Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Antykleryklany post
Autor Wiadomość
anonim1064 


Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 64
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2014-09-10, 12:04   

Specjalnie napisałem o tej pedofilii w taki sposób, by dosadnie podkreślić, iż jest to żart. To by było strasznie głupie, gdybym hipotetycznie miał nie wierzyć tylko dlatego, że 1% księży to pedofile..



 
 
Antykleryklany post
Axxie 
introhippie



Wiek: 30
Dołączyła: 31 Paź 2013
Posty: 1809
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2015-09-10, 13:17   

Sądzę, że ten temat jest odpowiedni, aczkolwiek od razu podkreślam, że jestem katoliczką i generalnie nie mam nic przeciwko klerowi. Ostatnio jednak miałam pośrednio styczność z postawą, która mnie po prostu wbiła w ziemię. Miałam ochotę jechać do tego księdza i mu naubliżać, ale że nie mi osobiście się to przydarzyło to i się powstrzymałam.
Otóż, większość pewnie się orientuje w sytuacji z moją siostrą, jednak pozwolę sobie nakreślić ją jeszcze raz w skrócie - ma 18 lat, wyprowadziła się do chłopaka i jego rodziców pół roku temu. W domu nie ma jakiejś patologii, żebyście nie pomyśleli, po prostu jest zaślepiona (chłopak jest, krótko mówiąc, prostakiem bez żadnej ogłady i inteligencji czy wiedzy). Moi rodzice bardzo to przeżyli. Mama udała się do księdza (nie naszego proboszcza), jako że jest bardzo wierząca no, a ten przygłup jej powiedział, że nie ma żadnej winy w rodzicach - co no nie jest prawdą, bo zawsze wina leży po obu stronach, nie ukrywajmy. Jednak dodał też, że ma o córce zapomnieć i tyle. No mało mnie ch*j nie strzelił jak o tym usłyszałam. Przez takich ludzi zaczynam wątpić we wszystko. :lol:




Gdzie odpłynęły Twoje okręty?


I met my soulmate. He didn't.[/size][/center]
:axel:
 
 
 
Antykleryklany post
Styrlitz 



Dołączył: 29 Cze 2015
Posty: 122
Skąd: lubelskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2015-09-13, 19:04   

Axxie, Twoja siostra ma 18 lat i jest już dorosła. Same decyduje o swoim życiu to normalne. To że twoja mama słucha takich "doradców" też jest normalne. W większości naszych miast i miasteczek wyrocznią prawa moralnego są kościelni "doradcy duchowi" którzy mimo tego, iż nie posiadają legalnej rodziny,w ogóle nie znają realiów panujących normalnych polskich rodzinach. Nie przejmuj się tą "wyrocznią Jahwe" i tym co gada w swojej głupocie niepojętej. Mamie wytłumacz że Św. Małgorzata z Kortony żyła ze swoim partnerem 9 lat i miała dziecko co nie zdyskwalifikowało ją by zostać później świętą KK ;) A wasz proboszcz jak za jakiś czas usłyszy, że twoja siostra chce wziąć ślub pod niebiosa będzie chwalił cnoty panny młodej w kazaniu ślubnym za odpowiednią kwotę. Taka religia tacy ludzie;)



"ze mną bracie nie zginiesz, bo ja, rozumiesz, jestem dziecko szczęścia, w niedzielę urodzony." Franek Dolas.
 
 
 
Antykleryklany post
Axxie 
introhippie



Wiek: 30
Dołączyła: 31 Paź 2013
Posty: 1809
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2015-09-27, 15:27   

Styrlitz, moja mama bynajmniej posłuchała tego oszołoma. Po prostu dziwi mnie fakt, że kapłan może coś takiego w ogóle powiedzieć.



Gdzie odpłynęły Twoje okręty?


I met my soulmate. He didn't.[/size][/center]
:axel:
 
 
 
Antykleryklany post
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-09-30, 00:44   

Axxie, niestety większość księży to tego typu ludzie. Ale takie ich teorie wynikają nie tyle ze złych intencji co z braku wiedzy, deficytu inteligencji i zerowej umiejętności wczucia się w czyjąś sytuację.

Ja kler traktuję jak zwykłych ludzi, bo nie mam poczucia, że to stan uduchowiony, heh. Są księża pedofile, skąpcy, szarlatani i fanatycy, ale są też naprawdę w porządku ludzie, którzy robią wiele dobrego dla świata. Sama należałam do wolontariatu nadzorowanego przez księdza i wiem, że naprawdę mu zależało i robił wiele dla dzieciaków. Ale niestety takich "rodzynków" jest niewielu w porównaniu z tym ile księży mamy.
Kler dzieli się na różnych ludzi, jak każda społeczność. Niech oni sobie są tylko niech nie budują pałaców ani nie kupują mercedesów za moje podatki.

Aha, no i uważam, że księży pedofilów jest o wiele więcej niż mówi obiegowa opinia, niż wiadomo. Jestem uprzedzona pod tym kątem, wiem.




Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
 
 
Antykleryklany post
julianne09
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-17, 01:06   

Niedotykalna, nie miałaś poczucia że ten "Rodzynek" marnuje się w kapłańskim stanie, w organizacji która stała się parodią samej siebie? Również znałam takiego księdza. Zawsze czułam żal że wybrał taką, a nie inną drogę - wspaniały człowiek który utkwił w bagnie zbiorowych urojeń i fanatyzmu, mogący tyle dać od siebie całemu światu...Smutek.



 
 
Antykleryklany post
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-10-22, 06:32   

julianne09 napisał/a:
Niedotykalna, nie miałaś poczucia że ten "Rodzynek" marnuje się w kapłańskim stanie, w organizacji która stała się parodią samej siebie?

Czasem miałam takie poczucie, nawet żal mi go trochę było. Ale z drugiej strony jego życiem była pomoc innym - i tutaj stan "klerykalny" nie miał znaczenia, a często bardzo ułatwiał.




Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
 
 
Antykleryklany post
Elizjon 


Wiek: 23
Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 235
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2016-05-21, 07:43   

Scarlet Halo napisał/a:
1. A gdy oni jedli, Jezus wziął chleb i odmówiwszy błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: «Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje». Następnie wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, mówiąc: «Pijcie z niego wszyscy, bo to jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów. (Mt 26, 26)

Nie uśmiecha mi się picie krwi i nie jestem kanibalem.

2. Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. (Wj 20, 4)

Lubię sztukę.

3. Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą (Wj 20, 5)

Nie uznaję odpowiedzialności zbiorowej.


mowa tam, aby nie tworzyć rzeźb itp, aby je czcić. Inaczej zrobienie zdjęcia by było grzechem.
A i katolicy właśnie czczą maryję, "świętych" i co im tylko przyjdzie do głowy.

Wieczerza - te słowa są przenośnią. Jezusowi chodziło, abyśmy świętowali na pamiątkę Jego ofiary, jaką była śmierć za Nas, a następnie zmartwychwstanie.


A teraz ode mnie;
Nie jestem katolikiem, zaś Chrześcijaninem, byłem katolikiem, nie polecam:
1. Dzięki Jezusowi żyję.
2. Pokazał mi, że każdy problem ma jakiś cel.
3. Pomaga mi, kocha mnie. ;)




 
 
Antykleryklany post
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-21, 07:57   

Ilnezid napisał/a:
mowa tam, aby nie tworzyć rzeźb itp, aby je czcić.


Doprawdy? Gdzie tam jest słowo "czcić" lub cokolwiek o celu tworzenia tych obrazów?

Ilnezid napisał/a:
zrobienie zdjęcia by było grzechem.


Byłoby, gdyby kościół nie uznał, że usuwa to przykazanie z listy. ;)

Ilnezid napisał/a:
te słowa są przenośnią

Kościół rzymskokatolicki stoi na stanowisku, że podczas mszy dochodzi do autentycznego przeobrażenia wina w krew i chleba w ludzkie mięso, więc to żadna metafora ich zdaniem nie jest.

Ilnezid napisał/a:
Dzięki Jezusowi żyję

No tak, rodzice nie mieli tu absolutnie żadnego udziału. ;)

Ilnezid napisał/a:
Pokazał mi (...) Pomaga mi, kocha mnie

Kiedy go widziałeś? W jakim języku rozmawiacie? Co na to twój psychiatra?




 
 
Antykleryklany post
Elizjon 


Wiek: 23
Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 235
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2016-05-21, 09:20   

Chochlik napisał/a:
Ilnezid napisał/a:
mowa tam, aby nie tworzyć rzeźb itp, aby je czcić.


Doprawdy? Gdzie tam jest słowo "czcić" lub cokolwiek o celu tworzenia tych obrazów?

Ilnezid napisał/a:
zrobienie zdjęcia by było grzechem.


Byłoby, gdyby kościół nie uznał, że usuwa to przykazanie z listy. ;)

Ilnezid napisał/a:
te słowa są przenośnią

Kościół rzymskokatolicki stoi na stanowisku, że podczas mszy dochodzi do autentycznego przeobrażenia wina w krew i chleba w ludzkie mięso, więc to żadna metafora ich zdaniem nie jest.

Ilnezid napisał/a:
Dzięki Jezusowi żyję

No tak, rodzice nie mieli tu absolutnie żadnego udziału. ;)

Ilnezid napisał/a:
Pokazał mi (...) Pomaga mi, kocha mnie

Kiedy go widziałeś? W jakim języku rozmawiacie? Co na to twój psychiatra?



Nie chcę wdawać się w kłótnię, ale w końcu ten dział służy do wymieniania swych opinii. :)

Ostatnio w ruskim rozmawiamy, tak jakoś - a tak serio - codziennie 24/7 z Nim rozmawiam :)

Rodzice? Ojciec mnie zachęca pod pójście pod pociąg. ;)
Nie wierzyłem kiedyś tak jak teraz. Jezus odmienił moje życie.

Kościół wierzy, w to co chce wierzyć. Biblijne przykazania różnią się od tych z Biblii.

https://robertbrzoza.pl/najwiekszy-przekret-religi/

"Nigdzie nie znajdziesz w Biblii wersetu, w którym apostołowie modlili się do Chrystusa używając krzyża czy innej rzeźby.
Nigdzie nie znajdziesz w Biblii wersetu, w którym Chrystus modlił się do Boga używając obrazu czy rzeźby,
Nigdzie nie znajdziesz w Biblii wersetu, że jakikolwiek sługa Boży jak na przykład: Abraham, Jakub czy Dawid modlili się do Boga używając rzeźb, posągów czy obrazów."




 
 
Antykleryklany post
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-21, 10:24   

Ilnezid napisał/a:
Biblijne przykazania różnią się od tych z Biblii.

Tekst roku. :)
Wiem o co chodzi i wiem, że to tylko przejęzyczenie, ale zabawnie wyszło.




 
 
Antykleryklany post
Elizjon 


Wiek: 23
Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 235
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2016-05-21, 14:38   

Chochlik napisał/a:
Ilnezid napisał/a:
Biblijne przykazania różnią się od tych z Biblii.

Tekst roku. :)
Wiem o co chodzi i wiem, że to tylko przejęzyczenie, ale zabawnie wyszło.

kościelne*
Sprawdź obie wersje i porównaj :)




 
 
Antykleryklany post
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-21, 15:16   

Ilnezid napisał/a:
Sprawdź obie wersje i porównaj :)
Fragment "wiem o co ci chodzi" nie był wystarczająco sugestywny?



 
 
Antykleryklany post
Elizjon 


Wiek: 23
Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 235
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2016-05-21, 16:15   

Chochlik napisał/a:
Ilnezid napisał/a:
Sprawdź obie wersje i porównaj :)
Fragment "wiem o co ci chodzi" nie był wystarczająco sugestywny?

Na zaś się poprawiłem, nie każdy może zrozumieć.Nie wiem dlaczego tak negatywne emocje płyną od Twojej osoby do mnie...




 
 
Antykleryklany post
feels3 


Wiek: 28
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 459
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-05-30, 18:07   

Odwróciłem się parę lat temu od KK, bo:

1. Stworzył mi w ukryty sposób sztuczne poczucie winy, poczucie bycia niegodnym, zaniżył moją samoocenę (poprzez swoją symbolikę i wmawiane sugestii typu "To twoje grzechy ukrzyżowały Jezusa").
2. Wmówił mi ideę grzechu pierworodnego, czyli że urodziłem się już jakiś niekompletny, naznaczony. Poza tym, za pomocą idei grzechu próbował ingerować w moją seksualność, tłumacząc ją jako złą i nieczystą.
3. Ludzie prowadzący wspólnotę katolicką w Polsce reprezentują w zasadzie inne, suwerenne państwo (Watykan), które ma własne interesy i potężny wpływ np. na politykę kraju.




 
 
 
Antykleryklany post
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12