopasujcie to do swojego doświadczenia na tym stanowisku. Dobrze to o Was świadczy
-traktujcie rekrutera jak osobę, która właśnie jest w pracy i to po prostu jej zadanie. To nie alfa i omega. Nie trzeba się go bać.
-jeśli nie padnie sformułowanie o informacji zwrotnej- zapytajcie kiedy możecie się jej spodziewać

To mi tak na szybko przyszło do głowy, jak sobie przypomnę coś to dopiszę :) I zobaczę jak to się ma do tego co zrobię dzisiaj na rozmowie :)




"- Ludzie mają zbyt mało czasu, aby cokolwiek poznać. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół. Jeśli chcesz mieć przyjaciela, oswój mnie!"
 
 
 
Rozmowa kwalifikacyjna
Hades 
Persona non grata.



Dołączył: 26 Kwi 2016
Posty: 236
Skąd: podlaskie

Wysłany: 2017-04-24, 18:12   

mrozna napisał/a:
-nie bójcie się zażartować, to rekruter, człowiek jak każdy inny, nie musi mieć kija w tyłku


No problem w tym, że w większości rekruterzy, to roboty z działu HR. Ja kiedyś też rzuciłem żarcikiem na rozmowie o pracę. A później była niezręczna cisza. :P No i jak poszło? ;>




I am not in danger.
I am the danger.
 
 
Rozmowa kwalifikacyjna
LalaEś 



Wiek: 32
Dołączyła: 05 Maj 2016
Posty: 190
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2017-04-24, 18:15   

Hades napisał/a:
mrozna napisał/a:
-nie bójcie się zażartować, to rekruter, człowiek jak każdy inny, nie musi mieć kija w tyłku


No problem w tym, że w większości rekruterzy, to roboty z działu HR. Ja kiedyś też rzuciłem żarcikiem na rozmowie o pracę. A później była niezręczna cisza. :P No i jak poszło? ;>


nadzwyczaj dobrze :)
Tym bardziej, że to rozmowa na stanowisko rekrutera :)




"- Ludzie mają zbyt mało czasu, aby cokolwiek poznać. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół. Jeśli chcesz mieć przyjaciela, oswój mnie!"
 
 
 
Rozmowa kwalifikacyjna
Hades 
Persona non grata.



Dołączył: 26 Kwi 2016
Posty: 236
Skąd: podlaskie

Wysłany: 2017-04-24, 18:16   

mrozna, no to może będziesz wyjątkiem od reguły. Powodzenia! :P



I am not in danger.
I am the danger.
 
 
Rozmowa kwalifikacyjna
readog 
Wulkan Radości



Wiek: 24
Dołączyła: 30 Kwi 2016
Posty: 753
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2017-06-01, 18:33   

Mam jutro pierwszą w życiu rozmowę o pracę, wakacyjnie chcę dorobić jako kelnerka. Zaraz mnie stres zje.

Pytanie: Nie mam jeszcze wyrobionej książeczki sanepidowskiej, a wiem, że wymagają. Ale skoro ubiegam się o pracę na wakacje, to chyba nie będzie problemem jeżeli jeszcze jej nie mam, a jestem gotowa by wyrobić? Pojechałam dzisiaj by to zrobić, ale przyjmują płatności tylko przelewem i miałam problem. Myślicie, że mogą mnie za to objechać? No i jeszcze, jeśli się mnie zapytają o moje spodziewane zarobki - co powiedzieć? Boję się, że powiem za mało i uznają że się nie doceniam, albo za dużo i stwierdzą że mam za duże wymagania... :facepalm:




 
 
Rozmowa kwalifikacyjna
feels3 


Wiek: 28
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 459
Skąd: śląskie

Wysłany: 2017-06-01, 19:13   

Czasami mam wrażenie, że działy HR zostały wynalezione przez samego szatana. Trudno jest mi zrozumieć ideę tych wszystkich szablonowych pytań, sprawdzania reakcji aplikującego (odczytywanie mowy ciała, sposobu mówienia, itd.), wieloetapowych rekrutacji i innych pierdół. Oczywiście mam tu na myśli kręgi wielkich korpo. To wszystko wydaje mi się takie sztuczne, pozbawione człowieczeństwa. No, ale żeby nie robić ciężkiej atmosfery, macie na rozluźnienie obrazek z Dziwnym Panem ;)





 
 
 
Rozmowa kwalifikacyjna
pan_da 



Wiek: 26
Dołączyła: 22 Maj 2017
Posty: 271
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-06-02, 19:39   

readog, napisałaś, że to praca na wakacje, czyli zaczynasz od lipca? Jeśli tak, to po prostu powiedz, że jesteś w trakcie wyrabiania książeczki, nie powinni się przyczepić. :)



17.12.2018 - przestałam uciekać od odpowiedzialności.
05.02.2019 - mówię prawdę, całą prawdę i tylko prawdę.
30.06.2019 - jak zagłuszyć wyrzuty sumienia?
 
 
 
Rozmowa kwalifikacyjna
readog 
Wulkan Radości



Wiek: 24
Dołączyła: 30 Kwi 2016
Posty: 753
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2017-06-04, 19:09   

pan_da, Nie przyczepili się jednak, bo zaoferowali mi inną pracę, niezwiązaną z jedzeniem.



 
 
Rozmowa kwalifikacyjna
pan_da 



Wiek: 26
Dołączyła: 22 Maj 2017
Posty: 271
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-06-15, 01:07   

readog, co dokładnie? Podjęłaś się tej pracy? :)



17.12.2018 - przestałam uciekać od odpowiedzialności.
05.02.2019 - mówię prawdę, całą prawdę i tylko prawdę.
30.06.2019 - jak zagłuszyć wyrzuty sumienia?
 
 
 
Rozmowa kwalifikacyjna
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12