Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusje na temat wyboru szkoły
Autor Wiadomość
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-11-23, 20:20   

Cirnellé napisał/a:
studiami pielęgniarskimi

Hmm... to raczej biologia i chemia wydaje się bardziej odpowiednia.





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2016-11-23, 21:31   

Ja chodziłam do liceum do klasy o profilu turystycznym. Miałam rozszerzoną geografię, angielski i niemiecki. A na studia poszłam na kierunek resocjalizacja i też sobie dałam radę :)



 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
Cirilla 
Cirilla


Wiek: 26
Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 2709
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2016-11-23, 21:35   

Nie powiedziałabym, że studia pielęgniarskie są łatwe i przyjemne. ;) A wachlarz przedmiotów, które się ma takich studiach jest naprawdę duży. Poza tym różne uczelnie biorę różne przedmioty maturalne pod uwagę.



W kłębuszkowaniu cała nadzieja.
 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
mistral 



Wiek: 26
Dołączyła: 29 Sty 2013
Posty: 145
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-11-23, 22:57   

A co na tych studiach jest takiego trudnego? Nigdy na tym kierunku nie studiowałam, więc może nie jestem zorientowana, ale jak patrzę na programy, to głównie są tam praktyczne przedmioty. Z nauk podstawowych w zasadzie nie ma tam zbyt wiele, jakieś ochłapy po 2 ectsy za każdy, taka farma na przykład albo anatomia za 3.
U mnie ludzie marzą o tym, by mieć coś praktycznego i tylko siedzą w książkach i ryją anatę i histologię, dwa razy widzieli jakieś oddziały w szpitalu i uważają to za mega atrakcję i mogą sobie pomarzyć o takich ciekawych i praktycznych rzeczach jakie są na co dzień na pielęgniarstwie.




 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
Cirilla 
Cirilla


Wiek: 26
Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 2709
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2016-11-23, 23:03   

mistral, jakoś te ectsy musieli porozkładać skoro mam z 15 przedmiotów w tym semestrze, doba ma 24 godziny, tydzień 7 dni, a pielęgniarstwo nie śpi. :roll:



W kłębuszkowaniu cała nadzieja.
 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
mistral 



Wiek: 26
Dołączyła: 29 Sty 2013
Posty: 145
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-11-23, 23:18   

Łatwiej jest się nauczyć wielu rzeczy powierzchownie i na dużym poziomie ogólności niż dwóch dogłębnie i bardzo szczegółowo. Różnorodność jest ciekawsza niż monotematyczność. Znaczy nie zrozum mnie źle, nie chcę w żadnym wypadku umniejszać wartości tego zawodu, bo bardzo szanuję pielęgniarki i ich pracę i wręcz podziwiam ludzi, którzy chcą się tym zajmować. Ale to nie zmienia faktu, że w porównaniu z lekarskim to te studia są proste.



 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2016-11-23, 23:18   

Moja siostra studiuje dietetykę na UJ A ma wszystkie przedmioty takie jak na medycynie, takie które w życiu się jej nie przydadzą. Mało ma praktycznych przedmiotów i same ogólne. I bardzo ciężko cokolwiek zaliczyć, ma po 15 egzaminów na semestr. Warunek miała na razie jeden. Skoro na dietetyce jest ciężko A to nie jest typowo medyczny kierunek to co dopiero będzie na pielegniarstwie.



 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
Cirilla 
Cirilla


Wiek: 26
Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 2709
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2016-11-23, 23:22   

Nie ma niewiadomo jak trudnych przedmiotów. Ale jak się nie ma kiedy spać, zjeść czy pójść do biblioteki umedu to trudno jest też znaleźć czas na naukę. :roll:



W kłębuszkowaniu cała nadzieja.
 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2016-11-24, 19:13   

Moja sis zrobiła pielęgniarstwo na UM w Kato. Ale pod koniec studiów, jak wiele jej koleżanek, poczuła się wypalona.
No i problem z kategorią wojskową. Osoba na pielęgniarstwie musi zrobić książeczkę wojskową tym samym zgadza się na wysłanie na front jako sanitariuszka w razie wojny. Bez pytań, bez próśb - ojczyzna wzywa!
A że czasy są jakie są....




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12