Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Ciąża a leki psychotropowe
Autor Wiadomość
readog 
Wulkan Radości



Wiek: 24
Dołączyła: 30 Kwi 2016
Posty: 753
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-07-18, 22:18   Ciąża a leki psychotropowe

Jeśli jest taki temat w wątkach o lekach lub gdziekolwiek indziej, to z góry przepraszam i proszę o przeniesienie :oops: .

Przypadkiem trafiłam na temat brania leków psychotropowych, a zwłaszcza antydepresantów w ciąży.

Dotyczy dziecka
Przeczytałam, że wiele leków ma wpływ na dziecko - przenika do płodu. Podobno nie wiadomo dokładnie w ilu procentach bo bardzo trudno to sprawdzić - ale ma wpływ. W większości z tych przypadków są to wady rozwojowe przegrody serca dziecka. U ok. 30% noworodków zaobserwowano natomiast występowanie noworodkowego zespołu abstynencyjnego, który objawiał się drżeniem mięśni, sztywnością mięśni, zaburzeniem snu czy nadmiernym płaczem. Wiadomo, żadna mama nie chce ryzykować chorobą lub wadą u kochanego potomstwa. Wiecie coś o wpływie leków bezpośrednio od swoich zaufanych lekarzy? Informacje w internecie są wieloznaczne i czasem sprzeczne.

Dotyczy matki
I problem dla mamy, która się leczy - o antydepresantach wyczytałam, że istnieją odpowiedniki dla kobiet w ciąży ALE są to jednak inne leki. Niekoniecznie tak samo skuteczne, nie jest ich wiele więc może być problem z dobraniem dla osób które biorą silne preparaty lub mają problem ze skutkami ubocznymi. Zresztą, sami wiecie, jak czasem ciężko dobrać leki. A gdy mamy do wyboru znacznie ograniczoną ilość - to trochę głupio. Wiem, że nie używamy nazw leków tutaj (bądźcie dumni, szanowna Moderacjo, nawet sprawdziłam regulamin ponownie!) więc powiem że według internetu SSRI i SNRI zwiększają ryzyko porodu przedwczesnego ale jeśli się wszystko kontroluje to w zasadzie można brać, ale opinie są bardzo sprzeczne.

Co o tym wiecie i myślicie? Czy ktoś (któraś) z Was ma doświadczenie i może się nim podzielić? Co o tym słyszeliście? Ryzykowaliście problemy u dziecka kosztem nieprzerywania terapii? Co jeśli zastępniki nie działają, deprecha nie przechodzi a zegar biologiczny tyka?

Uspokajam zainteresowanych: Nie mam takich planów na razie, po prostu jestem ciekawa.




 
 
Ciąża a leki psychotropowe
Marianna
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-18, 23:16   

readog, to może ja napiszę od siebie. Rodziłam wprawdzie w 2014 roku, ale co nieco pamiętam.
Ze względu na moje stany musiałam wrócić do leków i zrobiłam to pod kontrolą lekarza w maju. Urodziłam 8 dni po terminie. Synek aktualnie zdrowy. Nie wiem czy komplikacje okołoporodowe mogły być wywołane lekami, nie mam pojęcia. Jeśli chcesz więcej medycznego opisu to mogę Ci wysłać na PW.
Bałam się brać leki w ciąży, ale czasem trzeba wybierać "mniejsze zło". Trudno jest stwierdzić co takie leki robią w organizmie dziecka, bo się zwyczajnie nie przeprowadza badań i testów na ciężarnych...
//usunięto dane osobowe. SH




Ostatnio zmieniony przez 2017-03-30, 18:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ciąża a leki psychotropowe
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-19, 06:44   

Marianna, dokładnie tak - moja lekarka powiedziała, że tak naprawdę nie ma żadnych badań w tym kierunku, bo byłyby zwyczajnie nieetyczne.

Nie mam dzieci, ale mnie samą temat bardzo ciekawi - bo dotychczas odbierałam to tak, że będąc w ciąży i mając jednocześnie leki antydepresyjne trzeba przestać je brać i zostaje się bez pomocy. Dlatego chętnie poczytam opinie osób, które przez to przechodziły.




 
 
Ciąża a leki psychotropowe
Justyna1234 


Dołączyła: 14 Wrz 2016
Posty: 128
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2016-11-15, 21:54   

Też byłabym zainteresowana tematem jeśli ktoś byłby w stanie się podzielić :)



Justyna ;)
 
 
Ciąża a leki psychotropowe
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12