Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Bóg
Autor Wiadomość
Reaper 
to hell and back



Wiek: 23
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 385
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-02-03, 20:20   

Jaaqob, Z tego wszystkiego wynika, że kapłani chrześcijaństwa nas okłamują.



"- Pokaż mi blizny.
- Dlaczego?
- Chce zobaczyć ile razy mnie potrzebowałaś, a mnie nie było."
 
 
Bóg
Jaaqob 



Dołączył: 23 Sie 2015
Posty: 218
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-02-03, 20:48   

Scarlet Halo napisał/a:
Jaaqob napisał/a:
Niezależnie co się z nim stało i gdzie teraz jest - na pewno nie ma go w niebie.

Nie twierdzę, że jest, ale tak się po prostu zastanawiam jak to z tym zmartwychwstaniem. Starożytni Egipcjanie się na tą okazję mumifikowali, ale większość świata nie miała takiego zwyczaju. Co z tymi, których ciała uległy całkowitemu rozkładowi?


Źle się wyraziłem w przedostatniej wiadomości - chodziło mi o podkreślenie tego, że Maria poszła do gleby. Czeka na zmartwychwstanie ciała, ale Bogu nie jest potrzebne jej ciało, to które miała w I wieku.

Jezus powiedział:

"(8) powiadam wam, że z tych kamieni może Bóg wzbudzić dzieci Abrahamowi." (Łukasza 3:8)

Więc Bóg może wskrzesić człowieka z czegokolwiek. W Księdze Ezechiela jest też opis, symboliczny opis zmartwychwstania Izraela, w którym Ezechiel widzi suche kości, które zaczynają otaczać się ścięgnami, obrastać ciałem i tak dalej... Podczas zmartwychwstania otrzymamy ciała doskonałe, takie jakie miał Adam i Ewa. Będą one raczej całkowicie niezależne od naszych dawnych ciał.

Jakie będą? Spekulować nie chcę... Byli tacy co planowali zmartwychwstać bez odbytu... ;)

Reaper napisał/a:
Jaaqob, Z tego wszystkiego wynika, że kapłani chrześcijaństwa nas okłamują.


Nie mnie oceniać ich intencje.
Biblia jest księgą wartą poznania. Jeżeli chciałbyś na ten temat pogadać - proponuję priv, albo jakiś komunikator typu gg. :P




"Siej twoje ziarno od rana i nie dawaj wytchnienia twoim rękom aż do wieczora, bo nie wiesz, które ziarno wyda plon: może to, może tamto, a może oba okażą się dobre." ~ Kohelet
 
 
 
Bóg
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-03, 20:52   

Jaaqob napisał/a:
Podczas zmartwychwstania otrzymamy ciała doskonałe, takie jakie miał Adam i Ewa. Będą one raczej całkowicie niezależne od naszych dawnych ciał.

Skoro my to nasze ciała (pisałeś o braku nieśmiertelnej duszy), to skąd będzie wiadomo, że to nowe ciało to ja?




 
 
Bóg
Jaaqob 



Dołączył: 23 Sie 2015
Posty: 218
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-02-03, 21:04   

Nie umiem wytłumaczyć, w jaki sposób.
Pozostaje to w pamięci Boga. On "zatęskni za dziełem swych rąk" (Hioba 14:15). To jeśli chodzi o wierne osoby ze Starego Testamentu. Są teraz w stanie przypominającym sen. Bóg jakoś to podtrzymuje. Kiedy budzisz się ze snu, jesteś w gruncie rzeczy tą samą osobą, prawda?
Natomiast dzięki Jezusowi wierni ludzie otrzymują życie już po śmierci - dzięki wsparciu życiodajnego ducha Bożego. Biblia nazywa to pierwszym zmartwychwstaniem.




"Siej twoje ziarno od rana i nie dawaj wytchnienia twoim rękom aż do wieczora, bo nie wiesz, które ziarno wyda plon: może to, może tamto, a może oba okażą się dobre." ~ Kohelet
 
 
 
Bóg
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-03, 21:40   

Jaaqob napisał/a:
Kiedy budzisz się ze snu, jesteś w gruncie rzeczy tą samą osobą, prawda?

Do tego żeby śnić potrzebny mi jest mózg, więc jak się budzę to nadal mam swój mózg, więc jestem sobą. Obawiam się, że jak bym się obudziła bez mózgu (co jest raczej awykonalne) albo z nowym mózgiem, to bym nie była sobą.




 
 
Bóg
Reaper 
to hell and back



Wiek: 23
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 385
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-02-03, 21:42   

Jaaqob, Tematu religii mam dość. Była dowiedziała się, że jestem niewierzący. Sprawiła mi takie gadanie, że odechciewa mi się takich rozmów. Ta jest wyjątkiem od tamtego czasu. :P Ale na inne tematy chętnie. :D



 
 
Bóg
Kappa 
Kappa



Wiek: 18
Dołączył: 31 Gru 2014
Posty: 996
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-03-09, 14:58   

Ja kocham Boga, pokładam w Nim swoją nadzieje.



They say we die twice,
Once when the breath leaves our body and once, When the last person we know says our name
 
 
Bóg
Astral 



Wiek: 28
Dołączyła: 30 Gru 2015
Posty: 395
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-03-12, 11:48   

Hmm... ja nie wierzę w żadnego boga, nie widzę powodów, dla których miałabym.



 
 
Bóg
Elizjon 


Wiek: 24
Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 235
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2016-04-17, 18:33   

Bóg mi pomaga, kocham Go. :)



 
 
Bóg
Jaaqob 



Dołączył: 23 Sie 2015
Posty: 218
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-04-17, 18:38   

A on Ciebie? :P



"Siej twoje ziarno od rana i nie dawaj wytchnienia twoim rękom aż do wieczora, bo nie wiesz, które ziarno wyda plon: może to, może tamto, a może oba okażą się dobre." ~ Kohelet
 
 
 
Bóg
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-17, 20:47   

Jaaqob, Bóg chyba kocha wszystkie swoje dzieci? :>



 
 
Bóg
Elizjon 


Wiek: 24
Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 235
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2016-05-21, 10:25   

Jaaqob napisał/a:
A on Ciebie? :P

Tak, pokazuje mi to codziennie. ;)




 
 
Bóg
Ijon
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-21, 11:57   

Co czujesz do Boga?
Dystans.




 
 
Bóg
tenswiatjest 


Wiek: 25
Dołączyła: 29 Sty 2016
Posty: 178
Skąd: podlaskie

Wysłany: 2016-07-27, 22:28   

Żal :/



 
 
Bóg
Ziemowit
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-03, 09:51   

Że go nie ma.



 
 
Bóg
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11