Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Depresja a praca
Autor Wiadomość
Arsonix 
D001883



Wiek: 26
Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 188
Skąd: śląskie

Wysłany: 2015-12-18, 20:40   

TM=Team Manager.
Jak fajnie ze to ostatni miesiąc tej roboty.




Ty nie chcesz się zabić, bo nie chcesz żyć. Ty się chcesz zabić, bo nie wiesz jak żyć dalej
Ostatnio zmieniony przez Evi 2015-12-20, 11:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Depresja a praca
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-18, 20:41   

Arsonix napisał/a:
TM=Team Manager.

Aaa, Brygadzista! No, trzeba było tak od razu.




 
 
Depresja a praca
Przemek26
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-16, 15:03   

Scarlet Halo napisał/a:
Arsonix napisał/a:
A przełożeni tego nie rozumieją.

A dlaczego mają rozumieć? W końcu płacą Ci za pracę, a nie za chorowanie.


A kij im w oko

[ Komentarz dodany przez: aga_myszka: 2016-10-16, 16:37 ]
Twój post nic nie wnosi do tematu.




 
 
Depresja a praca
Alexander 



Wiek: 28
Dołączył: 08 Kwi 2022
Posty: 15
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-04-11, 23:41   

Zdaję sobie sprawę z tego, że odkopuję temat sprzed lat, ale jak go zobaczyłem to nie mogłem się oprzeć. Pracuję w dosyć specyficznym miejscu, gdzie na co dzień nie ma nadzoru szefa. I nienawidzę tej pracy całym sercem. Gardzę sobą za to, że dalej w tym tkwię, ale no warunki mam takie, że jeszcze muszę wytrzymać. I jedyne co pcha mnie do działania to świadomość tego, że gdybym nic nie robił to kumple z pracy mieliby więcej pracy przeze mnie. W krytycznych chwilach po prostu zakładam słuchawki, słucham muzyki i siedzę gdzieś z boku. Nie chcę mi się wtedy z nikim gadać, ale dopóki robię swoje to współpracownicy nie narzekają i też nie dopytują się co mi jest, za co jestem wdzięczny bo naprawdę nie chce mi się wtedy rozmawiać.



Tak jestem smętny, jak kurhan na stepie —
a tak samotny, jak wicher na morzu —
a tak zbłąkany, jak liść na bezdrożu —
a tak zwinięty, jak połoz w czerepie.
 
 
Depresja a praca
MerlinMonroe 


Dołączyła: 28 Lip 2022
Posty: 6
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2022-07-28, 10:40   

Dobry temat. Właśnie m. in dlatego zaczęłam terapię. Żeby stanąć na nogi i zaktywizować się na rynku pracy. Ciekawe jak mi to pójdzie po terapii, czy w trakcie jej trwania.


<<< Dodano: 2022-07-29, 08:21 >>>


Tzn. mam obecnie pracę, ale dorywczą i zupełnie mnie ona nie cieszy




 
 
Depresja a praca
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1704
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2022-11-16, 22:53   

Mógłbym napisać książkę na temat swoich doświadczeń jeśli chodzi o problemy psychiczne (w szczególności właśnie depresję) oraz ich wpływ na pracę. Mam na myśli to, że po prostu przemyśleń na ten temat mam cały ogrom.
Oczywiście były różne etapy w moim życiu. Kiedyś, w najgorszym momencie mojego życia, miałem problem z aktywizacją, by w ogóle podjąć pracę i ją utrzymać. Ale nie o tym...
Obecnie nawrót depresji mocno utrudnia mi funkcjonowanie w życiu zawodowym. Potrzebuję się skupić, a jednak depresja dokłada się sporo do moich naturalnych problemów z uwagą. Do tego siada motywacja i ciężko mi się przełączać między zadaniami. Do tego próby leczenia w postaci farmakologii niestety często odbijają się na mojej wydajności, bo efekty uboczne przy jakiejkolwiek zmianie leków dają o sobie znać.
Z drugiej strony jednak praca daje mi jakieś poczucie sprawczości, mogę się docenić za to, że jednak coś zrobiłem danego dnia, nawet jeśli skreśliłem tylko jedno zadanie z listy, albo po prostu wstałem o odpowiedniej porze. Obecnie jest trudniej, bo w nowym projekcie jest narzucone tempo i jednak trzeba bardziej się pilnować by nadążać.
Często jednak to właśnie obecna praca jest źródłem frustracji i stresów, które odbijają się między innymi właśnie na ogólnym nastroju.
Ciężko znaleźć w sobie jakiś złoty środek.




To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
Depresja a praca
kova84 
Nieżyciowy marzyciel



Wiek: 39
Dołączył: 08 Paź 2022
Posty: 433
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2022-11-17, 00:11   

Michał napisał/a:
Często jednak to właśnie obecna praca jest źródłem frustracji i stresów, które odbijają się między innymi właśnie na ogólnym nastroju.
Ciężko znaleźć w sobie jakiś złoty środek.

Pewnie jakaś inna forma dobrej rutyny również zdała by egzamin, ale praca - niestety - ma jeden czynnik przemawiający za nią. Są z niej pieniądze, a te są potrzebne. Tylko przecież nie pójdziemy do pracy i nie powiemy ot tak: "mam gorszy okres, chciałbym jakieś spokojniejsze zadania", bo w mało którym miejscu nie przyczepią się do tego, że przecież efektywność najważniejsza i jak to tak, jeszcze za te same pieniądze. Trochę patowa sytuacja.

Chociaż to polowanie na kradzieja torebek, o którym gdzieś tu na forum pisałeś, wydaje się być całkiem odstresowującym hobby. Czy jednak nie?




 
 
Depresja a praca
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1704
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2022-11-17, 08:52   

kova84 napisał/a:
Chociaż to polowanie na kradzieja torebek, o którym gdzieś tu na forum pisałeś, wydaje się być całkiem odstresowującym hobby. Czy jednak nie?


Praca ryje mózg, zacząłem odpisywać po angielsku... :facepalm: Nie narzekam, mam swoje hobby i swoje zajęcia, niemniej bywają dni, że wszystkiego się odechciewa. Może właśnie narzekam, ale głównie na pracę. Nie wiem tylko czy we mnie jest coś nie tak, że może w każdej pracy muszę osiągnąć jakiś swój poziom frustracji.
W temacie depresji i pracy, wydaje mi się, że dopóki coś robię, to nie spadam na totalne dno w najgorszych momentach. Nawet jeśli klnę, narzekam i się wściekam, to dobrze mi robi to, że mam zajęcie.




To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
Depresja a praca
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13