Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Cukier
Autor Wiadomość
intouchable 
Zołza



Wiek: 38
Dołączyła: 13 Maj 2015
Posty: 415
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2016-03-18, 22:46   

inifitei napisał/a:
Ja muszę codziennie zjeść coś słodkiego, inaczej #%^@*#*&^*&##@ mnie bierze. Ach, najchętniej bym jadła tylko słodkie rzeczy.


:piatka:

Niestety też mogę sobie przypisać to uzależnienie... Nie mogę się oprzeć słodyczom. Co prawda potrafię zjeść normalne śniadanie i obiad, ale potem odczuwam już chęć zjedzenia czegoś słodkiego. A dupka rośnie :rotfl:




"Nie śniło jej się nawet, że życie może nieść tyle bólu, chociaż fizycznie nic człowiekowi nie dolega."
:intouch:
 
 
Cukier
Samotnik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-19, 17:21   

Raphael, cukier trzcinowy ma smak podobny do karmelowego, jest przede wszystkim delikatniejszy.



 
 
Cukier
komarymniepogryzły 
Simple Man



Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lip 2015
Posty: 967
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-03-30, 18:52   

Jest różnica w smaku między ksylitolem, erytrolem albo maltitolem albo w sile?



„Ty, twe radości i smutki, twe wspomnienia i ambicje, twoje poczucie tożsamości i wolnej woli to w rzeczywistości nic więcej niż aktywność wielkiego zbioru komórek nerwowych i związanych z nimi cząsteczek.”
"Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową."
 
 
Cukier
Rauko 
Above all.



Wiek: 26
Dołączyła: 24 Sty 2013
Posty: 794
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-03-30, 19:32   

komarymniepogryzły, mogę się wypowiedzieć jedynie na temat ksylitolu i erytrolu - ten drugi jest dla mnie wyczuwalnie mniej słodki i pozostawia w ustach dość nieprzyjemny posmak.



Umrę ci kiedyś.
Oczy mi zamkniesz.
I wtedy - swoje smutne, zdziwione,
Bardzo otworzysz.
 
 
Cukier
Smutasny 



Wiek: 23
Dołączył: 19 Lut 2016
Posty: 126
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-03-30, 21:53   

Nieźli z was znawcy :lol:



Tak bardzo chciałbym zasnąć...
 
 
 
Cukier
komarymniepogryzły 
Simple Man



Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lip 2015
Posty: 967
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-03-31, 16:54   

Od ponad roku mam stevię w listkach, ale nie wiem jak jej użyć. :S Ktoś próbował?



„Ty, twe radości i smutki, twe wspomnienia i ambicje, twoje poczucie tożsamości i wolnej woli to w rzeczywistości nic więcej niż aktywność wielkiego zbioru komórek nerwowych i związanych z nimi cząsteczek.”
"Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową."
 
 
Cukier
Nekomimi 
Neko-chan



Wiek: 22
Dołączyła: 13 Sie 2016
Posty: 403
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2016-09-06, 22:59   

Powoli w to wpadam... Czuję już jak to na mnie dobrze działa i jak smak czystego cukru jest słabszy.



 
 
Cukier
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-09-07, 10:03   

Nekomimi, wpadasz, co? I jakiego cukru używasz, że zwykły staje się słabszy?



Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Cukier
Nekomimi 
Neko-chan



Wiek: 22
Dołączyła: 13 Sie 2016
Posty: 403
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2016-09-07, 17:36   

Żurawek, jest to zwykła sacharoza... Chyba że glukoza i fruktoza też się chowają w słodyczach. Ale do herbaty to sacharoza. I chociaż nie jem słodyczy, częściej mam na nie ochotę, a herbatę z cukrem piję niezbyt często.


<<< Dodano: 2016-11-01, 15:44 >>>


I dalej chce mi się ciastek, czekolady i innych słodkości. A po 2 całych tabliczkach zjedzonych w ciągu miesiąca chyba nie powinienem...




 
 
Cukier
liv89
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-01, 21:27   

Nekomimi,
2 całe tabliczki na miesiąc? Ja mam taką ilość na raz, a tych "razów" szczególnie w stresie jest dużo za dużo :D Może brakuje Ci magnezu, chromu?




 
 
Cukier
Nekomimi 
Neko-chan



Wiek: 22
Dołączyła: 13 Sie 2016
Posty: 403
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2017-02-04, 12:45   

liv89, jedna białej, druga toffi w czasie krótszym niż 2 tygodnie może nawet. W każdym razie jedna tabliczka w ciągu maks. 2 godzin. Co do niedoborów to nie wiem, nie mam jak sprawdzić, chociaż jeśli niedobór magnezu objawia się tak jak w reklamach to być może... Chociaż nie bierze mnie na samą czekoladę tylko na wszystko co słodkie. Jedyne co mnie powstrzymuje to koszty.



 
 
Cukier
Cirnellé 
Odruch wymiotny



Wiek: 23
Dołączyła: 23 Mar 2014
Posty: 547
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2017-02-04, 15:31   

Swojego czasu miałam tak, że przepieprzałam 20 zł na słodycze(mój stały zestaw to milka oreo, 1-litrowy energetyk za 1,89, mountan dew i do tego najlepiej jakieś batoniki lub chipsy). Potem się trochę opanowałam i z czasem zmniejszałam ''zakupy''. Na dzień dzisiejszy w sumie wyleczyłam się z uzależnienia od cukru, choć w chwilach stresu nada mam ochotę na jakieś snickersa czy coś. W sumie teraz największy problem mam z kofeiną. Co prawda cukier też pobudza, ale słodycze zastąpiłam kawą i energetykami których teraz piję okropnie dużo. Nawet zdarzyło mi się parę razy tak, że cały dzień ciągnęłam na kawie i energy drinkach.



Czuł niewymowny pociąg utopić się w błocie.
 
 
Cukier
bezemocji 


Dołączył: 05 Lis 2016
Posty: 41
Skąd: świat

Wysłany: 2017-02-05, 12:46   

Mi też udało się odzwyczaić od słodyczy. A kiedyś lubiłem jeść. Może nie byłem aż tak mocny jak liv89, ale z tabliczką spokojnie dawałem sobie radę. A teraz po 1 (a co dopiero po dwóch) musiałbym chyba... się źle poczuć :D Tak się odzwyczaiłem od słodkości i teraz jak jest ich za dużo, budzą we mnie niechęć.



 
 
Cukier
Sue 
Ziemniak



Dołączyła: 27 Sty 2017
Posty: 91
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2017-02-05, 19:50   

Ja z racji weganizmu mam utrudnione zadanie. Tego nie przełamują nawet napady objadania się - jak nie znajdę w sklepie oreo, deserowej/z masłem orzechowym Wawel, to o słodkim mogę zapomnieć.
Eh..."zapomnieć" jasne, jasne :D Wracam do domu i piję kawę/herbatę z toną cukru. Kiedyś 10 łyżeczek lekką ręką szło, dziś w standardzie 2,5 ze skokami do 5 w kryzysie.

Próbuję teraz ograniczyć cukier, więc kupiłam rumianek i piję zamiast herbaty (rumianek słodzony jest fu). Na słodycze nie wydaję, bo psychiatra sam się nie opłaci (oto i plus całej tej farsy). Trzymajcie kciuki. :/




 
 
Cukier
komarymniepogryzły 
Simple Man



Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lip 2015
Posty: 967
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-02-06, 16:19   

Cirnellé, jak pijesz tyle energetyków, to też sporo cukru przyswajasz. A kawę słodzisz?



„Ty, twe radości i smutki, twe wspomnienia i ambicje, twoje poczucie tożsamości i wolnej woli to w rzeczywistości nic więcej niż aktywność wielkiego zbioru komórek nerwowych i związanych z nimi cząsteczek.”
"Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową."
 
 
Cukier
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12