Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Bóg
Autor Wiadomość
PannaNikt28
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-13, 10:36   

Moim zdaniem to w ogóle się nie pokrywa, ponieważ to, co czujemy do Boga jest tylko dla tych, którzy w ogóle wierzą w to, że Bóg jest osobą, ponieważ dla tych, którzy uznają Boga za energię raczej nie będzie czegoś takiego 'czuję do Boga ... ', bo przepraszam, ale jak z logicznego punktu widzenia można czuć coś do energii? Do człowieka, osoby to rozumiem, ale do energii? To tak, jak gdyby czuć coś do energii elektrycznej - nielogiczne.



 
 
Bóg
EverPaiin 
wiedźma



Dołączyła: 04 Lis 2013
Posty: 3733
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2016-10-13, 10:41   

Makaron, Vitiatus Mikene, Ryba, PannaNikt28, proszę powrócić do dyskusji zgodnej z tematem "Kim/czym jest Bóg?". Temat nie zostanie scalony nigdzie.




Sie ist die Königin der Käfer
Sie kommt über uns heut Nacht
Ihre Liebe wollten wir nicht haben
Ihr Zorn verfolgt uns tausendfach
 
 
Bóg
PannaNikt28
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-13, 10:46   

Tak więc, zgodnie z zaleceniem EverPaiin, powracając do dyskusji na temat tego, kim bądź czym jest Bóg, ja uważam, że Bóg to energia, która jest w każdym człowieku i która wszystkich nas prowadzi przez całe życie, zarówno dobrymi, jak i złymi drogami.



 
 
Bóg
Przemek26
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-13, 12:52   

KrólowaSzczurów napisał/a:
Bóg jest po prostu wymysłem ludzi.


Też tak uważam




 
 
Bóg
PannaNikt28
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-13, 13:31   

Przemek26, to w takim razie nasunęło mi się pytanie - w co/kogo wierzysz? Czy istnieje u Ciebie jakakolwiek wiara? Na czym się ona opiera?



 
 
Bóg
wisielec
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-13, 15:41   

Bóg to taki trochę Boogeyman, którym się straszy ludzi i jeszcze służył kiedyś do tłumaczenia rzeczy niewyjaśnionych. Teraz jest po to żeby osoba rozmyślająca nad swym losem albo rozmawiająca sama ze sobą mogła powiedzieć, że gada z Bogiem żeby było tak bardziej doniośle i mistycznie. No i ktoś kogo można obwiniać za życiowe porażki, ale daje innym nadzieję na lepsze jutro, bo tak.



 
 
Bóg
PannaNikt28
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-13, 16:29   

wisielec, moim zdaniem za porażki życiowe nie należy obwiniać nikogo dookoła siebie, ani Boga, a jedynie tylko i wyłącznie siebie, bo jeżeli ktoś stale popełnia jakiś błąd i nie robi nic, żeby więcej się tak nie zdarzyło to ewidentnie jest sam sobie winien. Bóg nie ma z tym nic wspólnego bez względu na to, czy Boga uważamy za osobę, czy za energię.



 
 
Bóg
wisielec
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-13, 16:32   

Parę razy słyszałem od starszych "Boże, za co mnie tak karzesz", ale to chyba chodziło o inny bór. :bór:



 
 
Bóg
PannaNikt28
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-13, 17:39   

wisielec, ludzie są różni i wiadomo, że na różne sposoby postrzegają kwestię Boga i religii. Niektórych naprawdę nie da się zrozumieć, ale to już nie jest nasza wina i zapewne chodziło właśnie o taki bor, jak wskazany przez Ciebie :)



 
 
Bóg
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-10-13, 17:55   

PannaNikt28, ludzie mają tendencję do "odwoływania się" do wyższej instancji w sytuacji niepowodzenia. Nie mi oceniać słuszność takiego zachowania, to tylko obserwacja.




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Bóg
użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-13, 18:05   

Adriaen, temu się mawia: jak trwoga to do boga.



 
 
Bóg
eternit
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-13, 18:34   

Cytat:
ludzie mają tendencję do "odwoływania się" do wyższej instancji w sytuacji niepowodzenia. Nie mi oceniać słuszność takiego zachowania, to tylko obserwacja.
I po to właśnie człowiek wymyślił sobie Boga - żeby mieć, w razie czego, kogoś, na kogo można zrzucić winę i kogo można obarczyć swoimi nieszczęściami.



 
 
Bóg
Jeremi 
człowiek hasztag


Wiek: 30
Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 657
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2016-10-13, 19:02   

Cytat:
jak trwoga to do boga


Zawsze mnie to dziwi, bo mam ZUPEŁNIE odwrotnie.




czas czasami przytłacza - mnie też...
 
 
Bóg
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-13, 21:40   

KrólowaSzczurów napisał/a:
I po to właśnie człowiek wymyślił sobie Boga - żeby mieć, w razie czego, kogoś, na kogo można zrzucić winę i kogo można obarczyć swoimi nieszczęściami.

A mnie się zawsze wydawało, że w trudnej sytuacji nie obwiniają, tylko szukają ratunku. jakby obwiniali, to by się nie modlili.

A wracając do tematu, to bóg jest najsmaczniejszą potrawą Ever, ever. Chociaż czasami potrafi objawić się w postaci coli.




 
 
Bóg
eternit
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-14, 00:20   

Cytat:
A mnie się zawsze wydawało, że w trudnej sytuacji nie obwiniają, tylko szukają ratunku. jakby obwiniali, to by się nie modlili.
Spotykam się ciągle ze stwierdzeniem, że jak komuś źle się dzieje/umiera/wybucha wojna na końcu świata, to Bóg tak chciał. Ze stwierdzeniem, że efekty ludzkich decyzji to boska kara, a nie ciąg przyczynowo skutkowy.
Jabkby ten Bóg miał niby sobie siedzieć na chmurce, zabierać ludziom bliskich i zsyłać syfilis dla zabawy.

Z drugiej strony znam ludzi, którzy wszelkie swoje niepowodzenia zrzucają na borzy plan i opatrzność.

Czasem aż mi żal tej imaginacji - ludzie się żalą, proszą, klną i w końcu obwiniają za wszystko.




 
 
Bóg
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11