Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Kino europejskie
Autor Wiadomość
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2017-04-14, 20:37   Kino europejskie

Przesyt amerykańskimi produkcjami dopadł mnie już dawno. Szczerze mówiąc, mam nadzieję, że Was też, ponieważ od jakiegoś czasu zauważyłam że filmy ze starego kontynentu są naprawdę świetne i to w każdym gatunku - od horroru po musical.

Zapraszam do dyskusji o europejskich filmach, aktorach, reżyserach. Jest ich od zatrzęsienia.



***

Jak o filmy akcji chodzi - uwielbiam francuskie. Cassel jest moim Bogiem wśród aktorów francuskich. Na głowę bije Willis'a i Statham'a.
Komedie - angielskie i francuskie. Brytyjczyków kocham za Monty Pythona, francuzów - Za jakie grzechy, dobry Boże?
Komedia pokazuje jak absurdalne są stereotypy. Z resztą:


Ostatnio oglądałam dwa niemieckie dramaty reżyserii Hannes'a Stöhr'a (nazwisko, można powiedzieć, że Polakom znane ;) ) Najpierw obejrzałam "Globalny Gracz", a potem "Berlin Calling". Niemcy, potrafią o II WŚ i muzyce techno (czyli to, z czym Niemcy się kojarzą) robić dobre filmy. Oczywiście na Filmwebie mają niskie oceny bo jeden jest filmem o Niemcu, co był w siłach zbrojnych (a niektórzy chyba historii nie znają, bo Wehrmacht mylą z SS*), a drugi, już ma lepsze oceny - o muzyku techno, który trafił do psychiatryka po przedawkowaniu narkotyków (lekarka w szpitalu mu powiedziała "Ma pan wszytko, co jest dostępne na rynku"). Więc teksty "propaganda", "kopia lotu nad kukułczym gniazdem" itd. itp. Niemców się nie lubi, to i źle się ocenia ich filmy.

Nie oglądam horrorów, ale z tego co słyszałam - Hiszpanie są tak popaprani, że sam tytuł potrafi przerazić.

To zapraszam do dyskusji.




*Nieuki pieprzone, ciekawe, co by było, jakby się dowiedzieli, że ich dziadek był w Wehrmachcie? Taki patriota, a debil nie wie, że do sił zbrojnych wielu pod karą śmierci zaciągali z wszystkich krajów, ja pierd...
Sorry za bulwers, ale tak samo reaguję na wiwaty na cześć Che Guevary.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Kino europejskie
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-04-15, 12:43   

Za jakie grzechy dobry boże? jest genialne :)
Polecam jeszcze Babcia Gandzia z francuskich, Respire, LOL (amerykańskiej wersji nie lubię), belgijsko-holenderski film W kręgu miłości - przepiękny, mega smutny ale warty obejrzenia.
Z niemieckich mogę polecić Dziś jestem blondynką, Good bye Lenin!.
Przeżyć z wilkami, Metalhead - jak ktoś lubi cięższą muzykę, Pan od muzyki, Lato w Prowansji, Lilija 4-ever, Mustang, Colonia, Ginger i Rosa.




 
 
Kino europejskie
eladiera 



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Gru 2016
Posty: 14
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-04-26, 18:10   

Ja tak na szybko podrzucam dwa ciekawe filmy podpatrzone na festiwalu filmowym w Kazimierzu Dolnym (swoją drogą świetny event)!

* Toni Erdmann - choć wizja 3h filmu może przerażać, jest to ciekawy, lekko groteskowy obraz o relacji córki i ojca, więc ten czas mija dość szybko
* Ja, Olga Hepnarova - tu się nie będę rozpisywać, historia, którą wypada poznać, przedstawiona w naprawdę dobry sposób

I coś popularniejszego:
* Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie - bardzo włoski humor, który przeradza się w dramat. Można powiedzieć, że twórcy zachowali zasadę 3 jedności, co dla mnie było strzałem w 10.




:bast:
 
 
Kino europejskie
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-04-26, 21:32   

eladiera, Ja Olga Hepnarova jest genialny, jeden z lepszych.



 
 
Kino europejskie
Cirnellé 
Odruch wymiotny



Wiek: 23
Dołączyła: 23 Mar 2014
Posty: 547
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2017-05-02, 08:26   

O, skoro mowa o kinie naszego kontynentu to polecę parę tytułów:
1.Życie jest piękne - Świetny film, o wspaniałym, ojcu który próbuje uratować synka przed rzeczywistością obozu koncentracyjnego.
2.La Cara Oculta lub inaczej ''The hidden face'' - nie będę mówić o czym, ale powiem tylko, że super hiszpański dreszczowiec. I błagam, nie oglądajcie zwiastunu, zespoileruje cały film.
3.Przytul mnie - Film z Danii, o nastolatkach.




Czuł niewymowny pociąg utopić się w błocie.
 
 
Kino europejskie
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2017-05-02, 15:11   

eladiera napisał/a:
Ja, Olga Hepnarova

Nawet książka jest! Warto dodać, że to historia na faktach.

A w ogóle, to "Nosferatu". To jest klasyk, klasyków filmów o wampirach.
Ponoć ten, kto obejrzy "Stalker'a" jest oszołomiony. Ja przez niego przebrnąć nie potrafiłam.
"Amelia" - no dla mnie to jest tak ładny film, że poza moją skalę ładności wychodzi. Coś w sobie ma.
"Labirynt Fauna" - jestem w nim zakochana od pierwszej sceny - muzyka, postacie, historia. Dla mnie to jest arcydzieło kina.
Podobno "Mandarynki" są jakimś objawieniem estońsko-gruzińskim. Nie widziałam, znam tylko recenzje, które są bardzo pochlebne.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Kino europejskie
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11