Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Basen/Pływanie
Autor Wiadomość
Jeremi 
człowiek hasztag


Wiek: 30
Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 657
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2014-07-29, 14:52   

Zawsze lubiłam wodę, mimo że nie umiem za bardzo pływać. Teraz raczej muszę się z tym pożegnać... Tak, przez blizny/rany.



czas czasami przytłacza - mnie też...
 
 
Basen/Pływanie
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-29, 20:40   

Sadist, co nie zmienia faktu, że zawod ratownika polega na ratowaniu. Niezależnie od przekrętów i posiadanych uprawnień, jak ktoś jest zatrudniony na takim stanowisku, to takie właśnie ma obowiazki.



 
 
Basen/Pływanie
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-03-15, 19:46   

Oficjalnie jednorożec będzie się uczył pływać. Kupił sobie uniform basenowy i w najbliższym czasie patatuje nad wodopój.



Este blestemata
 
 
Basen/Pływanie
Arche 



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 1923
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-03-15, 20:05   

antymon, zdaj relacje z nauki :D



 
 
Basen/Pływanie
Aleksandros 
Ten który się wspina



Wiek: 30
Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 194
Skąd: śląskie

Wysłany: 2015-03-15, 21:56   

antymon napisał/a:
Oficjalnie jednorożec będzie się uczył pływać. Kupił sobie uniform basenowy i w najbliższym czasie patatuje nad wodopój.

Samych pływackich przyjemności, formy i piękności życzę, pływanie jest świetne i pisze to jako wodnik z lutego :)




 
 
 
Basen/Pływanie
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-03-16, 11:15   

Nie wiem jak to wyjdzie - na basenie byłam raz w życiu w pierwszej kasie podstawówki nim moja rodzicielka nie stwierdziła, że jednak przestanie mnie puszczać tam ze szkołą. Wątpię by z moim talentem po pierwszym razie coś było, ale zmotywowało mnie to, że mam niedaleko siebie (2 przystanki) w miarę tani basen (8 zł/45 min), który wpuszcza wieczorami. Mam nadzieję, że mając do wyboru baseny klubów sportowych/uczelni w centrum w tej samej cenie lub niewiele droższych, ale wpuszczających na basen częściej nie będzie tłumów.



Este blestemata
 
 
Basen/Pływanie
Aleksandros 
Ten który się wspina



Wiek: 30
Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 194
Skąd: śląskie

Wysłany: 2015-03-17, 13:52   

Ja tam wole poranki kiedy reszcie nie chce się wstać by popływać o świcie :D
Antymonie, skoro masz tak mało praktyki w pływaniu radze najpierw pójść na jakiś rodzinny aquapark a dopiero później na basen sportowy, i poczytaj jakie zasady obowiązują na pływalni, to że pływa się prawą stroną toru i tak dalej...




 
 
 
Basen/Pływanie
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-03-17, 14:11   

Aleksandros, na basen chodziłam bardzo często - ale na trybuny, jednym czasem potrafiłam spędzić tam nawet 10 -20 h tygodniowo. Każdy basen ma albo oddzielny zbiornik dla nieumiejących pływać i umiejących lub jest podzielony na strefy.

Co do Twojej rady, nie skorzystam i już piszę dlaczego: aquaparki - w Krakowie w sumie jeden który znam ma wejścia droższe dwa razy, czyli za jedno wejście na godzinę muszę zapłacić tyle co za dwa bilety dla dwóch osób - ja się uczę w strefie do 1,2m głębokości, monsz pływa i mnie dogląda, w momencie gdy planuję wyjście 2 razy w tygodniu różnica robi się na prawdę spora i nie mogę sobie na to pozwolić (nie mam problemu z nieoswojeniem z wodą itd, zupełnie się nie boję, po prostu nie umiem pływać). Powód dwa - znam zasady panujące na basenie, patrz pierwszy akapit. Trzy - chciałam wybrać mały basen gdzie w godzinach wieczornych nie byłoby dużego natężenia ludzi, nie mam zamiaru również łazić po brodzikach i saunach. Powód - bardzo prosty, patrz: tematyka tego forum. Mam bardzo dużo, bardzo rozległych i widocznych blizn - zarówno od cięcia się jak i przypalania, zarówno na nogach, łydkach, brzuchu, rękach, barkach i nawet szyi - na prawdę sądzisz, że dobrym pomysłem jest wybieranie miejsca gdzie jest pełno dzieciaków, ludzi, rodzin i płaci się w sumie za różne wymyślne atrakcje, skoro zależy mi na pływaniu?




Este blestemata
 
 
Basen/Pływanie
Aleksandros 
Ten który się wspina



Wiek: 30
Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 194
Skąd: śląskie

Wysłany: 2015-03-17, 15:29   

Nie nie sądzę, napisałem post wyżej bo sam zaczynałem pływanie po dłuuuugiej przerwie i na pierwszy raz trochę odstawałem wkurzając lepszych pływaków, co mi też nie pomagało, ale z czasem nauczyłem się trzymać rytm i gdybym miał jeszcze raz zaczynać to najpierw poszedł bym na jakiś rekreacyjny basen, u mnie nie ma stref, jest jedna niecka podzielana na identyczne tory do pływania sportowego, mnie też nikt nie doglądał, to świetnie że masz kogoś takiego :) ciesze się że sama znalazłaś właściwy sobie sposób by się w pływanie wkręcić, życzę szybkiej nauki i przyjemności z pływania.
Pozdrawiam.




 
 
 
Basen/Pływanie
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-03-23, 22:29   

Wystarczy wybrać basen i godziny, gdzie pływaków jest niewiele.

Tak więc - byłam na basenie trzy razy. Na razie nie zapuszczam się poza 2/3 basenu (do głębokości 1,4 m). Zazwyczaj mamy tor tylko dla siebie, tylko za pierwszym razem dzieliłam go z kimś o wiele lepiej pływającym - na szczęście utrzymywał równe tępo i przewidzenie, kiedy pojawi się w moim zasięgu było do przewidzenia. Podobno dobrze mi idzie - tak stwierdził ratownik, pilnujący basenu. Zanotowałam, iż w końcu nie opadam na dno jak kamień - jestem w stanie przepłynąć 2/3 basenu na plecach i połowę żabką lub mieszanym. Dopiero dziś ogarnęłam prawidłowy ruch nóg, tak by nie cofać się w wodzie (;
Nadal nadrabiam nawodnienie na basenie - czyli łykam sporo wody.




Este blestemata
 
 
Basen/Pływanie
Usagi 
Krwawy Króliczek



Wiek: 29
Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 747
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2015-03-24, 14:54   

Kocham pływać, ale kondycję mam jak zdechły kot. :kot: Może trochę bardziej żywą. Pewnie wynika to z faktu, że nikt nigdy porządnie mi nie pokazał JAK pływać i tak jakoś pływam po swojemu. Naprawdę uwielbiam wodę, ale strasznie szybko się męczę. Trzy długości, a ja jestem zasapana jak po sprincie. Dlatego trochę wstydzę się pływać, bo mam taką kondycję, ale tak czy siak, zapisuje się na basen od kwietnia. :3






平和 heiwa (z jap. spokój ducha)
 
 
Basen/Pływanie
Aleksandros 
Ten który się wspina



Wiek: 30
Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 194
Skąd: śląskie

Wysłany: 2015-03-24, 17:10   

Usagi świetne postanowienie, i nie przejmuj się kondycją bo nie ma się czego wstydzić każdy kiedyś zaczynał a z czasem się wyrobisz ;)



 
 
 
Basen/Pływanie
Artemisia 



Wiek: 29
Dołączyła: 27 Lip 2016
Posty: 711
Skąd: Europa

Wysłany: 2016-08-05, 22:22   

Babcia każe mi chodzić na basen, bo się garbię. A ja boję się pływać, bo raz dostałam na basenie skurczu i się topiłam. I co tu zrobić? :?



"Na całe szczęście wiem jak radę dać bez wiary
I znalazłem wielu, którzy drogę pokazali mi.
Przez całe życie na najwyższej pędzą fali.
Pochmurne niebo im na głowy się nie zwali."
 
 
Basen/Pływanie
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2016-08-05, 22:48   

Artemisia, mówiłaś babci, dlaczego nie chcesz pływać? Porozmawiaj z nią i może znajdziecie wspólnie coś innego. ;)



She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Basen/Pływanie
Artemisia 



Wiek: 29
Dołączyła: 27 Lip 2016
Posty: 711
Skąd: Europa

Wysłany: 2016-08-05, 22:51   

Fenoloftaleina, tak ale dla babci na krzywy kręgosłup to tylko pływanie nic więcej I na basenie zawsze jest ratownik. Lubię pływać, ale trauma większa niestety.



"Na całe szczęście wiem jak radę dać bez wiary
I znalazłem wielu, którzy drogę pokazali mi.
Przez całe życie na najwyższej pędzą fali.
Pochmurne niebo im na głowy się nie zwali."
 
 
Basen/Pływanie
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11