Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Języki
Autor Wiadomość
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2017-05-18, 19:32   

Scaliłam z tematem Niemiecki.




 
 
Języki
Shadow 
worthless



Wiek: 27
Dołączyła: 07 Lis 2015
Posty: 2493
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2017-05-29, 11:13   

Czy znajdzie się dobra dusza, która pomoże mi to napisać? :oops:

This task is about writing a blog entry of a person who has won the battle to fight anorexia or bulimia.
Here are the rules regarding writing your task:
1. The writing shouldn’t have less than 150 words, but no more than 200 words.
2. While writing focus on describing:
a. symptoms of your disease,
b. the reasons of your disease,
c. the reasons why you wanted a change
d. what/who helped you
3. You should write minimum 3 sentences about each of the components.

I to:
Imagine that you are a journalist who prepares for the interview with a celebrity who is known for having suffered from an eating disorder. You prepare by reading the articles about his problem. You find these articles HERE and HERE. ( https://www.nationaleatin...eating-disorder / http://www.bbc.co.uk/news...n-one-direction )
This task is about writing a set of 10 questions you would like to ask Zayn Malik from the band ONE DIRECTION who has revealed the facts about his eating disorder.
Write 5 direct questions and 5 indirect questions. Remember about the correct order of words in questions. Be creative.

Będę mega wdzięczna. :marzyciel:




Kiedy zamierzasz się poddać, przypomnij sobie po co zaczynałeś.

Wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.
 
 
 
Języki
księżycowa 
W morzu gwiazd



Wiek: 23
Dołączyła: 03 Gru 2014
Posty: 1084
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2020-03-17, 02:28   

Odkopuję :D
Dłuższy czas myślę nad nauką migowego, czy jest tu ktoś kto umie w ten język? Lepiej się uczyć polskiego czy tego ogólnego?




Z dnia na dzień silniejsza
 
 
Języki
L.M. 
bestia



Dołączyła: 12 Lip 2018
Posty: 1284
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-03-17, 09:23   

księżycowa, odrobinę potrafiè, ale to raczej się nie liczy. Lepiej polskiego. Jest ogrom odmian, ale ten spotkasz najczęściej.



"Człowiek w ogóle tak potrafi: zastąpić realne iluzją. I żyć w całkowicie wymyślonym świecie.
To w zasadzie przydatna cecha"
 
 
Języki
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5676
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2020-03-17, 14:28   

księżycowa, umiem literować. I bardzo chciałabym nauczyć się więcej.



:myszka:
 
 
Języki
księżycowa 
W morzu gwiazd



Wiek: 23
Dołączyła: 03 Gru 2014
Posty: 1084
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2020-03-18, 22:19   

Wcześniej po prostu ten język mi się podobał; poznałam go w sumie dzięki osobie poznanej rok temu, która jest niedosłysząca czego nie zauważyłam do momentu kiedy mi powiedział. Nagrywał filmiki gdzie migał do piosenek i to było takie urocze, że też zaczęłam próbować albo mu wysyłać jakieś zamigane (najczęściej zupełnie źle :lol: ) zdanie. No i wpadłam na pomysł, by się tego języka nauczyć, bo taki ładny to raz, by z nim pomigać to dwa. Nie mamy już za bardzo kontaktu ale chęć została. Z tymże słyszałam, że jest zapotrzebowanie na tłumaczy, więc myślałam by sobie tak dorabiać. Stąd moje pytanie, której odmiany się uczyć.
L.M., to chyba tak zrobię. Tłumaczenie z polskiego na polski minimalizuje ryzyko, że się gdzieś pomylę, biorąc pod uwagę, że angielskiego dopiero się uczę tak na poważnie od niedawna.

aga_myszka, nie jest tak, że literki się przydają tylko przy przedstawianiu się i nazwach własnych, a lepiej uczyć się znaków, które są całymi wyrazami, zwrotami? Chyba, że jest kilka sposobów, bo literkami na upartego powiesz wszystko, tylko można się nabawić zakwasów w rękach :D

Ciekawi mnie przy jakiej okazji się nauczyłyście i z jakiego powodu?




Z dnia na dzień silniejsza
 
 
Języki
L.M. 
bestia



Dołączyła: 12 Lip 2018
Posty: 1284
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-03-19, 09:47   

księżycowa, trochę się zdziwisz. To działa nieco inaczej. Cała składnia języka migowego jest dosyć zmieniona, tak samo np. dzień dobry to jeden gest. Fakt łatwiej będzie przy słowach i książkach w pisanym migowym. Ale to świetna zabawa i jeśli masz jak, zweryfikuj z kimś to czy dobrze migasz, możesz robić jakieś błędy i nie zauważać czegoś na początku. Na słówka jest świetna aplikacja. Poszukam Ci potem.



"Człowiek w ogóle tak potrafi: zastąpić realne iluzją. I żyć w całkowicie wymyślonym świecie.
To w zasadzie przydatna cecha"
 
 
Języki
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5676
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2020-03-19, 10:41   

księżycowa napisał/a:
Ciekawi mnie przy jakiej okazji się nauczyłyście i z jakiego powodu?

Ja się nauczyłam w czasie kursu na opiekuna kolonijnego, ale to było już 10 lat temu. ;)




:myszka:
 
 
Języki
agogika 
agogika



Dołączyła: 17 Gru 2017
Posty: 772
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-03-21, 02:06   

Jeśli chodzi o język migowy to nie umiem za wiele... Znam literki. Był czas kiedy znałam kilka zwrotów.
księżycowa napisał/a:
Ciekawi mnie przy jakiej okazji się nauczyłyście i z jakiego powodu?

Pierwszy raz alfabetu nauczyłam się w harcerstwie. Później ojciec pokazał mi kilka znaków (pracował kiedyś z głuchoniemymi). Ostatnio miałam powtórkę alfabetu (i kilka nowych zwrotów) na zajęciach związanych ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi uczniów. Chciałabym się kiedyś nauczyć bardziej polskiego języka migowego.
L.M. napisał/a:
Na słówka jest świetna aplikacja.

Jak znajdziesz to napisz tutaj, albo podeślij namiary na priv. Chętnie też skorzystam :) .




 
 
Języki
księżycowa 
W morzu gwiazd



Wiek: 23
Dołączyła: 03 Gru 2014
Posty: 1084
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2020-03-30, 00:41   

Kojarzę, że miałam kiedyś jakąś apkę, migaj z nami PJM czy jakoś tak, ale nie wiem czy to ta.



Z dnia na dzień silniejsza
 
 
Języki
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11