Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Partner/ka na wzór ojca/matki?
Autor Wiadomość
Wiła
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-03, 17:00   

Z moich obserwacji wynika, że kobiety mają skłonność "dobierać sobie" partnera podobnego do ich ojca, zwłaszcza pod względem cech "niefajnych", przykład który tu już został przytoczony o córce alkoholika, która wychodzi za mąż za faceta, który albo alkoholikiem już jest albo się stanie jest zadziwiająco częsty.
Mężczyzn też ten stereotyp dotyka, jednak powiedziałabym, że w bardziej pozytywnym ujęciu. To znaczy, mężczyzna "dobiera sobie" partnerkę na wzór matki, zwłaszcza pod względem cech "fajnych", np. jeśli matka była szczególnie nadopiekuńcza, a facetowi to odpowiadało to podobnego niańczenia będzie oczekiwał od swojej kobiety (w mniej lub bardzej oczywisty sposób), albo w drugą stronę, jeśli jego matka zostawiała chłopcu dużą niezależność, pracowała itd, a przy tym nie zaniedbywała dziecka, to później ten dorosły mężczyzna bardziej będzie sobie cenił "kobiety aktywne". Jeśli z kolei matka tłamsiła dzieciaka nadopiekuńczością, lub była pracoholiczką i totalnie miała wylane na rodzine, to mało prawdopodobnym jest by dorosły facet choćby podświadomie szukał tych cech u swoich kobiet.

Generalnie, jak zwykle, okazuje się, że to kobiety mają bardziej pod górkę :P




 
 
Partner/ka na wzór ojca/matki?
tereska
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-18, 00:35   

Okej, a co myślicie o teorii, że gdy dziewczyna wychowuje się bez ojca to wybierają partnera dużo starszego od siebie?
W moim przypadku to się sprawdza- nie pamiętam kiedy ostatnio podobał mi się ktoś, kto nie jest ode mnie minimum 9 lat starszy (i nie wyobrażam sobie związku z kimś w młodszym albo w moim wieku . no nie. ) Mam to dziwne wrażenie, że ktoś starszy będzie w stanie się mną zaopiekować. Problem w tym, że taki ktoś może nie znieść wszystkich moich wybryków i humorów.

Dobra. Kłamię. Pamiętam kiedy ostatnio związałam się z kimś młodszym (tylko 3 lata starszy) ale to był jak w mordę strzelił, przerysowany mój ojciec. Gnojka do dziś nie znoszę.




 
 
Partner/ka na wzór ojca/matki?
tenswiatjest 


Wiek: 25
Dołączyła: 29 Sty 2016
Posty: 178
Skąd: podlaskie

Wysłany: 2016-07-27, 23:18   

Cenię poglądy mojego ojca i jego pracowitość choćby. Chętnie widziałabym niektóre cechy ojca u mojego przyszłego chłopaka, jeśli taki się znajdzie.



 
 
Partner/ka na wzór ojca/matki?
Kropka Zagłady 



Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2016
Posty: 80
Skąd: Europa

Wysłany: 2016-09-22, 07:47   

Pecha chyba jakiegoś miałam w życiu. Śpiąc z moim facetem czasami czuję się jak bym z własnym ojcem spała (nie, nie spałam W TAKI sposób z ojcem)... Są tak okropnie pod względem charakteru do siebie podobni że zastanawiam się co ja widzę w swoim facecie skoro przez większość życia nigdy nie zgadzałam się z ojcem.
Zdecydowanie trafiła kosa na kamień. Uciekając od ojca trafiła na ojca... z tą różnica, że z tym drugim mogę bezkarnie sypiać :lol:




Eventually you'll one day know

 
 
Partner/ka na wzór ojca/matki?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11