Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Co jest po śmierci?
Autor Wiadomość
Pollock 



Wiek: 26
Dołączył: 11 Cze 2016
Posty: 68
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2016-06-14, 21:13   

Jaaqob napisał/a:
Dobro wróci, a zło już nie?

Po śmierci i tak pewnie nic mnie nie czeka, więc taka wiara jest równie dobra jak każda inna, nawet jeśli zakrawa trochę o hipokryzję. Poza tym jakoś niezręcznie mi zakładać, że w życiu uczynię porównywalnie dużo złego co dobrego.

Jaaqob napisał/a:
Do nieba może nie, ale Biblia zapowiada wspaniałą przyszłość w raju na ziemi. Być może dowiedzenie się czegoś wiecęj na temat nadchodzącego już Królestwa byłoby ukojeniem, lekiem na Twój strach i desperację?

Jestem ateistą, nie wierzę w żadną wspaniałą przyszłość.
Hipokrytą też, bo Boga nie ma ale jeśli jest to ja chcę do nieba i koniec, bo byłem dobry dla innych przecież.
A lek na strach i desperację jest dla mnie prosty:
"On się modli do bogów, ja chcę równać do bogów".

Z całym szacunkiem do Twojej wiary.




Wciąż wrzucam syf na kartki jak Pollock
Nie rozumieją mojej sztuki, niech się pier...
 
 
 
Co jest po śmierci?
Jaaqob 



Dołączył: 23 Sie 2015
Posty: 218
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-06-18, 21:15   

To przecież Twój wybór.



"Siej twoje ziarno od rana i nie dawaj wytchnienia twoim rękom aż do wieczora, bo nie wiesz, które ziarno wyda plon: może to, może tamto, a może oba okażą się dobre." ~ Kohelet
 
 
 
Co jest po śmierci?
craving 


Wiek: 30
Dołączyła: 30 Paź 2013
Posty: 1326
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2016-06-18, 21:22   

Ja bardzo chciałabym myśleć, że po śmierci coś jest, nawet jeśli to nie miałoby być nic dobrego, tylko to na co zasłużyłam. Od czasu kryzysu wiary ciężko mi w to wierzyć.



 
 
 
Co jest po śmierci?
Smutny Łukasz 


Wiek: 29
Dołączył: 24 Sie 2016
Posty: 46
Skąd: świat

Wysłany: 2016-08-25, 21:08   

Po smierci nic nie ma, po przedawkowaniu tabletek i popicie to alkocholem zaslablem, bylem w stanie jakby to opisac nie swiadomosci tak jakby mnie w ogole nie bylo. Mysle ze po smierci nic nie ma, lecz wierze w Boga bo go potrzebuje w swoim zyciu



 
 
Co jest po śmierci?
Jaaqob 



Dołączył: 23 Sie 2015
Posty: 218
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-08-27, 08:12   

Nie musicie myśleć, że jest cokolwiek... Biblia porównuje śmierć do snu oraz uczy,że "umarli nie są świadomi niczego". Chrześcijanie żywią nadzieje, że pewnego dnia Bóg za pośrednictwem pierwszego zmartwychwstałego, Jezusa, wzbudzi wszystkich ze snu śmierci.



"Siej twoje ziarno od rana i nie dawaj wytchnienia twoim rękom aż do wieczora, bo nie wiesz, które ziarno wyda plon: może to, może tamto, a może oba okażą się dobre." ~ Kohelet
 
 
 
Co jest po śmierci?
wintermute
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-27, 11:56   

Mam nadzieję, że nic nie ma. Ani reinkarnacji (jak by miał wyglądać przydział dusz?), ani średniowiecznego piekła z pokracznymi diabłami jak u Boscha. Najbardziej boję się wiecznego snu, z którego nie ma ucieczki, jak ten gdy próbuje się zasnąć, myśli zaczynają się już plątać, podświadomość wychodzi na wierzch, ale nadal się czuje swe ciało.



 
 
Co jest po śmierci?
Empiria
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-27, 21:26   

Po śmierci nie ma niczego. Odczucie porównywalne do odczucia przed poczęciem, czyli żadne. Nie wierzę w niebo, piekło, boga, duszę, jednorożce ze skrzydłami i tym podobne rzeczy. To dla mnie zbyt abstrakcyjne. Wg mnie jeśli ktoś umrze, to po prostu nie żyje. Wszelkie odczucia kończą się z chwilą zatrzymania serca i tyle. Smutne, ale prawdziwe.



 
 
Co jest po śmierci?
Cocolina 


Dołączyła: 17 Cze 2016
Posty: 20
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2016-09-01, 14:48   

Jaaqob napisał/a:
Nie musicie myśleć, że jest cokolwiek... Biblia porównuje śmierć do snu oraz uczy,że "umarli nie są świadomi niczego". Chrześcijanie żywią nadzieje, że pewnego dnia Bóg za pośrednictwem pierwszego zmartwychwstałego, Jezusa, wzbudzi wszystkich ze snu śmierci.


właśnie, jak rozumieć ten fragment? że umarli nie są świadomi niczego? skoro idzie się do nieba albo piekła, to raczej tam się będzie świadomym tego gdzie się jest i kim się bylo.




 
 
Co jest po śmierci?
moje 



Wiek: 29
Dołączył: 26 Lis 2015
Posty: 293
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2016-09-02, 15:47   

Cocolina, nie dokładniej mówiąc, jest to jeden z niewygodnych ale wyraźnie zapisanych twierdzeń religijnych w biblii. Ludzie do momentu sądu ostatecznego pozostają w swego rodzaju zawieszeniu, nigdzie nie idą, po prostu trwają we śnie czy zawieszeniu, więc nie wiemy czy tracą wspomnienia, wiemy, że praktycznie nie są świadomi istnienia, aż do dnia sądu (nie tego z terminatora :P ).



****Żyj. Jesteś swoją bronią w walce o przetrwanie dbaj o nią. Dbaj o swoje stado. Nie wolno krzywdzić szczeniąt. Należy pomagać swoim. Nie kłaniaj się w sercu nikomu, kto na to nie zasłużył. Nie służ nikomu, komu nie pokłonisz się w sercu.****
 
 
Co jest po śmierci?
Cocolina 


Dołączyła: 17 Cze 2016
Posty: 20
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2016-09-02, 17:44   

moje napisał/a:
Cocolina, nie dokładniej mówiąc, jest to jeden z niewygodnych ale wyraźnie zapisanych twierdzeń religijnych w biblii. Ludzie do momentu sądu ostatecznego pozostają w swego rodzaju zawieszeniu, nigdzie nie idą, po prostu trwają we śnie czy zawieszeniu, więc nie wiemy czy tracą wspomnienia, wiemy, że praktycznie nie są świadomi istnienia, aż do dnia sądu (nie tego z terminatora :P ).


poważnie? to niedobrze...chyba zacznę znowu bać się śmierci, bo nie chcę niczego, pustki

To nie jest fragment przypadkiem powiązany z istnieniem Szeolu w Starym Przymierzu?
Bo Szeol to było takie miejsce. A przecież gdyby nie Jezus, nie byłoby zbawienia.




 
 
Co jest po śmierci?
eternit
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-02, 17:53   

Empiria napisał/a:
Po śmierci nie ma niczego.
Nieprawda! A pogrzeb i stypa to co? :lol:



 
 
Co jest po śmierci?
Empiria
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-02, 20:59   

KrólowaSzczurów napisał/a:
Nieprawda! A pogrzeb i stypa to co?

Idąć tym tokiem, można też dodać, że jest smród, pół tony ziemi nad głową i ave maria, jeśli rodzina majętna i wynajmie skrzypka za półdarmo :lol:

Ja tam nie będę mieć pogrzebu. Skremują mnie i będą trzymać moje prochy w urnie nad lodówką :lol:




 
 
Co jest po śmierci?
Vitiatus Mikene
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-02, 21:01   

Empiria, niech będzie strzeżone ziemskie jedzenie poprzez Empirii duszę. :lol:



 
 
Co jest po śmierci?
Empiria
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-02, 21:07   

Sharnathos, dokładnie :D
Jak będą chcieli, to będą sobie mogli trochę przesypać do innej urny i postawić np. nad pralką :D




 
 
Co jest po śmierci?
eternit
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-02, 21:35   

Empiria, robaczki też będą miały pożytek. <3
A ty, jako prochy w urnie, za 300lat będziesz robiła za przykład sztuki XXI wieku. :D




 
 
Co jest po śmierci?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11