Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Pożegnanie starego, przywitanie nowego.
Autor Wiadomość
nobody.more 
Włóczykijka



Wiek: 30
Dołączyła: 16 Maj 2016
Posty: 167
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-12-31, 10:05   

Chochlik, Bo nie mam na jedzenie, o rozrywkach już dawno zapomniałam. Liczę każdy grosz. Nie mogę przejść na dietę lekkostrawną i bezglutenową, bo mnie nie stać na te produkty i źle się czuję.
Nie mogę iść do kina, ani na łyżwy ani na nic. Nie mogę sobie nic kupić chyba, że a jakiś super niskich cenach. Nie mogę iść na kursy i się rozwijać. Zarabiam (jak dobrze pójdzie) 800-1100 zł na miesiąc z czego ok.200 na mieszkanie z rodzicami (którzy są toksyczni), 70 na telefon, 100 na kartę i 300 zł na dług. I zostaje 300 na jedzenie, na cały miesiąc.

Szamanka, właśnie ostatnio o tym myślałam, by tam pracować "dorywczo" i znaleźć sobie inna prace. Wcześniej miałam problemy z lojalnością do obecnej pracy i myślałam, że ich "zdradzam" szukając innej pracy. Ale praca nad sobą już mnie uwolniła od tego chorego myślenia i chwała bogu.




nobody.more
Ostatnio zmieniony przez Hedum 2016-12-31, 12:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Pożegnanie starego, przywitanie nowego.
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2016-12-31, 10:19   

nobody.more, nie brałaś ślubu z tą firmą, choć i tak są rozwody. ;)
Fach masz dla siebie, nie dla nich. Nie musisz nawet tam dorywczo pracować. Wrzucasz fajne ogłoszenie do internetu, opisujesz swoje wykształcenie kierunkowe i doświadczenie zawodowe, dajesz konkurencyjne ceny, wrzucisz tekst 'z dojazdem do klientki lub u mnie', zakładasz kalendarz i ruszasz z tym koksem.
Po pracy, w wolny dzień, możesz dorabiać na przysłowiowe 'waciki' i to ty ustalasz z klientką kiedy się widzicie.




Ostatnio zmieniony przez Hedum 2016-12-31, 12:18, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Pożegnanie starego, przywitanie nowego.
nobody.more 
Włóczykijka



Wiek: 30
Dołączyła: 16 Maj 2016
Posty: 167
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-12-31, 16:51   

Szamanka, Myślę, że bardziej konkurencyjnych cen mieć nie mogę.. masaże mamy od 29-45 zł.
Ale rozumiem, chcę odzyskać kozetkę która jest w salonie i futerał na nią (który sprzedał mój szef bo "zapomniał" ze jest moja). Bez futerału nie mam jak przewieźć kozetki. :(




nobody.more
Ostatnio zmieniony przez Hedum 2016-12-31, 17:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Pożegnanie starego, przywitanie nowego.
RobertIslay 
Boję się szerszeni.



Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 990
Skąd: świat

Wysłany: 2016-12-31, 17:11   

Znów jest ten specjalny dzień w roku:







My jsme Borg. Odpor je marny, budete asimilovani!
 
 
Pożegnanie starego, przywitanie nowego.
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-31, 17:16   

nobody.more napisał/a:
Bo nie mam na jedzenie, o rozrywkach już dawno zapomniałam. Liczę każdy grosz. Nie mogę przejść na dietę lekkostrawną i bezglutenową, bo mnie nie stać na te produkty i źle się czuję.
Nie mogę iść do kina, ani na łyżwy ani na nic. Nie mogę sobie nic kupić chyba, że a jakiś super niskich cenach. Nie mogę iść na kursy i się rozwijać.

I tego nie będziesz mogła też mieć mieszkając i pracując u USA?

Szamanka napisał/a:
Wrzucasz fajne ogłoszenie do internetu, opisujesz swoje wykształcenie kierunkowe i doświadczenie zawodowe, dajesz konkurencyjne ceny, wrzucisz tekst 'z dojazdem do klientki lub u mnie', zakładasz kalendarz i ruszasz z tym koksem

...a miesiąc później przychodzą smutni panowie z ZUS i US i stwierdzają, że miała im zapłacić połowę tego co zarobiła, a że nie zapłaciła, to odda im 3x tyle. Żeby coś takiego odpalić trzeba zarejestrować firmę. Owszem, jest to wykonalne, ale wyraźnie pominęłaś w swoim opisie ten drobny szczegół.




 
 
Pożegnanie starego, przywitanie nowego.
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2016-12-31, 17:40   

Chochlik, smutni panowie z ZUS i US przychodzą wtedy, jak ktoś ma zatarg ze służbistami i niezadowolonymi pracownikami/klientami.



Ostatnio zmieniony przez Hedum 2016-12-31, 19:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pożegnanie starego, przywitanie nowego.
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-31, 17:44   

Czyli zachęcasz do łamania prawa, tak?



 
 
Pożegnanie starego, przywitanie nowego.
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2016-12-31, 17:50   

Chochlik, absolutnie. Tylko wiem kiedy ci smutni panowie wychodzą na łowy, każdy przedsiębiorca ci to powie, to nie tajemnica, wiadomo, że jak mam kontrole to ktoś ją na mnie nasłał.



Ostatnio zmieniony przez Hedum 2016-12-31, 19:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pożegnanie starego, przywitanie nowego.
nobody.more 
Włóczykijka



Wiek: 30
Dołączyła: 16 Maj 2016
Posty: 167
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-12-31, 17:51   

Chochlik, Czy ja tak powiedziałam? Właśnie wyjeżdżam by to mieć, by mieć normalne życie. Mam wrażenie, że jesteś zaczepny i szukasz gdzieś jakieś dziury do której możesz się przyczepić



nobody.more
 
 
 
Pożegnanie starego, przywitanie nowego.
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-31, 17:55   

Żeby firma miała kontrolę, to firma musi istnieć. Jak firma nie istnieje, a się ogłasza w internetach, to sama ich zaprasza do siebie. Już niejeden taki mądry był, co na Allegro chciał robić karierę i się mocno zdziwił, że to też jest działalność gospodarcza.



 
 
Pożegnanie starego, przywitanie nowego.
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2016-12-31, 18:31   

Chochlik, a to mówimy o karierze na Allero czy świadczeniu usług masażu po godzinach pracy?
Sprzedaż na Allegro na wielką skalę - Allegro jest portalem rejestrującym firmy, więc sami w sobie są jak US i ZUS.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Pożegnanie starego, przywitanie nowego.
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-31, 18:36   

Działalność gospodarcza:
Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych napisał/a:
działalność zarobkowa (wytwórcza, budowlana, handlowa, usługowa; lub: polegająca na poszukiwaniu, rozpoznawaniu i wydobywaniu kopalin ze złóż; lub: polegająca na wykorzystywaniu rzeczy oraz wartości niematerialnych i prawnych), prowadzona we własnym imieniu bez względu na jej rezultat, w sposób zorganizowany i ciągły, z której uzyskane przychody nie są zaliczane do innych przychodów ze źródeł wymienionych w art. 10 ust. 1 pkt 1, 2 i 4–9


Ponawiam pytanie: czy namawiasz do łamania prawa?




 
 
Pożegnanie starego, przywitanie nowego.
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2016-12-31, 18:44   

Chochlik napisał/a:
Ponawiam pytanie: czy namawiasz do łamania prawa?

Ponawiam odpowiedź: nie.

Skaczesz po wątkach tematu i insynuujesz mi namawianie do łamania prawa.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Pożegnanie starego, przywitanie nowego.
eternit
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-31, 18:49   

Szamanka, ale zwykłe ogłoszeniie, że ona masuje itp., gdzie ona zarobi i nie odprowadzi podatku, to już jest łamanie prawa.



 
 
Pożegnanie starego, przywitanie nowego.
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-31, 20:00   

nobody.more napisał/a:
Czy ja tak powiedziałam?

Tak.
Cytat:
Wiem, że nie chce tu mieszkać jeśli nie mogę normalnie żyć.


Dlatego pytałam czemu nie możesz normalnie żyć w Stanach. Teraz pytam dlaczego nie możesz tam mieć tego o czym napisałaś.

Zakładam, że całość opiera się o użycie słów "tu" i "tam", które różnie zrozumiałyśmy i wyszło jak wyszło.

I nie obrażaj mnie więcej, bo się pogniewam i będę robić brzydkie miny.

Szamanka, jak zacytowałam wyżej - świadczenie usług (nie ważne jakich), to działalność gospodarcza. To co pisałaś sugeruje, że nie ma większej potrzeby jej rejestrować (bo zazwyczaj tego nie kontrolują) i póki się nie ma z kimś zatargów, to można pracować na czarno i nie ma w tym nic złego. Dlatego skłaniam się ku takim a nie innym wnioskom.




 
 
Pożegnanie starego, przywitanie nowego.
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 17