Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Psycholog
Autor Wiadomość
majorka83 



Wiek: 34
Dołączyła: 27 Kwi 2015
Posty: 42
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-08-30, 21:54   

Bo psycholog jedynie co może to porozmawiać luzno sobie z człowiekiem,pocieszyc i nic więcej.

Psychoterapeuta prowadzi proces terapii w zaburzeniach osobowosci, lękowych czy chorobach psychicznych (tu musi współpracować z psychiatra bo nie przepisie leku)..

Psychiatra (to lekarz) zna się na chorobach, może przepisać leki psychotropowe, przeciwlekowe itp.

Zależy kto co potrzebuje ale w poważniejszych przypadkach psycholog właściwie niewiele zdziała.




 
 
Psycholog
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-09-05, 09:48   

majorka83 napisał/a:
Psychoterapeuta prowadzi proces terapii w zaburzeniach osobowosci, lękowych czy chorobach psychicznych (tu musi współpracować z psychiatra bo nie przepisie leku)...

Mój terapeuta jest także psychiatrą - przepisuje leki. ;)




 
 
Psycholog
Arche 



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 1923
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-02-14, 19:44   

Nie umiem teraz znaleźć postu, nie wiem, czy go nie ma, czy nawet nie istniał, czy zwyczajnie go nie widzę...

Chciałabym wybrać się do psychologa, psychiatry. Za miesiąc stuknie mi 18, a kompletnie nie wiem jak się za to zabrać. Nie umiem, nie chcę aby rodzina cokolwiek wiedziała... Jak to wygląda?

Szukać dziecięcego jeszcze, czy normalnego? Czy trzeba skierowanie do psychologa?




 
 
Psycholog
EverPaiin 
wiedźma



Dołączyła: 04 Lis 2013
Posty: 3733
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2017-02-14, 22:43   

Arche napisał/a:
Szukać dziecięcego jeszcze, czy normalnego?

Ja na Twoim miejscu szukałabym normalnego.
Arche napisał/a:
Czy trzeba skierowanie do psychologa?

Tak jak do każdej innej poradni, tak i do poradni psychologicznej potrzebne jest skierowanie.
Arche napisał/a:
Jak to wygląda?

Podchodzisz do pani w rejestracji, dajesz jej skierowanie i rejestrujesz się na termin. Nie jestem jednak wstanie powiedzieć Ci, czy nie będzie robić problemów z rejestracją.




Sie ist die Königin der Käfer
Sie kommt über uns heut Nacht
Ihre Liebe wollten wir nicht haben
Ihr Zorn verfolgt uns tausendfach
 
 
Psycholog
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2017-02-15, 15:23   

Arche, idziesz do rodzinnego i prosisz o skierowania do psychiatry i do psychologa (te przepisy co chwile się zmieniają, kiedyś do psychiatry nie trzeba było mieć, nie wiem jak teraz). Szukasz poradni, zapisujesz się i czekasz.

Uważam, że jak zaczyna się leczenie po 16 roku życia, można spokojnie celować w lekarzy dla dorosłych. Terapia i leczenie mogą trwać bardzo długo (Nie mówiąc o terminach wizyt) i nie mrugniesz okiem, jak każą ci się przepisać do specjalistów dla dorosłych.
Znaczna większość poradni to respektuje.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Psycholog
Misza
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-15, 16:16   

Szamanka napisał/a:
Arche, idziesz do rodzinnego i prosisz o skierowania do psychiatry i do psychologa (te przepisy co chwile się zmieniają, kiedyś do psychiatry nie trzeba było mieć, nie wiem jak teraz). Szukasz poradni, zapisujesz się i czekasz.
Do psychiatry nie trzeba mieć skierowania. Do psychologa i owszem, ale takie skierowanie wystawi właśnie psychiatra. Także najprościej udać się wprost do psychiatry.



 
 
Psycholog
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-02-15, 16:23   

abyss napisał/a:
Do psychologa i owszem, ale takie skierowanie wystawi właśnie psychiatra.

Skierowanie do psychologa może też wypisać lekarz rodzinny. ;)




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Psycholog
Rainbow 



Wiek: 24
Dołączyła: 03 Lis 2013
Posty: 2820
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-02-15, 16:52   

Jesli chodzi o te 18 lat to mogą robic problem. Ja chciałam sie dostać sama do lekarza to wszyscy praktycznie mi odmawiali ;)



Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale. ~ Kłapouchy.
:rainbow:
 
 
Psycholog
Misza
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-15, 23:44   

Cytat:
Skierowanie do psychologa może też wypisać lekarz rodzinny. ;)
Tak. Przepraszam jeśli się nie precyzyjnie wyraziłem. Chodziło mi o to, że najprościej po prostu pójść do poradni do psychiatry, bo wtedy załatwia się wszystko w jednym miejscu. Ale oczywiście skierowanie do psychologa może też wystawić lekarz POZ.



 
 
Psycholog
shady 
4w5



Wiek: 24
Dołączyła: 29 Mar 2015
Posty: 566
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-05-12, 12:08   

Chciałam od razu iść do psychiatry, bo wątpię aby zwykłe rozmowy miały coś zmienić, ale chcieli najpierw wywiad u psychologa. Dziś mam wizytę i denerwuję się niemiłosiernie. Nie wiem też od czego zacząć, spisałam sobie na kartce (to chyba strasznie głupie) mniej więcej co mi jest, jak mnie z nerwów zamuli, ale wyszło tego dużo. Nie mam pojęcia co mówić jako pierwsze, coś najpoważniejszego/najbardziej utrudniającego życie/najczęściej się pojawiającego? Nie wiem, czy te opcje mają sens i którą wybrać. Nie chcę sprowadzić rozmowy na początku na zły tor.



"Wiesz dlaczego żółw jest taki twardy? Bo jest taki miękki..."
 
 
 
Psycholog
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-05-12, 12:52   

shady, bardzo dobrze zrobiłaś z tą kartką. Wymień to, co najbardziej Ci przeszkadza.
Napisałaś to w punktach?




dead but delicious
 
 
Psycholog
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-05-12, 12:54   

Nie martw się, shady. Psycholog jest wyszkolony do przeprowadzania tego typu rozmów. Będzie zadawał pytania. Super, że spisałaś sobie te rzeczy na kartce. Nie sądzę, by to miało duże znaczenie, od czego zaczniesz. Ważne, żebyś w ciągu całej rozmowy przekazała, w czym tkwi problem. Jeśli poczujesz, że temat zmierza w złym kierunku, możesz powiedzieć, że chyba jednak chodzi Ci o coś innego — albo nawet właśnie, że czujesz, że rozmowa idzie w błędnym kierunku. Po drugie nie bój się samej zmieniać tematu, przechodzić do następnych punktów na kartce. 30-60 min. to za mało, żeby omówić całe Twoje życie, więc skup się na przekazaniu najważniejszych ogólników. To może być niekomfortowa i stresująca rozmowa, ale pamiętaj, że robisz właściwą recz, szukając pomocy i że ludzie tam są dla Ciebie. Trzymam kciuki i daj znać, jak było! :3



 
 
Psycholog
shady 
4w5



Wiek: 24
Dołączyła: 29 Mar 2015
Posty: 566
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-05-12, 13:51   

R. de Valentin, Tak, w takich myślnikach, ale kolejność jest losowa, bo dopisywałam, jak coś mi się jeszcze przypominało.

chiroptera, Właśnie nie wiem czego oczekiwać, poprzedni psycholog kazał mi po prostu mówić, pytań było niewiele, a jak się stresuję to praktycznie zapominam o wszystkim. Może tym razem będzie lepiej i nie wystraszę się po dwóch pierwszych wizytach. Dziękuję za wszystkie rady i wsparcie. :tuli: Po wizycie na pewno dam znać.


<<< Dodano: 2017-05-12, 20:33 >>>


No i wróciłam. Psycholożka sprawiła może nie jakieś super wrażenie, ale dosyć w porządku, wydaje się być zaangażowana i nie jakaś mega wywyższająca się, czy sztywna. Trzęsłam się cała ze strachu, ale pomagała mi jako tako ta kartka, mama też dopowiadała jak zapominałam jak się mówi. :facepalm: Teraz następna wizyta za 10 dni, więc może już okaże się coś więcej, na razie były tylko ogólne pytania. Wtedy już pójdę sama i znów będzie mega stres. W każdym razie oprócz tej wizyty zostałam pokierowana do psychiatry, ale zapisy są prowadzone pod koniec miesiąca dopiero. Dodatkowo jeszcze czeka mnie endokrynolog do porobienia badań krwi na hormony. Zobaczymy co z tego wszystkiego wyniknie. Pierwszy krok zrobiony.




"Wiesz dlaczego żółw jest taki twardy? Bo jest taki miękki..."
 
 
 
Psycholog
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-05-12, 19:56   

shady napisał/a:
Pierwszy krok zrobiony.

Mega! Poradziłaś sobie. :3




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Psycholog
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-06-29, 23:20   

Jestem w D.... Mój aktualny psycholog się przeprowadza i odchodzi z poradni. Nie wiem co mam zrobić. Jak go najbardziej teraz potrzebuję to on odchodzi. Szukam innego jak debilka, ale znalezienie faceta psychologa na nfz graniczy z cudem. Chcę i potrzebuję chodzić co tydzień, prywatnie mnie nie stać a do kobiety nie pójdę. Mam uraz do kobiet psychologów od dawna i nie umiem się dogadać z kobietami. Nie mam pojęcia co zrobić. Prędzej popełnię spektakularne samobójstwo niż znajdę psychologa faceta.



 
 
Psycholog
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 11