Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Istota nauki
Autor Wiadomość
Justyna1234 


Dołączyła: 14 Wrz 2016
Posty: 128
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2016-11-26, 00:27   

Nie warto podchodzi do celu z nastawienie, że nie wyjdzie. Zawsze w iluś procentach spełnią się nasze oczekiwania



Justyna ;)
 
 
Istota nauki
Amnestyt 


Dołączył: 04 Lut 2017
Posty: 23
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-02-06, 17:50   

Istota nauki... ciekawe zagadnienie.

Dla mnie istotą nauki jest wprowadzenie wiedzy w praktykę w celu ulepszenia własnego życia i innych. Niestety w toku mojej edukacji (także wyższej) niestety ta "istota" była wdrażana sporadycznie.




 
 
Istota nauki
sunehri 


Wiek: 32
Dołączyła: 17 Wrz 2017
Posty: 55
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-09-18, 00:44   Re: Istota nauki

Adriaen napisał/a:
Od dłuższego czasu zastanawiam się, skąd przekonanie, że w klasie maturalnej nagle trzeba się uczyć. Czy od tego nie są wszystkie lata poprzedzające?

Irytują mnie sytuacje, gdy ktoś stwierdza, że "uczył się tego x czasu temu, ale już tego nie pamięta". Czy naprawdę nauka polega tylko na zasadzie "trzech zet" (zakuj, zdaj, zapomnij)? Jeżeli tak jest, to po co tracić na to czas?

Ja zawsze uczę się w taki sposób, żeby tego nie zapomnieć. Jeżeli przyswoję jakiś materiał to dla mnie naturalne jest, że go znam i potrafię użyć w każdej chwili, bez potrzeby ponownego zaglądania do niego. Owszem, część mogę zapomnieć, ale nie wszystko.

Taki już mamy system edukacji. Musisz najpierw przebrnąć przez mniej przydatne rzeczy aby dostać się na studia. Na nich zresztą też nie wszystkie przedmioty są super przydatne, ale mimo wszystko one dają spore możliwości. Koła naukowe, kursy, praktyki z uczelni (no... z tym akurat nie mam dobrych doświadczeń). Dzięki współpracy z firmami student odnosi pewne korzyści: Microsoft Imagine/DreamSpark/MSDN-AA, oprogramowanie specjalistyczne, dostęp do laboratoriów, itd. Do tego oczywiście przedmioty fakultatywne. No ale, żeby mieć do tego dostęp trzeba się najpierw przemęczyć.




 
 
Istota nauki
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11