Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Bóg
Autor Wiadomość
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-09-06, 14:16   

Makaron napisał/a:
O nie... A ja wciąż czekam na mannę z nieba :D
No nic, chyba czas iść do pracy...

:hahaha: Muszę sobie to gdzieś zapisać. :P




 
 
Bóg
darannaccc 


Wiek: 28
Dołączyła: 12 Wrz 2016
Posty: 53
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-09-17, 13:16   

Jakoś nic nie czuję, może obojętność.
Ciągle zastanawiam się, który z bogów jest tym prawdziwym. Nie potrafię sobie tego wyjaśnić. Skąd mogę mieć pewność, że to akurat ten mój jest odpowiedni.
Na razie jestem na etapie poszukiwań, agnostycyzm.




 
 
 
Bóg
Jaaqob 



Dołączył: 23 Sie 2015
Posty: 218
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-10-04, 16:41   

darannaccc napisał/a:
Jakoś nic nie czuję, może obojętność.
Ciągle zastanawiam się, który z bogów jest tym prawdziwym. Nie potrafię sobie tego wyjaśnić. Skąd mogę mieć pewność, że to akurat ten mój jest odpowiedni.
Na razie jestem na etapie poszukiwań, agnostycyzm.


Skoro jesteś na etapie poszukiwań, nie powinnaś czuć obojętności! :)
Agnostycyzm to jest jakaś stabilizacja (zdeklarowanie braku wiedzy na ten temat) - poszukiwanie zaś, to poszukiwanie.
Proponuję Ci, abyś się modliła - a prawdziwy Bóg, kimkolwiek by nie był, zacznie Cię do siebie przyciągać.
Ważne tylko byś wierzyła, że istnieje.




"Siej twoje ziarno od rana i nie dawaj wytchnienia twoim rękom aż do wieczora, bo nie wiesz, które ziarno wyda plon: może to, może tamto, a może oba okażą się dobre." ~ Kohelet
 
 
 
Bóg
Vitiatus Mikene
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-04, 18:10   

darannaccc, mogę ujawnić Ci podpowiedź - wybierz takiego, który oferuje wolność od systemu religijnego i opartego na epistemi. ;)



 
 
Bóg
Konrad96 
fan Imagine Dragons



Wiek: 27
Dołączył: 28 Paź 2015
Posty: 339
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2016-10-08, 05:23   

Chciałbym (oczywiście jak mogę ) opisać co czuje lub czułem do Boga . Hmmm ciekawy temat,przede wszystkim czułem do Boga żal ponieważ kiedy wylewałem łzy i dawałem z siebie 300 ℅ to uważałem że nie interesuje się mną i na jakiś czas przestałem wierzyć w Boga (chwilowe zachwianie wiary ) patrząc że moja rodzina jest bardzo religijna jak rodzice dowiedzieli się że mam zachowanie w istnienie Boga dali mi małego kopa więc od Boga narazie oczekuje małych rzeczy :D



,,Gorąca woda przelana do wielkiej kadzi,stygnie bardzo wolno.
Ale wystarczy porozlewać ją do mniejszych naczyń,
A wychłodzi się błyskawicznie.
 
 
 
Bóg
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-10-09, 22:02   

W sumie jeszcze do niedawna czułam całkiem wiele. Modliłam się, płakałam, całkiem sporo do Niego mówiłam. Ale chyba coraz bardziej to słabnie. Znam wyjaśnienia i sama sobie je powtarzałam, że gdyby nie to, co najbardziej mi ciąży to nie miałabym teraz mojej Miłości. Że nawet byśmy się nie poznali. Ale... Już nawet nie tyle w bezpośrednim odniesieniu do mojego Partnera, ale ogólnie obserwowanych sytuacji to... Jakoś tracę te strzępki wiary w Jego dobroć i w ogóle istnienie. Parę miesięcy temu chciałam spotkać się z jakimś duchownym, porozmawiać. Teraz... Chcę rozmowy, ale na terapii. Tak to jakoś wygasło.



Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Bóg
Chris
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-10, 13:16   

Żurawek napisał/a:
Parę miesięcy temu chciałam spotkać się z jakimś duchownym, porozmawiać. Teraz...
Zaczęłaś studia w Warszawie. Z tego co wiem, to w kościele św. Anny na Krakowskim Przedmiesciu (tuż przy pl. Zamkowym) jest dośc dobre duszpasterstwo akademickie. Nie jest to jedyny ośrodek prowadzący sporo różnych grup akademickich. Dobre jest też duszpasterstwo u Donimikanów na Służewie. Mogę obydwa Ci polecić z czystym sumieniem.
Natomiast niestety nie wiem (choć powinienem), gdzie jest prowadzone duszpasterstwo akademickie w dieciezji warszawsko-praskiej, na ternie której obecnie mieszkasz.
Pozdrawiam Cie bardzo serdecznie, życzę znalezienia jednak dobrej grupy, a przy okazji dobrego czasu edukacji.




 
 
Bóg
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5673
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-10-10, 19:39   

Jeśli chodzi o duszpasterstwa akademickie, to polecam Dominikanów na Freta 10.



:myszka:
 
 
Bóg
Ninakai 



Wiek: 23
Dołączyła: 10 Paź 2016
Posty: 25
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-10-10, 20:18   

Trudno mieć jakiekolwiek zdanie na ten temat. Sprawy religijne często w dzisiejszym świecie są bardzo drażliwe, a czasem są nawet tematem tabu.
Nie wiem, czy coś czuje. Zastanawia mnie każda religia i to, która jest prawdziwa.




ι вєℓιєνє тнαт ωє αℓℓ fαℓℓ ∂σωи ѕσмєтιмєѕ
 
 
Bóg
PannaNikt28
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-12, 21:47   Kim/czym jest Bóg?

Pewnie niektórzy tutaj oburzą się za to, że pozwoliłam sobie napisać 'czym jest Bóg', ale jako, że są różni ludzie tak zapewne jest mnóstwo różnych poglądów na tę kwestię.
A kim/czym dla Was jest Bóg? Czy Bóg to jakaś urzeczywistniona osoba, czy może jednak niewidzialna dla oczu energia?
Moim zdaniem Bóg to przede wszystkim energia, która wpływa na Nas i Nami kieruje.




 
 
Bóg
Vitiatus Mikene
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-12, 21:56   

W mojej mocy nie leży jednoznaczne określenie Boga jako bytu istniejącego, jak i w mocy innych ludzi. "Dowody" na jego istność są jedynie założeniami wypracowanymi na podstawie relacji wiary i rozumu, które nie sięgają namacalnych ewidencji. Zatem na podstawie tego, i poza tę mowę uważam, że Bóg nie istnieje, ponieważ nie można go zdeterminować do poznania zmysłowego, a te stanowiłoby ogólną prawdę co do jego istnienia.
Jest on dla mnie również fantazją ludzi słabszych, nie mogących pogodzić się z ewentualną pustką po śmierci, całkowitym niebytem. Obawiają się, iż ich potęga zostanie rozwiana po kilkudziesięciu latach egzystencji, po prostu nie będą już tutaj niczym, a tylko stertą kości.




 
 
Bóg
Makaron 



Wiek: 29
Dołączył: 03 Lip 2016
Posty: 406
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2016-10-12, 22:33   

Jest już taki temat.



"Czy pamiętasz płatków róży szept...
Miłość Cię woła, idź za jej głosem,
Nie mów jutro, nie mów zawsze,
Mów i kochaj dzisiaj!"
 
 
Bóg
eternit
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-12, 23:13   

Bóg jest po prostu wymysłem ludzi.



 
 
Bóg
Vitiatus Mikene
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-13, 08:39   

Makaron, jeśli takowy jest, poproszę o źródło. ;)



 
 
Bóg
użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-13, 10:11   

Vitiatus Mikene, jest coś takiego: http://www.autoagresywni....=1896&start=450
Nieco się pokrywa.




 
 
Bóg
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12