Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Zdrowe przepisy Aryi
Autor Wiadomość
komarymniepogryzły 
Simple Man



Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lip 2015
Posty: 967
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-03-30, 18:57   

Arya, to też nie działa mi. :D



„Ty, twe radości i smutki, twe wspomnienia i ambicje, twoje poczucie tożsamości i wolnej woli to w rzeczywistości nic więcej niż aktywność wielkiego zbioru komórek nerwowych i związanych z nimi cząsteczek.”
"Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową."
 
 
Zdrowe przepisy Aryi
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-30, 19:22   

Może nie ma na co patrzyć. :lol:

A tak serio, tutaj już na pewno zadziała, zmieniłam hosta.





 
 
Zdrowe przepisy Aryi
Arche 



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 1923
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-03-30, 21:26   

Arya, granole robiłam tak samo, tylko zamiast miodu dawałam syrop ryżowy. Zupełnie inny smak! A jakie dobre :)
A placuszki super, wyglądają jak jakieś... Kotlety :D
Ale na pewno zrobię sobie na jutro na śniadanie.




 
 
Zdrowe przepisy Aryi
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-08, 17:31   

Arche napisał/a:
syrop ryżowy

Dobrze wiedzieć, nigdy o tym nie słyszałam... sprawdzę, co to dokładniej jest. :P

***

Dziś znów coś zdrowego, prostego i szybkiego. Potrzebujemy banana, jabłko, łyżkę wiórków kokosowych, dwie łyżki płatków owsianych i 3/4 szklanki wody (dla pijących mleko - może być też pewnie mleko, moja wersja jest na wodzie). Wszystko blendujemy...

...i wychodzi koktajl.





 
 
Zdrowe przepisy Aryi
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2016-04-08, 18:25   

Arya, byłam właśnie tego ciekawa, jak zobaczyłam zdjęcia na Insta. :)



She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Zdrowe przepisy Aryi
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-15, 14:44   

Sporo osób pytało mnie ostatnio o rafaello z kaszy jaglanej bez pieczenia... więc może podam tutaj przepis, z którego korzystam. KLIK TU



Jak widać na załączonym obrazku, nie potrzeba do niego jajek ani lnu, ani niczego sklejającego ciasto. Ja dodałam trochę likieru - przy czym uważajcie z likierem, bo jego nadmiar sprawi, że ciasto może się rozlatywać.




 
 
Zdrowe przepisy Aryi
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-02, 17:04   

Podrzucam przepis. Niewegetariański, ale zdrowy, chyba mniej więcej zgodny z zasadami diety paleo i może przydać się osobom z niedoborami żelaza, które wątróbki nie trawią, bo jej smak jest całkiem nieźle ukryty ;) . Bardzo prosty, sycący i smaczny.

Potrzebujemy:
- podwójnej piersi z kurczaka
- wątróbki (ja użyłam kaczej, ale myślę, że królicza lub indycza mogłaby być lepsza, bo jest delikatniejsza)
- jednej marchewki
- jednej papryki
- pęczek dymki
- jednego małego brokułu
- puszki pomidorów
- jednej cukinii
- mleko kokosowe, sok z limonki, curry, imbir, czosnek, pieprz kajeński, kurkuma, kmin rzymski, olej kokosowy, sól, pieprz, kiełki, nasiona, whatever.

Kroimy marchewkę, dymkę i paprykę, po czym podduszamy to na oleju kokosowym na głębokiej patelni. Gdy warzywa trochę zmiękną, dorzucamy pokrojone w kostkę mięso i smażymy dalej. Gdy mięso będzie już usmażone, wrzucamy pomidory z puszki, pokrojone na drobno brokułowe różyczki, posiekany imbir, czosnek i resztę przypraw poza mlekiem kokosowym i limonką, przy czym nie żałujemy sobie, bo ma być wyraziste i pikantne. Czekamy kilka minut, aż brokuły ugotują się w sosie, a całość trochę odparuje. W tym czasie obieramy cukinię, a obraną "kroimy" obieraczką na wąskie plastry udające makaron. Na koniec dodajemy do wszystkiego sok z połowy limonki i kilka łyżek mleka kokosowego, gotujemy jeszcze chwilkę, polewamy "makaron" naszym sosem, posypujemy jakimiś kiełkami/słonecznikiem/sezamem... I jemy.




 
 
Zdrowe przepisy Aryi
Ijon
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-02, 17:34   

Daithi napisał/a:
Potrzebujemy:
- podwójnej piersi z kurczaka
- wątróbki (ja użyłam kaczej, ale myślę, że królicza lub indycza mogłaby być lepsza, bo jest delikatniejsza)
- jednej marchewki
- jednej papryki
- pęczek dymki
- jednego małego brokułu
- puszki pomidorów
- jednej cukinii
- mleko kokosowe, sok z limonki, curry, imbir, czosnek, pieprz kajeński, kurkuma, kmin rzymski, olej kokosowy, sól, pieprz, kiełki, nasiona, whatever.

Musze to zrobić

Próbóje właśnie przejść na paleo a wątróbke uwielbiam, szczególnie kurzą <3




 
 
Zdrowe przepisy Aryi
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-02, 17:54   

Makpawłowski, daj znać, czy smakowało ;) .



 
 
Zdrowe przepisy Aryi
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-06-15, 08:05   

Przetestowałem płatki jaglane – wrzucam do kategorii "smaczne".




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Zdrowe przepisy Aryi
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-15, 08:38   

Adriaen, mi smakują chyba bardziej niż owsiane... Ostatnio namiętnie zajadam je z truskawkami, kiwi i bananem. :3


<<< Dodano: 2016-06-26, 15:48 >>>


Dotychczas zielone pesto kojarzyło mi się z bazylią, roszponką i czasami rukolą - dziś zrobiłam pesto ze świeżego bobu.
Do obranego bobu (niecałe pół kilo) dodałam kilka łyżek orzechów ziemnych, mały ząbek czosnku, oliwę i wodę - i to wszystko zblendowałam, dodając potem jako sos do makaronu. Już chyba wiem, co będę robić w najbliższych dniach z taką ilością bobu.




 
 
Zdrowe przepisy Aryi
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11