Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Studia
Autor Wiadomość
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5676
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-08-14, 19:38   

Arya napisał/a:
Są płatne, a student sam je sobie znalazł.

Ale on dostaje kasę czy on płaci za możliwość odbycia praktyk?




:myszka:
 
 
Studia
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-15, 08:14   

aga_myszka, płatne w znaczeniu traktuje je jak pracę i zarabia.



 
 
Studia
Mirodow 


Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 166
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-08-15, 10:07   

Owszem po 2 roku miałem problem ze znalezieniem praktyk, ale po trzecim już takiego problemu nie było. Mój dziekanat zalicza każdą umowę z firmą inżynierską jako praktyki. W zeszłym roku na tablicy jednego z zakładów znalazłem informację o naborze na stanowisko projektanta i logistyka w jednej z firm produkujących podnośniki. Na to drugie było mniej zainteresowanych więc w rozmowie zaznaczyłem, że też mi odpowiada i bez większych problemów się dostałem.Wypłata 3 tys/msc brutto, podatek w sumie 9% bo umowa zlecenie z przekazaniem praw intelektualnych do wszystkiego, co powstanie w trakcie stażu/praktyki. W gratisie wyjazd do Belgii i możliwość wzięcia samochodów na weekend. Uczelnia zatwierdziła wszystko bez problemów, tylko oczekiwała zostawienia kopii umowy i zatwierdzenia, przez opiekuna praktyk. W tym roku poszedłem go firmy zajmującej się zieloną energią, w ramach staży zajmowaliśmy się tworzeniem broszur i pomocą przy pisaniu wniosków. Widełki wynagrodzeń 700-2000 netto., w zależności od zaangażowania. Owszem jakbym chciał iść do Elektrowni, to musiałbym się liczyć ze stażem bezpłatnym, lub dużą konkurencją przy naborze. Jednocześnie jest wiele firm, poza tymi najbardziej obleganymi, w których można odbyć płatne praktyki na ostatnim roku inż, a niektóre są już tak zdesperowane, że biorą z 2.



 
 
 
Studia
feels3 


Wiek: 28
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 459
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-08-15, 10:27   

aga_myszka napisał/a:
Ale on dostaje kasę czy on płaci za możliwość odbycia praktyk?


Swoją drogą, coraz częściej zdarzają się takie firmy gdzie trzeba zapłacić za praktyki, chyba TVN coś takiego miał. Jeśli uczą wtedy czegoś więcej niż kserowania, parzenia kawy i latania opiekunowi po fajki, to chyba opłaca się przyoszczędzić na to.




 
 
 
Studia
Artemisia 



Wiek: 29
Dołączyła: 27 Lip 2016
Posty: 711
Skąd: Europa

Wysłany: 2016-08-20, 23:44   

Zostałam dziś uświadomiona, że skończenie studiów z wyróżnieniem, w obcym języku, zmagając się z depresją i załamaniem nerwowym to i tak żadne osiągniecie, bo przecież teraz nic nie robię (studia skończyłam miesiąc temu i do maja miałam pracę bezprzerwy od skończenia matury). Jeśli więc obawiacie się jak rodzina zareaguje na kierunek Waszych studiów lub sam fakt czy na nie pójdziecie czy też nie - nie martwcie się! Rodzina i tak nie będzie zadowolona. :)



"Na całe szczęście wiem jak radę dać bez wiary
I znalazłem wielu, którzy drogę pokazali mi.
Przez całe życie na najwyższej pędzą fali.
Pochmurne niebo im na głowy się nie zwali."
 
 
Studia
PhiPhiK 
Ból i Anahatha



Wiek: 30
Dołączył: 13 Sty 2016
Posty: 338
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2016-08-25, 15:42   

Artemisia, e tam, moja jest jak idę na informatykę to stwierdzili że może i późno, ale ze wreszcie zajmę się czymś, z czego można wyżyć XD



Jam blask wulkanów — a w błotnych nizinach,
Idę, jak pogrzeb, z nudą i żałobą.
Na harfach morze gra, Kłębi się rajów pożoga,
I słońce — mój wróg słońce!... Wschodzi, wielbiąc Boga.
 
 
 
Studia
Andzia 


Wiek: 26
Dołączyła: 21 Sie 2016
Posty: 47
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2016-08-26, 18:30   

Ja planuję studia dotyczące turystyki, jeszcze nie wybrałam konkretnego kierunku, ale jestem pewna, że chcę się w tym kształcić dalej. Zdałam już egzamin na technika obsługi turystycznej, miałam 36/40 ptk. z teorii i 90/100 ptk. z praktyki. To jest coś, co mnie interesuje i myślę, że to jedyny kierunek, w którym mogłabym kiedyś na stałe pracować i faktycznie to lubić.



"Dzień dobry, że tak pozwolę sobie skłamać".
 
 
Studia
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-08-26, 19:19   

Andzia napisał/a:
miałam 36/40 ptk. z teorii i 90/100 ptk. z praktyki. To jest coś, co mnie interesuje i myślę, że to jedyny kierunek, w którym mogłabym kiedyś na stałe pracować i faktycznie to lubić.

Świetne wyniki egzaminów, powodzenia dalej. :)




Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
 
 
Studia
Andzia 


Wiek: 26
Dołączyła: 21 Sie 2016
Posty: 47
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2016-08-27, 17:42   

Niedotykalna napisał/a:
Andzia napisał/a:
miałam 36/40 ptk. z teorii i 90/100 ptk. z praktyki. To jest coś, co mnie interesuje i myślę, że to jedyny kierunek, w którym mogłabym kiedyś na stałe pracować i faktycznie to lubić.

Świetne wyniki egzaminów, powodzenia dalej. :)

Dziękuję :piwko:




"Dzień dobry, że tak pozwolę sobie skłamać".
 
 
Studia
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-09-17, 16:55   

W kwestii utrzymania na studiach.
Chciałem zapytać ile kosztuje miesięcznie w waszych miastach wynajem pokoju/mieszkania? Dotarłem od informacji, że
Cytat:
Razem na aplikację, wyjazd i pierwsze 2 miesiące czynszu i utrzymania: minimum £1212 poza Londynem lub £2143 w Londynie. To kwota, którą przyszły student będzie musiał pozyskać, aby móc wyjechać do UK i rozpocząć tu studia.

i chcę ją porównać z sytuacją w Polsce.





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Studia
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-17, 17:24   

Adriaen, nie wiem, ile kosztuje wynajem mieszkania, ale w Warszawie za pokój płaci się jakoś między 600 a 1000 zł, zależnie od lokalizacji, standardu i widzimisię właściciela ;) .



 
 
Studia
Axxie 
introhippie



Wiek: 30
Dołączyła: 31 Paź 2013
Posty: 1809
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2016-09-17, 19:00   

W Toruniu da się znaleźć coś fajnego od 600-700zł, mam na myśli wysoki standard. Na pierwszym roku płaciłam za mieszkanie z wszystkimi opłatami łącznie 375zł. To było coś. :D Teraz kwoty wahają się u mnie między 500 a 600zł ze wszystkim. Nie narzekałam jakoś bardzo na warunki, zresztą byłeś w obydwu mieszkaniach. ;) Luksusów raczej nie ma, ale lubię miejsca, w których nie muszę się martwić chociażby o przyklejenie plakatu na ścianę.



Gdzie odpłynęły Twoje okręty?


I met my soulmate. He didn't.[/size][/center]
:axel:
 
 
 
Studia
Aniam
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-17, 23:30   

W Krakowie za pokój dwuosobowy w dobrej lokalizacji, ale bez żadnych luksusów płaciłam w zeszłym roku 500 zł z mediami od osoby. W tym roku za taki pokój będę płacić około 580 zł z mediami. Ceny jedynek to w zależności od lokalizacji i standardu cena od 650 zł w górę. Rzadko trafia się na coś tańszego.



 
 
Studia
Morcades 
rider



Wiek: 30
Dołączyła: 03 Gru 2013
Posty: 1083
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-09-27, 00:58   

Adriaen, we Wrocławiu w miarę w centrum jedynka to zwykle koszt 750-900zł w zależności od standardu. Bardzo trudno znaleźć coś taniej.

Za tydzień znowu na uczelnię, cieszę się, że to już ostatni rok :roll: .




Sen jest iluzją śmierci.
 
 
 
Studia
mistral 



Wiek: 26
Dołączyła: 29 Sty 2013
Posty: 145
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-10-04, 01:35   

Jak wygląda sprawa wyrzucania kogoś ze studiów? Mam na myśli wyrzucenie z powodu braku postępów w nauce, a nie z powodu naruszenia jakichś zasad itp. Mogą po pierwszym niezdanym kolokwium? Czy dopiero po egzaminie? Czy może dopiero po roku?



 
 
Studia
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12