Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Wędrówki górskie
Autor Wiadomość
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-16, 15:17   

Ella napisał/a:
Przecież jest lato. Mogłam nie decydować się na ten wyjazd.

Dzisiaj w pogodzie mówili, że w Zakopanem jest +12st.

Arya napisał/a:
W górach zawsze jest chłodniej niż w innych częściach kraju.

Zależy jak trafisz z pogodą. :P Mi się zdarzyło chodzić po górach w upale, ale teraz upałów raczej nie ma.




 
 
Wędrówki górskie
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-07-17, 16:14   

liv89 napisał/a:
No i miejscowi, z nimi to się fajnie zabawić można

Raz w życiu "zabawiłam" się z jednym miejscowym (miałam jakieś 12 lat, byłam w górach z rodziną) - zabrał nas wielkim łazem na jakąś górkę do swojej chatki, w której czasem nocuje z kolegami. Prowadził i pił piwo - jedno za drugim. A potem się do mnie przystawiał i radził, bym tylko porządnemu facetowi "dała pójść w ślimaka". :lol:

Z tej niefortunnej przygody wybawił nas łaz, którym w pewnym momencie wjechaliśmy w głębokie błoto. Chcąc go wyciągnąć, zahaczyliśmy linę o drzewo i... wyrwaliśmy je z korzeniami. :facepalm:

Koniec końców góralowi pomogli znajomi, a my poszliśmy dalej pieszo.
Lennei napisał/a:
Zależy jak trafisz z pogodą. :P Mi się zdarzyło chodzić po górach w upale, ale teraz upałów raczej nie ma.

Na wszystkie moje wędrówki górskie (a wbrew pozorom było ich sporo), tylko dwa razy trafił nam się deszcz i raczej chłód niż upał. I to były dwie najwspanialsze drogi, jakie pokonałam. :D




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Wędrówki górskie
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-17, 16:19   

Raz byłam górach. I nie sądzę, żebym się dała drugi raz namówić. Jak będę chciała się zmęczyć i przeziębić, to pójdę popływać. Przynajmniej będzie przyjemnie.



 
 
Wędrówki górskie
craving 


Wiek: 30
Dołączyła: 30 Paź 2013
Posty: 1326
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2016-07-17, 16:27   

Byłam kilka razy w Bieszczadach, ale najbardziej podobają mi się Góry Świętokrzyskie. Byłam tam 2 razy z rodzicami. Jest tam ślicznie, spokojnie, niewysoko, nie jest stromo... No i dużo lasów. Uwielbiam <3



 
 
 
Wędrówki górskie
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-17, 16:33   

Ella napisał/a:
raczej chłód niż upał

Moje pierwsza próba wchodzenia na Rysy była w upale (pamiętam ten skwar i mój brak kondycji, przez co odpuściłam w połowie trasy), za drugim razem, na wszelki wypadek dużo wcześniej rozpoczęliśmy wędrówkę, by przy wejściu nie towarzyszył nam upał, za to tym razem fragment trasy był pokryty śniegiem. :D


Jak niedawno byłam w górach to akurat dzień naszego przyjazdu był ostatnim dniem upału, a przy wejściu na Śnieżkę konkretnie wiało zimnem. :D




 
 
Wędrówki górskie
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-17, 16:43   

craving napisał/a:
Góry Świętokrzyskie. Byłam tam 2 razy z rodzicami. Jest tam ślicznie, spokojnie, niewysoko, nie jest stromo... No i dużo lasów. Uwielbiam <3



A ja się zawsze zastanawiałam, co ludzie widzą w takich... "pagórkach". Wolę Tatry albo Bieszczady.




 
 
Wędrówki górskie
craving 


Wiek: 30
Dołączyła: 30 Paź 2013
Posty: 1326
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2016-07-17, 16:49   

Arya, wolę takie spacerki niż mordęgę i tygodniowe zakwasy przywiezione z gór. Piękne widoki, lasy, cień dzięki drzewom... Można brać tam dzieciaki, nawet te mniejsze. Dla kogoś takiego jak ja to idealne miejsce.
Ale to tylko ja... :roll:




 
 
 
Wędrówki górskie
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2016-07-17, 16:59   

craving, sporo osób preferuje właśnie takie miejsca, ja to rozumiem. ;) I faktycznie można zorganizować sobie przyjemną, rodzinną wyprawę z dziećmi.



She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Wędrówki górskie
craving 


Wiek: 30
Dołączyła: 30 Paź 2013
Posty: 1326
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2016-07-17, 17:34   

Fenoloftaleina, ja właśnie pamiętam jedną z najfajniejszych wycieczek z rodzicami właśnie tam. Nie wiem ile miałam lat, ale ciągle mam swoją babę jagę przywiezioną z tamtych stron, bo przecież tam odbywały się sabaty :D Ah, ile ja się o tym w dzieciństwie oczytałam, chyba dlatego do tej pory to dla mnie magiczne miejsce.
A dzieciaków jest tam bardzo dużo i robią świetną atmosferę :3




 
 
 
Wędrówki górskie
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-17, 17:45   

Arya napisał/a:
A ja się zawsze zastanawiałam, co ludzie widzą w takich... "pagórkach". Wolę Tatry albo Bieszczady.

A ja się zastanawiam co ludzie widzą w takich "pagórkach"jak Tatry. Czemu nie pojadą w Himalaje? :roll:




 
 
Wędrówki górskie
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-17, 17:50   

Chochlik napisał/a:
A ja się zastanawiam co ludzie widzą w takich "pagórkach"jak Tatry. Czemu nie pojadą w Himalaje? :roll:

Różnica cen między Himalajami a Tatrami jest olbrzymia, ale między Tatrami a Górami Świętokrzyskimi już nie jest taka wielka.




 
 
Wędrówki górskie
Chambers
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-17, 17:55   

W tym roku chyba wybieram się w Bieszczady.



 
 
Wędrówki górskie
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-17, 18:06   

Arya napisał/a:
A ja się zawsze zastanawiałam, co ludzie widzą w takich... "pagórkach

Nie ogarniam takiego zastanawiania się, bo przed naszym wyjazdem w Karkonosze nasłuchałam się sporo o tym, że jedziemy w "pagórki", to tak jak... "co ludzie widzą w wakacjach nad: morzem/jeziorem/domku na wsi/hotelu w wielkim mieście", we wszystkim co jest inne niż czyiś sposób spędzania wolnego czasu. :P
Jeden lubi odpoczywać w "pagórkach", drugi w Tatrach, trzeci nad morzem, a czwarty zwiedzając wielkie miasta.

Aż mi się skojarzyło ze zdjęciem, które fruwa w "internetach" z tłumami ludzi nad Morskim Okiem, gdzie można się poczuć jak na plaży nad morzem. :D


Obecnie, aby pojechać w Tatry mogłabym wejść tylko do Doliny Chochołowskiej, więc wolę Karkonosze. ;)




 
 
Wędrówki górskie
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-17, 19:04   

Arya napisał/a:
Różnica cen między Himalajami a Tatrami jest olbrzymia, ale między Tatrami a Górami Świętokrzyskimi już nie jest taka wielka.

Skoro nie jest wielka, to czego nie rozumiesz?




 
 
Wędrówki górskie
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-17, 19:18   

Chochlik napisał/a:
Skoro nie jest wielka, to czego nie rozumiesz?

Wydawało mi się, że to Ty czegoś tutaj nie rozumiesz, w poście z 18:45 zadałaś pytanie dotyczące Himalajów - na które ja Ci odpowiadam.




 
 
Wędrówki górskie
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12