Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Pomocne kanały na YouTube
Autor Wiadomość
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-05-05, 18:46   Pomocne kanały na YouTube

Mental health youtubers — znacie? oglądacie?

Po anglojęzycznej stronie YouTube'a działa sporo vlogerów, których głównym tematem jest zdrowie psychiczne — i część z nich gada naprawdę do rzeczy. Swego czasu oglądałam ich całkiem sporo i zdecydowanie mi pomogli: zachęcili do szukania pomocy, zmotywowali, wybyli mi z głowy niektóre bzdury. Trzy poniższe kanały mogę ze spokojnym sercem polecić. Mają dojrzały i wartościowy przekaz.

Kati Morton — kanał prowadzony przez psychoterapeutkę, skierowany głównie do osób zmagających się z depresją, ED, aa, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami osobowości itp. Przystępny, profesjonalny i bardzo pozytywny.

Laura Lejeune — tę 22-letnią youtuberkę obserwuję już od dłuższego czasu. Laura sama zmaga(ła) się z samookaleczaniem, ED i zaburzeniami lękowymi i opowiada o radzeniu sobie z tym w sposób bardzo motywujący i nienakręcający. (Uwaga na akcent z Newcastle :P ).

idranktheseawater — dziewczyna z Tourette'm poruszająca się w podobnej tematyce.

Co myślicie o takich kanałach? Może macie z nimi jakieś doświadczenia (pozytywne/negatywne)? Podałam tylko trzy, do których mam zaufanie, ale istnieje ich dużo więcej — może znacie jakieś? Może nawet po polsku?




 
 
Pomocne kanały na YouTube
Rainbow 



Wiek: 24
Dołączyła: 03 Lis 2013
Posty: 2820
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-05-05, 20:44   

Właśnie, zna ktoś takie coś po polsku? :(



Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale. ~ Kłapouchy.
:rainbow:
 
 
Pomocne kanały na YouTube
shady 
4w5



Wiek: 24
Dołączyła: 29 Mar 2015
Posty: 566
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-05-06, 13:31   

Nick Vujicic - może nie tyle mówi o chorobach psychicznych, co bardziej o docenieniu życia, szukaniu w nim sensu i pokonywaniu przeszkód. Można te przeszkody różnie rozumieć, chociażby właśnie jako psychiczne, on przede wszystkim urodził się bez rąk i nóg. Kiedyś próbował popełnić samobójstwo, dziś uświadamia innych. Warto go poznać, wiele jego filmików jest tłumaczonych na polski. Ma chyba swój kanał, ale najwięcej filmików z jego udziałem wyskakuje po prostu po wpisaniu imienia i nazwiska, bo znajdują się w różnych zakątkach Youtube'a.



"Wiesz dlaczego żółw jest taki twardy? Bo jest taki miękki..."
 
 
 
Pomocne kanały na YouTube
EverPaiin 
wiedźma



Dołączyła: 04 Lis 2013
Posty: 3733
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2017-05-06, 13:59   

Rainbow napisał/a:
Właśnie, zna ktoś takie coś po polsku?

Hania Es




Sie ist die Königin der Käfer
Sie kommt über uns heut Nacht
Ihre Liebe wollten wir nicht haben
Ihr Zorn verfolgt uns tausendfach
 
 
Pomocne kanały na YouTube
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-05-16, 21:08   

Przepraszam, że odpisuję tak późno. Posłuchałam sobie Hani Es (dzięki za podrzucenie, EverPaiin!), nie słyszałam o niej wcześniej. Fajnie, że takie kanały istnieją. Mam nadzieję, że to będzie się rozwijać.
shady, tak, Nick Vujicic jest mega! Mam jedną jego książkę i też jest świetna, tak jak filmiki.




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Pomocne kanały na YouTube
Pandora 


Wiek: 31
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 36
Skąd: ..

Wysłany: 2017-10-09, 13:09   

Wiktoria Mudyna



 
 
Pomocne kanały na YouTube
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-11-09, 21:57   

Hmm, obejrzałam kilka filmików Wiktorii Mudyny, ale... nie do końca jej ufam. W sensie jest spoko jako blogerka opowiadająca o życiu z zaburzeniami psychicznymi, ale nie poleciłabym jej nikomu, kto sam ma problemy i chce znaleźć kogoś, kto mu doradzi – Wiktoria może być nakręcająca i ma jeszcze swoje rzeczy do przepracowania.

Odkryłam za to Annę Akanę! Ogólnie jest youtuberką poruszającą się bardziej w tematyce komediowej, ale zdarza jej się nagrywać też video o poważniejszej tematyce.

https://www.youtube.com/watch?v=zvkbHIrrrvU <— to tutaj naprawdę mnie poruszyło. Opowiada o samobójstwie jej siostry. (Są napisy po polsku!).

Anna sama też przechodziła depresję i nagrała trochę sensownych filmików z nutką komedii.
https://www.youtube.com/watch?v=eK1luxZbuyU


<<< Dodano: 2018-05-16, 13:34 >>>


Mam kolejne odkrycie! Zwłaszcza dla borderline – Dr. Fox, doktor psychologii specjalizujący się w zaburzeniach osobowości.
https://youtu.be/_iTin96PdX8




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Pomocne kanały na YouTube
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11