Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Trzynaście powodów
Autor Wiadomość
Usagi 
Krwawy Króliczek



Wiek: 29
Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 747
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2017-04-29, 18:48   

Cytat:
A post about the show 13 reasons why and why I don’t like Hannah Baker.

By the end of the first episode I really didn’t like Hannah. This didn’t change, not even when I felt emphaty. I’m really sorry if I’m one of the bad guys, I’m really sorry if I end up offending someone. But, remember, I’m a flawed person too. A person who needs to write her thoughts now.

The tapes: for me, revenge. As I see it, the tapes were Hannah’s way to get revenge on everyone who hurt her. They were not about explaining, making people understand, showing how people change. No, they were about payback and haunting. And if you want to tell me otherwise, I’m all ears. People told me she wanted to leave an explanation. She didn’t. Because the ones who deserved the explanation more than anyone were her parents, yes, the ones who were broken in a million pieces after her death. In fact, I cannot forgive Hannah Baker for killing part of her parents when she died in that bathtub.

Justin: we learn how Justin started everything, everything that lead her to her death. Yeah. But we also see how messed up his life was. The reason for him to act like an idiot. I grew fond of Justin. I understood him in some ways. I cannot defend him, I cannot say it was OK, none of it was. He did terrible things but in the end… He was so troubled I don’t think he could distinguish between right and wrong at any point. I feel weird cause, after all he did to Hannah and Jess, I have the strange emphaty towards him. Maybe I’m like him in some way, maybe I’m the kind who allows things to happen.

Jess: Jess was wrecked by the tapes. She went through hell. And maybe she wasn’t a good friend. But neither was Hannah. Telling everyone how Jess got raped and couldn’t even remember it was not fair at all. Saying Jess destroyed the friendship by herself was low. And I’ll defend Jess, yeah, cause no one did, cause Hannah pointed her finger but, apparently, she didn’t fight too hard to keep the friendship. Also, friends come and go, I’m sorry to say. And you cannot, ever, blame someone for your suicide because this person grew apart and couldn’t be a real friend to you for too long.

Zach: shit with Zach was weird, I’m gonna defend him too. He had things of his own, and he really liked her, apparently, she didn’t give him a chance. And he wasn’t mean to her cause he “didn’t get what he wanted”, he was mean in response to her being an asshole, too. So, Hannah can be hurt and be an idiot, but if the others do the same, they are monsters?

Marcus: total asshole. Tipical teenager. He didn’t care much. But he didn’t deserve to be tormented either.

Sheri: wtf? She did one thing wrong and this is proof the world is fucked up and a reason to kill yourself? The girl was nothing but kind and was ate by guilt before and after the tapes, did she deserve to be haunted like this? I don’t think so.

Courtney: one more that was judged because she wasn’t a real friend and didn’t want to be so, either. Can you blame her? No. She wasn’t true to herself? Maybe. Who am I to judge? Who was Hannah? Courtney was an idiot but she didn’t deserve to be exposed.

Ryan: another idiot, yes. Bad behaviour, selfish and all. Does he deserve to live his life thinking he was a reason for someone to commit suicide? I don’t think so. He deserved to pay for his actions, he deserved to know he acted wrong. But in the end he was just an idiot who didn’t try to destroy her in any way.

Tyler: the one who really needed some therapy. He was always bullyed and laughed at, even by Hannah. He had some real problems and carrying responsibility for her suicide would lead to some things that are much bigger than what was already shown. So, this is just an example of the consequences of the tapes.

Bryce: didn’t get to listen to the tapes. We never learn why Bryce was like he was. We never see him being punished and Hannah punishes everyone but him. So Clay has to do it for her. She wanted someone to fight for her and that I understand, mainly because I cannot imagine how she felt. Do I blame Bryce? For many things, yes. For her suicide? No. Because she doesn’t put all the blame in him. He’s not the last drop so at some point she thought she could handle things in a different way, she didn’t.

Mr Porter: he was not more than a counselor, and he cannot carry responsibility for her suicide. Was he good as a counselor? Probably not. Was he useful? Not at all. Everyone is fighting their own battles day after day, he was too, and that’s why he wasn’t there for her. How could he know? Can he be guilty because he gave a crappy advice and didn’t go after her like she wanted? I don’t think so. She left. That’s on her.


Clay: she put Clay through hell, for what? FOR WHAT? he felt like crap, he felt guilty, he faced some shit he clearly didn’t deserve to. So, why? Listening to the tapes was pure torture to Clay. She affected him for good and that doesn’t seem fair at all. She put him in danger, a danger he didn’t deserve. Torturing Clay was low, and I cannot accept it, I cannot like Hannah Baker when I know she was totally aware of how bad the tapes would hit Clay.

Alex: the ultimate consequence… The list was a childish stupid shit to do, yes. Going to the boy’s locker room was too. Why did she do that? She wasn’t allowed there and it was obvious they would talk even more after that. Blaming him for destroying Hannah and Jesse’s friendship? Unfair and stupid. Alex was a thunderstorm, he had so much going on inside his head, he couldn’t even handle Hannah’s thunder, or anything else, to be honest. I would have liked to learn more about him… After all, Hannah’s suicide lead to his. So, are we to blame Hannah the way she blamed him? Alex couldn’t handle the pressure, the guilt and he gives all the signs, he silently walks to his death and noone sees it, no one cares. So what good did the tapes do? They didn’t prevent anything, on the contrary, they lead to destruction and more and more pain. Hannah wanted to be a ghost seeking revenge and she got it.

The parents: the ones who are fucked up without doing anything, without stupid tapes to explain shit. The main reason why I can’t stand Hannah is the fact that, when she killed herself, she was gone, the pain was gone, and exactly at this moment her parent’s worst nightmare began. She didn’t think of them. She didn’t leave a note for them. She dedicated her last week to torment all the kids at school but not a word for her parents. Her mother’s desperation crushed me. She killed herself but she broke them, in a million pieces, never to be put together again. Can you tell me that’s not selfish? Not even a little? I just cannot forgive something like that, because finding your kid dead in the tub is pretty much the worst thing a parent can face.
Edit: if you don’t agree and GET MAD at me, please don’t reply. If you agree or don’t and want to reply with your own non-aggressive opinion, please reply. Edit 2: in case you didn’t understand, I don’t judge the reasons for which she killed herself, I don’t dislike her because of that. I just don’t like the tapes themselves and the apparent reasons for which she left them


Tyle w temacie. Wpis znaleziony na otchłani tumblera. Dla chętnych link do oryginalnego wpisu. (KLIK)

Z jednej strony rozumiem Hannah. To co jej zrobili jest ohydne.
:

Zarówno gwałt, jak i prześladowanie przez kolegów. Ale te taśmy może były w czymś rodzaju oczyszczenia, ale czy ona w ogóle pomyślała o swoich rodzicach? O Clay'u? Który przez nią do końca życia będzie miał wyrzuty sumienia?


Nie nam oceniać jej postępowanie, ale mam problem z postrzeganiem samobójstwa jako ucieczki od problemów. A te serial jasno pokazuje, że to proste i łatwe wyjście. Nie podoba mi się ta cała gloryfikacja. Serial jest.... niepokojący. Cały czas miałam złe odczucia. Zwłaszcza jako osoba zaburzona i z zachowaniami autodestrukcyjnymi.

Nie polecam dla osób wrażliwych/mających problem z aa/depresją/po traumie gwałtu.
Bardzo przeżyłam ten serial i spowodował u mnie nawrót paniki i lęku. I koszmary. :roll2:







平和 heiwa (z jap. spokój ducha)
 
 
Trzynaście powodów
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2017-05-07, 15:00   

Pokochałam ten serial, zważywszy na to, że uwielbiam wszystkie seriale z motywem high school. Zarwałam dla niego noc i część dzisiejszego dnia. :D Ale zakończenie mnie zawiodło! Nie cierpię takich tajemniczych zakończeń na zasadzie domysłów. Chcę wiedzieć co dalej! :P



 
 
 
Trzynaście powodów
Sourlie 
Porcelanowa Lalka



Wiek: 26
Dołączyła: 02 Sty 2014
Posty: 1184
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2017-05-07, 15:07   

Evi napisał/a:
Nie cierpię takich tajemniczych zakończeń na zasadzie domysłów.

Mam to samo! :piątka:




I znowu stoi obok lustra na toaletce całkiem sama
I tylko jedna mała kropla spłynęła w dół po porcelanie
 
 
 
Trzynaście powodów
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2017-05-07, 15:33   

Teraz mam w głowie cały czas "Hannah Baker" i miliony pytań. :D

Uwaga spoiler! :

Po co Tylerowi broń?
Co Alex powiedział Zachowi?
Czy Alex przeżyje?
Czy Brady odpowie za wszystko?
Jaka będzie reakcja rodziców Hannah?
Co dalej z procesem?
Jak zareagował tata Jessici?
Jak zareagował pedagog?
Co z Justinem?
:roll:



Aha i nie chce mi się już sprawdzać nicków, ale pozabijam osoby, które spojlerowały, bez uprzedzenia, że post jest spoilerem! :P




 
 
 
Trzynaście powodów
Sourlie 
Porcelanowa Lalka



Wiek: 26
Dołączyła: 02 Sty 2014
Posty: 1184
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2017-05-07, 17:42   

Właśnie dzisiaj oficjalna polska strona serialu "13 powodów" zamieściła post o treści:
Cytat:
2. SEZON SERIALU ZOSTAŁ OFICJALNIE POTWIERDZONY!

Selena Gomez (producentka) i jej mama Mandy Teefey (producentka) oraz obsada serialu udostępnili, na swoich mediach społecznościowych, krótką zajawkę nowego sezonu z dopisem: "To nie jest koniec ich historii".




I znowu stoi obok lustra na toaletce całkiem sama
I tylko jedna mała kropla spłynęła w dół po porcelanie
Ostatnio zmieniony przez Sourlie 2017-05-07, 18:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Trzynaście powodów
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2017-05-07, 17:51   

Widziałam to! Już jakiś czas temu czytałam plotki o drugim sezonie, muszą zrobić drugi bo za dużo niewyjaśnionych spraw zostawili :D



 
 
 
Trzynaście powodów
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2017-05-08, 20:30   

Jestem właśnie na 33 minucie pierwszego odcinka i rezygnuję, ale nie dlatego że taki smutny, ale wkurw..ący Najchętniej to bym główną bohaterkę ożywiła i nakopała jej do dupy.

:

I ona ma jeszcze pretensje do psychologa? Dobrze jej powiedział "nie chcesz tego zgłosić to musisz z tym żyć" bo co on może? Zgłosi na policję "ktoś pannę zgwałcił ale ona nie chce powiedzieć kto i w ogóle nie chce nic z tym robić" to mu powiedzą "Idź pan w ch..j". Bo też co policja może zrobić, jak ofiara nie chce współpracować, a może. Z tego co widziałam, matka też spoko. No, ale tak. Nie jest jasnowidzem, to jej ogromny minus. Ta wada matki m.in. zabiła Hannah



...i dlatego nie oglądam dalej, bo mnie to wkurzyło na dzień dobry, dalej się denerwować nie chce.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Trzynaście powodów
EverPaiin 
wiedźma



Dołączyła: 04 Lis 2013
Posty: 3733
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2017-05-08, 20:35   

Szamanka, widzę, że nie tylko mnie to zirytowało. :D Nie masz czego żałować. Później wcale nie jest lepiej. ;)



Sie ist die Königin der Käfer
Sie kommt über uns heut Nacht
Ihre Liebe wollten wir nicht haben
Ihr Zorn verfolgt uns tausendfach
 
 
Trzynaście powodów
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 833
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-05-08, 20:58   

Ella napisał/a:
jeśli ludzie zabijają się z takich powodów
nobody.more napisał/a:
To jest wołanie o pomoc, a nie chodzenie na imprezy i ładowanie się w puste znajomości.
eladiera napisał/a:
atencyjne i egoistyczne
EverPaiin napisał/a:
Hannah to tylko atencyjna małolata.

Aż się powtórnie zarejestrowałam, bo podglądam Was czasami. Jestem w połowie tego serialu i tak mnie bawią te niektóre opinie o powodach Hannah... oczywiście użytkownicy tego forum mają wyłącznie bardzo poważne i rzeczowe powody swoich stanów i absolutnie nigdy nie zabiegają o atencję ani nie postępują nieroztropnie. Jak to było z tym źdźbłem i belką? ;)




 
 
Trzynaście powodów
EverPaiin 
wiedźma



Dołączyła: 04 Lis 2013
Posty: 3733
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2017-05-08, 23:06   

Castro napisał/a:
Jak to było z tym źdźbłem i belką?

To że moje zachowanie czasami bywa atencyjne nie znaczy, że z tego powodu jej zachowanie jest mniej atencyjne. ;)




Sie ist die Königin der Käfer
Sie kommt über uns heut Nacht
Ihre Liebe wollten wir nicht haben
Ihr Zorn verfolgt uns tausendfach
 
 
Trzynaście powodów
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 833
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-05-08, 23:18   

EverPaiin napisał/a:
nie znaczy, że z tego powodu jej zachowanie jest mniej atencyjne

Ja tutaj pisałam ogólnie o tego typu komentarzach, a nie konkretnie o kimkolwiek. Podobno w innych najbardziej wkurza nas to, czego nie akceptujemy w nas samych. ;) Tak jakoś, biorąc pod uwagę ogólną treść tego forum, wydawało mi się, że nie natrafię tutaj na oceny tego czy ktoś miał 'wystarczający powód by się zabić', a jednak ludzie wciąż potrafią mnie zaskoczyć. ;)




 
 
Trzynaście powodów
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2017-05-09, 10:26   

Castro napisał/a:
że nie natrafię tutaj na oceny tego czy ktoś miał 'wystarczający powód by się zabić', a jednak ludzie wciąż potrafią mnie zaskoczyć.

Jak ktoś chce się zabić, to nawet złamany paznokieć może być powodem.
Tylko niech przy tym stara się iść np. do kosmetyczki albo da koleżance go sobie spiłować na równo, a nie zwalać winę na cały świat za ten paznokieć, nic przy tym nie robiąc, lub cudu od innych oczekiwać. ;)




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Trzynaście powodów
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 833
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-05-09, 18:06   

Szamanka napisał/a:
Tylko niech przy tym stara się iść np. do kosmetyczki albo da koleżance go sobie spiłować na równo, a nie zwalać winę na cały świat za ten paznokieć, nic przy tym nie robiąc, lub cudu od innych oczekiwać.

Po pierwsze to nie jest tak, że nie szukała pomocy. Nie wiem jak Tobie szło samodzielne szukanie pomocy w wieku lat 17, ale mi dość słabo.

Po drugie... jak pamiętam moje ostatnie doświadczenia z 'poszukiwaniem pomocy', to zapewniam Cię, że teksty w stylu 'niestety w takiej sytuacji nie może pani więcej nic zrobić', 'jestem teraz zbyt szczęśliwa, idź pogadać z kimś innym' ewentualnie 'sorry ale mnie to przerasta', które w moim przypadku wyczerpały arsenał 'oferowanej pomocy' okazały się generalnie słabo przydatne w radzeniu sobie z czymkolwiek. Właściwie poprzez generowanie rozczarowania miały negatywny wpływ na moją ogólną kondycję psychiczną, ale oczywiście możesz naiwnie wierzyć, że absolutnie w każdej sytuacji czeka na Ciebie legion ludzi, których jedynym celem istnienia jest pomoc Tobie. ;) W serialu wyraźnie pokazano, że szkoła była głównie zajęta chronieniem własnej rzyci, a nie pomocą komukolwiek... właściwie to większość bohaterów jest skupiona na ochranianiu własnych tajemnic, nawet kosztem przyzwolenia na czyjąś krzywdę.

Ja tam myślę, że jej nieudolność w przekazywaniu otoczeniu tego, co się z nią dzieje, była realistyczna. Ludzie mają z tym problem. Szczególnie nastolatkowie, których nikt nie nauczył jak rozmawiać o poważnych sprawach.




 
 
Trzynaście powodów
Sourlie 
Porcelanowa Lalka



Wiek: 26
Dołączyła: 02 Sty 2014
Posty: 1184
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2017-05-09, 19:48   

Już pojawiło się kilka szczegółów na temat 2 sezonu. Treść jest ukryta, gdyż posiada spoilery. ;)
:

Brian Yorkey udzielił wywiadu dla Entertainment Weekly, w którym zdradził kilka drobnych szczegółów na temat 2. sezonu:
▶ Wrócimy do wydarzeń, które skłoniły Hannah Baker do samobójstwa oraz poznamy nowe, interesujące konteksty pozwalające nam wypełnić luki w zrozumieniu Hannah i jej życia.
▶ Zobaczymy Jessicę i jej próbę "dojścia do siebie" po gwałcie.
▶ Otrzymamy odpowiedzi na trzy kluczowe pytania: Co planował Tyler? Co stało się z Alexem? Czy Bryce zostanie postawiony przed sądem?
▶ Serial będzie nadal ukazywał różne wydarzenia w dwóch osiach czasowych (przeszłość i teraźniejszość).
▶ Kasety magnetofonowe zejdą na drugi plan, ponieważ pojawi się inny rodzaj technologii analogowej, który odegra wielką rolę w 2. sezonie.





I znowu stoi obok lustra na toaletce całkiem sama
I tylko jedna mała kropla spłynęła w dół po porcelanie
 
 
 
Trzynaście powodów
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 833
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-05-09, 20:01   

Sourlie, jestem bardzo ciekawa drugiego sezonu.
:

Sourlie napisał/a:
inny rodzaj technologii analogowej
Ciekawe jaki... kasety VHS? :P Obstawiam, że może chodzić o aparat fotograficzny Tylera.

Ja właśnie 'spowerlevelowałam' całość i mnie najbardziej zastanawia co zrobi 'powód 13' w kolejnym sezonie i jak zachowają się rodzice wobec problemów swoich dzieci. Ciekawa jestem też czy będzie rozwinięcie wątku Skye i jej samookaleczeń.

Zastanawiam się co planuje Tyler z tą bronią... może jakaś mała szkolna strzelanina? ;]





 
 
Trzynaście powodów
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 11