Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Nauczanie indywidualne
Autor Wiadomość
readog 
Wulkan Radości



Wiek: 24
Dołączyła: 30 Kwi 2016
Posty: 753
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-05-31, 07:09   

PsychoSue, nie umiem odpowiedzieć na Twoje pytanie.

Napiszesz coś o powodach podjęcia takiej decyzji?




 
 
Nauczanie indywidualne
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-31, 08:22   

PsychoSue, wydaje mi się, że musiałabyś dopytać w poradni, czy potrzebujesz orzeczenia od psychiatry, żeby mieć w całości indywidualne.



 
 
Nauczanie indywidualne
PsychoSue
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-31, 20:56   

readog napisał/a:
PsychoSue, nie umiem odpowiedzieć na Twoje pytanie.

Napiszesz coś o powodach podjęcia takiej decyzji?


Moja klasa jest dość specyficzna (i to nie jest tylko moje zdanie, jestem zaprzyjaźniona z kilkoma nauczycielami, pedagogiem etc. i oni tez potwierdzają, że moja klasa jest naprawdę dziwna.). W zeszłym roku szkolnym spędziłam kilka miesięcy w szpitalu, więc kontakt miałam z nimi ograniczony, co jeszcze pogarsza całą sytuacje. W tym roku dostałam nauczanie indywidualne, ale pół na pół, na ileśtam lekcji i tak muszę chodzić z klasą. Jednak też w tym roku tydzień sobie chodzę, tydzień w szpitalu itp. Z materiałem jakoś nadrabiam tzn. idzie mi świetnie jak na obecną sytuację, nauczyciele nie traktują mnie bardziej ulgowo, ale faktycznie czasem mam przedłużony czas na pracę domową, mogę chodzić bez mundurka, no wiecie takie drobnostki, które jednak mi ułatwiają życie.. Ale do rzeczy: moja klasa uważa, że nic mi nie jest, nic mi się nie należy i swoją chorobę wymyśliłam i wszystko symuluję :) :) moja wychowawczyni jest trochę wredna i nie rozumie tego, że np. klasa nie chce mi podać lekcji, albo czegoś przekazać, oni nawet mi "cześć" nie mówią. Może wydawać to się takie oczywiste, ze ludzie mogą zazdrościć... ale nawet pedagog ode mnie ze szkoły powiedziała, ze faktycznie wobec mnie się źle zachowują. Dlatego mam ich dosyć. Przez tą całą sytuacje od dwóch dni nie chodzę do szkoły, po prostu nie chcę mieć z nimi styczności, ogólnie moje obecne relacje międzyludzkie są takie, ze ich nie ma (fobia społeczna i te sprawy) no, ale jednak za rok matura i na nauce muszę się skoncentrować.. W zeszłym tygodniu moja klasa miała wycieczkę (wychowawczyni nie zgodziła się, zebym pojechała), ale ja miałam lekcje. Jejku, jak ja się fantastycznie czułam! Żadnej presji, żadnego oskarżania, zero strachu.. no, ale niestety przyjechali i koniec chęci chodzenia do szkoły. A ja szkołę lubię :) z nauczycielami mam świetny kontakt i na indywidualnych mi się super pracuje i tylko na nich.
Od razu dodam, że nie mam warunków do nauczania w domu, więc no musi być w szkole.

Orientujecie się może od kiedy Poradnie przyjmują wnioski na nowy rok szkolny?




 
 
Nauczanie indywidualne
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5673
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-06-01, 13:35   

Z tego, co wiem, to od końca maja. Dostałaś indywidualne na jeden rok szkolny czy na etap edukacyjny?



:myszka:
 
 
Nauczanie indywidualne
PsychoSue
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-02, 21:08   

Dostałam tylko do końca czerwca. Jutro idę do Poradni, może dowiem się czegoś ciekawego, a w przyszłym tygodniu nawiedzać po kolei wszystkich lekarzy. ;)



 
 
Nauczanie indywidualne
D-astel1704
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-03, 02:55   

Zostało mi przyznane nauczanie indywidualne. Zacznie się w przyszłym tygodniu. Mam ogromne zaległości i strasznie się stresuję. Czy słusznie...? Ktoś ma obecnie nauczanie indywidualne i powie mi, czy to jest tak straszne i stresujące, jak w mojej głowie? :(



 
 
Nauczanie indywidualne
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5673
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2018-11-03, 10:30   

D-astel1704 napisał/a:
Ktoś ma obecnie nauczanie indywidualne i powie mi, czy to jest tak straszne i stresujące, jak w mojej głowie?

Ja jako nauczyciel miałam kilkukrotnie nauczanie indywidualne. Większość nauczycieli stara się podchodzić do osób na indywidualnym szczególnie ostrożnie, uważnie i delikatnie. Nie martw się. Po prostu, jeśli coś się będzie z Tobą działo, powiedz o tym nauczycielowi. Oni i tak są na pewno zapoznani z Twoją dokumentacją. :tuli: Jakbyś miała jakieś pytania, to pisz na PW.




:myszka:
 
 
Nauczanie indywidualne
agogika 
agogika



Dołączyła: 17 Gru 2017
Posty: 772
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-11-03, 13:43   

D-astel1704, ja będąc w Twoim wieku miałam nauczanie indywidualne. Zdecydowanie umożliwiło mi kontynuowanie nauki (której w zwykłych warunkach nie dałabym rady dokończyć). W tamtym czasie w okresie od września do listopada pojawiłam się w szkole 5 razy, później byłam w szpitalu, gdy wyszłam w grudniu zaczęłam załatwiać dokumenty. Nauczanie indywidualne przyznali mi w marcu. Musiałam zrobić dwa semestry w ciągu jednego (czyli zaległości ogromne). Nauczyciele bardzo mnie wspierali. Dałam radę :) .
Trzymam kciuki, żeby Tobie też się udało :kciuki: .




 
 
Nauczanie indywidualne
D-astel1704
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-03, 15:32   

aga_myszka, dziękuję serdecznie. Jeśli będę miała jakieś pytania i odwagę, z pewnością się odezwę. <3

Cytat:
Trzymam kciuki, żeby Tobie też się udało

Dziękuję! :tuli:




 
 
Nauczanie indywidualne
Nekomimi 
Neko-chan



Wiek: 22
Dołączyła: 13 Sie 2016
Posty: 403
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2018-12-11, 10:36   

Psycholog mi powiedziała, że nie powinnam iść na indywidualne, że mi zaszkodzi. Ale nie rozumiem dlaczego... Jak mi w szkole uszy z hałasu pękają, a klasa jest dla mnie niezrozumiała.



 
 
Nauczanie indywidualne
Fragonia 
Tyksona



Wiek: 20
Dołączyła: 25 Sty 2018
Posty: 25
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2018-12-21, 14:57   

Ja pragnę mieć nauczanie indywidualne, jednak co najwyżej pozwalają mi na zindywidualizowane. Pozwalają lekarze. A rodzice? Rodzicom nie chce się nic zmieniać, a nienawidzę wspólnych, klasowych zajęć, bo nie raz i nie dwa dostawałam przez moich rówieśników ataku szału i płaczu.



Smuciła się, że będzie tęsknić za nim każdego dnia aż do śmierci. I płakała nad sobą i zmianami, które w niej zaszły, bo czasami nawet zmiana na lepsze jest jak mała śmierć.

I'm Tyks
 
 
Nauczanie indywidualne
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11