Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ella
2016-01-30, 19:29
Yerba mate
Autor Wiadomość
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2016-06-30, 11:13   

Ostatnio odwiedziłam pobliski sklep z kawą i herbatą. Okazało się, że mają w sprzedaży trzy rodzaje yerby. Dwa standardowe, czyli Green i Lemon oraz trzeci o nazwie Five o'clock. Urzekł mnie zapach, więc postanowiłam wziąć trochę na próbę. Jest to yerba z dodatkiem mięty, ziaren czerwonego pieprzu i pąków róży. Powiem Wam, że jest całkiem smaczna, o silnym aromacie.

Macie jakieś nowe nabytki? Po jaką yerbę sięgacie w te upalne dni? :)




 
 
Yerba mate
LalaEś 



Wiek: 32
Dołączyła: 05 Maj 2016
Posty: 190
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2017-04-26, 10:43   

Piję od kilku miesięcy yerba mate i dzięki temu udało mi się rzucić kawę <3
Na razie kupuje przez internet, próbuję różnych gatunków- nie wiem póki co co najbardziej lubię. Smakuje mi za to jak zetrę troszkę skórki z cytryny lub pomarańczy.




"- Ludzie mają zbyt mało czasu, aby cokolwiek poznać. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół. Jeśli chcesz mieć przyjaciela, oswój mnie!"
 
 
 
Yerba mate
Cirnellé 
Odruch wymiotny



Wiek: 23
Dołączyła: 23 Mar 2014
Posty: 547
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2017-05-02, 09:10   

Kuzyn mi mówił, że smakuje jak kompot z petów, to prawda?



Czuł niewymowny pociąg utopić się w błocie.
 
 
Yerba mate
Hades 
Persona non grata.



Dołączył: 26 Kwi 2016
Posty: 236
Skąd: podlaskie

Wysłany: 2017-05-02, 22:33   

Cirnellé, nie do końca. Z tego co pamiętam tak smakuje raczej mocna yerba. No i też wszystko zależy od umiejętności osoby, która to zaparza. Za którymś razem wychodzi już lepiej. I jeśli zamierzasz pić, to nie polecam na początek Rosamonte. To szatan, który jest ohydny w smaku, ale pobudza niesamowicie i daje takiego kopa energii, że po kilku opróżnionych matero łazisz nakręcony cały dzień. :lol:



I am not in danger.
I am the danger.
 
 
Yerba mate
Milijon 
1 000 000



Wiek: 28
Dołączyła: 19 Sie 2017
Posty: 968
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-09-19, 22:53   

Odkopuję temat, bo ostatnio odkryłam magiczne właściwości yerba mate. Po moich lekach miałam straszne zawroty głowy, być może to wina niskiego ciśnienia. Kawa nie pomagała - wręcz przeciwnie, sprawiała, że ciśnienie skakało zbyt gwałtownie i kilka razy zdarzyło mi się zemdleć od tych wahań. Wpadłam na pomysł, żeby zaparzyć sobie yerbę. Mam wrażenie, że podnosi ona ciśnienie "łagodniej" niż mocna, czarna kawa. Te skoki, o których piszę, nie są aż tak gwałtowne, głowa przestaje boleć i ogólnie świat jest piękniejszy, ptaszki ćwierkają, kwiaty budzą się do życia... Nie wiem, czy ktoś już to zauważył, czy macie podobnie, czy mam rację, ale polecam mocno yerbę.
Oj, temat odkopany.




Kiedy przyszłość przestała być obietnicą i stała się
zagrożeniem?
 
 
 
Yerba mate
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-09-19, 22:57   

Milijon, moja psychiatra stanowczo zabroniła pić yerby przy lekach, te dwie rzeczy mogą się ze sobą gryźć podobno... Ale o co dokładnie chodzi to nie dopytałam, aż tak mi nie zależało na tej herbacie.



 
 
Yerba mate
Milijon 
1 000 000



Wiek: 28
Dołączyła: 19 Sie 2017
Posty: 968
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-09-19, 23:15   

Sadist, może chodzić o te zmiany ciśnienia. Nie mam pojęcia, jakie leki bierzesz. Moje są z grupy SSRI, mają tendencję do obniżania ciśnienia krwi.
To może nie bierzcie sobie moich rad do serca, bo każdy ma inny organizm i inaczej reaguje. Eksperymentuję na własne ryzyko. A yerba mate jest dobra, szczególnie jaśminowa. Jeśli nie ma przeciwwskazań, polecam jaśminową.




Kiedy przyszłość przestała być obietnicą i stała się
zagrożeniem?
 
 
 
Yerba mate
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12