Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Zapominalstwo i zaniki pamięci

Miewacie zaniki pamięci?
Tak, często
65%
 65%  [28]
Tak, ale bardzo rzadko
30%
 30%  [13]
Nie, nigdy
4%
 4%  [2]
Głosowań: 43
Wszystkich Głosów: 43

Autor Wiadomość
noir 



Dołączyła: 15 Maj 2016
Posty: 1042
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-05-17, 12:52   

Żurawek, bywam rozkojarzona, ciężko mi się skupić a na głowie mam masę problemów. Może masz racje i to od zmęczenia.

Fearless, przestałam pić w ogóle od chyba 2 miesięcy,co do stresów to dużo mam tak jak pisałam wyżej i masę problemów. Może to i przez leki ale w sumie przed braniem leków też tak miałam. Straszne jest to bo ktoś się pyta co robiłam dwa dni temu a ja nie pamiętam jakby to było 2 lata temu.
Kalendarz też właśnie założyłam ale wpisywanie jest rzadkie bo zawsze mówię ''aaa, zapiszę potem''.
Może zapytać oto lekarza?




 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
Fearless 



Wiek: 28
Dołączyła: 08 Maj 2016
Posty: 299
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-05-17, 13:40   

Zapytaj koniecznie. Ze swojego doświadczenia mogę Ci też polecić zadbanie o taki higieniczny tryb życia. Czyli regularny sen, regularne posiłki, jak największa regularność ogólnie we wszystkim, co związane z ciałem. Z tym kalendarzem też tak miałam na początku, nie tak łatwo przyzwyczaić się do zapisywania, jeśli przez całe życie radziliśmy sobie bez tego. Kwestia wyrobienia sobie takiego nawyku :)
Poza tym warto zadbać o jakiś relaks. Albo chociaż poukładać sobie te problemy jakoś. Dopasować emocje do każdego z problemów. Mam na to taki sposób, że kminię, co czuję i czego w związku z każdym z tych uczuć potrzebuję. Najlepiej to sobie rozpisać gdzieś też.




Ostatnio zmieniony przez Fearless 2016-05-17, 13:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
noir 



Dołączyła: 15 Maj 2016
Posty: 1042
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-05-17, 13:45   

Fearless, Masz rację ;) . Sen już mam na szczęście wyregulowany i posiłki staram się też jeść ale może lepiej mniej masła :lol:
A z tym rozpisaniem uczuć mogę sobie zrobić, nic nie zaszkodzi :) A jak będę miała za niedługo wizytę to mu o tym powiem może to też przez tabletki, każdy inaczej reaguje.




 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
Fearless 



Wiek: 28
Dołączyła: 08 Maj 2016
Posty: 299
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-05-17, 13:47   

Dam Ci jeszcze przykład, jak to rozpisywać najlepiej. Metoda mojej terapeutki.

problem: nie wyrabiam się z ankietą do pracy rocznej na studia xD
co czuję? złość, zniechęcenie, smutek.
czego potrzebuję:
złość - zrozumieć, że nie mam wpływu na to, czy ktoś wypełni tę ankietę, czy nie. zaakceptować to. złość odreagować, chociażby mówiąc o tym komuś.
zniechęcenie - znów: zaakceptować to. też wygadać się komuś.
smutek - wyżalić się komuś. zaakceptować to i nie wypominać sobie tego. nie odbierać tego osobiście.
ostateczna decyzja: dać sobie prawo do wszystkich potrzeb, uszanować je i zrealizować, nie poddawać się :)

może słaby przykład, ale nic innego z bieżących rzeczy nie przyszło mi do głowy.




 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
noir 



Dołączyła: 15 Maj 2016
Posty: 1042
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-05-17, 14:01   

Fearless, Już rozumiem i dzięki wielkie! :> :tuli5: Postaram się to wykorzystać.



 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
Fearless 



Wiek: 28
Dołączyła: 08 Maj 2016
Posty: 299
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-05-17, 14:08   

No problemo, powodzenia :) :kciuki:



 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-17, 15:05   

Tak, niektóre leki bardzo wpływają na pamięć... Mój antydepresant bardzo korelował ze zdolnością zapamiętywania.



 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
noir 



Dołączyła: 15 Maj 2016
Posty: 1042
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-05-17, 20:39   

Arya, to może jednak to a długo brałaś leki, które powodowały te zaniki?



 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-18, 06:00   

buczxs, biorę je nadal, ale problem występował "tylko" przez kilka tygodni, kiedy zaczęłam je brać. Po około dwóch miesiącach minął.



 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
noir 



Dołączyła: 15 Maj 2016
Posty: 1042
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-05-18, 09:28   

Arya, oki, to zobaczę może u mnie też przejściowe. Oby...



 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
Smutasny 



Wiek: 23
Dołączył: 19 Lut 2016
Posty: 126
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-05-19, 20:44   

Jejku, zapominalstwo to jedna z moich najgorszych wad chyba :? . Ciągle zapomnę czegoś: a to biletu, a to zwolnienia, a to przynieść coś z piwnicy... Ciągle coś mi się chrzani :/



Tak bardzo chciałbym zasnąć...
 
 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
intouchable 
Zołza



Wiek: 38
Dołączyła: 13 Maj 2015
Posty: 415
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2016-05-22, 20:39   

Zdarza mi się często o czymś zapomnieć, najczęściej coś komuś przekazać lub zrobić - szczególnie jak jestem właśnie podczas wykonywania jakiejś czynności i ktoś mi mówi, że jeszcze coś mam zrobić. Ale w piątek to osiągnęłam szczyt - zapomniałam zrobić trzech istotnych rzeczy w pracy... :/ Żeby w wieku 30 lat cierpieć na sklerozę. :shock: Może to przez niewyspanie, bo w nocy spałam tylko 4 godziny. Od jutra zacznę sobie różne rzeczy zapisywać na kartce, aby nie zapomnieć. :D



"Nie śniło jej się nawet, że życie może nieść tyle bólu, chociaż fizycznie nic człowiekowi nie dolega."
:intouch:
 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-05-23, 09:33   

Sytuacja z wczoraj.


- Idę po pinezkę.
- Ja przyniosę, pilnuj tu tego.
- Wiesz, gdzie leży?
- Wiem.
- Przynieś od razu jeszcze kubki i schowaj to.

[chwilę później]
- No, a gdzie pinezka?
- Zapomniałam...


Nie daj bór, żebym miała zapamiętać godzinę odjazdu pociągu, albo numer pokoju/bloku/kod pocztowy. :facepalm:

intouchable99, żółte karteczki zawsze na propsie. :lol:




Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
intouchable 
Zołza



Wiek: 38
Dołączyła: 13 Maj 2015
Posty: 415
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2016-05-23, 22:45   

Żurawek, hahaha skąd ja to znam. :lol: I w każdej firmie żółta tablica/lodówka. :lol:



"Nie śniło jej się nawet, że życie może nieść tyle bólu, chociaż fizycznie nic człowiekowi nie dolega."
:intouch:
 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-02, 08:29   

Arya napisał/a:
Tak, niektóre leki bardzo wpływają na pamięć... Mój antydepresant bardzo korelował ze zdolnością zapamiętywania.


Nie biorę jakiś silnych leków... Ale co chwila, jak chcę coś powiedzieć nagle resetuje mi się pamięć i nie mam pojęcia co chciałam powiedzieć. O.o




 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15