Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Forumowa pielęgniarka
Autor Wiadomość
LalaEś 



Wiek: 32
Dołączyła: 05 Maj 2016
Posty: 190
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-06-28, 14:05   

Yennefer, dzięki, spróbuję :)



"- Ludzie mają zbyt mało czasu, aby cokolwiek poznać. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół. Jeśli chcesz mieć przyjaciela, oswój mnie!"
 
 
 
Forumowa pielęgniarka
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-06-28, 15:14   

mrozna, i to w zasadzie tyle. Ja jestem przeciwnikiem wszelkich pudrów i posypek. Jest szereg różnych produktów z panthenolem. Musisz wybrać. Zamiast chusteczek woda z mydłem i wietrzenie. Jest dość ciepło więc odparzenia od pieluch się robią. Nawet od najlepszych. Jak już musisz założyć pieluchę to smaruj kremem z panthenolem teraz a jak skóra jest zdrowa to też smaruj- np bambino albo nivea- to ochroni skórę. Przerabiałam to u moich dzieci. A sudocrem- jest na odparzenia ale kiedy to zaczyna się robić sącząca rana to już się nie nadaje. Puder może się zbijać w grudki i podrażniać jeszcze bardziej. Ile osób tyle sposobów.



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Forumowa pielęgniarka
LalaEś 



Wiek: 32
Dołączyła: 05 Maj 2016
Posty: 190
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-06-28, 15:22   

megi-s, dziękuję :*



"- Ludzie mają zbyt mało czasu, aby cokolwiek poznać. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół. Jeśli chcesz mieć przyjaciela, oswój mnie!"
 
 
 
Forumowa pielęgniarka
wirus
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-28, 17:45   

Pytanie, od czego może być ciągły światłowstręt? mrużenie oczu, ból głowy? którejś witaminy mi brakuje czy coś?



 
 
Forumowa pielęgniarka
liv89
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-28, 18:19   

wirus, światłowstręt, mrużenie oczu, bóle głowy - może migrena? Uraz oka jakiś był?
Najlepiej udać się do lekarza rodzinnego celem dalszej diagnostyki.




 
 
Forumowa pielęgniarka
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-06-28, 20:09   

wirus, to może być i migrena albo jakiś problem z oczami. Światłowstręt jest też objawem wścieklizny. Więc spektrum występowania jest szerokie. Powinnaś przejść się do lekarza. Niestety teraz nawet do okulisty trzeba mieć skierowanie.



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Forumowa pielęgniarka
wirus
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-28, 20:13   

Dzięki ;) ewentualnie jestem wampirem :P
Serio do okulisty trzeba skierowanie?




 
 
Forumowa pielęgniarka
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-06-28, 20:21   

wirus, dla mnie to jest śmieszne bo ja np osobiście noszę okulary prawie całe swoje życie. Więc oczywista rzecz że do okulisty trzeba czasem iść. Teraz to wycieczka po lekarzach.



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Forumowa pielęgniarka
wirus
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-28, 20:49   

megi-s, przecież to jest nienormalne... chyba czeka mnie maraton po lekarzach. Najpierw do rodzinnego a potem siądę w miesięcznych kolejkach, najwyżej parę części mnie się rozleci..



 
 
Forumowa pielęgniarka
liv89
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-28, 22:27   

wirus, zapewne dostaniesz skierowanie na badania. Niewykluczone, że zostaniesz odesłana do neurologa. Tak to już jest, ale lepiej się zbadać - szczególnie jeśli objawy występują często.



 
 
Forumowa pielęgniarka
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-06-29, 14:24   

wirus, nie musisz mi tego mówić. Miałam problem żeby z Dawidem na pilnie dostać się do okulisty. Koniec końców czekałam dwa tygodnie tylko dlatego że poszliśmy prywatnie. Ale pójdziesz do rodzinnego to być może zleci jakieś badania. Neurolog też by się przydał. Bo niewiadomo skąd te objawy.



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Forumowa pielęgniarka
wirus
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-29, 21:47   

megi-s, dzięki ;) w przyszłym tygodniu zrobię sobie wycieczkę



 
 
Forumowa pielęgniarka
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-16, 16:48   

Zawsze kupuję krople do oczu Hialeye z 0,2% roztworem hialuronianu sodu. Teraz przez przypadek kupiłam te same krople z roztworem 0,4%. Internety nic nie mówią na ten temat, a ja się zastanawiam, czy taka różnica w roztworze powoduje jakieś istotne zmiany?



 
 
Forumowa pielęgniarka
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-07-18, 06:41   

Arya, przepraszam że tak późno odpisuję.
Nie wiem czy to masz przez lekarza przepisane czy sama z siebie te krople stosujesz. Jest to większa dawka. Możesz przyzwyczaić oko do większej dawki i potem mniejsza może nie mieć tego samego efektu. Tabletkę można ewentualnie podzielić a z kroplami trochę gorzej. Jeżeli masz je zapisane przez okulistę zapytaj go o to co zrobić. Ewentualnie w aptece zapytaj farmaceutę. A wymienić na mniejszą dawkę nie możesz?




AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Forumowa pielęgniarka
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-18, 16:59   

megi-s, tak, okulistka zawsze zalecała 0,2%. W takim razie zapytam jutro o wymianę... Dziękuję. :*



 
 
Forumowa pielęgniarka
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12