Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Certyfikat Prawa do Zabawy
Autor Wiadomość
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-19, 16:08   Certyfikat Prawa do Zabawy

Certyfikat Prawa do Zabawy.


Tym certyfikatem zaświadcza się, że

--------------------------------------------------------------- jest dożywotnim, pełnoprawnym członkiem Wspólnoty Dorosłych Dzieci i jest na zawsze uprawniony(a) do:

Spacerów w deszczu, skakania przez kałuże, zbierania tęcz, wąchania kwiatów, puszczania baniek mydlanych, zatrzymywania się wzdłuż drogi, budowania zamków z piasku, oglądania zachodów słońca, księżyca i gwiazd, mówienia wszystkim "cześć", chodzenia boso, przeżywania przygód, śpiewania w łazience, bycia wesołym w głębi serca, czytania książek dla dzieci, niemądrych zachowań, kąpania się w pianie, trzymania się za ręce, tańczenia, obejmowania i całowania, śmiechu i płaczu dla zdrowia.

Wędrowania po okolicy, odczuwania lęku, smutku, złości i szczęścia, porzucenia zmartwień, poczucia winy i wstydu. Mówienia "tak", mówienia "nie", wypowiadania czarodziejskich słów, zadawania masy pytań, jazdy na rowerze, rysowania i malowania, widzenia inaczej, przewracania się i powstawania, rozmów ze zwierzętami, spoglądania w niebo.

Ufania światu, późnego wstawania, wspinania się na drzewa, drzemki, nic nie robienia, marzeń na jawie, posiadania zabawek, walki na poduszki, poznawania rzeczy nowych, zapału do wszystkiego, błazenady, radości z istnienia swojego ciała, słuchania muzyki, odkrywania działania rzeczy, tworzenia nowych reguł, opowiadania historyjek.

Zbawiania świata, przyjaźni z innymi dziećmi z sąsiedztwa, oraz czynienia cokolwiek jeszcze, co daje więcej: szczęścia, poczucia niezwykłości, odprężenia, kontaktów z innymi, zdrowia, radości, miłości, zdolności do bycia twórczym, przyjemności, obfitości, wysokiej samooceny, odwagi, zrównoważenia, spontaniczności, wzruszenia, piękna, spokoju i energii życiowej; zarówno wyżej wymienionemu(ej), jak też pozostałym istotom ludzkim na tej planecie.

Co więcej, wyżej wymieniony(a), jest niniejszym oficjalnie uprawniony(a) do częstego odwiedzania: wesołych miasteczek, plaż, łąk, szczytów gór, basenów, lasów, boisk, leśnych polan, wakacyjnych obozowisk, przyjęć urodzinowych, cyrków, ciastkarni, lodziarni, teatrów, akwariów, muzeów, planetariów, sklepów z zabawkami i innych miejsc, gdzie dzieci małe i duże przychodzą się bawić.

Oraz - jest usilnie proszony(a), żeby nigdy nie zapominać motta Wspólnoty Dorosłych Dzieci:


"Nigdy nie jest za późno,
aby mieć szczęśliwe dzieciństwo".

Źródło.




Wrzucam także pomoc przy nazywaniu swoich uczuć:





 
 
Certyfikat Prawa do Zabawy
Avadakedaver 
Shitstormer



Wiek: 34
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 476
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-10-19, 17:00   

Czyli ja to wszystko cały czas robiłem nielegalnie? :szok:

A co do emocji. Nie wiem jak to jest możliwe, ale odczuwam wszystkie z "radości" i wszystkie ze "smutku", poza depresją.




 
 
Certyfikat Prawa do Zabawy
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-19, 17:28   

Vida, nigdy takiego wcześniej nie widziałam, ale jest naprawdę świetny i inspirujący... Wydrukuję go sobie i powieszę w widocznym miejscu, o. ;)



 
 
Certyfikat Prawa do Zabawy
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-19, 18:07   

Arya, ja "certyfikat" podpisywałam na zakończenie mojej terapii grupowej dla DDA i bardzo długo nosiłam przy sobie. Często do niego wracam jak się zastanawiam czy coś mi wypada robić, to myślę sobie "przecież mogę, a nawet powinnam." ;)

Listę uczuć także dostałam na tej samej terapii, jako podpowiedź w nazywaniu uczuć.
Może komuś pomoże, gdy dostanie z terapii zadanie z tym związane.




 
 
Certyfikat Prawa do Zabawy
Neverhood 


Dołączył: 14 Lis 2013
Posty: 262
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-10-19, 18:40   

Biega napisał/a:
A co do emocji. Nie wiem jak to jest możliwe, ale odczuwam wszystkie z "radości" i wszystkie ze "smutku", poza depresją.

To chyba całkiem normalne, emocje są chwilowe i sam pewnie mógłbym do każdej z tych na karcie dopisać choć jeden moment ze swojego życia, kiedy się tak czułem. :P




 
 
Certyfikat Prawa do Zabawy
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-10-20, 21:01   

Vida, tego mi właśnie trzeba było! Dziękuję Ci, że wstawiłaś tutaj ten certyfikat. Czytając go, czułam, jakbym poszła na kompromis z moim wewnętrznym Piotrusiem Panem.
Koniecznie muszę go wydrukować i powiesić w widocznym miejscu lub nosić przy sobie.

Dziękuję! :3




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Certyfikat Prawa do Zabawy
Avadakedaver 
Shitstormer



Wiek: 34
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 476
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-10-20, 21:52   

Neverhood napisał/a:
Biega napisał/a:
A co do emocji. Nie wiem jak to jest możliwe, ale odczuwam wszystkie z "radości" i wszystkie ze "smutku", poza depresją.

To chyba całkiem normalne, emocje są chwilowe i sam pewnie mógłbym do każdej z tych na karcie dopisać choć jeden moment ze swojego życia, kiedy się tak czułem. :P

Ale ja odczuwam cały wachlarz NA RAZ. W jednym momencie.




Ostatnio zmieniony przez 2014-10-21, 09:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Certyfikat Prawa do Zabawy
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-11-12, 11:51   

Podesłałam ten certyfikat paru osobom. Były zachwycone. :)

Karteczkę z podziałem uczuć znam. Taką samą dostałam na początku terapii, miałam tym wspomagać emocjonalny analfabetyzm ograniczający się do rozpoznawania i nazywania tylko skrajnych emocji. Denerwował mnie ten wykres niezmiernie, miałam kilka "ale" co do niektórych emocji podporządkowanych danej kategorii, buntowałam się ograniczaniu do tych kilku stanów, ani trochę nie pozwalało mi tych kilka słów dookreślić się i odzyskać kontakt ze swoją sferą emocjonalną. Ale podejrzewam, że to też zasługa beznadziejnej terapeutki.




Disqualified as a human being.
 
 
Certyfikat Prawa do Zabawy
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-05, 20:19   

Przykleiłam aby było bardziej widoczne.




 
 
Certyfikat Prawa do Zabawy
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-01-07, 01:08   

Ale świetne! <3 Dołączam do Wspólnoty!

Mustela Nivalis napisał/a:
Taką samą dostałam na początku terapii, miałam tym wspomagać emocjonalny analfabetyzm ograniczający się do rozpoznawania i nazywania tylko skrajnych emocji. Denerwował mnie ten wykres niezmiernie, miałam kilka "ale" co do niektórych emocji podporządkowanych danej kategorii, buntowałam się ograniczaniu do tych kilku stanów, ani trochę nie pozwalało mi tych kilka słów dookreślić się i odzyskać kontakt ze swoją sferą emocjonalną. Ale podejrzewam, że to też zasługa beznadziejnej terapeutki.


Emocjonalny analfabetyzm. :piatka: Dla mnie ten wykres jest dość... odkrywczy. Nieidealny, oczywiście, ale... Nie wiem. Czuję się jakby ktoś mi w końcu wytłumaczył podstawy.




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Certyfikat Prawa do Zabawy
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12